Şimdi Ara

MERCEDES VANEO (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
33.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2005 caddy vardı 23 bine tamam motor olarak güçlü olabilir caddy ama konfor olarak bence yanından bile geçemez iki haftadır kullanıyorum çok keyifli s350 kadar keyifli enazından.Hız konusunda bişe diyemicem tabi 1.7 motor yetmemiş 1.9 u tr de yaygın olsaydı keşke.Ama memnunum araçtan.
  • Beyler, otomatik 1.7.cdi. 93.bg.180.trk. aracın kapasitesiyle, 1.9.tdi.105.bg.230.trk. araçları karşlaştırmak hız yönünden haksızlık olup, tamamen keyfi ve tercihi mevzu olur... Konfor, güvenlik ve marka-imaj olarak kıyaslama olursa ne denir? :) eleştirenlerin çoğu başkasının kullandığı-söylediği-ardniyetli lafların tekrarı... ben veno.1.7.ambiente kullanıyorum ve ciddi sorun yok, keyifli ve imajlı bir araba... memnununm yani... manuel olsa belki daha seri olurdu... otm.vites haliyle ağır hızlanıyor, zorlarsan şanzıman gidebilir tabiki... uzun yolda klasik mersedes hızı-konforu keyifli oluyor... bu işler gerçek zevk tercih imaj meselesi yani... diğer araçları öven arkadaşların çoğuna merso-vaneo versen almam demez heralde...kedi ciğer hesabı olabilir.... :) neyse, iyi geyikler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalrx -- 21 Şubat 2011; 17:03:17 >
  • hort
  • zort........
  • 16" cantı 15" yapmak istiyorum, hangi merso cantı tam uyar acaba...(5x112xe52.?) ince yanak hoşuma gitmiyor ve az yükseltmek isterim... şuanki vaneo 7 kollu alaşım, enaz 5 kollu 15 düşünüyorum, amg tipi olursa şahane :)

sonunda aldım...5 kollu replıka amg 15"-195-65 çok güzel oldu... hayırlısı... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilalrx -- 6 Mart 2011; 2:27:51 >
  • sıfır vaneo aldık 2 ay binip sattık yerine caddy aldık bence parasının arabası değil...
  • kardeş, ben ikinci el vaneo ambiente full aldım, ciddi sorunu yok, parası da markasına-imajına göre çok uygun (2004-23.000.TL.alış-99.vito takaslı hemde).. mercodaya alışınca inmesi zor oluyor bilen bilir :) bu araba işi zevk işi, 10 numara hiçbiri değildir...:) hepsinin artısı eksisi boldur... ben otomatik istemiyordum napim oldu.. manuel olsa 10/9 olacaktı :) zevkler ve renkler tartışılmaz.... slmss...
  • vaneo ticari bir araç değil o gözle alırsanız yüklenirseniz o arabaya tabiki sıkıntı verir.. vaneo nun ambiente sini alın full+full araba dizel tiptironik sunrooflu deri koltuk ısımatlı elektrikli koltuk v.b güvenlik deseniz abs asr esp her bir şey var ..o fiyata binek mercedes alamassınız.. ikinci elden bile ancak 1989 model mercedes alırsınız vaneonun fiyatına denk hem dizel hem otomatik hem sunrooflu bir şey..

ayrıca bu gün 2006 vaneo daki pek çok donanım hayla sıfır ne dobloda var ne caddy de var.. esp gibi önemli bir donanım bie giriş versiyonlarında yok..

vaneo alan kişi bence sosyal hayatı aktivitesi yoğun olan biri olmalı dalgıç olur tüpleri kıyafetleri vçb vardır avcı olur çadırı av malzemeleri v.b vardır bu tip insanlar.. araba güzeldir ama ticari değildir türkiyede tutmama nedenide budur ticariciler umduklarını bulamadı bu araçda caddye yada dobloya döndüler bu aracın içine girin ayrıntılarından bile binek olarak yapıldığını anlarsınız..

vaneo nun üretimden kaldırılmasının tek nedeni mercedes ceo suda açıkladı ticari segmentte fazla lüks bir araç ürettik ve haklı olarak ticari segmentteki alıcıların amacına uygun düşmediği için satışlar çok zayıf kaldı ve vaneo nun üretimini bundan kesdik dedi.. yani ticariyi aşan bir araba ürettik satışı olmayınca durdurduk demeye getirdi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 12 Mart 2011; 9:02:48 >
  • aynen katılıyorum... lüx ticari araç.. hatta lüx van taksi :)
  • bu tip halaı ve lüks araçları sıfır almak beklentileri olumsuz etkiler, bu nedenle az kullanılmış ve uygun fiyatlı almak lazım :)
  • 10 gün önce vaneo ambiante 1,70 dizel 2006 model otomatik harika bir araba sahibi oldum
    kim nederse desin konfor deseniz konfor
    prestij deseniz prestij
    aile arabası deseniz aile arabası
    yük arabası deseniz yük arabası
    ekonomi deseniz ekonomi
    ya bütün bunları n hepsini içinde barındırabilen bir araba var mı
    arkadaşlar doblo demiş
    caddy demiş
    allahınızı severseniz yapmayın abicim
    tamam caddy ve doblo daha seri her ikisinede sahip oldum zamanında
    ama kardeşim yarış yapmak için araba alıyorsanız gidin ferrari alın bmv alın
    bence 10 numara bir araç
    hemde 22.000 tl ye orjinal tek bir parÇASINDA BİLE BOYA OLMAYAN BİR ARAÇ ALDIM
  • bu arada arkadaşlar bişi soracağım
    benim ruhsatta kamyonet geçiyor
    bazı arkadaşlar binek demişler
    1,70 dizel ambiantelerin binek geçenleri var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanfiliz156

bu arada arkadaşlar bişi soracağım
    benim ruhsatta kamyonet geçiyor
    bazı arkadaşlar binek demişler
    1,70 dizel ambiantelerin binek geçenleri var mı ?

binek geçen çok nadir var...özel sipariş sıfır alışta oluyormuştu... ötv den dolayı taksi-van(MPV) aracı kamyonet yazıyorlar... ruhsatta çift sıra cam/koltuk EK kısmında yazar... camlar kendinden renkli.ambientede. genelde kamyonet yazayıor malesef buda vergi olayını Almanlarada empoze etmiş olmalarından ve ticari satış kaygısı...
    yıllık muayene dışında sıkıntısı yok... yolcu nakli yazar ruhsatta... köprülerin çoğundan geçer ve şehiriçi serbest olur bu şekilde...
  • Merhabalar,
    Ailecek kullandığımız aracımız bize küçük geliyordu ve şanzıman sıkıntılarından bunalmışmıştık(Alfa 156 Selespeed) bu yüzden sattık aracımızı. Şimdi Vaneo'lara bakıyorum paramın yetebileceği tek Mercedes olduğu ve aile ihtiyaçlarını karşılayacağını düşündüğüm için. Forumlarda bir sürü yorum okudum kullanıcıları bir adım önde görüyorum yorum konusunda . Çok uzun yazmamayım İstanbul'da bir araç buldum 140.000 kmde, ilk sahibinden olduğu iddia ediliyor fiyatı bana uygun gibi ama 1.9 Benzinli olanından. Şimdi Vaneo'ların dizellerinin daha sorunsuz olduğunu sizin gibi birkaç kişiden daha okudum ancak fiyatları bana yüksek geliyor bir de dizel bakım maliyetlerinden korkuyorum tabi ve dizeli de şehir içi kmde 30 kuruşu geçebiliyormuş verilere göre. Şimdi şanzımandan çok canı yanan biri olarak araç 140.000 kmde olduğu için bu arızayı çok yüksek ihtimalle yapmıştır ve tamir edilmiştir değil mi? Bir de bu araca LPG takılamıyor diye birşey okumadım sizin bu konuda bilginiz var mı? Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Herkese saygılar ve selamlar.
  • merhaba arkadaşlar
    bana vaneo sağ sol ön far camı veya komple sistemi lazım benimkiler çok eskidi gece çok zorluyor beni
  • arkadaşlar bu sound 30 cd çalar teyibin içindeki cd yi nasıl çıkarıyoruz ne bir tuşu var ne başka bişey bir türlü çözemedik yardımcı olur musunuz teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cokanty

arkadaşlar bu sound 30 cd çalar teyibin içindeki cd yi nasıl çıkarıyoruz ne bir tuşu var ne başka bişey bir türlü çözemedik yardımcı olur musunuz teşekkürler

Sol üst köşedeki düğme
  • arkadaşlar bende 2004 otamatik ambiante vaneo alarak aranıza katıldım.bu gurubun kurulması çok iyi olmuş.arabayı alalı bir hafta oldu.benden önceki sahipleri arabaya iyi bakmamışlar.tamiri ile ugraşıyorum.sorunlarımın çözümü konusunda yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.sorunlarım şunlar
    1.sürüş esnasında 1-2 dakikada bir gaz pedalında 2-3 saniyelik titreme(hafif sarsma)hissediliyor.bu şekilde sürekli yapıyor .hiç düzelmiyor.almadan önce cihaza bağlattım sorun görünmedi.neden olabilir acaba?
    2.otamatik vitesin yanındaki S-C dümesini iptal etmişler.(spor kullanım düğmesi)galiba bozuk.ondan iptal etmişler.tamir olurmu?Ne kadara mal olur.yada değiştirme maliyeti nedir?
    3.önerebileceğiniz maltepe ,bostancı,kartal,pendik,tuzla civarında vaneodan anlayan servis veya usta var mı?
  • Arkadaşlar, sattığım vaneomdan kalma bagaj fılesı var elimde. Hiç kullanmadım. 200 TL ye vereceğim.

İletişim : 0532 594 45 52

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hilkat garibesi
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.