Şimdi Ara

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: bozmmn
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
879
Cevap
47
Favori
269.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende kısmetse bugün verdim kaporamı yarın alacağım 1.7 cdı manuel 2005 model.

yalnız sormak istediğim bir şey var, bu araçlarda direksiyon yüksekliği ayarlanmıyor mu ? ben baktım baktım bulamadım. Aldığım kişide galeri idi oda bulamadı. Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

herkese kazasız sürüşler.
  • Selamün Aleyküm ; nasılsınız arkadaşlar ? Vaneonun keyfi güzel ama gözde büyütülmeyecek problemlerle usta yokluğundan cebelleşiyoruz.
    aracımda en son olan arıza için yardımınıza ihtiyacım var. arıza otomatik şanzuman. araç ilk çalıştığında bir problem yok biraz yol gidip durduğumda ilk kalkışta araç çok zorlanıyor hatta yokuşlarda kalkmıyor bile ama bir vites yükselttiğinde hiç bir problem kalmıyor. otomatik şanzumancılara sorduğumda 4 5 binliralık masraflardan söz ediyorlar. bilgisi yada çözüm önerisi olan varsa haberleriniz bekliyorum

Vaneo candır...
  • tumham26 kullanıcısına yanıt
    foruma giren olmamış sanırım :)

selamün aleyküm arkadaşlar, ben arızayı çözdürdüm otomatik şanzuman kavrama problemi vardı Kırıkkale de bir ustayla komple şanzuman açılıp içindeki balataların eskimiş olduğu tasın kırık olduğu tespitiyle tamir yapıldı ve 3500 tl masrafla hallettik inşallah.
    bu arızadan sonra satmayı düşündüm arabamı lakin sattığımda içime sinecek bir model bulamadım bulduklarım beni maddi açıdan aşıyor o yüzden vaneoya devam :)

vaneo candır...
  • Kaptankusto53 K kullanıcısına yanıt
    selamlar aracım 2005 1,7 cdi trend manuel satmadım halen bende araç
  • m.gezmiş M kullanıcısına yanıt
    selamlar bu murat ustanın tel noyu veya adresi verirmisiniz, benim aynı aracda da bazı sıkıntılar var ,
  • Merhaba hala foruma giren varmi bilmiyorum ama

Gecen sene direksiyon pompasi ni tamir ettirmistim dun aku isigi yandi ekranda ve direksiyon tas kesildi sorun elektrik aksamdanmi kaynakli yoksa pompa genemi bizi yari yolda birakti daha once basina gelmis olan varmi

Acil destekkkk lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

Direksiyon Pompası doğrudan akü voltajıyla ilgilidir. Şarj dinamosundan 12V üretilmeyince direksiyon pompası devreye girmez. Akü sorununu giderin, ki muhtemelen şarj dinamosu ile ilgili görünüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Borasu -- 9 Mayıs 2017; 22:52:0 >
  • deathcasas D kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynısı başıma geldi benim problemimde şarj kesti dediler 200 lira gibi bir masrafı oldu. yalnız şarj dinamosunu sökerken klima gazını boşaltmadan alabiliyorlarsa ki genelde klima kompresörüyle birlikte söküyolar. siz yinede ustanıza bir söyleyin derim
  • mrb arkadslar bnm vaneo 30 km falan yok yapınca bas esp ve abs lambaları yanıyor sebebşi ne olabilir,
  • Merhaba arkadaşlar;

Yaklaşık 6 yıl/80.000 km. sonra, değişikşiklik zamanı geldi diye düşündüm. Cesaretimi topladım, aracımı satmaya karar verdim. İyi mi ettim, kötü mü? Emin değilim ama zorda olsa kararımı verdim...

Kazasız / Arızasız günler....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-mercedes-benz-otomobil-ruhsatli-2003-otomatik-137.000-km-de-444152040/detay

• Borasu kullanıcısına yanıt
    :) ilanını gördüm çok güzel açıklamışsın ne almayı düşünüyorsun da vazgeçiyorsun Vaneo dan?
  • Borasu kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Bora Bey.İnşaallah pişman olmazsınız :) , ben de zaman zaman düşünüyorum fakat her defasında vazgeçiyorum.Hayırlı satışlar.
  • Teşekkür ederim...
    Zor bir karar oldu gerçekten.... En büyük etkeni 2 aracımızın olması oldu, birisi fazlaydı, eski olanı gözden çıkardık. Biraz da değişiklik olsun düşüncesi oluştu işin doğrusu.

Vaneo satılırsa yerine ne alınır? Galiba biraz "Mercedes'ci" olmuşuz, vaz geçemiyorum !!! İlerde, tek araç olarak B serisine geçmeyi düşünüyorum. Tabi ki Vaneo kadar hacim sağlamayacak, ama bir tık üste çıkıp, kalite ve konfordan ödün vermeyip, emsallerinin üzerinde bagaj ve iç hacim ferahlığı sağlayacağını düşünüyorum. Araştırma safhasındayım...

Bütçeye göre, 2006 modelden başlayan B150'den 2011-2012'ye kadar giden B150-160'ları takip ediyorum, araştırıyorum. Bu araçlar için şimdiye kadar tespit ettiğim en büyük sorun, 2012 sonrası çıkan B180 CDI'ların çok iyi olması !!! B180 CDI 'ı görünce, B-150/160'lar gölgede kalıyor. Yani tek rakibi, kendisi gibi Tabi, yeniler için bütçe de değişiyor, o'da bende yok...
    Dolayısıyla B150-160'dan devam edebilir diye düşünüyorum....

Vaneo Satma Girişimi Tecrübem;
    İlanım, 27 Mayıs'tan 7 Haziran'a kadar (10-11 günde) 1998 adet tıklama (görülme), 26 favori, 10-11 arayan/sorana ulaştı... Satın alan:YOK...
    Vaneo'cu sabırlı adamdır... Sonuçta clio, linea satmıyoruz... Bu araca sahip olmaya karar vermek cesaret istiyor, kabul ediyorum, dışarıdan bakanlar bilmeyenler ürküyor araçtan... Tadına varan da bırakamıyor ama...

Hayırlı geceler....

• Merhaba;

Vaneo'mu sattım gitti....

İçim burkuldu amma yapacak birşey yok...

Herkesin Ramazan Bayramı Kutlu Olsun...

• yardımcı olacak yok mu arkadaşlar
  • iyi günler bakan kalmadı galiba. İlgili birisi olursa whatsapp'tan ulaşabilirmi? numara 05310348099
  • ilkerrc İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu araca 1 yıl bindim. 7 bin tl harcadım. Bu araç kötü sevgili gibidir. ayrılmak ister söylemez sürekli para harcatır. % 90 oranında özürlü bir araçtır. Sanayiye bir düşerse çıkmak bilmez. Ustası yoktur. Anlamazlar bakmak istemezler. bakarsa da 3 katı fiyat isterler. Marş ekstra beladır. marşı sökmek için motor indirmek isteyecekler şansınız varsa motorun üstünden girip söken nadir ustalar var. ben öle söktürdüm. çok para harcamışsınız. kesinlikle değmez 42 bin tl yazdınız sanırım. araba tamirinden anlamıyorsanız işiniz çok çok çok zor. polen filitresinin yerini bile çoğu bilmem bulamaz değiştiremez bilginiz olsun. 2015 te sattım haziranda 25750 tl ben 26500 tl almıştım 7800 tl harcadım. gerisini siz düşünün. kronik arızaları bir şanzıman otomatikse motorla birlikte iner. direksiyon kutusu bozulur (direksiyon elektirik rölesi vardır bazen o bozulur yine kutuyu tamir etmeye çalışırlar.. cam düğmeleri sürekli kırılır. şarj dinamosu kayışı kopar ve kasnagı bükerse kayış yerinde durmaz. kayış gergi rulmanı değiştirmek için motoru indirmek isterler( ustası alttan değiştirir) kayar kapılar ses yapar. klima marş motoru sökülmesi için çıkartılır. gaz boşa gider.kliması bozuldu inan tam 7 farklı ustaya gittim ve sorunu çözemediler yetkili servis dahildir. say say bitmez turbo hava emiş baglantı kelepcesi platiktir genelde kırıktır. ve salyangozla birlikte değişir.(yada turbo hortumu alıp 10 tl ye iki taraftan kelepçe takarsın salyangoz fiyatı çıkması 350 tl istemişlerdi.Amartisör patlaktır usta diye geçinen anlamaz top gibi seker araç orjinali çok pahalıdır iyi bir amortisörcü 100 tl ye garantili yapar. kısaca insan sağlığın için bu araç zararlıdır. Ve bu yaptığın masraflar bitmiyor tekrarlamaya başlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aytekutku

Merhaba bu araca 1 yıl bindim. 7 bin tl harcadım. Bu araç kötü sevgili gibidir. ayrılmak ister söylemez sürekli para harcatır. % 90 oranında özürlü bir araçtır. Sanayiye bir düşerse çıkmak bilmez. Ustası yoktur. Anlamazlar bakmak istemezler. bakarsa da 3 katı fiyat isterler. Marş ekstra beladır. marşı sökmek için motor indirmek isteyecekler şansınız varsa motorun üstünden girip söken nadir ustalar var. ben öle söktürdüm. çok para harcamışsınız. kesinlikle değmez 42 bin tl yazdınız sanırım. araba tamirinden anlamıyorsanız işiniz çok çok çok zor. polen filitresinin yerini bile çoğu bilmem bulamaz değiştiremez bilginiz olsun. 2015 te sattım haziranda 25750 tl ben 26500 tl almıştım 7800 tl harcadım. gerisini siz düşünün. kronik arızaları bir şanzıman otomatikse motorla birlikte iner. direksiyon kutusu bozulur (direksiyon elektirik rölesi vardır bazen o bozulur yine kutuyu tamir etmeye çalışırlar.. cam düğmeleri sürekli kırılır. şarj dinamosu kayışı kopar ve kasnagı bükerse kayış yerinde durmaz. kayış gergi rulmanı değiştirmek için motoru indirmek isterler( ustası alttan değiştirir) kayar kapılar ses yapar. klima marş motoru sökülmesi için çıkartılır. gaz boşa gider.kliması bozuldu inan tam 7 farklı ustaya gittim ve sorunu çözemediler yetkili servis dahildir. say say bitmez turbo hava emiş baglantı kelepcesi platiktir genelde kırıktır. ve salyangozla birlikte değişir.(yada turbo hortumu alıp 10 tl ye iki taraftan kelepçe takarsın salyangoz fiyatı çıkması 350 tl istemişlerdi.Amartisör patlaktır usta diye geçinen anlamaz top gibi seker araç orjinali çok pahalıdır iyi bir amortisörcü 100 tl ye garantili yapar. kısaca insan sağlığın için bu araç zararlıdır. Ve bu yaptığın masraflar bitmiyor tekrarlamaya başlıyor.

öncelikle iyi günler. aracı 2 aya yakın kullanıyoruz bi tek sorun klima oldu onda da alırken söylenmişti ona göre aldık kompresör ve radyatör değişti 970 gibi bi rakam tuttu orjinaliyle değişti herhangi bi sorun çıkarmadı otomatik kullanıyoruz.chip tuning düşünüyorum 1200 tl gibi tutara var ne düşünürsünüz. bu arada sanırım sorunlu bi araca denk gelmişsiniz aynı elektronik ürünlerde olduğu gibi biraz şans işi araçta hiç bir sorun yoktu bunun dışında çok temiz ve kullanışlı araç 27250ye aldık bizde herhangi başka bi sorunla karşılaşmadık daha çok kullanmadık birde şehir içi 500 km felan yaptık yani. iyi günler

• Bu benim düşüncem bu araça 1 tl bile harcayıp maliyeti arttırmamak gerekiyor. Seveni deliler gibi nefret edeni de benim ginidir. Aldığım arac 130 bni km de boyasız hatasız bir araçtı gerisini siz düşünün. chip bence yaptırmak motor ömrü ile ilgili ve bu araç heran patlamay hazır bomba ne zaman ne masraf çıkartır belli olmaz.
  • 190 binde 11 yıldır 2005 model manuel var 1 kuruş masraf açmadı...

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.