Şimdi Ara

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
878
Cevap
47
Favori
269.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya da sorun olmaz sanırım. ustasıda orada yollarıda iyidir. otomatik kullanıyorum eğer ki km yüksek yada hor kullanılmışsa en azından tribün içindeki balatayı değiştirirsiniz. bu işi Türkiye de motor indirme 500 tamir içinde işçilik dahil toplam 1000 tl ödersiniz. anlayan bir ustaya götürün baktırın Türkiye için narin bir araç almanya da sorun olacagını şahsım adına düşünmüyorum parçasıydı ustasıydı.
  • mutomboo M kullanıcısına yanıt
    A4144660001 parça numaralı LUK marka direksiyon pompasını söktür eline al ve bir elektrikçiye götür. elektrikçiye plastik olan üst kapağını söktür ve içinde ne varsa söküp atsın (elektronik kart, pil gibi zımbırtılar) orayı boşalttıktan sonra 70 amper röleyi oraya taksın taktıktan sonra dene pompanın vidalı olan kısmını çalışırken elinle kapa elini hava ittiriyorsa doğru bağlantı yapılmış tır ., yok hava elini ittirmiyorsa fazın yerini değiştirsin doğru bağlantıdan sonra işlem tamam, bu yapılan işlemin tek olumsuz yönü 100 km üzeri hız yapıldığında direksiyon sertleşmez. benim arabamda 1.7 cdi ambiente kolay gelsin.
  • m.gezmiş M kullanıcısına yanıt
    teşekür ederim deneyelim inşallah olur.
  • hayırlı akşamlar

direksiyon ile ilgili aynı problemi bende yaşıyorum eğer bu işlem çözüm olursa buradan bilgi verebilirimisiniz bizde aynı şeyi yaptıralım ve eğer istanbulda yaptırırsanız
    nerede yaptırdığınızıda söylerseniz çok daha iyi olur

iyi akşamlar
  • selamın aleyküm. sonunda marş arıza yaptı!!! bu marşı üst taraftan değiştrecek daha önce değiştiren bir usta lazım acil olarak. bu nu Ankara da yapıcak yer telefonu usta adı verirseniz sevinirim. iyi günler
  • Marş sokuldu, motor inmeden....... marş komple elden geçti, termostat çatlamış şu etkiliyordu, mars için 260 to ödedim. Termostat 90, işçilik 400 , kılınç mercedes oto 88 karşısında ibrahim usta 1519 sokak no 80 vaneo görmüş mersedesci :-) telefonu isteyen olursa yazarım ankara
  • kardeş geçmiş olsun
  • 2004 1.7 cdı ambiante vaneo kullanıcısıyım.gaza bastığım zaman motor arıza ve epc lambası yanıyor bir kaç gün sonra düzeliyor acil bir durumda gene gaza yüklenirsem gene lambalar yanıyor araba çekişten düşüyor problemim nerden kaynaklanıyor söylebilirmisiniz
  • buna benzer bir sorunu olan arkadasın paylaşımını hatırlıyorum. sayfaları kontrol etmen gerekecek. sana kafadan turbo, enjektör, vırt zırt diye başlar ustalar. burayı okuman da fayda var. hatırladığım kadarıyla hava akışı ile ilgili bir sorun çıkmıştı hava hortumunda kılcal bir yırtık varmış motora da ani devir yükselmesi ile hortumdaki yırtık açılıyor o yüzden sorun ortaya çıkıyor yaptığı testi de burada anlattığını hatırlar gibiyim. testi arıza tespit cihazına bağlayıp hava akış derecelerini kontrol ettiğinde kendisi bulmuştu. kolay gelsin
  • yusufk_100 Y kullanıcısına yanıt
    S.a kadeş benim araçta arasira f işareti cikiyo panelde bilgin varmi hayirli gunler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.a arkadaşlar vaneodan CoK memnunum kim ne derse desin ama bu aralar bazen F işareti çıkıyor panelde bilgisi olan varsa acill yardim

• Vaneo Süper +1

• herkese merhaba. 2004 model dizel otomatik trend vaneo gördüm bugün ve çok beğendim.iki çocuklu ailem için ideal genişlik ve konforda ve 107 bin km'de.forumun ilk 5-6 sayfasını okudum ve genel sorunlara dair genel bilgi edinmeye çalıştım.Yarın bir ustaya göstereceğim ama sizce yetkili mercedes servisine de götürmeli miyim?eskişehirde yetkili servis var.
  • pek bi aktif değilsniz anlaşılan ama yine de yazayım belki cevap gelir. bugün özel mercedes servisinde cihaza bağlattım f hatası küçük ve tolere edilebilir şekilde çıktı. servistekiler mühim değil dedi. kalıcı f hatası değil bu dediler. tam olarak nedir anlamadım. 2000 tl ye yakın amortisör vb bazı sorunları var. sahibi biraz indirim yaparsa alacağım. bilgilendirmelerinizi bekliyorum.
  • fazla girmiyorum o yüzden geç dönüş oluyor. ben yaşadığım kısmı anlatayım sonrası sizin k ararınız. küçük f genelde selenoid ile ilgili oluyor ve ekranda çıkmıyor sadece aracı cihaza baglattığınızda sizin dedidğiniz gibi hata siline bilir diyor cihaz. ekranda görüyorsan 2 ihtimal var 1- tribün içindeki basitce balatası değişmesi gerekiyor bunun adı tribün tamiri 650 tl tribünün açılıp içindeki balatasının değişmesi sorun şu bu tribüne ulaşmak için motor ve şanzıman birlilkte iniyor. bunun maliyeti 750/1000 tl civarında 2- bu büyük sorun elektronik kart sorunu olursa işte ozaman maliyet sapıtıyor. kartı ayrıca bulamıyormuşsunuz o yüzden şanzıman almanız gerekiyormuş, bu nedenle iyi bir şanzıman servisine gösterip alın. sorunu tam söleyecek birileri. amartisör cok önemli değil ben 2 ön amartisörü ankarada 150 tl ye değiştirdim. 1 yıl garantili olarak yapıyorlar.araç sürekli ilgi isitiyor şöyle düşünün manyak bir sevgiliniz varmış gibi oluyor. sizede bulaşıyor sürekli ilgilenme isteği doğuyor.. durum bu vaneo usta seçer biraz anlamanız ve araştırmnız lazım.

• Arkadaşlar ; 2006 Dizel Otomatik Vaneo almak üzereyim.

Nasipse ilk aracım olacak...

Ekspertizini yaptıryorum şuan..
    Daha önce aracı kullanmış bir arkadaş ile konuştuk ; aman uzak dur , satamazsın, yedeği pahalı-servisi pahalı diyor?

kafamı çok karıştırdı.

Ne derseniz İstanbul Avrupa Yakasındayım. Bu aracı alırsam, servişinde veya yedek parçalarını bulmakta çok sorun yaşar mıyım.

Başım çok ağrır mı?
  • yedek parça a serisi ile aynıdır. mercedes alıyorsun ama uçuk bir pahalılık bana göre yok daha önceki araclarım 97 passat 2004 toyota coralla sonuçta ithal araç. en büyük sorunu usta bulmak otomatikse şanzımana iyi baktır ve şansına güven, çocuklu ve büyük araba sevenler için ideal ikinci el satışı yavaştır. Aileniz güvende olucak bu bana göre en önemli kısmıdır.
  • Yorum için teşekkür ederim.

Araç hatay da , ben İstanbuldayım.
    Aracı expertize gönderttik, gelecek sonuca göre hareket edeceğiz artık...
  • vazgeçtim hali hazırda. kaskosu, sigortası vs pahalı olmasının yanı sıra, sürekli arabayla uğraşmak ve şanzıman arıza çıkarır mı diye düşünmek istemedim. d sınıfı araçlara yöneliyorum artık. genişlik olarak vaneo kadar olmayacaktır illa ki ama masrafı da azaltmak lazım. cevaplar için teşekkürler hayırlı forumlar. ayrıca @cfergul beye de teşekkürler. telefonda gayet güzel ifade etti araçla ilgili durumları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsgrn -- 3 Temmuz 2015; 10:26:15 >
  • Merhaba arkadaşlar yeni vaneo 1 7 trend kullanıcısıyim. Araç ile ilgili birkaç sorum var. Yardımcı olur musunuz?

1.
    Mazot kapağı normalde dışardan el ile açılıyor mu yoksa içeriden bir düğmesi var mı ?
    Var ise Nerede. Bizim aracın kapağı el ile açılıyor sanırım kılıdi kırık.

2.
    motor yağı olarak kaç numaralı yağ eklenmelidir.

3.
    sol on cam acma düğmesi bozuk zorlama ile açılıyor. Cam acma düğmesi bulabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.