Şimdi Ara

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
879
Cevap
47
Favori
269.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-DEPO KAPILAR AÇIK OLDUĞU SÜRECE AÇABİLİRSİN KAPILARIN KİTLİ OLDUGUNDA AÇILMAMASI GEREKİYOR 2- 10/40 MERCEDES MOTOR YAĞI KULLANDIM MOBİL 1 DE OLUR 5 LT ALIYOR. 3 - CAM DÜĞMESİ LİNK BURAYA ATARIM. ORADAN ALABİLİRSİN. BEN 2 ADET ALDIMhttp://www.fulparca.com/MERCEDES-VANEO-CAM-DUGMESI,PR-5267.html GEÇENSENE 85 TL YE ALMIŞTIM. GAZİOĞLU YEDEK PARÇA VAR ORAYIDA ARAYIN SİTEDE GÖZÜKMESEDE DÜĞMEYİ BULURLAR.
    BİR DE TÜM KULLANICILAR İÇİN KARAKAŞ MERCEDES YEDEK PARÇA VAR PERİYODİK BAKIMLAR İÇİN TÜM FİLİTRE VE YAĞ DAHİL 210 TL 9 TAKSİT BİRAZ ANLIYORSANIZ KENDİNİZ YAPARSINIZ EVİN ÖNÜNDE BEN ÖLE YAPTIM :)). KLAVYE BOZUK BÜYÜK YAZIYOR KUSURA BAKMAYIN

• Selaminaleykum arkadaş lar bana vaneo 1.6 2002 model ön amortisör lazim araştıran varmi en uygun fiyat nere de bula bilirim ben Konya da yim . internet den bakiyorum 230 tl den aşağıda yok araştıran varmi daha ucuza nereden bula bilirim A 168 serilerinin amortisör leri de bunlara benziyor acaba vaneo ya olurmu araştıran arkadas varmi buraya yazarsa bilgilenmis oluruz teşekkür ler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalcin42 -- 30 Temmuz 2015; 20:04:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amortisör ankarada tamir ettirdim. Ön ikisine 150 ödedim oto 88 de üç 1 yıldır sorunsuz biniyorubiniyorum

• Klima sorunu yaşıyorum. Daha önce başına geien varsa yardıöcı olabilirmi. Klima açoyorum soğutmaya başlıyor birden soğıtöa kesiliyor, açıp kapayıncaya tekrar soğutma başlıyor bir den yine soğuymuyor. 4 usta gezdim hatta rölantide daha uzun süre çalışıyor. Radyotöre su tuttu usta daha iyi çalıştı. 1.usta açıp kapayan sdlenoid arızası dedo. 2.usta radyatör tımalı ve hava kurutucu filitre değişecek dedi. 3.usta müşürden oşabilirdedi. 4 usta kompresör dedi. Daha önce yaptıran varmı arabada ebek ar ve uzun bir yolum var.

• Hu millet ses verinnn ne olacak bu klima

• valla üstad yazdıklarını takip ediyorum çok faydalanıyorum ama senin klima sorunun başıma gelmediğinden hiç bir fikrim yok saygılar geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tumham26 -- 3 Ağustos 2015; 16:52:32 >
  • Ne kompresör meraklisi usta varmis arkadas klima diyirum kompresör diyor. Elli tane sensor var biriside demiyorki kontrol edelim. Varya yoksa kompresör. Ulan kompresör olsa klima radyatör une su tutunca sogutma niye devam ediyor diyorum ses yok. Diyorum klimayi acinca fan acmiyor. Kompresör diyor kafayi yiyecegim. Musur fisini cekiyorum fan deli gibi donmeye basliyor. Kurutucu filitre ustundeki musuru degiatirticem bakalim ne olacak. Aceba fanim musuru nerde bilen varmi bayabir baktim bir fis buldum fana dogru giden musuru göremedim. Hayırlısı bakalim

• arkadaşlar 1 ay olmadı vaneo kullanıcısı oldum yorumlarınız sayesınde ama aldığımdan beri sanayiden çıkamadım yardımınıza ihtşyacım var sorunların bir çoğunu hallettim ama biri tamir edildi tekrardan yolcuuktayen birden ortaya çıktı sornum şu direksiyon sertleşti birden bire bu sorunu ilk aldığımda tamir ettirmiştim güya. bana ne tavsiye edersiniz direksiyonda su an hiç hidrolik yok ve sürekli srs ışığı yanıyor aldığımdan beri
  • 7 usta oldu hala ne bir sonuc yok. Sundan olur bundan olur sallayip duruyorlar. Yokmu bir klima ustasi arkadasssss. Ekspireysin valf diye bir seyden bahsettiler. En ucuz o gorunuyor onu degistirticem gibi birde selenoid var kompresör uatunde civaliymis buda onu degistiricem bakalim ne olacak. Sanziman da 2. Viteste saraintili gexis yapiyor sert gaza basarsam selenoid gibi geldi. Selenoid bulabilicegim bir yer varmi tanidik ankara da yasiyorum kargo dert degil yardimci olacak vaneocu lazim.

• SRS ok önemli değil yolcu koltuğunun oturulan kısmında kırılma vardır. O yüzden srs yanıyor. direksiyona gelince hidrolik yok demişsiniz hortumlarınızı kontrol edin. onu hallettikten sonra direksiyon müşürü var cam suyu bidonun altında onu değiştirin ve bir torba ile su temasını kesin bantlayın ben öle yaptım cam suyu bidonunu dolduruken falan su taşıyor müşürü bozuyor.
  • Allahım benimı sınıyor ne ıvır zıvır üst üstte gelmeye başladı 2500 km yapınca böle oldu anlaşılan motorda fıs fıs diye bir hava sesi geliyor bir zararı yok çekişte gidişte yakıtta ama huylanıyorum illaki bir şey anlatıyor bu araç ne sesi bu şimdi

https://youtu.be/apr63-moAOA sesi yükledim.
  • 1-Tek başıma forumda konusuyorum çok garip neysede birilerinin yararına olur belki. klima sorunu bulduk kompreör çalışmıyor söktürdüm dağıttırdım öle aman aman kırık çıkık bişi yok ama çalışmıyor piston yatagı biraz aşınan iki tabe var o da çok az. çıkmasına 500 dediler bende kalsın dedim param yok :))
    2- Motor sesi kompresör kaçırıyor dedi. işçilik 150 didi parça 150/200 olacakmış bıraktım bakalım yarın ses gelir.
    benden bu kadar.
  • Ön Amortisör lerini değiştirdim . Arkadaşlar mercedes A w168 in ön amortisör leri uyuyor ben onlari taktirdim shc 553669 nolo amortisör ler hemde hemen hemen yari fiyati adedi 140 tl vaneo olunca aded 250 tl. ihtiyaci olanlar varsa alo parça sitesinde taksitli ve cogu parcalarda var. ( w168 ve w414 ) aratdira bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihyahsi

arkadaşlar birde bu aracın ön direk döşemeleri (galiba tüm vaneolarda aynı sorun var) açıldı bunu bir şekilde yapıştıra bilen var mı birisi bali ile yapıştırmış gördüm ama iğrenç olmuştu ben çiftaraflı bant yaptım ama tutmadı buna bir formül üretebilen varsa paylaşırsa çok memnun olurum gözün önünde döşeme sarkması aracı çok kötü gösteriyor

Selam arkadaşlar aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Ön sağ ve sol direklerde, arka sağ sol kelebek camların açılıp kapandığı kısmın direklerinde döşemelerde açılmalar oldu. Bu sorunu nasıl çözeriz. Çözen var mı aranızda...
  • forumun bu sayfası artık çok kullanılmıyor galiba :((
    Yazılarımı gören ve cevap verebilecek birilerini bulursam çok memnun olacağım..

şanzıman yağı ve filtresi hakkında bilgi isteyecektim. Ne kadar zamanda değişim yapılmalı ya da değişmesi gerektiğini nasıl anlarız? herhangi bir sorun yoksa hiç dokunmamalı mı?
    cam düğmeleri arızalandı. Uygun fiyata nerden buluruz?

cevap veren de vermeyen de sağolsun.. iyi günler arkadaşlar...
  • stonestr S kullanıcısına yanıt
    8/10 satır üstte cevap. uygun diye bir durum malesef yok. 100 tl. bir de öneri düğmeyi alınca takılan plastık çercevenin alt kısmına düğmeleri desteklemek için plastik yapıştırın kırılmıyor cam düğmeleri. Şazıman için iyi bir ustan varsa onunla görüş sorun yoksa da olmaycak anlamına gelmiyor sanzıman yagı normalde kırmızı renk tir altta selenoid beyinin olduğu yerden viadısını açıp yagı kontrol ediyorlar siyahlaşmıssa değiştirmekte fayda var. yağ ve filitre çok masraflı iş değil malzeme kısmı 300/400 anca tutar işçilik bilmem işi bilen birine yaptır sonra kafan ağrımasın. Not: cam düğmesi için aklıma bir şey geliyor bunu yapacak usta bir eketrikçi lazım bizim cam düğme soketlerini klasik e 200 cam soketine çevirecek adam buluna bilirse cennetlik olur ))
  • Tüm Vaneo kullanıcılarına selamlar...
    Uzun zamandır takip ediyorum... Pek katılmıyorum.. Ama bu akşam içimi dökesim geldi..............
    2011'in Haziranından beri 1,6 Ambiente Otomatik (Benzin-LPG) kullanıyorum. Yaklaşık 65-70 bin KM oldu... Atsan atılmıyor, zira kıyamıyorum, yerini dolduracak araç bulamıyorum, onu gerçekten seviyorum... Tutsan tutulmuyor, zira derdi bitmiyor... Gerçi benim ciddi sıkıntılarım olmadı ama, yinede birşeyler ters gidince canım çok sıkılıyor.... Birde aracın hantallığı beni bir hayli zorluyor, 102 beygir motor var güya, ama 100'ü kaçmış ta, kalan 2 tanesiyle idare ediyor gibi hissediyorum.... Başka arabaları kullanmak istemiyorum bu yüzden, sonra Vaneo'ya binince hantallığı iyice hissediliyor....

Başıma gelen ciddi işler;
    1. Marş motoru onarımı için motorun inmesi, aracı aldığım ilk hafta hemde. Marş motoru onarımı 50 TL, motor indi-bindi 500TL... Yetkili serviste yapıldı..
    2. Vites kolunun içinde, S/W (C/S) yazan düğmenin hemen altında bulunan elektronik kart arızası. Vites Kolu Konsolu komple yeni alındı, değişti. 1200TL... (İşçilik bana ait)...

Ufak-Tefek işler;
    1. Ön amortisör onarımı, 2 yıldan fazla oldu sorun yok..
    2. Sürekli olarak yaptığım cam düğmesi onarımı.....
    İlk yetkili servis ziyaretim olan marş motoru arızası zamanında 60 TL'ye aldığım cam düğmesi ile birlikte 3 düğmem oldu. Birisi sürekli yedek olarak duruyor. Bozulanı yedekle değiştirip, kırılanı onarıyorum... Bayağı tecrübe edindim, zira düğmeler artık daha uzun dayanıyor... Düğme tamiri burada nasıl paylaşılabilir diye düşünüyorum ama çok zor anlatması... Yapılan onarım, düğmenin içine CD'den kesilip yapıştırılan plastiğe dayanıyor...
    3. Sağ ön koltuk içindeki sensör arızasına bağlı SRS lambasının yanması.. Sensörü çıkarttım, hala sökülü, çok uğraştım ancak kandırmayı başaramadım aracı.. SRS hala yanıyor, ara konsoldaki sarı LED yanıp sönüyor.. Peki şimdi ne olacak; Allah korusun, ihtiyaç halinde hava yastığı açılacak mı, açılmayacak mı? Cevabını bulamadım...
    4. Özellikle sürgülü kapılardan gelen tıkırtılar.... Kapıları söküp, dışarı aldım... Yeniden temizleyip-yağlayıp taktım... Ayarlarını defaalarca kurcaladım, döşeme içlerini söktüm baktım..... Hala TIKIRDIYOR.... Kafama fena takılıyor.... TAVSİYESİ OLAN VARSA ÇOK MEMNUN OLURUM...
    5. Ön kapıların ceplerinden ve civarındaki plastik aksamdan gelen gıcırtılar... Döşemeleri söküp içerden sıcak silikonla takviye edince bayağı azaldı ama azda olsa devam ediyor.... Takmamamaya çalışıyorum....
    6. Motor yerleşimi o kadar zor ki, buji değiştirmek bile zulüm oluyor... Birçok sanayide gittiğim birçok usta, daha kapıdan girmeden "Biz Vaneo'ya bakmıyoruz !" dedi...

Devam eden sorunlarım;
    1. Motor ile şanzımanın birleşim yerinden, şanzıman tarafından yağ kaçağım var. Keçe değişimi yapılacak gibi gözüküyor. Tabi bu işte, bir çok işte olduğu gibi motor -şanzıman indirilmeden olmayacak... Yağ sızıntısını takip ediyorum, şanzuman yağ seviyesini ara ara kontrol ettiriyorum.... Gittiği yere kadar dayanmamı tavsiye etti ustalarım.... TAVSİYELERİNİZİ beklerim...
    2. Yeni başlayan bir ses var araçta. Tam olarak yerini kestiremedim henüz ancak, genelde kalkışlarda veya 1 ve 2'nci viteslerde, vites geçiş zamanlarına doğru, gaza basarken bir vınıltı/hafif uğultu yapıyor bazen, her zaman değil. Takip ediyorum, bakalım ne çıkacak....

Bayağı uzun oldu... Kusura bakmayın zamanınınızı aldım....
    İyi akşamlar...
    (İSTANBUL)

• Bu arada biraz da ışık/aydınlatma modifiyesi yaptım;

• cam düğmesi için işe yarar bir yöntemmim var düğmeyi taktığın plastik çercevenin altına düğmeyi destekleyecek şekilde plastik bir parça yapıştırın. korkusuzca kullanın:))
    düğme 60 tl ye nereden buldunuz. borsu???
  • aytekutku A kullanıcısına yanıt
    Cam düğmesini 60₺ ye 2011 yılında yetkili servisten almıştım... € üzerinden hesaplanmıştı.. Artık geçerli bir rakam değil yani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.