Şimdi Ara

Mercedes-Benz Online Araç Alma Rehberi ( mercedes almayan kalmasın ) (345. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: plateau , espresso8218 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
7.339
Cevap
316
Favori
649.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
97. Sırada  bugün en iyi #25
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burhan21 B kullanıcısına yanıt
    Geçmiş mesajlarda Mercedes ten araç alanlar çok kez yazmış. Ödeme yap maili geldiyse ve ödeme yaptıysan fiyat artık değişmez. Fatura kesip, tescil işlemlerini yapıp teslim ederler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • volkan450 V kullanıcısına yanıt
    "5 gün içinde öde" maili geldiyse, ödeme yapsan da yapmasan da vergiler hariç fiyat sabit.

Ben böyle biliyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ibiza123 kullanıcısına yanıt

Daha çok şehir içinde özellikle yayalara karşı agresif fren tecrübem oldu. Otoyolda ben bir problem yaşamadım.

• Sarosrs S kullanıcısına yanıt
    Vito

• burhan21 B kullanıcısına yanıt

Ticariye çok hakim değilim fakat bir sorun olucağını düşünmüyorum kredi kullanıcaksanız kredi sürekli değişiklik gösterir diye biliyorum

• Şimdi satış temsilcisi ile konuştum.
    2023lere de zam gelmesi bekleniyor dedi.

Almanya merkez zam konusunda ısrarcıymış ama mercedes türkiye zam yapmak istemiyormuş.

Bakalım karar ne olacak.

Zam oranı ise belli değil dedi.

Benim aracın ise gümrük işlemleri bitmiş, sevkiyatı bekliyormuş.
    Pazartesi gelebilir dediler.
    1 günle 100bin tl zarar ediyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockobs -- 16 Mart 2024; 13:0:41 >
  • Rockobs R kullanıcısına yanıt

6 aydır her pazartesi zam gelir, st yalanları… Müşteri caymasın diye söylerler klasik.

VW de st arkadaşım var bir kaç ay önce “bu ay sattığım araçların yarısını ötv’ye zam gelecek yalanıyla sattım” demişti.

Ha gelebilir mi zam, normalde çoktan gelmesi gerekirdi. Mb satış politikası değişti bence, yarın indirim yapacağıma kurtardığı yere kadar zam yapmayayım diyor.

Bir de Almanya zam yapın diyormuş yalanı çıkmış, st ler çok yaratıcı. Almanyada çoğu stok araçta %20-30 arası indirim var, neyin kafasını yaşıyorsunuz diye sorardım ben olsam  

• emreq E kullanıcısına yanıt

zam bilgisini başka araç bekleyenler de teyit etti, haber bence doğru.

"Almanya zam istiyor, biz olmaz diyoruz" kısmı kurgu olabilir tabi.

Bunlar nasil bir stok cekmisler arkadas nisan geldi hala 2023 model araba satiyorlar saka gibi gercekten.Stokta bitmiyor isin ilginc tarafi

• EUS E kullanıcısına yanıt
    Ben geçmiş yıllarda nisan ayına sarkmış geçen sene modeli görmemiştim.

Bu sene ellerinde fazla araç kalmış gerçekten de.

• emreq E kullanıcısına yanıt

Zam konusu mart ilk haftadan beri gündemdeydi fakat temmuz ayında olduğu gibi iptal talepleri gelir diye biraz stokları teslim etmek istediler yarın akşam sistemde hepimiz görücez zaten zam yaparken model yılı ayırcaklarını sanmıyorum Fakat kampanyalı modellerde mutlaka satışa destek verici güncellemeler ile zam oranını oranını biraz bastırabilirler diye düşünüyorum ortalama beklenen zam aslında %8 bu oranı 2 bölerek yapıcaklardır tek seferde yapamazlar zaten bu şartlarda ayaklarına sıkarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarosrs -- 16 Mart 2024; 18:6:26 >
    Kredi mi var, millet neyle nasil alsin.

Nakiti olan da şu konjonktürde zaten arabaya para baglamaz. Paradan para kazaniyor millet şuan oluk oluk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya deliricem arkadaş ne zammı şimdi bu daha ay bile bitmeden. %5 zam yapsalar bile 100-150k yapıyor c serisinde minimum. 10 gündür araba gelecek diye bekliyorum şimdi bu hafta getirirler ama zam geldi derler çıldırırım.

• Ocak ayının sonlarında 2024 model bir araç siparişi verdim. Bana Mart ayının ortasında geleceği söylendi, ancak ST kontrol ettiğinde aracın Almanya'da olduğu ortaya çıktı. Mercedes Benz ile görüştüğümde, aracın Türkiye'de olduğunu ve yaklaşık 4-5 gündür burada olduğunu söylediler. Gümrük işlemlerinin henüz başlatılmadığını düşünüyorum, ancak emin değilim, belki araç Türkiye'de bile değildir. Gelse sistemde gözükürdü. Sizce hangi taraf doğruyu söylüyor ve neden aralarında iletişim eksikliği var? %8'e yakın bir zam geldi geçen ay, şuan ikinci bir zam gelirse çok saçma olacak.

• Belirtmeyi unuttum araç Türkiye'de demelerine rağmen beklenen teslim tarihini Mart sonu ya da Nisan'ın ilk haftası olarak güncellediler.

• ryan29 R kullanıcısına yanıt
    Hocam senin durumda bi tuhaflik var, max 2-3 haftada geliyor araclar. Hatta stler oturup yolda olan su an gumrukte olan araclari goruyor mesela eger o arac rezerve degilse hemen rezerve edebiliyor sana, ben oyle ayirttim. 6 martta kapora verdim bekliyorum muhtemelen bu hafta gelir.

• ryan29 R kullanıcısına yanıt
    Aracın üretim tarihi neymiş?
    Şase numarası ile kontrol edip bakabilirsiniz
    https://mb.vin/

• falterubbix kullanıcısına yanıt

Bende C bekliyordum 10 gündür zammı duyunca yetişmeyeceğini de teyit edince hazır cla aldım bende sabitledim fiyatı

• 
Sayfa: önceki 343344345346347
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.