Şimdi Ara

Mercedes B180 mi yoksa Volvo V40 Cross Country mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aslında tam Volvo V40 Cross Country'de karar kılmıştım ta ki Mercedes'e gidene kadar. Şimdi aklım çok karışık, yeni B180 serisini gayet başarılı buldum.

Volvo V40 Crosscountry advance paket, otomatik vites, diesel ve sunroof dahil 110bin fiyat çıkardılar anahtar teslim. Güvenlik açısından Volvo'yu çok beğendim özellikle Safety Mode dedikleri frene basmakta geç kalırsan arabanın kendi fren yapması özelliği bence çok güzel. Ama eksi tarafı Advance paket almana rağmen geri görüş kamerası yok :((

Bugun Mercedes'te A180 ve B180 modellerine baktım. B180 daha yeni olduğu için onunla ilgilendim, fakat onun da otomatik vites, sunroof'lu Premium Paketini 102 civarına bıraktılar fakat dizel değil ( ya yokmuş ya da ellerinde şuan yokmuş dizel). İçi gayet ferah, rahat. Fakat akıllı far sistemi xenon far yok bunlar eksi yönleri. Artı yönü ise Premium pakette bile Geri Görüş kamerası var.

Şuan ikiye ayrılmış durumdayım, usta bilgili arkadaşların yorumları benim için çok önemli, neler önerirsiniz ve siz olsaydınız hangisi alırdınız? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• Ben olsam volvo alirdim. V40cc nin tasarimi insani cezbediyo. Geri görüş kamerasi cok sıkıntı olmaz bence extra ekletebilirsiniz. Bi kameradan dolayi aractan vazgecmeyin derim ben.
    Mercedes konusuna gelirsek B serisi benim pek hosuma gitmiyo acikcasi. İlla mercedes olsun diyosaniz A serisi bakin derim ben.
    Peki A serisi mi V40 mi derseniz hayirlisi derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Subaru düşünürseniz Forester alınabilir. 100bin civarına alınacak en iyi araçlardan biridir.
  • Mercedes B serisi

Tamamen duygusal ikilemde kaldım ama kalbim ve beynim Mercedes diyor ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sezo87

Merhaba arkadaşlar

Aslında tam Volvo V40 Cross Country'de karar kılmıştım ta ki Mercedes'e gidene kadar. Şimdi aklım çok karışık, yeni B180 serisini gayet başarılı buldum.

Volvo V40 Crosscountry advance paket, otomatik vites, diesel ve sunroof dahil 110bin fiyat çıkardılar anahtar teslim. Güvenlik açısından Volvo'yu çok beğendim özellikle Safety Mode dedikleri frene basmakta geç kalırsan arabanın kendi fren yapması özelliği bence çok güzel. Ama eksi tarafı Advance paket almana rağmen geri görüş kamerası yok :((

Bugun Mercedes'te A180 ve B180 modellerine baktım. B180 daha yeni olduğu için onunla ilgilendim, fakat onun da otomatik vites, sunroof'lu Premium Paketini 102 civarına bıraktılar fakat dizel değil ( ya yokmuş ya da ellerinde şuan yokmuş dizel). İçi gayet ferah, rahat. Fakat akıllı far sistemi xenon far yok bunlar eksi yönleri. Artı yönü ise Premium pakette bile Geri Görüş kamerası var.

Şuan ikiye ayrılmış durumdayım, usta bilgili arkadaşların yorumları benim için çok önemli, neler önerirsiniz ve siz olsaydınız hangisi alırdınız? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

V40cc alınır her türlü

• v40 cc ile b serisi farklı tip araçlar. oturma poziyonundan tutun tavan yüksekliğine kadar farklı amaca hizmet eden araçlar

v40 cc nin karşılığı aslında a serisidir

ancak v40 cc nin ek özelliği hafif araziye uygun olmasıdır
  • 2 bin TL.'lik geri görüş kamerasının olmaması insanı bu kadar kararsız yapmaz.. İstediğiniz zaman, aracı galeriden bile çıkarmadan takarlar zaten.
    Bence başka sorun var.

Açıkçası... Markayı geçtim, hangisi olursa olsun, en dolusu paketi de olsa, 110 bin TL. büyük gibi bir parayı, C Segmenti bir araca bağlamak bana pek mantıklı gelmiyor. Ben olsam bu markalara gidip, ikinci el olarak en temizinden, daha 10.000 Km. bile yol yapmamış , 2014 model D segmenti bir araç araştırırdım..
  • Mercedes tokatlar

• 110 bin tl yi C segmenti bir araca vermeyin. Çünkü bu araçların bu kadar pahalı olma sebebi vergi(donanımlarda vergilendiriliyor.) . 2. el düşünmüyorsanız en azından o fiyata s60 falan bakabilirsiniz.
  • V40 bence. Bana daha şık geliyor.
  • bende Volvo alacak gibiyim 1 ay içinde ama bana Volvo v40 CC daha ağır arabaymış gibi geliyor. Yani B180 bence daha seri bir arabadır gibime geliyor.. Zor seçim..
  • paraya kıyıp c serisi almak daha mantıklı ikinci elde kar eden çok gördüm

• Hocam bu araclar otomobil piyasasi icinde boyut olarak kucuk araclar.Kullanimi,park etmesi ve sehir icinde uygun olmasi nedeniyle tercih edilen modeller.Dolayisiyla 4.90 mlik bir arac almadiginiz icin geri gorus kamerasini bu kadar umursamamaniz gerektigini dusunuyorum.Bu ikisi arasindan benim onerim v40 olur.Guvenligi,kalitesi ve verdigi farklilik hissiyle.Ancak bu fiyatlara ciktiginizda s60 gibi d sinifinda cok onemli yerdeki bir aracida alabilirsiniz.5 bin farkla yine advance paket alabilirsiniz.yada bir miktar daha zorlanip baz c serisi alabilirsiniz ki mercedes aliyorsaniz a yi b yi es gecin derim ben.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.