Şimdi Ara

MERCEDES A SERİSİ SAHİBİ OLANLAR (42. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.023
Cevap
33
Favori
120.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Küçük bi düzeltme; makyajlı A serisi eylül ayındaki Frankfurt Auto Show'da tanıtılacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pistachio

Küçük bi düzeltme; makyajlı A serisi eylül ayındaki Frankfurt Auto Show'da tanıtılacak.

9. aymış demekki. Tam tutmadı. Ama 2016 mart ayında geleceğine çok eminim zira şu an bile bayiler araç getirmiyor 2015 modeller için. 2015 üretimi olması gerektiği için yılın ilk 2-3 ayı fabrikayı ve nakliyatı beklemek zorundalar.

• araç konfigüre ettikten sonra mercedes finansa yönlendirilen sitede kredi hesaplaması yapmıyor sizde de durum böyle mi ya da kredi oranı alan var mı
  • 2015 modelde benzin a180 amg ile dizel a180 amg arasında sadece 10,000 tl fark var yılda 13,000 km yapan biri için benzin avantajlı olmuyor 4-5 sene kullanımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphi3458

2015 modelde benzin a180 amg ile dizel a180 amg arasında sadece 10,000 tl fark var yılda 13,000 km yapan biri için benzin avantajlı olmuyor 4-5 sene kullanımda

Yilda 20000 km yapilmazsa A180 CDI dizel almanin mantigi yok saniyorum o halde...
  • Aracında çıtırtı, tıkırtı olanlar var mı acaba? İngiliz forumlarında okuduğum kadarıyla bir çok kişinin aracında bitmeyen çıtırtılar, tıkırtılar mevcut.
  • FirstClass F kullanıcısına yanıt
    Bozuk yollarda ve ozellikle arac sogukken bende de sesler geliyor. Cok asiri derecede geldigini soyleyemem. Sunroof'tan geliyordu fakat servis halletti. Birde ses aciksa bass yuzunden cizirdama vardi sag kapida, onuda hallettiler. Ufak tefek sesler var ama A serisi icin o kadarinin normal oldugunu dusunuyorum.

• Uzunca bir süredir yazmıyordum. a ve cla sahipleri daha çok facebooktaki grup üzerinden konuştuğu için burayı takip edemedim. aracımı alalı 2 sene 4 ay oldu. 47bine geldi. bu süre içinde tıkırtı yaşamadım. bu sayfada ilk yazdıklarımı okuyunca doğru yorumlama yaptığıma sevindim. 47 bin km boyunca yaşadığım 2 sıkıntı oldu.
    1. sürücü koltuğunun oturma kısmnın alt yanında kalan koltuk ayarlayıcısı kısmının koltukla sürtmesiyle oluşan ses yani gıcırtı (bu ses serviste o bolgeye konulan bir destek ile giderildi)
    2. sunroof. sunroof un kızak bölümü değişti.
    Bunların haricinde ne motor ne şanzıman ne yürüyen aksam nede trim sesiyle karşılaşmadım.
    Aynı zamanda cla 200 sahibiyim. onda da aynı şekil koltukta gıcırtı vardı(elektrikli olsa bile sesi yapıyor yine) onda sunroof problemi yaşamadım ve gayet memnun bi şekilde çok şükür sorunsuz biniyorum.
    Nasipse a200 ümü bu aralar satacağım. 2 hafta önce babamızı kaybettik ve evde bir araç fazla şuan. internetteki fiyatlara baktım ama çok oynak oyüzden bir fikir vermedi bana.
    Sanırım birkaç arkadaşla beraber forumdaki en eski a serisi kullanıcılarındanız. araç ile ilgili merak edilen ne varsa seve seve cevaplayabilirim.
    Bu arada ilk sayfaya baktımda aracın tutmayacağını satılmayacağını söyleyen arkadaşlar vardı. Bu konuda yanıldıklarınö söylemiştim ve haklı çıktığım için seviniyorum. cla da a seriside mercedes için yeni olmalarına ve birçok eleştiriye rağmen iyi satmaya devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bur@k1985

Uzunca bir süredir yazmıyordum. a ve cla sahipleri daha çok facebooktaki grup üzerinden konuştuğu için burayı takip edemedim. aracımı alalı 2 sene 4 ay oldu. 47bine geldi. bu süre içinde tıkırtı yaşamadım. bu sayfada ilk yazdıklarımı okuyunca doğru yorumlama yaptığıma sevindim. 47 bin km boyunca yaşadığım 2 sıkıntı oldu.
    1. sürücü koltuğunun oturma kısmnın alt yanında kalan koltuk ayarlayıcısı kısmının koltukla sürtmesiyle oluşan ses yani gıcırtı (bu ses serviste o bolgeye konulan bir destek ile giderildi)
    2. sunroof. sunroof un kızak bölümü değişti.
    Bunların haricinde ne motor ne şanzıman ne yürüyen aksam nede trim sesiyle karşılaşmadım.
    Aynı zamanda cla 200 sahibiyim. onda da aynı şekil koltukta gıcırtı vardı(elektrikli olsa bile sesi yapıyor yine) onda sunroof problemi yaşamadım ve gayet memnun bi şekilde çok şükür sorunsuz biniyorum.
    Nasipse a200 ümü bu aralar satacağım. 2 hafta önce babamızı kaybettik ve evde bir araç fazla şuan. internetteki fiyatlara baktım ama çok oynak oyüzden bir fikir vermedi bana.
    Sanırım birkaç arkadaşla beraber forumdaki en eski a serisi kullanıcılarındanız. araç ile ilgili merak edilen ne varsa seve seve cevaplayabilirim.
    Bu arada ilk sayfaya baktımda aracın tutmayacağını satılmayacağını söyleyen arkadaşlar vardı. Bu konuda yanıldıklarınö söylemiştim ve haklı çıktığım için seviniyorum. cla da a seriside mercedes için yeni olmalarına ve birçok eleştiriye rağmen iyi satmaya devam ediyor.

Öncelikle başınız sağolsun. Mekanı cennet olur inşallah. Kolay değil gerçekten.

Ben bu aracı uzun bir süredir araştırıyorum (muhtemelen 3 ayı geçti ) ve kısmetse yakında almayı planlıyorum. Araçla ilgili hemen her şeyi araştırmışımdır. Ancak en çok merak ettiğim konu aracın sizi memnun edip etmediği. Kullandığınız 2 yıl boyunca araçta memnun olmadığınız bir durum oldu mu? ya da araçta şundan çok memnunum diyebileceğiniz bir kısmı var mı?

Şu an Golf 6 kullanıyorum ve genel olarak araçtan az çok memnunum. Golf 6'dan sonra yine C segmenti alarak büyük bir hata mı yaparım? Bu araçla aynı fiyata aslında yeni kasa Passat alınabiliyor. Ama hala 20'li yaşlarımda olduğum için biraz daha yaş grubuma hitap eden bir araç almak istiyorum. C segmentinde de A serisinden başka aklıma yatan bir araç bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FirstClass -- 9 Şubat 2015; 21:58:28 >

• Bugun teslim aldigim araban ile arabiza katilmis oluyorum arkadaslar. Allah herkese kazasiz belasiz surusler nasip etsin.

• Simomaxwell S kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Gece paketi süper tercih.

Türkiye'de değilsiniz sanırım. Park sensörü olmayan Amg paketli A serisi burada yok bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Cok saolun... Gercekten cok ama cok zormus allah kimseye gostermesin. Cok erken yasta kaybettik ani oldu. Sanirim daha kotusu ancak evlat acisi olabilir.
    Simdi oncelikle benim kullandigim arac amg oldugu icin biraz sert ve konfordan uzak. 18 jant ince yanak ve sert suspansiyon ve turkiye sartlarini eklersek ortaya bu sonuc cikiyor. Ben bugune kadar hep sert araclar kullandim o yuzden beni cok rahatsiz etmiyor ama yinede bi tik daha konforlu olabilirdi. Ben aldiktan sonra amg paketlerde konfor suspansiyon opsiyonu cikti. Sayet amg alicaksaniz bunu oneririm.Sonradanda yapilabiliyor. Aracta 3 mod var surus acisindan. Araci ilk kullanmaya basladiginizda E modunda arac gitmiyormus hissi veriyor ve ozellikle ilk kalkis ve hizlanmalarda gaza biraz daha basma ihtiyaci duyuyorsunuz ve akabininde beklenenden fazla yakabiliyor ama sure gectikce ve araca alistikca bu sorun kalkiyor. Seri kullanimda manuel ve s modu zaten beklentileri karsiliyor. Birde yukarida yazdigim 2 durum oldu. Onlarda suan cozulmus durumda.
    Onun disinda aracin kullanim rahatligi ve keyfi cok guzel. A200 lerde performans tatmin edici. Yakit alisinca iyi. S.ici 7.5-8.5 s.disi 6-7.5 arasi kullanima gore degisiyor. Cok yogun trafikte 9-10 hatta 11i bile bulur ama bunlar istisna. Aracin malzeme kalitesi bircok yerde tartisiliyor ama bence iscilik ve malzeme gayet basarili. Motor-sanziman adina sorunsuz cok memnunum(masallah diyelim )
    Yine sorulariniz olursa cevaplamaya calisirim
    Benim nacizhane tavsiyem; hangi arabayi almayi ciddi ciddi dusunuyorsaniz, imkaniniz varsa kiralayin 2-3 gun test edin oyle alin. O sirada kafaniza takilan olursa yine uzun sureli kullanicilar size goruslerini paylasacaklardir

• 2. yıl BAKIMI İÇİN 1050 TL diyorlar benzinli 11.000 km uygun mudur?
  • secilburgaz kullanıcısına yanıt
    bence pazarlık yapın aşırı olmasa da biraz yüksek kalmış fiyat. normal bakıma göre ekstra değişecek birşey var mı? yoksa 850tl civarı tutması lazım
  • Evet gorevimden dolayi yurt disindayim, Belcika'da aldim arabayi 180 CDi Amg line + night pack. Tesekkurler iyi dilekleriniz icin. Turkiye'dekilerden ne gibi bir farki var tam olarak bilmiyorum. Yakinda paylasirim, atrilarini eksilerini. Tesekkurler iyi dilekleriniz icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bur@k1985

bence pazarlık yapın aşırı olmasa da biraz yüksek kalmış fiyat. normal bakıma göre ekstra değişecek birşey var mı? yoksa 850tl civarı tutması lazım

850 Tl normal bakım 150 Tl de hidrolik yağı değişecekmiş toplam 1000 TL dediler
  • secilburgaz kullanıcısına yanıt
    benimde 2 sene 45bin bakımım öyle tuttu hidrolik yağından. km ye bakmıyorlar ozaman. fiiyat makul bence
    sinirimi bozacak derecede sesler geliyor. 1 yaşındaki arabada olmamalı ama malesef oluyor.. çok soğudum çook
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten çok çelişkili ifadeler geliyor. Bazı araç sahipleri araçta ses problemi yok derken bazıları da çok çıtırtı var diyor. Sanırım biraz şans işi. Bir de kullanılan güzergahlardan ve araçların paketlerinden kaynaklanıyor. Aracınız AMG paket mi? ve üretimi hangi dönem acaba? 2015 modellerde bu tip çıtırtı, ses problemlerinin giderilmiş olduğunu umuyorum. Aracı alıp 7-8 yıl kullanmak istiyorum ve bu tip sıkıntılarla karşılaşmak istemiyorum açıkçası.

Araçla ilgili çıtırtı dışında başka bir şikayetiniz var mı?
  • Valla arabamdan çok memnunum. verdiği güvenlik ve konfor hissi bambaşka. Koltuktan ara sıra bi gıcırtı geliyor ama onu da sorun etmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.