Şimdi Ara

MERCEDES A SERİSİ SAHİBİ OLANLAR (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.024
Cevap
33
Favori
120.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu ben açmıştım çünkü orada herkes kıyaslama- kötüleme- övme yapıyordu. Bende sadece sahiplerine ait olup sorunların cevaplanabilmesi için açmıştım.
  • vdiyar kullanıcısına yanıt
    merhaba, öncelikle geçmiş olsun.

bir kaç ay önce benzer bir kazayı da ben yaptım. 80-90 km hızla seyir halinde iken malesef bir köpeğe çarptım. ön tampon ve radyatör zarar gördü. çarptığım gibi durdum ve radyatörün delindiğini farkedince arabayı stop edip çekici bekledim. çekici ile aracı servise götürdükten sonra teslim tutanağına özellikle "radyatör delindir, aracı çalıştırmayın" diye not yazdım.
    ben de yıldızım kaskoyu kullanıyorum, herhangi bir sorun çıkarmadan 10.600 tl lik masrafı karşıladı kasko ben de. eğer emsal olması açısından faydası olacaksa size detaylı bilgi iletebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

önce servisleri arayıp neler yapıldığını ve ücreti sorun.

ben ilk bakım için izmirdeki 2 yeri aradım tam fiyat söylemediler. ikiside 850-900 civarı dediler. 833 tuttu ama 250tl civarı geçirmeden ibaretti. sadece yapmaları gerekenleri yapsalardı bu ücret 550-600tl tutardı çok rahat.

facebook sayfamızdan yada burdaki arkadaşlardan 2. yıl bakımı faturası isteyip oradaki kalemlere bakın. fazladan para kaptırmayın servislere yazık günah.

Edit: sizde izmirdesiniz sanırım. profilden gördüm şimdi. ben mengerlere götürmüştüm. oraya götürmeyin demiyorum götürün isterseniz ama önceden söyleyin fazladan şeyler yazmasınlar. cam suyu, şampuanı vs. gibi. yada temizleme spreyi, silikon sprey gibi. hatta yarım günde halledip teslim etsinlerki fazladan işçilik yazmasınlar. ben bunların hepsini ilk servise götürüşümde tecrübe ettim çünkü. tam test edemedik diyip o gün serviste kalması gerektiğini söylediler. sonrada 1buçuk günlük işçilik yazdılar. üstünede kısa test ücreti

serviste uzun kalmasının ve teste çıkmalarının nedenide arabanın her tarafından sinir bozucu sesler gelmesiydi. yani hem rezalet sesler geliyor hemde bunların tespit edilip giderilmesi için benden 250tl fazladan ücret alınıyor. hala çok sinirliyim. ama bundan sonra en ufak sıkıntımda götürürüm ki geçenlerde götürdüm de bunu halledememişsiniz diye.

Benimde 1 ay sonra bakımım geliyor hocam.Mengerlere gittiğimde sorunları anlattım işte yok emniyet kemeri yok rüzgar sesi yok kadrandan ses geliyor falan kendileri bize de getirebilirsiniz usta teste çıkar bişey fark ederse onarır falan dedi fakat Has'ı önerdi satış temsilcisi servis için bende oraya götüreceğim.800-900 arası dediler bana da.Bakalım umarım sorunlarımı çözerler.Sizin nerelerden ses geliyordu bir de memnun kaldınız mı ?

• Overtakes kullanıcısına yanıt
    servisten memnun kalmadım çünkü ses geliyor dediğim heryerden hala ses geliyor. ve ekstra ücretler aldılar dediğim gibi. mengerlerde çalışan kişininde servis için has ı önermeside çok ilginç. satış temsilcilerinden birimi bunu söyleyen?

benim sunrooftan, kapılardan, ön amortisörlerden, ve radyonun torpidonun oralardan bi yerden ses geliyor.

servisten teslim aldıktan sonrada koltuktan yay gıcırdısı ve arka bagajın oralardan bi ses gelmeye başladı.

bu arada kapı lastiklerine silikon sprey sıkarken bütün koltukları leş gibi yapmışlar ve yıkama için götürdükleri ziebart gaziemir bunları temizlememiş. gerçi yapılan işçilik berbat insan dikkat eder, hadi öyle bi halt yedin yıkamacıya söyle doğru düzgün temizlesin. ben teslim aldıktan sonra yolda kullanırken fark ettim. orda fark etsem sizin yapacağınız işe diyerek cümleme başlardım

10bin bakımı yada ilk yıllık bakım ne derseniz artık şu şekilde olmalı

hava filtresi ------------------------------------------81,90tl
    filtresi ------------------------------------------------28,76tl
    polen filtresi ----------------------------------------112,74tl
    motor yağı ------------------------------------------175tl (bana 5lt 5w30 koymuşlar)
    servis A yapılması -----------------------------------72tl (0.6h olmalı, bana 1.8h yazmışlar yani 3 katı)
    servis ile ilgili ilave işlem, hava filtresi elemanının 12tl
    servis A ile ilgili ilave işlem, kombi filtrenin --------12tl

toplamda 494,40 tl
    kdv dahil fiyat 583,40

izmir mengerlede 19.12.2014 tarihindeki parça ve işçilik fiyatları bu şekilde benim faturamda. (aynı tarihte forumdan başka bi arkadaş istanbulda yaptırdığı bakımda parça ücretlerine daha fazla ödemiş. istanbul izmir arası piyasadaki fiyat farkı muhtemelen.)

tabi benim fatura 838tl çünkü neden kdv hariç olarak 29tl silikon spreyi, 23tl temizleme spreyi, 24tl kısa test, 3 kat servis işçilik bedeli yani fazldan 144tl, 6tl 2litre saf su, 19tl cam şampuanı (sanki ben su ve şampuan koyamıyorum, bagajımda duran sonax konsantre cam şampuanını boşuna aldım zaten)

yani 583tl ödemem gerekirken. ödediğim fazladan tam 255tl.

siz siz olun bu yazdıklarıma dikkat edin. hatta 2. yıl 3. yıl bakımını yaptıran arkadaşlarda benim yazdığım gibi tecrübelerini paylaşsınlarda kazık yemesin kimse. utanmadan bide servisi arayıp sorduğunuzda 800-900 civarı tutar diyorlar. böyle geçirirlerse tutar tabi. adamlar o dedikleri fiyatı tutturmak için ekstra şeyler ekliyor heralde. ben dedikleri rakam tuttu diye pek oralı olmadım önce. sonra faturayı incelediğimde fark ettim.

acele zamanıma denk geldi. birde tecrübesiz davrandım. ben ettim siz etmeyin yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 29 Ocak 2015; 20:36:07 >

• quote:

servisten memnun kalmadım çünkü ses geliyor dediğim heryerden hala ses geliyor. ve ekstra ücretler aldılar dediğim gibi. mengerlerde çalışan kişininde servis için has ı önermeside çok ilginç. satış temsilcilerinden birimi bunu söyleyen?

benim sunrooftan, kapılardan, ön amortisörlerden, ve radyonun torpidonun oralardan bi yerden ses geliyor.

servisten teslim aldıktan sonrada koltuktan yay gıcırdısı ve arka bagajın oralardan bi ses gelmeye başladı.

bu arada kapı lastiklerine silikon sprey sıkarken bütün koltukları leş gibi yapmışlar ve yıkama için götürdükleri ziebart gaziemir bunları temizlememiş. gerçi yapılan işçilik berbat insan dikkat eder, hadi öyle bi halt yedin yıkamacıya söyle doğru düzgün temizlesin. ben teslim aldıktan sonra yolda kullanırken fark ettim. orda fark etsem sizin yapacağınız işe diyerek cümleme başlardım

motor yağı ------------------------------------------175tl (bana 5lt 5w30 koymuşlar)
    servis A yapılması -----------------------------------72tl (0.6h olmalı, bana 1.8h yazmışlar yani 3 katı)

toplamda 494,40 tl
    kdv dahil fiyat 583,40

izmir mengerlede 19.12.2014 tarihindeki parça ve işçilik fiyatları bu şekilde benim faturamda. (aynı tarihte forumdan başka bi arkadaş istanbulda yaptırdığı bakımda parça ücretlerine daha fazla ödemiş. istanbul izmir arası piyasadaki fiyat farkı muhtemelen.)

tabi benim fatura 838tl çünkü neden kdv hariç olarak 29tl silikon spreyi, 23tl temizleme spreyi, 24tl kısa test, 3 kat servis işçilik bedeli yani fazldan 144tl, 6tl 2litre saf su, 19tl cam şampuanı (sanki ben su ve şampuan koyamıyorum, bagajımda duran sonax konsantre cam şampuanını boşuna aldım zaten)

siz siz olun bu yazdıklarıma dikkat edin. hatta 2. yıl 3. yıl bakımını yaptıran arkadaşlarda benim yazdığım gibi tecrübelerini paylaşsınlarda kazık yemesin kimse. utanmadan bide servisi arayıp sorduğunuzda 800-900 civarı tutar diyorlar. böyle geçirirlerse tutar tabi. adamlar o dedikleri fiyatı tutturmak için ekstra şeyler ekliyor heralde. ben dedikleri rakam tuttu diye pek oralı olmadım önce. sonra faturayı incelediğimde fark ettim.

acele zamanıma denk geldi. birde tecrübesiz davrandım. ben ettim siz etmeyin yani

Degerli arkadasim,
    Yasadigin sorunlar iocin uzuldum.Ben de A serisi almayi dusunen birisi olarak boyle servis kalitesi ve Mercedes 'e yakismayacak sorunlar yasaniyorsa tekrar iyice bir analiz ister bu modeller demek mi.Mercedes A serisi ne gereken onemi ve kaliteyi vermemis anlamina mi geliyor butun bunlar?

(sunrooftan, kapılardan, ön amortisörlerden, ve radyonun torpidonun oralardan bi yerden ses geliyor.
    servisten teslim aldıktan sonrada koltuktan yay gıcırdısı ve arka bagajın oralardan bi ses gelmeye başladı.)

• bestanealtcizgi B kullanıcısına yanıt
    Sizede geçmiş olsun, cana gelmesin. Temkinli davranmışsınız, ben aracı Mercedes yol yardım çekici ile gönderdim çok geç saatte olduğu için. Üzerinede yazmadım araç karterden hasarlı, çalıştırmayın diye. Siz doğrusunu yapmışsınız.

Aracınız hasar alıp radyatör delindikten sonra sağa çektiniz. Kısa sürede hasarın büyüme gibi bir ihtimali oluşmamış hal böyle olunca. Burada aksini iddia edebilecekleri bir fırsat oluşmamış. Ki zaten sizin ki net bir kaza. Çarptınız durdunuz.

Benim durumumda ise aracın ne zaman alttan hasar aldığı ne kadar ilerlediği bir soru işareti. Sadece ben biliyorum ve resimlerle beyan ediyorum. Yol bilgisayarında herhangi bir hata, uyarı vs. durumu eşgal edecek bir şey yok. Motor yatak sarmamış ama motorda yağsız çalışmaya bağlı oluşan bir hasar var. Bu hasardan aracın ne kadar yürüdüğünü belirlemek imkansız. Böyle olunca sigorta firması araç yürütülmüş diyor. Ödememek ve sizi yıldırmak için her yolu deniyor.

Aracın hasar aldığı ve durdurduğum yeri fotoğraflamışım,
    Mercedes yol yardımın aracı çekiciye yüklediği yer kendileri tarafından 3. şahıs olarak fotoğraflanmış,
    Aradaki mesafe 100m var yok,

Daha ne diyeyim bilemiyorum. Nasıl bir motor bu kadar zarar görür

Sizin aracınızın motoru su eksilmesinden dolayı hasar görseydi ve kasko karşılasaydı kesinlikle iyi bir emsal olurdu benim için. İlginiz için teşekkür ederim.

• 2015 A 180 AMG paket Bixenon ve Panoramik Sunroof ve son olarak arka yan ve arka cam siyah opsiyonlari ekli siparisi verilecek bir aracta siyah renk mi yoksa beyaz renk mi dersiniz.Goruslerinizi yazarsaniz sevinirim.Neden siyah neden beyaz dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -REVOLUTİON-

2015 A 180 AMG paket Bixenon ve Panoramik Sunroof ve son olarak arka yan ve arka cam siyah opsiyonlari ekli siparisi verilecek bir aracta siyah renk mi yoksa beyaz renk mi dersiniz.Goruslerinizi yazarsaniz sevinirim.Neden siyah neden beyaz dersiniz.

Bence kesinlinlikle beyaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -REVOLUTİON- kullanıcısına yanıt
    Bu iki seçenek arasında kesinlikle beyaz. Siyah olursa panoramik sunroof kaybolur aracın dışında. Siyahın zaten kullanımı da zor. Beyaz hem daha sağlıklı hem de kullanımı daha kolay.

Bu araçta benim favorim Metalik Kutup Gümüşü. Tam bir Mercedes rengi. Aracın tüm çizgilerini ortaya çıkarıyor.
  • -REVOLUTİON- kullanıcısına yanıt
    Aslında bence aracın en gösterişli 2 rengi, jupiter kırmızısı ve güney denizi mavisi.

Siyah her araca olduğu gibi A serisinede ayrı bi zarafet katıyor. Beyazın en büyük artısı ise aracın hatlarını belli ediyor. Daha spor gösteriyor. Siyahın dezavantajı kiri, çiziği aşırı derecede belli etmesi.

Karartılmış arka cam yerine direk gece paketine bakmanızı tavsiye ederim. Özellikle açık renk tercih ederseniz, güzel bir hava katıyor araca.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1-2 yerde makyajlı A serisinin, yeni (makyajlı) B serisindeki "güncellenmiş" motorları kullanacağı yazıyor. Ancak baktığımda değerlerinde bir fark göremiyorum. A180 ve B180'de kullanılan benzinli motorlar aynı gibi görünüyor. Güncelleme olarak ne yapıldığını bilen var mı acaba? Ayrıca konfigüratöre baktığımızda 2015 CLA'larda C serisinin direksiyonu ve konsolda düz tuşlar olduğu görünüyor. Bunlar mutlaka A serisine taşınacaktır ama B serisindeki renkli iç mekan aydınlatmalarına CLA'da yer verilmemiş. A'da da bunlar kullanılmayabilir diye düşünüyorum. Aynı şekilde CLA'nın farları da B'deki gibi daha akıcı olan ledlerle değiştirilmemiş. Yine bi-xenon ile geliyor. 8" multimedya ekranı seçeneği konulmuş. Ancak gelen araçlar bu opsiyonla mı gelir yoksa illa sipariş mi geçmek gerekiyor 8" ekran için?
  • FirstClass F kullanıcısına yanıt
    Ambiyans aydınlatma CLA'da standart olarak sarı renk geliyor ama daha fazla renk opsiyon olarak konmuş. A içinde gelecektir ama CLA'daki gibi opsiyon olabilir.

Makyajlı B serisinde motorlar güncellenmedi, motor gamı genişletildi. Aynısı A serisi içinde bekleniyor. Doğal gazla çalışan motorlar gibi.

A serisi makyajlandığı için yeni led farlar, stoplar, tampon tasarımı ve multimedya sistemi zaten bekleniyor. CLA'da çakallık oldu. Haber verilmeden yapıldı. Yani CLA makyajlı değilde güncellendi diyebiliriz. 2012'de A serisinin yol bilgisayarı renksizdi. Daha sonra 2013'ün ortalarına doğru renkli olanlar geldi. Yanılmıyosam bu da habersiz yapıldı.

A serisine yeni Audio 20 ve Ntg 5 gelecek. 8" ekran B ve CLA'da olduğu gibi büyük ihtimal opsiyon olacaktır.

• pistachio kullanıcısına yanıt
    Bizdeki ekranlar kaç inch acaba?
  • GooodJob kullanıcısına yanıt
    Bizdekiler 5.8"

• quote:

toplamda 494,40 tl
    kdv dahil fiyat 583,40

Hocam araç dizel mi?

• pistachio kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için.
  • Donald Draper kullanıcısına yanıt
    Benzin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplariniz icin tesekkur ederim.Bircok mercedes bayii ile gorustum 10 aracin 8 i beyaz renk ve gelecek olan siparisleri bile beyaz geciyorlarmis bana dedikleri boyle siyahi anca istek olursa getirtiyoruz diyorlar.
    panoromik tavan ve siyah cam beyaz arabada dediginmiz gibi kontras yapicagindan daha hos durur.Fakat bir tane siyah inceledim bayiide mukemmel gorunuyordu fakat opsiyonlari farkli idi.
    Simdi siparis gecilirse Nisan sonu Mayis basi deniliyor piyasada araba yok tum bayiiler ekmek peynir gibi sattiklarini soyluyorlar.
    Su anki aracim siyah tabiki degisiklik olmasi acisindan beyaz daha mantikli dediginiz gibi
    Son olarak bayiler ile gorusurken dedikleri bundan birkac sene once olsa siyah derdik fakat su bir kac yildir beyaz modasi basladi araclarin cogunu hep beyaz getirtiyoruz.
  • Degerli arkadaslar makyajlı A serisi ne zaman geliyor ve ne kadar fazla degisklik yapılmıs bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: riggsmartin

Degerli arkadaslar makyajlı A serisi ne zaman geliyor ve ne kadar fazla degisklik yapılmıs bilgisi olan var mı?

Ben bu konuyu bu aralar çok ciddi ciddi araştırıyorum hocam. Bayiyle de görüştüm, yurtdışındaki forumları ve haber sitelerini de taradım ve tanıtım tarihi 2015'in 10-11. aylarında olacak. Bize gelişi ise 2016 Şubat sonu, mart başı olur muhtemelen. Zaten 2016 model olabilmesi için 2016'da üretilmesi gerekecek araçların. O yüzden yılın ilk 2 ayı (bu yıl da olduğu gibi) araç gelmeyecektir. Ellerinde kalan makyajsız araçları satacaklar o sırada.

Araçta değişecek şeyleri de burada bir kaç kişiyle konuştuk ve ortak kanı şu şekilde:

Kesin olduğunu düşündüklerimi yazayım önce:

Direksiyon (c serisindeki direksiyon)
    8" ekran opsiyonu (yine c serisindeki ekran)
    Led far (bixenon'un yerini alacak. Bu standart olmasada kesinlikle opsiyon olacaktır)
    Gündüz sürüş farları için daha akıcı bir tasarım (bunun için makyajlı B serisine bakabilirsiniz)
    Tamponlarda ufak değişiklikler (casus fotoğraflardan görebilirsiniz)
    Konsoldaki tuşların düz tuşlarla değiştirilmesi (2015 model CLA'larda ve B serisinde görebilirsiniz)

Kesin olmayan ama olacağını düşündüklerim:

Araç iç ambiyans aydınlatması (makyajlı B serisindeki gibi. Bunun olup olmayacağına dair şüphelerim var zira CLA'ya da kimseye çaktırmadan ufak bir makyaj yaptılar ama aracın ön göğüs kısmı aynı kaldı. Halbuki B serisinin ön göğüs kısmı ambiyans aydınlatmasını karşılayacak şekilde değiştirilmiş.)
    Değişik kadranlar (carbon görünümlü kadranların yerine daha sade bir kadran gelebilir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FirstClass -- 31 Ocak 2015; 23:32:33 >

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.