Şimdi Ara

Meraklı Maymun Popüler Bilim Kanalı desteğinizi bekliyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Meraklı Maymun Popüler Bilim Kanalı desteğinizi bekliyor.

Merhaba DonanımHaber forumlarındaki bilimsever arkadaşlar,

Ben Çağan, YouTube'daki Meraklı Maymun YouTube kanalının yapımcısıyım. Bu kanal altında çok çeşitli formatta videolar üretiyorum. Bazen kafa karıştıran konular üzerine anlatımlı videolar, bazen deneyler, bazen slow motion & timelapse videoları çekiyorum. Yerli YouTube'çular arasında sanırım popüler bilim alanında ilk deneme benim kanalım oldu (yanlışım varsa lütfen düzeltin). Videoları izleydiyseniz bu çapta bir kanal için harcanan zaman ve kaynakların yüksek olabileceğini siz de farketmişsinizdir muhtemelen. Bu sebeple çalışmalarımın takdir edilmesi veya duyulması benim için gerçekten önemli ve affınıza sığınarak bunun için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Şimdiye kadar 30'a yakın video çektim ve hızla çekmeye devam ediyorum. Bunlar arasında;

Limon pili deneyi
    Nevtonyen olmayan sıvılar ve hoparlör üzerinde dans ettirilmesi
    Slow Motion'da paten kaymak
    Ölümsüz olabilir miyiz?
    Evrende yalnız mıyız?

gibi videolar var. Üretim tempomu haftada minimum 3 video olarak belirledim. Gelecekte ne gibi çalışmalar görmek istersiniz? Bu konuda sizlerin fikrini de merak ediyorum.

Buradan kanalıma abone olarak ve eğer hoşunuza gittiyse video çalışmalarımı paylaşarak destek olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagancelik -- 14 Mart 2014; 22:04:15 >

• Sizi Greener Nautilus kanalınızdan beri takip ediyorum. Foruma üye olduğunuzu bilmiyordum, sevindim sizi burada görünce. Başarılarınızın devamını diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xanthochroid

Sizi Greener Nautilus kanalınızdan beri takip ediyorum. Foruma üye olduğunuzu bilmiyordum, sevindim sizi burada görünce. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Selamlar,

Öncelikle dilekleriniz için teşekkürler.

Evet artık o kanal üzerinden şahsi video üretmiyorum. Sadece bilgilendirici kısa videolar ve konferans kayıtları paylaşıyorum. Bütün kişisel video çalışmalarımı Meraklı Maymun kanalına taşıdım.
  • Videoları kendiniz mi çekiyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teslanation

Videoları kendiniz mi çekiyorsunuz ?

Evet %90 kendim çekiyorum. Bazı özel durumlarda arkadaşlarımdan yardım istediğim de oluyor tabiki.
  • Greener hesabıyla falan bikaç yıldır takip ediyorum ben de, forumda görmek güzel seni. Bu yeni proje daha çok kişiye ulaşır sanki. Eğer ki evrim teorisi hakkında falan öğretici videolar çekmek istersen kısa tutup birkaç seri halinde çekmeni öneririm. Abone oldum hemen.
  • cagancelik kullanıcısına yanıt
    Auxetic maddeleri inceleyebilirsin. Nerden bulacağını bilmiyorum, mukavemet dersinde hocamız bahsetmişti. Poisson oranının negatif olduğu malzemeler diye de geçiyor. Auxetic madde ne dersen şöyle izah edeyim:

Mesela bir lastiği boyuna çekmek için kuvvet uyguladığında boyca uzar fakat yanlardan incelir. Çoğu malzeme için bu böyledir. Fakat auxetic malzemelerde sen malzemeyi çektiğinde hem boyuna uzuyor hem enine genişliyor

Şekil olarak şöyle izah edilebilir. Solda auxetic olmayan sağda auxetic malzeme

Bu da atomların dizilişi

Elektron mikroskobuyla incelenebilir sanırım. Bunları inceleyip öğretici bir video hazırlayabilirsin.

• abone olmuşum da ne ara olmuşum bilmiyorum Greener Nautilus çok iyiydi, artık kişisel video yüklemeyeceğini söylediğinde üzülmüştüm. çok iyi olmuş bu kanal. umarım çok kişiye ulaşırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Discursive

Auxetic maddeleri inceleyebilirsin. Nerden bulacağını bilmiyorum, mukavemet dersinde hocamız bahsetmişti. Poisson oranının negatif olduğu malzemeler diye de geçiyor. Auxetic madde ne dersen şöyle izah edeyim:

Mesela bir lastiği boyuna çekmek için kuvvet uyguladığında boyca uzar fakat yanlardan incelir. Çoğu malzeme için bu böyledir. Fakat auxetic malzemelerde sen malzemeyi çektiğinde hem boyuna uzuyor hem enine genişliyor

Şekil olarak şöyle izah edilebilir. Solda auxetic olmayan sağda auxetic malzeme

Bu da atomların dizilişi

Elektron mikroskobuyla incelenebilir sanırım. Bunları inceleyip öğretici bir video hazırlayabilirsin.

Evet, ilginç konu. Bunu mutlaka listeme ekliyorum. Haberdar ettiğin için teşekkürler.

• Bu arada yeni videomu yayınladım. Çelik yünü yakıyorum, 9V pil ile. Sonra yanan çelik yününü kullanarak güzel eğlenceli görüntüler oluşturuyorum.

• Yeni bir video yayınladım arkadaşlar. Ferro akışkana Neodimyum mıknatıs ile müdahale ederek ilginç şekiller oluşturuyorum. Deneyle ilgili merak ettikleri olan varsa sorabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagancelik -- 21 Nisan 2014; 20:18:55 >
  • Kanalını bu gün keşfettim :)) çok güzel ama bi sıkıntısı var bir gecede tüm videoları izledim bitti
  • Abone olup izleyeceğim çalışmalarının devamını dilerim :)
    Ailecek destekliyoruz hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destek için abone oldum. Bir ara izlerim videolarını. Kolay gelsin, başarılar.
  • Vav çok severdim bu videoları ama seni dh'de bulacağım nereden aklıma gelirdi.
    Kanalına dün baktım çok hoşuma gitti hemen abone oldum. Özellikle kendi el emeğin olması çok hoş bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Limon pili deneyini izledim güzeldi. Kömürden elmas yapılabilir mi deneyini izledim, hayal kırıklığına uğradım. Keşke yapılabilseydi.
  • İşinizi çok uzmanca yapıyorsunuz. Tebrik ederim cidden.
  • Gercektem boylesine yararlı bi kanalin pek ilgi gormemesi uzuntu veren bi durum. Tesekkurler Evrim agaci.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.