Şimdi Ara

Memurluk Ne Güzel Meslek! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
5
Favori
31.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
295 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ülkemizde yapılacak en iyi tasarruf önce tepedekikerin maaş ve haklarını kısıtlamak daha sonra devlet işleyişinde sadelik ve verim anlayışını yaymak.

Şimdi verimlilik gozlemi öğretmen ve doktorlara daha çok yapılıyor. Ama onun dışındaki birçok memuriyet izlenmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok çok çok uzun yıllardır maalaesef durum böyle.

aslında eskiden daha da kötüymüş,şimdi bazı işlemler online olarak yapılabiliyor da bunlarla yüzyüze gelmiyorsun

sen ilk defa yaşamışsın bu tabloyu

millet neden kpss için kuyruklarda yatıyor sanıyorsunuz
  • 5 yıl çok uluslu firmalarda pazarlama departman sorumluluğu yaptıktan sonra gelecek yok bu işte deyip devlet ırgatlığına girdim
    devlet için bu kadar çalıştığım gibi o çok uluslu firmalarda çalışsam şimdi genel müdürdüm
    meğer özel sektörde yattığım yerden masş alıyormuşum bir de düzenli olarak 3 ayda bir prim
    altıma sıfır araba çekerlerdi yakıt limitsiz ve diğer tüm mesarifleri şirket öderdi 4 ayda bir antalya senede bir yurtdışı gezisi
    öyle boş zamanım oluyordu ki yonja da karı kovalardım
    ama özelde ertesi gün uyandığında daima işsiz kalma korkudu vardı ve öyle de olurdu
    hepsi boş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeyKalDa -- 10 Aralık 2019; 22:31:40 >
  • Ne kadar işini sallayan aylak memur varsa hepsini 6222 yapayım tez zamanda kovula yerlerine ahlaklıları gele

• Yakında belediyeye gönderdiğim bir dilekçe, kayıplara karışması ve benim geri dönüş alma çabam serüvenimi paylaşmayı düşünüyorum. Ama hala en az 1-2 ay zaman var gibi tüm yolları denememe. Siz o zaman göreceksiniz memurlar iş yapıyor mu bi boka yarıyor mu

• Belki kızan olacaktır. Devlet dairelerinde çalışan ve sık işi düşenler bana hak verecektir. Eskiden özelleştirmelere vs. bende karşıydım fakat şu an devletin elinde hiçbir kurum kalmaması taraftarıyım. Gerekirse bakanlıklarlarda çalışan memurları bile özel sektör koysun,aidiyet devletin işletme özel sektörde olsun.
    Üretim yapan kurumları zaten saymıyorum ver gitsin direk. Devlet 1 kar ediyorsa,normal şartlar altında orası özelde 3-4 kar eder.
    Devlet memurlarına yeterlilik sınavı gelmeli 2 senede bir. Yoksa daha çok konular açılır buraya
  • E memur olun o zaman
    Ps: not memur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sano kullanıcısına yanıt
    Hastanedeki sağlık kurulundan da senin dediğin Ek-7 formunun aile hekimi tarafından doldurulması gerektiğini söylediler, hatta sağlık kurulundaki personel bana yardımcı olmak için bir kopyasını verdi, Ancak aile hekiminin öyle bir formdan haberi yok.

Aile hekimime Ek-7 formu dediğimde onda Profesyonel Sporcular için Sağlık Formu çıkıyor.

10 gündür senin dediğin linki arıyorum.
  • Geleneksel DH Memur kötüleme konusuna hoşgeldiniz

Not: Ben o Memurum arkadaş haklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArdaTuranizmo -- 11 Aralık 2019; 8:48:16 >
  • sano kullanıcısına yanıt
    Önceki yazdıklarıma ek olarak;

Ek-7 denen form Ek-1 olarak değiştirildiği için Aile Hekimim bulamıyor. Çünkü Ek-7 formu dediğimde aile hekimimin ekranında Yüzücü, futbolcu, voleybolcu gibi profesyonel sporcular için verilen sağlık raporu çıkıyor.
  • Vatandaşlar ortadoğu ve İslam terbiyesi ile yetiştirildikçe bu düzen böyle devam eder.

• ...dedi, kendi iş yerinde anlattığından farkı olmayan, her fırsatta kaytaran, yatan, memur olmayı becerememiş, niteliksiz şahsiyet.

Herkes birilerini eleştirmeden önce kendine baksın. Memurun içtiği bir bardak çayı bile ağzında geviş getirenler kendi iş yerlerinde ne yiyorlar nede içiyorlar anladığım kadarıyla.

3 kuruşluk iş yapıyorsunuz 10 kuruşluk laf ediyorsunuz. Eleştirdiğiniz adamların hepsi şikayete muhattaptır, çalışmayan kaytaran önüne götürdüğünüz işi sallayan memur varsa adını alın şikayet edin efendim, bizde kurtuluruz sizde kurtulun. Kalkıpta 3-5 çürük elma için burada herkese laf etmek kimsenin haddine değil.
  • Valla iki kelimeyi bir araya getiremeyen dağdan inme ayı tiplerde var. Bir şey soruyorsun anlamıyor “ha?!” Diye cevap veriyor bide. Yapacak bir şey yok maalesef. Benim öyle bir işim olsa seve seve yapardım.

• Devlet dairelerinde ne zaman genç birine denk gelsem işini çok güzel yapıyor ama nerde orta yaşlı veya yaşlı birine denk gelsem Kin kusuyorum
  • tuketiciserdar T kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar rüşvet isteyeninden, keyfe keder sistem kapalı diye iş yapmayanın kadar 20 kişiden fazla kişiyi şikayet ettim. Hem partiye, hem savcılığa, hemde belediye başkanlığına. Bugüne kadar alınan sonuç sıfır. Şikayet ettiğim için soruşturma yiyip ardından terfi alan memur var. Milletin 1 ayda çıkardığı ruhsatı ben 6 ayda çıkaramıyorum çünkü ahlaksızlık ile işim yok.

• Devletin memur alımları, ihtiyaçtan değil millet aç kalmasın iş sahibi olsun diye yapılıyor. Zaten vergi dairelerinde iş kalmadı. Önceden beyannameler elden kesilir, tahakkuk edilirdi. Şimdi internet vergi dairesi geldi. Beyannameleri mali müşavir onaylıyor, tahakkuk servisi mali müşavirler oldu. Dilekçeler internet vergi dairesinden veriliyor. Vergiler bankalardan, atmlerden, internet bankacacılığından yatırılabiliyor. Yakında vergi dairelerinden vezneler de kalkar. Tahsilat işi de bitecek. Memurlara kurum içi eğitim verilmediğinden. Yeni memur olanlar hiçbir şey bilmeden dımdızlak ortada kalıyor. Kardeşim gelir uzmanıydı oradan biliyorum. Memur olarak atandığı Beşiktaş vergi dairesinde masası yoktu, bilgisayarı yoktu. Amiri sen ne yapıyorsun diyormuş. Yer yok müdürüm diyordu. Otur bir yere eski memurları izle diyormuş. İşte kurumun hali bu. Kurum içi eğitim yanındakini izleyerek öğrenme. Tam bir komedi. Kpss'den 70 üstü puan al. Kurumun açtığı sınavı kazan. Sonrasında mülakat. En sonunda olduğun şey yazıcıdan ödeme emri yazdırmak. A grubu memurluk kariyer mesleği diyorsun. Yaptığın iş yazı yazdırmak. Veznede tahsilat yapmak, gelen dilekçeleri kayda almak. Bunları sokaktan adam çağırsan 1 kere göstersen oda yapar. İşte insanlar kariyer mesleği diye geliyor. Sonrası hüsran olunca. Hayal kırıklığına uğrayınca, motivasyonu düşük, yüzü asık, mutsuz memurlar türüyor. Ama her şeye rağmen maaşları iyiç Bu gün bir gelir uzmanı 5.700 tl'ye yakın maaş alıyor. Karı koca gelir uzmanı olsan 10 bin maaş. Sosyal haklar da cabası. Tek tesellisi bu zaten.

• Keşke dediğiniz gibi özel sektörde benim mesleğim için de iyi maaş verselerdi de memur olmak için dana gibi YDS ve KPSS çalışmak için debelenmeseydim.

Yani genelinin zaten yaptığı iş özel sektörde olmayan iş. Kıyaslama yapmanız gerekenler mühendisler falan olabilir ki onlar da zaten standart memur işi yapmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeterözeR

Burda memurlar pis kaka diye ağlayanlara düz memurluk teklif edilse roadrunner gibi koşup kabul ederler.

Azıcık okusaydınız çalışsaydınız da atanabilseydiniz.
    İyide biz memur olmuş diye kızmıyoruz zaten. Memur ol ama işini düzgün yap. Memur olan tamam devlete dayadım artık sırtımı deyip işini sallarsa nasıl olacak bu şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeterözeR

Burda memurlar pis kaka diye ağlayanlara düz memurluk teklif edilse roadrunner gibi koşup kabul ederler.

Azıcık okusaydınız çalışsaydınız da atanabilseydiniz.
    Azıcık okumak mı?

Makine mühendisi oldum, Yetmedi yüksek yaptım (yapayazdım-tezdeyim)

2016'da 80,5 p3 ile de, önceki Ales puanlarınla da belki de 12-13 mülakattan elendim.

Merkeziden de gitmeyeceğim yeri yazmadığım için atanmadım. (MKE-Çankırı-Kırıkkale geliyordu)

Yani işin ÖZETİ azizim, bilmeden yazmışsın. Atanmak için ya torpilin olacak, ya da benim gibi Makine mühendisi ise HAYVAN gibi çalışman lazım.

4001 düz memurluklar da, 90 p3'ün altına pek alım yapmıyor son zamanlarda.

Memurluk Ne Güzel Meslek!

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.