Şimdi Ara

Memurlar.net'teki polis isyanı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Trenin durması gibi bir zaruret yok, yönetmelik de böyle diyor. Hele şu videoda tampon yapılan vagonlar frensiz, eğer biri araya girmezse tampondan sonra vagonlar alır başını gider. Ancak tabii tamponun daha yavaş yapılması gerekiyor. Yine de bazen iletişimsizlik vb sebebiyle böyle sert tamponlar olabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kuzgun_ kullanıcısına yanıt

Hı hı

• Yakında hakimler neden 15bin alıyor bizde 15bin alalım diyecekler

Sonra kaymakamlar biz neden komiserlerden sadece 2-3bin fazla alıyoruz ilçe amiri olmamıza rağmen diye karşı çıkacaklar

En son müfettişler mülki denetim amiri olmamıza rağmen neden maaşımız çoğu müdür ve amirden az diyecek

Ohoo say say bitmez

Aynı anda hem imamları hem de polisleri küçümseyen düzeysiz mesaj.

Bir de polislere iktidar köpeği diyip hakaret değil diyor. Saygı 0. Terbiyesizlik ayyuka çıkmış durumda. Tüm polislere birden iktidar köpeği diyor rahatça ve hiçbir tepki yok. Mesaja da üyeye de işlem uygulanmalı. Biraz ardı arkası araştırılsa bu polis nefretinin arkasından ilginç şeyler çıkabilir.

• Polise bir kere işim düştü onda da "hırsızlar bizden zeki abi ğhıv ğıv" cevabını aldım.

• Ben polisleri küçükken çorba parasıyla tanıdım hep gittiğim bir oyun salonu vardı oraya arada ekip otosu gelirdi tabi o zaman küçük olduğum için başlarda anlamadım sonraları akıl ermeye başlayınca jeton düştü.. Bir keresinde de evimize hırsız girmişti benim telefonlarımı çalmışlardı şikayeti yaptık polis geldi ondan sonra ses seda yok.  

• istifa edip başka iş yapsınlar o zaman,kimse zorla tutmuyor ki onları.

• Numenorian Man kullanıcısına yanıt

günümüz imam ve polislerinin (hatta hakimlerinin) maalesef yüceltilecek bir tarafını göremiyorum..

yorumda belirttiğim üzere köpek ifadesini hakaret amaçlı kullanmadım.. (kanunlara, hakka hukuka aykırı olsa bile iktidarın her istediğini yapmasından dolayı.. yani iktidar kim olursa olsun körü körü sadakatinden dolayı, polis iktidarın değil, devletin/milletin polisi olmalı)

polis nefretim yok, sadece saygım yok.. üzerime yapıştırmaya çalıştığınız şeylerle alakam da yok... ama doğrudur zamanında çok vatan haini ilan edildim

• ülkenin %70-80'i fetöcüyken, fetöye sövdüğümüzde dinsiz, vatan hainiydim,
    • ergenekon, balyoz sürecinde; ülkenin şerefli subayları, paşaları imha edilirken; bunları savunduğumuz için vatan hainiydim.
    • açılım saçılım sürecinde, kansızlarla aynı yatağa girenlere, sövdüğümüz zaman yine vatan hainiydik,
    • özelleştirmelerde devletin köklü kurumları 3 kuruşa satılırken, biz yine vatan hainiydik,
    • Yap işlet devret, projelerinde milleti 20 yıllığına düdükleme vaadlerinde yine vatan hainiydik,

İşinize gelmediği zaman hemen araştırın altında bir şey çıkar..

Alıntı

metni:
    Bilmediğin şey yok,Her şeyi sen biliyorsun,Herkes kendini bir bok,Sen iki bok sanıyorsun.

• heamvivna kullanıcısına yanıt

yanlış anlama ama sen işini bilmemişsin,

(cenazeleri bilmiyorum) ne zaman sünnet, imam nikahı vs. olsa para(hediye) vermeden imam çağrıldığını görmedim ben  

her gün işe gitmek için evin oradaki caminin önünde bekliyorum.. birinin altında 3.0 audi, diğernin altında yeni kasa fiesta var (memurlukla bu kadar kolay alınmaz bu araçlar).. sabah 7:30 caminin kapılarına kilit vurup gidiyorlar...

Benim imamlara olmayan saygımın sebebi bu değil; tarafsızlıklarını yitirmiş olmaları.. İmamın işi dindir, bu nedenle tarafsız, dürüst, ahlaklı olmaları gerekir. Belli ideolojilerin peşinde koşmamalı.

• yav konuşursam TC yıkmaktan tutta, anayasal düzeni değiştirmeye kadar suçlamalara tutulurum  o yüzden bu ülke için zaten çok şey veriyoruz, bir kuruş bir saniye bile daha vermek istemiyorum.

Üstadım kendi şahsım adına konuşayım bir kaç defa katıldım Mevlüde falan, cemaat vermek istedi ama kesinlikle kabul etmedim. Aralarından biri çok zorladı 100 tl verdi. Alırken de kendisine bu parayı şahsım adına almadığımı, camiinin ihtiyaçları için kullanacağımı kendisine belirterek aldım.

Para pul mezununa gelince. Bahsettiğin arabalara sahip kişiler genellikle iki türlü oluyor. Bizim tabirle Mevlütçü dediğimiz kesim var. Birde eşi memur olan kesim var. Yani bunun dışında imamların maaşı hemen hemen memurlarla aynıdır.

İdeoloji kısmına gelecek olursak malesef haklısınız. Ama onlar arasında da her düşünce den insan bulabilirsiniz. Yani aynı zihniyette ki adamı bir araya getirmek bu devirde zor.

• Memur maaşı ile asgari ücret eşitlenmeli sonrasında alınan risk tecrübe ve sorumluluğa göre bir çarpan belirlenmeli

Her gün bir sektör başka bir meslek ayrıcalık talep ediyorda bu ülke tek meslek tek sektör ile kalkınamaz

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.