Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

zeytin tarlası satın almak üzereyim. Yeni yatırımım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10
Cevap
0
Favori
547
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> zeytin tarlası satın almak üzereyim. Yeni yatırımım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2323 Mesaj
    Selamlar
    25 dönüm bir zeytinlik almak üzereyim,
    eğer bi pürüz çıkmaz ise önümüzdeki hafta satış gerçekleşecek.
    İçerisinde yaklaşık 400 adet ağaç var.
    Senede ortalama 3-4 ton arası yağ veriyor.

Bu benim içinde bir değişiklik olacak.
    Millet tarımdan kaçar ben yatırımımı tarıma yapmaya karar verdim.

Biraz araştırdım çiftçilik belgesi filan çıkartıp tarlanın bir kısmını kredi ile alacağım.

Her neyse, Eğer beklentilerim ile uyuşursa yağını bu forma özel bi kampanya ile satışa çıkaracağım.

%100 sızma zeytin yağ. Sanırım kooperatif kilosunu 20 TLden alıyormuş. Ben aynı fiyata size sunacağım.Tabi sınırlı bi stok olacak.

Arkadaşlar inşallah düşündüğümüz gibi çıkar. Önümüzdeki hafta tarlaya uzman bi abimizi götüreceğim, ağaçlara mahsule filan bakacak.

|
    |

• Binbaşı
    1251 Mesaj
    Fiya ne kadar tarlanın?

280 istendi. pazarlık tarlayı görünce yapılacak
    |
    |
    Kıyamet Senfonisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5035 Mesaj
    tebrikler girişimci yurttaş. Zeytin yağını rahatlıkla satarsın. epttavm,gittigidiyor a falan da ilan açarsın oralardan alan da çok oluyor.
    valla BİM markette satılan gaz yağından bile berbat zeytin yağını alanlar var. senin organik zeytin yağları havada karada satılır.
    |
    |
    3-4 ton veriyorsa bilimsel yöntemlerle verimi artırıp 5-6 ton zeytin alabilirsin.

aynen hocam
    |
    |
    ozbey08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    8551 Mesaj
    Kabac hesaplarsak
    gelir 60-70 bin
    masraf ilac-mazot-budama
    bunlarda 20 bin tutsa 40 bin kalır.
    12ye bolunce aylık 3.5-4 arası gelir.
    llaç-mazot cok pahali bu ise girılmez.
    iyi arastır derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    İlaç mazot problem değil.Problem zeytinlerin toplanması yıllık karın %30 40 ı toplanması çok zor olduğu için zeytin toplatmaya gidiyor diye biliyoorum bende önceden zeytincilik düşünmüştüm çünkü zeytin tarlalarına yakın biryerde yaşıyorum ama toplatma masrafı çok fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 11 Eylül 2019; 15:46:0 >

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

İlaç mazot problem değil.Problem zeytinlerin toplanması yıllık karın %30 40 ı toplanması çok zor olduğu için zeytin toplatmaya gidiyor diye biliyoorum bende önceden zeytincilik düşünmüştüm çünkü zeytin tarlalarına yakın biryerde yaşıyorum ama toplatma masrafı çok fazla.
    Birde toplandığı zaman kötü toplanıyor. Zeytinin yarısı yerlerde. Hiç forumla uğraşmadan direkt koparatife satın gitsin. Zaten oranın insanlarıda aynısını yapıyor. Oturduğun ev yakınsa yapılırda, kazandırırda.
    |
    |
    Adam olmak cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir. Necip Fazıl Kısakürek. Ben bir tepeden “Allah” diye bağırırım, o ses diğer tepeden “Özgürlük” diye yankılanır (ŞEYH ŞAMİL). Dünyayı bize büyük gösteren o'nun büyüklüğü değil, bizim küçüklüğümüzdür (Şeyh Edebali) “Abdülhamid'i Anlamak Her Şeyi Anlamak Olacaktır" (Necip Fazıl)
  • Onbaşı
    21 Mesaj
    Eğer zeytinliği alırsan.Ağaçların altına boya yapılırken konular örtülerin kalın olanlarından koy ve kesinlikle zeytin toplama makinesi alman lazım.

Tarlayı aldığında foruma ss eklersen sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cola Contains Caffeine -- 11 Eylül 2019; 21:23:56 >
    |
    |
    iyi hesapla.ac zeytin bakim islemleri zaten biseyler ortaya cıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
e-ticaret
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
haberler
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,235
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.