Şimdi Ara

MEİZU X8 ANA KONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
427
Cevap
13
Favori
56.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon alındığndan beri çok yavaş şarj ediyor. Ampere ile kpntrpl ettim 530 mahı geçmiyor. Neden olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün mi8se satıp bu cihazı aldım.
    Öncelikle işcilik güzel cihazda ( Son 2 telefonum V30+ ve Mi8se)
    Batarya ömrü ve Ekran kalitesi beklediğimden iyi çıktı.
    Şarj etme süresi 2 telefona nazaran yavaş.
    Yazılımda Attan inip eşşeğe binmiş gibi oldum, Kişiselleştirme iki cihazında çok gerisinde.
    Çift tıklama ve açma yok ( Bir kısayol tuşu ile sadece kapama var kullanışlı değil)
    Görüşme kalitesi: Mi8se>X8>V30+
    Müzik Kalitesi V30+>X8>Mi8se
    Yazılım: Mi8se>V30+>X8
    Kamera : V30+> Mi8se= X8
    Şimdilik Garantli olması ve Trwp vs.. ile uğraşmayacak olmam sebebi ile memnunum . F/P ürünü diyebiliriz.
  • Manuel Ayarlar ile Gece Fotograf kalitesi epey iyi.

MEİZU X8 ANA KONU
    MEİZU X8 ANA KONU
    MEİZU X8 ANA KONU

• devrimsel kullanıcısına yanıt
    Global versiyonda geçerli değil.
  • hepsiburada da 1,599 tl ile yeniden stoklara gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marcus Glory -- 11 Temmuz 2019; 19:6:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marcus Glory

hepsiburada da 1,599 tl ile yeniden stoklara gelmiş.
    amaci sadece pubg oynamak olanlar icin iyi bir secenek

• Ben 3 yıldan fazladır Meizu Metal kullanıyorum. Telefon ilk günkü gibi duruyor. Meizu telefonlarında üst düzey malzeme kullanıyor. Ben 4 senedir Nova launcher kullanıyorum. Onda çift tıklayarak kapama özelliği var.

Ancak Smart Touch ile de çift tıklama özelliği aktif hale geliyor. Smart Touch'ın bir diğer avantajı ekran ne kadar büyük olursa olsun tek elle kullanımı sağlıyor piyasada başka telefonlarda var mı bilmiyorum ama bu özelliği bakımından Meizu telefonlar eşsiz. Çift tıklayarak açma da var siz bulamamışsınız sanırım.

Ayarlarda Accessibility yani erişebilirlik seçeneğinin içinde gesture wakeup yani türkçesi jestlerle uyandırma seçeneğinin içinde Double-tap seçeneğini aktif hale getirirseniz çift tıklayarak uyandırabilirsiniz. Benim telefon İngilizce olduğu için menüde ki isimlerin Türkçe telefonlarda hangi isimle adlandırıldığını bilmiyorum.

Bu Gesture wake up çok kullanışlı istediğiniz bir programa bir harf atıyorsunuz ve ekran kapalıyken bu harfi ekrana çizip parmak izini okutup programı açabiliyorsunuz. Ben kamerayı-telefonu falan ekledim c yazıp kamera e yazıp telefon programını ekran kapalıyken kafadan çalıştırıyorum.

Kişiselleştirme konusuna da katılmıyorum. Bir çok tema-icon-wallpaper seçeneği var. Bence diğer telefonlarda olmayan bir çok özelliği kullanırsanız hayatınızı nasıl kolaylaştırdığını fark edeceksiniz. Açık konuşayım yeni bir telefon alacak olsam Meizu dan başkasını asla düşünmem.

• lte'nin çalışmadığından bahsedilmiş hepsiburada yorumlarında. böyle bir şey yaşayan var mı aranızda?
  • Kendi arayüzünü ben beğensem zaten onu kullanırım. Ama ben içinde Drawer olmayan hiç bir arayüzü kullanmam. Çinli arayüzlerin neredeyse hiç birinde drawer yok ve olanların da Nova Launcher ile baş etmesi mümkün değil. Zaten piyasada ki üçünçü parti hiç bir arayüz Nova ile baş edemez. Bunu neredeyse hepsini kullanmış biri olarak söylüyorum.

Ancak Flyme'in 7 sürümü gayet güzel özelliklerle geliyor. Benim telefon için betası var ve ne yazık ki kullanılabilir seviyede değil. 7. Sürümde ana sayfalarda sağdan ve soldan kaydırdığınızda tüm programlara erişebiliyorsunuz ki son zamanlarda gördüğüm en başarılı arayüz tasarımlarından biri.

Meizu'nun arayüzde sunduğu bir çok özellik kafa karıştırmaktan ziyade işleri kolaylaştıran özellikler, adamların tarzı bu. Yani sadeliği ön planda tutuyorlar. Simgeler biraz büyüsün istiyorsanız klasik arayüz diye bir seçenek var oradan seçerek büyük simgeleri kullanabilirsiniz.

Çift sim olayına gelirsek bende iki hat kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Eğer her hangi bir arama yada kişi listesi içindeyken basılı tutarsanız size hangi hattan arayacağınızı soruyor. Sizin söylediğiniz şey mantıken mümkün değil. Çünkü çift hat kullanmanın mantığına aykırı.

Tercih edilen hattı da sim ayarlarının içinden seçebiliyorsunuz.

Titreşim olayını da anlayamadım her ikisini de istediğiniz zaman istediğiniz şekilde açıp kullanabiliyorsunuz. Bir açıkken diğeri kapalı olabiliyor yada her ikisi açık her ikisi de kapalı yani bu konuda sınırsız bir özgürlük var arayüzler mi farklı acaba diyeceğim bilemiyorum?

BT kullanmadığım için bir şey diyemiyorum.

• espial kullanıcısına yanıt
    ne gibi sıkıntılar var telde
  • Yazılımsal sıkıntılar, edarguner arkadaşımız bir kısmını dile getirmiş. Bende mesela bildirimler sıkıntılı bazen anında bazen hiç gelmeye biliyor. Opera Mobil tarayıcı kullanırken WhatsApp'ı kullandığım da Opera çöküyor sayfaları yeniden yüklüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oldsoundman

Bu mesaj silindi.
    Bende Nova Prime kullanıyorum 4 sene önce indirime girmişti 50 kuruşa almıştım. Bildirim ikonu istiyorsan zaten Novanın içinde yeni versiyonda dahili olarak geldi. Eski versiyonda Tesla diye Novanın bir programı vardı onu kurman gerekiyordu.

Titreşim bende hep açık olduğu için sorun değil. Ben hiç onunla uğraşmam sessize alacaksam tıklarım. Titreşim her zaman açık daha iyi çünkü telefonun sesini dışardayken duyamasan da titrediği için çaldığını öğreniyorsun. Batarya kullanım ayrıntısı sizin telefonda çentik olduğu için göstermiyor olabilir bende ki telefonda var. Güç kullanım ayrıntısı da bende fişten çekildiğinden itibaren gösteriyor öyle son 12 saat falan değil.

Ayrıca banane ya senin ne yapıp yapmayacağın. Şu yok bu yok demişsin hepsinin var olduğunu sana göstermek için yazdım. Hangi telefonu kullanırsan kullan. Öğrendiklerin için bir teşekkür edersin sanıyordum ama sen benim Xiaomi ile kıyasladığımı zannediyorsun. Banane Xiaomi den. Ben efektif bir şekilde kullanıyormuyum aga bitti gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: tachyon

Bende Nova Prime kullanıyorum 4 sene önce indirime girmişti 50 kuruşa almıştım. Bildirim ikonu istiyorsan zaten Novanın içinde yeni versiyonda dahili olarak geldi. Eski versiyonda Tesla diye Novanın bir programı vardı onu kurman gerekiyordu.

Titreşim bende hep açık olduğu için sorun değil. Ben hiç onunla uğraşmam sessize alacaksam tıklarım. Titreşim her zaman açık daha iyi çünkü telefonun sesini dışardayken duyamasan da titrediği için çaldığını öğreniyorsun. Batarya kullanım ayrıntısı sizin telefonda çentik olduğu için göstermiyor olabilir bende ki telefonda var. Güç kullanım ayrıntısı da bende fişten çekildiğinden itibaren gösteriyor öyle son 12 saat falan değil.

Ayrıca banane ya senin ne yapıp yapmayacağın. Şu yok bu yok demişsin hepsinin var olduğunu sana göstermek için yazdım. Hangi telefonu kullanırsan kullan. Öğrendiklerin için bir teşekkür edersin sanıyordum ama sen benim Xiaomi ile kıyasladığımı zannediyorsun. Banane Xiaomi den. Ben efektif bir şekilde kullanıyormuyum aga bitti gitti.

Alıntıları Göster
    Merhaba ,
    Kişisel Polemiğe girmenin ve kabalaşmanın gereği yok düşüncesindeyim.
    Bazı yazılım kolaylıklarının 3,4 sene öncesinin cihazlarında olduğunu ve bunda ya olmadığını ya da sizin bahsettiğiniz gibi 3.parti yazılım ile, ya tamamen ya da kısmen çözüldüğünü söyledik.
    Cihazı kötüleyen yok, size laf eden de yok.Bunlar kişisel tercihlerdir. Kimisi farklı yazılımlar ile çözer, kimisi de cihazın bunlara musade etmeden kendisinde barındırmasını diler.
    Neyi nasıl kullanacağını herkes pek tabi kendi bilir.

Ayrıca Yeni alacak olanlara veya düşünenlere 10 günlük daha geniş kullanım değerlendirmem.
    Öncelik le 1599 TL'ye HB'de şuan ki fiyatı.
    F/P olarak kesinlikle rakipsiz.
    Oyun oynamak için bu fiyat aralığında daha performanslı cihaz yok ( Her ne kadar oyun tecrübem olmasa da barındırdığı işlemci ve antutu puanının göz önünde bulundurdum)
    Kamera olarak da Bu fiyat aralığında rakipsiz diyebilirim, Sadece Eis ya yok ya da iyi çalışmıyor Video kanadında, Onun haricinde Video kalitesi ve Video ses kalitesi çok iyi.
    Fotoğrafta gündüz bu aralıktaki telefonlar ile aynı diyebiliriz, Ama yakın cihazları da kullanım tecrübelerine dayanarak, Auto Mod gece çekimi 10/7 Gcam ile 10/8 Manuel Mod ile 10/9 verebilirim.
    Ses Kalitesi olarak Desibel olarak 10/8 ses Kalitesi olarak ise 10/9 verebilirim. Düşük Ohm değerine sahip kulaklıklar ile daha iyi sonuç alabilirsiniz, Preamp ayrıntıda fazla sapmıyor.
    BT kulaklık ile iletişimde ( Müzik) yer yer sapmalar ile karşılaştım, ama özellikle Eq BT kulaklık ile devrede olduğu için çok memnun kaldım.
    Cihazı Çift Hat kullananlar için şunu söyleyebilirim , 2 Hatta 4G çalışıyor. Biri 4 diğer 3G değil. Görüşme kalitesi 10/9.5 diyebilirim. Kesilme yaşamadım.
    Ekran güneş altında sorunsuz, Amoled ile arasında fark göremedim.Ayrıca kasa gövde Oranı çok iyi ( Çentik küçük ve kapatabiliyorsunuz)
    Ekran Çöznürlüğünü iyi ve tatminkar.
    Batarya Geç doluyor, tam şarj 1.30 saat sürüyor, Pil ortalamanın üzerinde diyebilirim. Dün 48 Saat bekleme ve 5 saatin biraz üzerinde Ekran süresi gördüm ( Sadece, eposta okuma ve Browser,Whatsapp Yazışması)
    Cihazın ekranı ve arka kapağı kolay cizilebiliyor ( Kılıf içine girmiş toz parçacıkları birkaç küçük hasar vermiş 10 günde) Sert kılıf kullanıp bu ozları engelleyebilirsiniz.
    Önceki Flyme Sürümünde 7.1.1 sanırım bazı dokunuşlarda aksama oluyordu, 7.3 e güncelleyince karşılaşmadım.Sorunsuz.
    Cihazda şuan bildirim sorunu yok, Ama daha önce bahsettiğim gibi kendi Launcher ve Farklı 2 Launcher'da da Uygulama üzerinde Bildirim Baloncuğu yok ( Sayısal)

Başta da belirttiğim gibi 1599 TL fiyatıyla kesinlikle kaçırılmayacak bir fırsat olarak görüyorum Hem SD710 işlemci, Hem ortalamanın üzeri Hız, Hemde Büyük ekran .

Farklı sorusu olanları memnuniyet ile cevaplayabilir, Ayrıca Meizu Türkiye'de daha fazla yardım da alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldsoundman -- 11 Temmuz 2019; 22:56:40 >

• artik bu fiyata bu cihaz alinir ufak tefek sorunlar da gormezden gelinir. fiyat cok rekabetci olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

artik bu fiyata bu cihaz alinir ufak tefek sorunlar da gormezden gelinir. fiyat cok rekabetci olmus.
    Kesinlikle
    Her cihazın eksileri ve artilar muhakkak vardır.
    Ama Türkiye Garantili, Faturalı olarak 1599 TL bu donanım ile ezber bozan bir fiyat

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.