Şimdi Ara

Meizu M3 Mini Ana Konu[GLOBAL ROM GELDİ] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
6
Favori
11.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jejen49

Verdiğiniz yöntem unbirck işlemidir.Rom yükleme değildir , meizu fan sayfasında da bu konu hakkında çalışma yapılmış daha sonrada xda forum da konu açılmıştır. İşlemide yanlış yapıyorsun dostum.

yani? bunun şu an ölü durumdaki cihaza ne gibi bi' faydası var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

quote:

Verdiğiniz yöntem unbirck işlemidir.Rom yükleme değildir , meizu fan sayfasında da bu konu hakkında çalışma yapılmış daha sonrada xda forum da konu açılmıştır. İşlemide yanlış yapıyorsun dostum.

cihazın softbirck olmuşsa döndürülebilir,hardbrick olmuşsa en son çare jtag işlemi yapılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jejen49 -- 6 Şubat 2017; 12:31:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Detaylı konu için teşekkürler. Ben de M3s bakıyorum şu sıralar.

Merhaba hocam ,benim cihaz meizu m3 mini 3/32gb model . cihazda flyme 5.1.5.3G romu yuklu cihaz m3s modeli diye görünüyor romdan sonra stabil bir şekilde de çalışıyor. Cihazla ilgili sıkıntım vodafonla alakalı.Telefona vodafon hattı taktığımda şebeke gelmiyor , onun yerine turkcell taktığımda ise şebeke 3g çekiyor . işin ilginç tarafı sim1 turkcell sim2 vodafon taktığımda ikisde geliyor , turkcell 3g vodafon ise büyük ihtimal 2g çekiyor. benim anlamadığım nokta ise vodafone ne yapsam sim1 şebeke gelmiyor , *#*#3646633#*#* menusunden baktığımda bandlara sim1 de aktif kutucuklar seçili sim 2 de 4 kutucuk var onlar seçili değiller. sıkıntı romla kernelle alakası var mı yoksa vodafonun band rakamlarlarıylamı alakalı, bazen sıfırlayıp cihazı açtığımda vodafone sim1 takılı iken bir kaç saniye full çekiyor sonra tekrar şebeke gidiyor.

• Merhaba hocam , cihaz iyi güzel çok da memnunum ama cihazla ilgili ek sıkıntım vodafone hattı , cihazı kırsal alanda kullanıyorum , vodafone kırsal alanda band desteklemesi için kapalı bir kaç frekans bandının açılması gerekiyor . Cihazla ilgi araştırmalarda aklıma bir fikir geldi ,
    Cihazın işlemcisi ile aynı olan telefonlardan araştırma yaptığımda
    Mediatek MT6750 işlemci ve wcdma/hspa 850 mhz bandı açık alan cihazlar bunlar:

1) Bluboo Maya Max
    2) Uhans U300
    3) Asus ZenFone Pegasus 3S
    4) Oppo A59S
    5) Oppo A59
    6) Oppo A37

Bu cihazların kernellerinden bizim telefona port işlemi yaparsak yada modem.img boot.img dosyalarını olduğu gibi global romun system.img dosyasına koyarsak bandların açılma ihtimali var mıdır?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Khiron

quote:

cihazın softbirck olmuşsa döndürülebilir,hardbrick olmuşsa en son çare jtag işlemi yapılır

bunların hepsini denedik ilk andan itibaren, hiçbiri çare olmadı attım çekmeceye. zaten orada da rom atmaya değil brick olmuş cihazı kurtarmaya çalışıyorduk, mesaj onunla ilgiliydi.

• Khiron K kullanıcısına yanıt
    cihazda tepki varsa yada usbde bilgisyarda 3-4 saniyelik tepki olsa yinede kurtarılabilir , bu kadar karamsar olmayın bence
  • Babama m3 mini alacağım tavsiye eder misiniz? Kronik sorunu var mıdır? Alo hariç başka amaç yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .brian.

Babama m3 mini alacağım tavsiye eder misiniz? Kronik sorunu var mıdır? Alo hariç başka amaç yok

Meizu m3 mini 3/32gb versiyonunu kullanıyorum şuan , şimdiye kadar ki tek sıkıntı vodafone hatlarla iligili uyumsuzluğu var .vodafon kullanıcılarına tavsiye etmem. turkcell ve türk telekomla iligli bir sıkıntı yaşamadım .ben vernee apollo lite sipariş verdim gelse meizuyu uygun fiyata satardım .
  • selam arkadaşlar bendede meizu m3 mini var. çakıldı kaldı, açılışta mavi balon yanıp dönüyor. ne açılıyor nede rom yiyor. ne yapacağımı şaşırdım. yardımcı olabilecek, önerisi olan varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msakdogan

selam arkadaşlar bendede meizu m3 mini var. çakıldı kaldı, açılışta mavi balon yanıp dönüyor. ne açılıyor nede rom yiyor. ne yapacağımı şaşırdım. yardımcı olabilecek, önerisi olan varmı.

Cihaza hangi işlemler uygulandı?
  • jejen49 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim cevap için ama xiaomi redmi 4a aldım.
  • quote:

teşekkür ederim cevap için ama xiaomi redmi 4a aldım.

hayırlı günlerden kullanın, maliyeti ne kadar tuttu?
    teşekkür ederim 600 dü normalde iki adet aldım 550 tl den 1100 ödedim
  • quote:

teşekkür ederim 600 dü normalde iki adet aldım 550 tl den 1100 ödedim

kaç ram/rom kaç gb versiyonunu aldınız?
    4a nın tek modeli var 2-16 gb
  • quote:

Hocam yanlışınız var , global ve çin versiyonları var 2/16 ve 2/32 toplamda 4 model var.
  • quote:

quote:

Hocam yanlışınız var , global ve çin versiyonları var 2/16 ve 2/32 toplamda 4 model var.

hocam global ve çin olması farkı yazılım zaten. 2-32 modeli burada satılmıyor diye dedim hocam, en azından ben hiç görmedim. Benim aldığımın biri çin diğeri global idi. Çin olanada global attırdım.
    Merhaba Jejen 49, geldimi Vernee Apollo Lite. Ben Vernee Apollo 4gb- 64 gb olanından almayı düşünüyorum. Sanırım yazılım yüklemesi yapılamıyor. Zaten pasaporta kaydettirmeyi düşünüyorum. 1 aylık Çine gidiyorum. ne tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerrr-yazıcı

Merhaba Jejen 49, geldimi Vernee Apollo Lite. Ben Vernee Apollo 4gb- 64 gb olanından almayı düşünüyorum. Sanırım yazılım yüklemesi yapılamıyor. Zaten pasaporta kaydettirmeyi düşünüyorum. 1 aylık Çine gidiyorum. ne tavsiye edersiniz?

Pasaport kayıt ettirme şansınız varsa OnePlus 3T telefondan şaşmayın bence , her yönüyle harika bir telefon imei atılamadığı için getirmiyorlar genelde
  • quote:

quote:

quote:

hocam global ve çin olması farkı yazılım zaten. 2-32 modeli burada satılmıyor diye dedim hocam, en azından ben hiç görmedim. Benim aldığımın biri çin diğeri global idi. Çin olanada global attırdım.

Getirilmeme sebebi tamamiyle satıcıların kar paylarını düşürmek istememeleri , türkiyede aynısı kvk tarzı şirketlerde yapıyor , mesela zte axon 7 modelini garantili satan şirketler ram rom düşük olan modelleri satarlar yüksek fiyata

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.