Şimdi Ara

Mehmed (Bir Cihan Fatihi )-BİTTİ- Kenan İmirzalıoğlu & Kanal D - Salı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
3
Favori
18.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben beğendim gayet güzel olmuş. Fatihin üvey annesi tanrı dedi diye diziyi eleştirenler olmuş kadın hristiyan ne demesini bekliyosunuz ? Fatih sultan mehmedi hiç dindar göstermemişler diyen bile gördüm adam namaz kıldı işte daha ne kadar dindar gösterebilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dovus sahneleri yeterince iyi degil. Kilicin tam darbe vurdugu anlar bile gozukmuyor tam

Muzikler les

Diyaloglar da cok yeni istanbul turkcesi gibi

Abuk subuk harem dizisi olmazsa izlenir tabi ki.

• abooo twitter'a bir bakayım dedim neler neler yazılmış

“tanrı sizi korusun diyor, allah demiyor” diye gezicilerin, kemalistlerin, fetöcülerin dizisi olduğunu söyleyen yığınla sığır var

ayrıca kadınların niye göğüs yukarısı açıkmış.Tarihimizi yalan yanlış gösterip osmanlı'yı kötülüyorlarmış

yeminlen şu insanlar aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum.Adamları al koy 1100'lü , 1200'Lü yıllara zerre sırıtmazlar.

yıl olmuş 2018 hala şu tiplerle uğraşıyoruz
  • Diziye sosyal medyada çomarlar tarafından kasıtlı bir algı operasyonu var.Hatta algı operasyonu demeyelim.Adamlar öyle cahiller ki cehaletlerine dayalı yazıları tam bir rezalet..Öncelikle dizinin senaristi için gidip gezi eylemlerindeki resmini bulup altınada zulüm 1453 te başladı yazılı duvar resmini altına montaj yapıp ordan yürümeye çalışmışlar..

Mehmed (Bir Cihan Fatihi )-BİTTİ- Kenan İmirzalıoğlu & Kanal D - Salı

Resim bu.Montajı bari becerseydiniz..Bu şeref yoksunları şöyle bir mantık yürütmüşler..Geziye katılanlar zulüm 1453 te başladı kafasında olduğu için bu senaristin yazdığı diziden bişey olmaz,hain bunlar vs..Malın birinin yazdığı o yazı madem tüm geziciler için geçerli..O zaman o şeref yoksunları Direniş dizisini izlemeyi bırakacaklar mı..

Mehmed (Bir Cihan Fatihi )-BİTTİ- Kenan İmirzalıoğlu & Kanal D - Salı

https://www.haber3.com/guncel/setten-cikip-gezi-parkina-gittiler-haberi-1964171
    Bakın burada kim varmış.Onların mantığına göre gezici hain Engin Altan Düzyatanda 1453 te zulüm başladı diyenlerle aynı kafada desenize..Konuya bakan birisi en basitinden paintle o yazıyı şu resmin altına yapıştırıversin..Desenize Direniş dizisinin başrolü hain ve Direnişten hiçbirşey olmaz o zaman..Bu kadar cahil olmayı nasıl başarıyorlar merak ediyorum.Bu forumda da bolca var bu trollerden..

Diziyi eleştirdikleri diğer noktaya gelelim.Fatihin üvey annesi(ki bu durum bile hala tartışılır) Despina bir hristiyandır ve hristiyan olarak ölmüştür..Neden Tanrı dedi diye birde eleştirmezler mi..Diğer nokta çok dekolte giyiyorlar diyorlar.Boynunun azıcık aşağısı açık olan kıyafete dekolte diyen sapıklar haremdeki ortamı tasfir eden portlere baksınlar bi zahmet..Hürremin hafif degajesine doğru açık olan portresinide mi hiç görmediler..Bunların aldığı nefese yazık..

Diziye gelirsek.Bu zamana kadar tutar-tutmaz konusunda pek yanılmadım.Bence bu dizi tutmayacak gibi.Çünkü fragman ve şuan ki bölüm parçalarının izlenme oranları düşük.Kenan ve Çetin Tekindor gibi bir ustanın diziyi kurtarabileceğini sanmıyorum.Döneme uygun dil kullanılmalı.Günümüzün İstanbul Türkçesi değil..Diğer nokta da karakterler dönemin gücünü yansıtmalı.Padişah ya da şehzade ile konuşanlar asker arkadaşı gibi diyaloglar kurmamalı.Yanlış hatırlamıyorsam çadıra girip yorgan bakmaya geldim demek nedir ya..Kanal D daha öncede Fatih dizisini yayınlamıştı ve kısa sürede yayından kalktı.Bence aynı konseptli ve dönemi anlatan diziyi tekrar yayınlatmak büyük bir hata.Süreçleri farklı olabilir ama birçok dönem dizisi olduğundan ilgi eskisi gibi değil artık.Kısaca bu dizi seyirciye pek geçmedi.Diğer bölümleride görmek lazım ama değişen pek birşey olmayacak gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Wayne -- 21 Mart 2018; 1:39:59 >

• İzlenir mi dizi arkadaşlar.

• Uzun bakışmalar, susmayan müzikler... :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratch -- 21 Mart 2018; 0:3:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beğenmedim. Diriliş ertuğrul çok daha sürükleyici ve diyalogları vs. Daha etkili. Aksiyon sahneleride çok vasat geldi bana. Oyuncular fazla makyajlı. Dönemi temsil eden kostümler falan fazla şaşaalı doğallıktan uzak geldi. Belli bir emek ve yüksek bütçeler döküldüğü belli ama dediğim nedenlerden ötürü maalesef vasat bir yapım. Bu kadar önemli, tarihin gidişatını değiştiren bir fetihin, daha özeli bir yapımı hakettiğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

abooo twitter'a bir bakayım dedim neler neler yazılmış

“tanrı sizi korusun diyor, allah demiyor” diye gezicilerin, kemalistlerin, fetöcülerin dizisi olduğunu söyleyen yığınla sığır var

ayrıca kadınların niye göğüs yukarısı açıkmış.Tarihimizi yalan yanlış gösterip osmanlı'yı kötülüyorlarmış

yeminlen şu insanlar aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum.Adamları al koy 1100'lü , 1200'Lü yıllara zerre sırıtmazlar.

bot hesaplardan favlanıyor bu gönderiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

Sultan Murad oğlunun İstanbul'u fethedeceğini biliyor ona göre yetiştiriyordu. Hacı Bayram Veli'de bunun müjdesini vermişti. Hatta bu müjdeyi görmek için evvelden tahtı ona bırakmıştı. Lakin dizide tam tersi, babası oğlunu ne seviyor ne de fethi onaylıyor!

Yahu bu tarihi nerden öğreniyorsunuz anlamıyorum ki gidin biraz Halil İnancık okuyun.Sultan Murad o yaştaki oğlunu ileride yetiştirmek adına filan tahta bırakmıyor, tahtı sırf yetişmesi için bırakan padişah yine oğlunu indirmezdi.Hatta Çandarlı'ya olan nefreti o zaman başlamıştır.
  • Konuşmalar yavan ve günümüz Türkçesi. Etkileyici bir sahnede görmedim.

• Bu arada boşuna tartışmayın ekşici topluluk hiçbirşeyi beğenmez, koskoca ekşinin daha birşeyi beğendiğini bile görmedim.İlk reyting sonuçları herşeyi ortaya koyacak.

Bu arada Khalisi jon'a yetişince oooo diynler burda laf eder olmuş
  • Yerli diziler yersiz uzun. Gozlerine sokacagiz bu lafi.

• Kanal d nin sitesine eklenmemiş hala. Direk blutvye mi kaydırdılar naptı bu paragözler.
  • Kenan ın saçları sankı berberden yenı cıkmış gibi bence o zaman gore bıraz daha dagınık gorulebılırdı sacları..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

abooo twitter'a bir bakayım dedim neler neler yazılmış

Henüz diziye bakmadım ama bu tanrı kelimesine laf edenler, Ertuğrul'un da 2 sözünden birinde Allah Allah demesine neden laf etmiyor? Ertuğrul döneminde daha Türkler İslam'ı adam akıllı tanımıyordu bile Araplarla etkileşime daha yeni yeni geçiliyordu, İslam bu kadar yaygın değildi. Haydi buna da cevap verin yobaz sürüsü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 21 Mart 2018; 3:21:44 >

• Diriliş Ertuğrulu bitirir herhalde bu dizi. 4 senedir Osmanlı kurulacak diye bekliyor millet hala 20 sene sonra doğacak Osman Beyi anca rüyasında görüyor.
  • Beğendim ama kenan 16 yaşında olması gereken yerde 35-40 yaşında gözükmesi hiç olmamış maalesef. Bunların dışında gayet iyi bir dizi olmuş.

• beyler bu diziyi nerden izleyecez yav?
  • Diziyi çok iyi buldum. İlk bölüm taht geçmek için yarış ile geçti 2. Bölümden itibaren olaylar başlar. Müzikler ve oyuncular çok iyiydi izleyeceklere tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beğenmedim, hem de hiç. kenandan dolayı beklentim fazla yüksek olduğu için mi bilmiyorum ama bi sürü saçma şey vardı.

koskoca sadrazamın kızı elini kolunu sallayarak bi erkekle konuşmaya gidebiliyor, hem de bu erkek bir yeniçeri, olacak iş değil. çok komikti.

diyaloglar özellikle de kadınların diyalogları 21. yüzyıldan fırlamış gibi, keşke bu konuda da bir danışman alınsaymış.

tarihi gerçeklikler konusunda bişey demiyorum, o anlamda beklentim de yoktu ama sanırım geçen olayların en azından yarısı yanlış, o açıdan da olumsuz.

mara hatunun tanrı demesi eleştirilmiş ama saçma, kadın hristiyan öyle demesi normal. orda bi sorun yok.

kıyafetlerin dekolte olacağı zaten belliydi şaşırmadım. çok problem değil bence.

dizi boyunca kenanı, gürkan uygunu ve ertan sabanı beğendim, geri kalan çok silikti.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.