Şimdi Ara

Megaworks ve Gigaworks G 500 Bilgi ve paylaşım ortamı... sorular/sorunlar (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.006
Cevap
2
Favori
81.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar bana en ucuz g500 nerden bulabilirim söleyebilirmisiniz?şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: rap_üstad

Dostlar bana en ucuz g500 nerden bulabilirim söleyebilirmisiniz?şimdiden teşekkürler

En ucuz gigatek te gözüküyo 275 USD + KDV
    Sonra hepsiburada da gibi 279 USD + KDV
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

ben de bunu anlamıyorum.. mega gibi bi alet yapıyosun baslar sert çıkıyo ve daha şık olabilirdi.. neyse ki ymuuşattık basları.. megayı ilk aldığımda açılmayan sesi ve sert basları yüzünden hayal kırıklığına uğramıştım ama şimdi ...

arkadaşlar, niye anlamıyoruz şunu. megaworks alttan atımlı bir sistem, yani subb sürücüsü z5500 gibi öne atım yapmıyor, direkt yere veriyor. bu çok farklı bir mantığa tabi olan bir yöntem. dolayısıyla bu yöntem farklılığından dolayı mega subb'ı inanılmaz derecede yer seçiyor, bu çok çok önemli, dolayısıyla, yine bu özelliğinden dolayı eğer kötü yer seçimi yapılmışsa subb sert vuruyor, ama iyi yerleştirilmişse, oda içinde homojen ses dağılımı yapılabiliyorsa, kulakla yeri bulunamıyorsa o zaman çok yumuşak ve kalbe hitap eden bir ses veriyor. alıp da sırf sert bass için satan arkadaşlara acıyorum. üstelik piyasada hiçbir sette bulamayacağınız tiz kalitesine sahip(evet hiçbir sette; giganın sesi gerçekçi değil biraz metalik-suni, 750'ninki yüksek seste sağlam değil, z5500'ünki yeterince net ve ayrıntılı değil)

• arkadaşlar creative dvd-audio'yu indirdim ama sesi çok da öyle farklı değil, sadece 6 kanal ses özelliği var onun dışında çok da incelemiş değilim ama sanki sesi iyi kalite herhangi bir audio dosyası gibi. siz ne dersiniz? (Megaworks + x-fi var)
  • valla o bahsettiğin DVD audio yu ben de dinledim öle ahım şahım bişi göremedim... mega+ audigy2 zs
  • Megaworks'un kablolu uzaktan kumandasında ana ses için, tizler için, merkez uydu için, arka uydular için ve bass için ayrı seçenekler mevcuttur. 5 adet led düğmesi vardır. Her bir led arasında özellikle de 2. ledden itibaren 20 kez sesi artırınca diğer led'e geçer. Yani mesela ses 2. dilimdeyken 3. dilime geçiş için 20 kez sesi artırmanız lazım.
    quote:

Orjinalden alıntı: sociolog

arkadaslar mega nın ses azaltma ve çoğaltma nasıl? kademeli mi ses artırımı mı yapılıyor? çevirmeli değil galiba g500 de olduğu gibi..bu konuda g500 ün kumandası megaya göre daha kullanışlı..mega nın yakından çekilmiş fotosunu koyacak varsa çok memnun olurum..benim bulduklarım sizin bildikleriniz zaten..

mega>http://tr.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=25&product=240&nav=artwork

giga>http://tr.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=25&product=10814&nav=1

• Başka bir topicte de yazmıştım, aynen buraya aktarayım:
    Arkadaşlar, bu setlerin watt değerleri olarak verilen bilgilerle setlerin kendi çıkardığı sesin arasında uzak-yakın bir alaka olmadığı, setleri dinlemek için satıldığı yerlere giden biçok forum üyesi tarafından yalanlanmış ve burada bu verilen değerlere göre çıkan sesin kesinlikle çok daha az olduğu belirtilmiştir. Bunları daha bikaç ay öncesinde yine burda forum üyesi biçok arkadaş onaylamış ve asla sesi dinlemeden ve diğer multimedya setlerle karşılaştırma yapmadan doğrudan satın alınmaması yönünde bizleri uyarmışlardır. Kendilerine tekrar teşekkür ederiz.
    quote:

Orjinalden alıntı: juniorx

quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Üst kalite ev sinema setlerinde megaworks çok ince bir sınır çizgisi demektir. Seti iyi kullanan, uydu ve sub'ı iyi yerleştiren, burn-in olayını iyi yapan setten tam randıman alır. Ben 2 megaworks'u birbirine de bağlamış ve aldığım ses şölenine bayılmış biri olarak megaworks'un uydu ve sub kalitesini her zaman için tartışmasız gigaworks 7.1 s750den daha ilerde bulmuşumdur. Daha sağlam ve daha kaliteli.

wolverine, yaklaşık 1 haftadır tam da bunu araştırıyorum ama bulabilmiş değilim. mesele şu ki, üst kalite ev sinema sistemlerinde megaworks ve z5500'den daha iyi olan marka modeller var mı. hangi internet sitesine baksam kullanıcı yorumlarında ya iyi deniyor ya da bu fiyata bu kalite iyi gibi yuvarlak sözler var, hiçbir sistemin kullanıcılar tarafından müştereken benzersiz bulunduğunu görmüyorum, ama mesela z5500 için bakarsak kullanıcılar mükemmelliğini tarif etmekte zorlanıyorlar hem de onlarca benzer yorum, zamanında megaworks satışta iken onun için de tıpkı aynı yorumlar olurdu yine onlarca, belki yüzlerce. şimdi bakıyorum hiçbir home sinema ses sistemi için bu yok. merakım şu ki acaba ev sinema sistemlerinin üst sınıfında yer alan ürünlerin kalitesi megaworks ve z5500 kadar değil midir ki? Ayrıca bir nokta daha var, o da bu sistemlerin ses güçleri. Bir sitede kullanıcının biri aldığı bir sistemin yorumunu yazarken sesi 35'e kadar(en sonu oluyormuş) açtım bozulma olmuyor diyor, bu arada sistem 1280watt RMS sony:http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=17221 .Bu nasıl bir 1280watt rms ki sonuna kadar açıp filmi bitiriyorsun da kalıcı duyma bozukluğu yaşamıyorsun. 505watt rms z5500 bile yarıyı geçince evdeki objeler yer değiştirmeye başlıyor, nasıl oluyor da 1280watt rms sistem sonuna kadar açılabiliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: juniorx

arkadaşlar, niye anlamıyoruz şunu. megaworks alttan atımlı bir sistem, yani subb sürücüsü z5500 gibi öne atım yapmıyor, direkt yere veriyor. bu çok farklı bir mantığa tabi olan bir yöntem. dolayısıyla bu yöntem farklılığından dolayı mega subb'ı inanılmaz derecede yer seçiyor, bu çok çok önemli, dolayısıyla, yine bu özelliğinden dolayı eğer kötü yer seçimi yapılmışsa subb sert vuruyor, ama iyi yerleştirilmişse, oda içinde homojen ses dağılımı yapılabiliyorsa, kulakla yeri bulunamıyorsa o zaman çok yumuşak ve kalbe hitap eden bir ses veriyor. alıp da sırf sert bass için satan arkadaşlara acıyorum. üstelik piyasada hiçbir sette bulamayacağınız tiz kalitesine sahip(evet hiçbir sette; giganın sesi gerçekçi değil biraz metalik-suni, 750'ninki yüksek seste sağlam değil, z5500'ünki yeterince net ve ayrıntılı değil)

Kesinlikle doğru söylüyosun 320 YTL'ye böyle bir sistem satılıyor olması şanstır bizim için ve alıp şansını iyi kullananlar verdiği parayı fazlasıyla hak eden bu seti iyice tanıdıktan sonra vazgeçemiyorlar. Ama hiç sorgulamadan, araştırmadan ve denemeden satanlara bende acıyorum. Çünkü piyasada kalmadı megaworks ve nezaman geleceği de belli değil.

• öncelikle Wolverine arkadasıma tesekkür ederim kumanda konusunda verdiği bilgiler için ve bilgisinden istifade ettiğim tüm arkadaşlara..
    ben de bu aksam itibari ile 2.el temiz kullanılmış bir g500 sahibiyim..öncesin de 4400 vardı 4+1 ses kartı ile yaklasık 2.5 sene kullandım elimden cıkardım bir an galeyana gelip..yaklasık 3 aydır takip ediyorum forumu 5400,mega ve giga arasın da kalmıştım hiçbirini dinlemedim gerci creative sempatisi hep var..netten takip ettiğim ve burda okuduğum kadarı ile ben de g500 bir adım öne gecti..aldığım fiata yakın mega da buldum ama kısmet olmadı..gerekceleri ise
    -daha yeni bir teknoloji olması
    -şık olması
    -bass olayının önden vurmalı olması
    -kumandanın fonksiyonel olması
    -f/p acısından bütceme uygun olması vb..
    sadece pc de kullanacağım için dijital bir setin lüks olacağını düşündüm..mega da g500 de bana fazlasıyla yetecek setler çok ses açan biri değilim ses az olsun bass ve tizi iyi olsun..ses kartım audigy 2zs daha kurmadım ama ilk dikkatimi ceken bass ın boyutu oldu 4400 oyuncak gibi kalıyor yanında bu böyleyse 5500 nasıldır kimbiir..bildiğim kadarı ile bass ın sol köse de durması daha makbul ama kitapcıkta sağ köseye koymuslar bir esprisi var mı bilmiyorum?şimdilik bu kadar

• Rica ederim, setinizi güle güle kullanın.
    4400 tabii ki g500ün yanında oyuncak gibi kalır, g500 de z5500ün yanında biraz küçük kalıyor ama oyuncak gibi değil tabii..
    Bass olayının önden vurması veya yere vurması şeklindeki sub'lara özellikle takılı kalmamaya çalışın derim. Hepsi de işlerini iyi yapıyolar.
    Bu arada bass için sağ köşe aslında doğru yerleşimdir. Fakat sol köşenin de bir farkı olmaz akustik için. Yeterki sub hava deliği ve bass sürücüsünün önünde engel olmasın.
    İyi seyirler..
    quote:

öncelikle Wolverine arkadasıma tesekkür ederim kumanda konusunda verdiği bilgiler için ve bilgisinden istifade ettiğim tüm arkadaşlara..
    ben de bu aksam itibari ile 2.el temiz kullanılmış bir g500 sahibiyim..öncesin de 4400 vardı 4+1 ses kartı ile yaklasık 2.5 sene kullandım elimden cıkardım bir an galeyana gelip..yaklasık 3 aydır takip ediyorum forumu 5400,mega ve giga arasın da kalmıştım hiçbirini dinlemedim gerci creative sempatisi hep var..netten takip ettiğim ve burda okuduğum kadarı ile ben de g500 bir adım öne gecti..aldığım fiata yakın mega da buldum ama kısmet olmadı..gerekceleri ise
    -daha yeni bir teknoloji olması
    -şık olması
    -bass olayının önden vurmalı olması
    -kumandanın fonksiyonel olması
    -f/p acısından bütceme uygun olması vb..
    sadece pc de kullanacağım için dijital bir setin lüks olacağını düşündüm..mega da g500 de bana fazlasıyla yetecek setler çok ses açan biri değilim ses az olsun bass ve tizi iyi olsun..ses kartım audigy 2zs daha kurmadım ama ilk dikkatimi ceken bass ın boyutu oldu 4400 oyuncak gibi kalıyor yanında bu böyleyse 5500 nasıldır kimbiir..bildiğim kadarı ile bass ın sol köse de durması daha makbul ama kitapcıkta sağ köseye koymuslar bir esprisi var mı bilmiyorum?şimdilik bu kadar

• Ben seti aldigimdan beri (8-9 ay falan oldu heralde) fişten çıkarmadan kullanıyorum, kumandadan kapatıp açıyorum, şuanakadar herhangi bir problem olmadı. Ayrıca Megaworks 550 yi aldığım için çok mutluyum, parasını kuruşuna kadar hakeden bir set. Birde şu decoder olayı hakkında birkaç şey söylemek isterim, bende DDTS100 var, şayet evinizde 3-5 cihazı bir hop.setine bağlamayı düşünüyorsanız çok faydalı bir cihaz, uzaktan kumanda olması iyi, optik bağlantı sunmasıda güzel yanlız siz sadece pc bağlantısı ile hoparlör kullanan biriyseniz vede ses kartınız audigy 2 ZS ise (bende buda var) decoder e hiç gerek yok. Bu konuda bana güvenin, ben audigy 2 ZS yi almadan evvel decoderi almıştım. Saygılar sevgiler...
    quote:

Orjinalden alıntı: safranboy

Arkadaşlar mega yı sadece kumandadan kapatsak bir sorun yaratır mı Ayarların sürekli sıfırlamasından sıkıldım sadece kumandadan kapasak bir sorun olur mu?

• arkadaşlar g500 den en iyi verimi almak için hangi ayarları kullanmam gerekir?bir kaç sorum olcak bu ayarlarla ilgili olarak..
    1-müzik dinlemek için hangi programı kullanmalıyım?ben winamp kullanırım.creative in kendi programını kullanmak daha mı iyi olur?senelerdir winamp kullanıyorum..
    2-winampta dinlerken winamp ın ekosunu kapatmalımıyım?
    3-kumanda ayarları en iyi nasıl olmalı?
    4-upmix tusu aktif avantajı ve dezavantajı nedir?
    anlayacağınız kafam karıştı ayarlar konusunda
  • quote:

arkadaşlar g500 den en iyi verimi almak için hangi ayarları kullanmam gerekir?bir kaç sorum olcak bu ayarlarla ilgili olarak..
    1-müzik dinlemek için hangi programı kullanmalıyım?ben winamp kullanırım.creative in kendi programını kullanmak daha mı iyi olur?senelerdir winamp kullanıyorum..
    2-winampta dinlerken winamp ın ekosunu kapatmalımıyım?
    3-kumanda ayarları en iyi nasıl olmalı?
    4-upmix tusu aktif avantajı ve dezavantajı nedir?
    anlayacağınız kafam karıştı ayarlar konusunda

1. winamp kullanabilirsin.
    2. winamp ekosunu aç.
    http://forum.donanimhaber.com/m_12820543/tm.htm
    bu link biraz yardımcı olabilir.
    3. kumandada arka hoparlörler uzaksa bir kademe artırabilirsin.
    Subwooferıda kesinlikle 2. kademeyi geçmesin. trebleye dokunma derim mid sesler yok olur. Yani kumandada pek oynama yapma ses kartına bırak işi.
    4. upmix tuşu işe yarıyorki oraya koymuşlar
    streo kaynağı 5.1 e yansıtıyor. mesela bir mp3 player bağladığında upmix basılı değilse sadece iki uydu ve subdan se sgelir. Upmix yaparsan centerdan ses gelir arka uydulardanda efekt gelir.

diğer sorularında yardımcı olabilriim.

ve ses kartı ayarlarını iyi yapmazsan performans alamazsın. Sub kesinlikle ve kesinlikle duvar köşesi ve çapraz olursa mükemmel olur. Bu subwoofer creative in en başarılı ürünlerinden bende çok yumuşak bas vuruyor. Uydulara laf yok zaten tiz ve mid yeterli olacaktır.

• çok teşekkür ederim arkadasım..mp3 player hiç bağlamam..ben sol köseye koyamadım bass pc masası ile vitrin arasında sıkıştı kaldı resim koyabilirsem ekleyeceğim zaten..dediğin gibi yapacağım ama treble acmazsam tiz olur mu?
  • quote:

çok teşekkür ederim arkadasım.**** player hiç bağlamam..ben sol köseye koyamadım bass pc masası ile vitrin arasında sıkıştı kaldı resim koyabilirsem ekleyeceğim zaten..dediğin gibi yapacağım ama treble acmazsam tiz olur mu?

zaten treble kumandada default ayarlarda orta seviyede. 4. kademeye alabilirsin ama ses kartından tiz açsan daha iyi bence
  • @tibi arkadaş süresiz olarak banlanmış , banlanmadan önce 2 adet megaworksu bağlamıştı o , bağladığında da foruma fotolar koymuştu o fotoların linki felan varsa gönerirmisiniz ya da bilgisayarınıza kaydettiyseniz bi zahmet upload ederseniz çok sevinirim
  • Megaworks hakkında bikaç şey sorcam arkadaşlar..

1.meganın ses kartına giren kabloların birinin ucuna dokununca buvvvvt diye ses gewliyomu hoparlörlerden ?? saırım b normal bişi

2.bir de pc den hiç bi ses çıkmıyo iken (yani windows açık.. winamp yada media player vs.. hiç bir ses çalan program çalışmıyoken) sadece kumandadan sesi 5. seviye ışığın sonuna getirince uydulardan ve sub dan buuuvvvtt diye ses geliyomu ?? farkedelir bi ses??

umarım anlatabilmişimdir ..
  • quote:

Megaworks hakkında bikaç şey sorcam arkadaşlar..

1.meganın ses kartına giren kabloların birinin ucuna dokununca buvvvvt diye ses gewliyomu hoparlörlerden ?? saırım b normal bişi

2.bir de pc den hiç bi ses çıkmıyo iken (yani windows açık.. winamp yada media player vs.. hiç bir ses çalan program çalışmıyoken) sadece kumandadan sesi 5. seviye ışığın sonuna getirince uydulardan ve sub dan buuuvvvtt diye ses geliyomu ?? farkedelir bi ses??

şimdi

1. sen elinle topraklamış oluyorsun ve gayet normal merak etme
    2. soru ise bu ses dip gürültüsüdür hem sistemle hemde ses kartı ile ilgilidir yani bu ses ne kadar azsa o kadar kaliteli bir ses sistemine ve ses kartına sahipsin demektir.
    Logitech z5500 dede var bu sorun ama g500 de yok o dip gürültüsü yada var ben duymuyorum ama bırsey calarken bu ses zaten hıssedılmıyor. Ayrıca ses kartım x-fi oldugu ıcın pek sorun olmuyor. Buda gayet normal merak etme

kopmaya devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Misti -- 11 Mart 2007; 1:07:14 >

• tızlama sesi bendede olmuyo hiç bişey çalmadığı zaman sesi kökledim bide
  • quote:

Megaworks hakkında bikaç şey sorcam arkadaşlar..

1 evet o ses dokununca geliyor ama normalde o işlemin (yani ses kartına takıp çıkarma) elektirk kapalı iken yapılması gerekiyor ondan.

2-ben XP de hiç bir ses duymuyordum.geçenlerde farklı bir işletim sisteminde denedim bir ses geliyordu bunun wave den geldiğini tespit ettim.Ama XP de 5nci kademede bile ses yok.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.