Şimdi Ara

Megane2 elektronik arıza sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben hala ateşleme bobinlerinden şüpheleniyorum. Renault'nun benzinli motorlarında kronik problemdir bobin yanması. Halledemediler gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Ben hala ateşleme bobinlerinden şüpheleniyorum. Renault'nun benzinli motorlarında kronik problemdir bobin yanması. Halledemediler gitti.

vites geçişlerine etki eder mi? tekleme vs. yapar belki de bu tak tuk vuruntu olayını bobin yapmaz herhalde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

quote:

Ben hala ateşleme bobinlerinden şüpheleniyorum. Renault'nun benzinli motorlarında kronik problemdir bobin yanması. Halledemediler gitti.

vites geçişlerine etki eder mi? tekleme vs. yapar belki de bu tak tuk vuruntu olayını bobin yapmaz herhalde?

Şanzıman mevzusuna girmeden ufak ihtimallere baktırmak her zaman daha sağlıklıdır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ManuaL

quote:

Şanzıman mevzusuna girmeden ufak ihtimallere baktırmak her zaman daha sağlıklıdır.

bobini kontrol edemiyorum diyorlar 4ünü yok yere değiştirmekte gereksiz masraf olmuyor mu :)

• Bugün pcye bağladık "P0300" hata kodu çıktı. Baya genel bir hata kodu sanırım internetten baktığım kadarıyla..

Buji yeni değişti bobin de 3ü beru marka 1i valeo. Sorunu orada aramayı planlıyorum.. Enjektör de olabilir yazıyor kodu aratınca, başına gelen var mı bilgisi olan?
  • ManuaL kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz taktak sesini bobinler yapar.Gaza bastığınız an ses gelmeye başlar ve araç isteksiz hızlanır.Böyle bir olay var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruling_S

Bahsettiğiniz taktak sesini bobinler yapar.Gaza bastığınız an ses gelmeye başlar ve araç isteksiz hızlanır.Böyle bir olay var mı?

Düşük viteslerde daha çok olmakla birlikte gaza basıyorum tak, bırakıyorum tak her sarsılmayla sanki motor takozu yokmuşta vuruyormuş gibi

çok belirgin ve rahatsız edici bir ses çıkıyor.. Şanzıman yağı azsa ondan yapıyordur diye düşündüm ama çok bilgili değilim bu konularda sadece varsayım...

istem dışı hızlanmalar gaz yememeler vs. oluyor epey evet..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManuaL -- 1 Ağustos 2016; 18:36:05 >
    P0300
    Silindir Karışım Arızası
    Buji - Enjektör - Ateşleme Bobini - Düşük Komprosör - Yazılım

Bunlardan tak tak sesini yapan sadece bobin var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruling_S

P0300
    Silindir Karışım Arızası
    Buji - Enjektör - Ateşleme Bobini - Düşük Komprosör - Yazılım

Bunlardan tak tak sesini yapan sadece bobin var.

Bobin markası hangisini önerirsin? Beru-Bosch-Valeo?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-bosch-megane-2-atesleme-bobini-4-adet-ve-bosch-buji-4-adet-318394877/detay/

böyle bir şeye denk geldim araştırırken acaba işimi görür mü sorun yaşar mıyım?

2.el önermem ne olduğunu parçanın sağlamlığını bilemeyiz sonuçta.Marka olarak yetkili servis bosch takmıştı.Çıkartılanlar da Valeoydu yanlış hatırlamıyorsam.İkisi de iyi markalar iki markadan hangisi daha ucuzsa onu alın.
  • Şanzıman yağını değiştirttim 4 litresini değiştirdi işçilik dahil 200TL, geçişler biraz daha yumuşsadı

Buji ve bobini değiştirttim toplamda 380TL, usta gerek yok filan diyordu değiştirdikten sonra çalışması değişti harbiden varmış sorun dedi

tak tak ses de sağ rot değiştirmiştim geçenlerde usta aksın bir şeyini sıkmamış sallanıyormuş o vuruntu yapıyormuş bir de bir yerden kelepçesi kopmuş onu taktılar

şuan sorun halloldu gibi görünüyor bakalım...

İkitelli güngören bağcılar sanayisininde sadece renaulta bakan bir yer ve iyi bir otomatik şanzıman ustası tanımış oldum kartları arabada kaldı ilk fırsatta yazarım benim gibi öneri arayanlara fikir olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManuaL -- 3 Ağustos 2016; 20:14:30 >
  • sonunda çözdün sorunu senin adına sevindim
  • Elektronik arıza lambası yanmıyor ama yine gaz kesme yapıyor çok çok seyrelmiş olsa da

özellikle çok dik yokuşlarda gaz deviri düşüyor çıkamayacak/stop edecek gibi oluyor 1-2sn içerisinde toparlıyor

sanki 1 snlik gaz/benzin gitmesi gereken yere gidemiyor gibi bir his veriyor

kelebek boğazını mı temizletmek lazım acaba aklıma o geliyor..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.