Şimdi Ara

MEGANE II DÖNER KONDAKTÖR (AİRBAG MAKARASI) SORUNU (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
6
Favori
47.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: efsanea_06

bu sorunu birçok markada duydum yalnız değilmişizbu sorun genelde havalar soğuyunca çıkıyor sebebi makaranın içinde beyaz gres var bu gres soğukta donuyor ve sürtünme artıyor sürtünme artınca kopuyor ben inceledim serviste silikon sprey sıkıp sesi kesmişlerdi fakat bunu yapan bazı arkadaşlar oldu yinede koptu dediler gözden çıkardıysanız denersiniz ama mesuliyet kabul etmemsilikon spreyi ise sinyal kollarının üstünde kalan plastikle direksiyon arasına bakın beyaz makarayı görürsünüz oraya sıkmıştı

hafif hafif ses selirken sıkmaya başlamıştım silikon spreyi yinede koptu

• quote:

Orijinalden alıntı: tturnusol

quote:

bu sorunu birçok markada duydum yalnız değilmişizbu sorun genelde havalar soğuyunca çıkıyor sebebi makaranın içinde beyaz gres var bu gres soğukta donuyor ve sürtünme artıyor sürtünme artınca kopuyor ben inceledim serviste silikon sprey sıkıp sesi kesmişlerdi fakat bunu yapan bazı arkadaşlar oldu yinede koptu dediler gözden çıkardıysanız denersiniz ama mesuliyet kabul etmemsilikon spreyi ise sinyal kollarının üstünde kalan plastikle direksiyon arasına bakın beyaz makarayı görürsünüz oraya sıkmıştı

merhabalar uzun zamandır görünmüyordunuz?orijinal kablosunu 12 tl ye alıp siz bu döner kondaktörü tamir edersiniz diye düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

merhabalar uzun zamandır görünmüyordunuz?orijinal kablosunu 12 tl ye alıp siz bu döner kondaktörü tamir edersiniz diye düşünüyorum

evet bayadır forumda yoktum evlilik ve bir oğlum oldu falan derken baya zaman geçti ama bıraktığım yerden devam

aynen dediğiniz gibi zaten konuyu okur okumaz hemen parçayı satan arkadaşın sitesine girip sipariş vermek istedim ama üyeliği site
    sahibinin onaylaması gerekiyormuş şimdilik bekliyoruz bakalım parçayı alıralmaz neler yapacağımı siz biliyorsunuz zaten sonuçları bekleyin

• quote:

quote:

quote:

quote:

evet bayadır forumda yoktum evlilik ve bir oğlum oldu falan derken baya zaman geçti ama bıraktığım yerden devam

aynen dediğiniz gibi zaten konuyu okur okumaz hemen parçayı satan arkadaşın sitesine girip sipariş vermek istedim ama üyeliği site
    sahibinin onaylaması gerekiyormuş şimdilik bekliyoruz bakalım parçayı alıralmaz neler yapacağımı siz biliyorsunuz zaten sonuçları bekleyin

Allah mutluluğunuzu daim etsin.oğlunuza da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.resimlerle güzel bir konu açarsınız herkes yararlanır sizin yaptığınız uygulamaları beğenerek takip ederdim gerçi eskisi kadar uğraşamazsınız artık arabayla

• quote:

Allah mutluluğunuzu daim etsin.oğlunuza da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.resimlerle güzel bir konu açarsınız herkes yararlanır sizin yaptığınız uygulamaları beğenerek takip ederdim gerçi eskisi kadar uğraşamazsınız artık arabayla

Amin cümlemizin evladına. haklısınız pek sık uğraşamıyorum artık yağ değişim zamanı bile geldi vakit bulupta gidemedim bir türlü

+ beyelektronikten ses seda yok hiç başka bir yerden bulmaya çalışacam kabloyu alınca resimli anlatımlı konu açarım zaten

• quote:

quote:

Amin cümlemizin evladına. haklısınız pek sık uğraşamıyorum artık yağ değişim zamanı bile geldi vakit bulupta gidemedim bir türlü

+ beyelektronikten ses seda yok hiç başka bir yerden bulmaya çalışacam kabloyu alınca resimli anlatımlı konu açarım zaten

bende eskisi kadar uğraşamıyorum 1 ay önce bakıma gittiğimde deri direksiyonu ücretsiz değiştirelim demişlerdi 3-4 kez aradılar daha gidemedim bir dahada aramadılar:)bakalım cumartesi günü bir aksilik çıkmazsa bir uğrayacağım

• 169 . sayfada anlatılmış var
  • merhaba döner kondaktör arızasını eskişehirde kime tamir ettirebiliriz ki. saygılar ara tatilde eskişehirde olacağz o nedenle esk. olsa iyi olur. cümleten hayırlı akşamlar
  • biraz becerikli biri bu işlemi kendi yapabilir nasıl yapılacağı ile ilgili video da ekleyim bu elemanın diğer videolarına da göz gezdirin yararlı videolar var

http://www.youtube.com/watch?v=1t7G7frWFIw
  • quote:

biraz becerikli biri bu işlemi kendi yapabilir nasıl yapılacağı ile ilgili video da ekleyim bu elemanın diğer videolarına da göz gezdirin yararlı videolar var

abi vidoya baktımda bende o kabilyet yok:)sen de dicen ki madem uçma bilmiyon döner kontaktörü niye bozuyon. bendeki şans adamı çölde kutup ayısıyla burun buruna getirir hemde uçurum kenarında kaçacak yerde yok anlıyacağin... videyo için sağol benim için çok zor saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: biolog2603

quote:

biraz becerikli biri bu işlemi kendi yapabilir nasıl yapılacağı ile ilgili video da ekleyim bu elemanın diğer videolarına da göz gezdirin yararlı videolar var

abi vidoya baktımda bende o kabilyet yok:)sen de dicen ki madem uçma bilmiyon döner kontaktörü niye bozuyon. bendeki şans adamı çölde kutup ayısıyla burun buruna getirir hemde uçurum kenarında kaçacak yerde yok anlıyacağin... videyo için sağol benim için çok zor saygılar...

o halde yukarıda verilen adresteki orijinal kabloyu 14 tl ye alıp bir elektronikçiye gideceksin istersen bu videoyu da elektronikçiye göster 15-20 tl de ona verirsin böylece halletmiş olursun bu arada yapıldıktan sonra sürtünmeyi azaltmak için gres yağı da sıkın

• bu döner kontaktörün kopma sebeplerinden birisi de direksiyon kutusu diyorum ben,yani rot millerinin bağlı olduğu kramiyer dişlisi..orada zamanla boşluk oluştuğu zaman direksiyon çok yumuşak oluyor,manevralarda elinizde yağ gibi kayan direksiyonla elbet birgün fazla dibe abanacak ve koparacaksınız..direksiyon kutusu ayar vidası gerektiği kadar sıkılarak simidin laçka gibi dönmek yerine biraz sertleşmesi kontaktör için daha olumludur diye düşünüyorum..

benim kontaktör de kopmadan önce direksiyon kuş tüyüydü..dönüşlerde jeton düşene kadar dibe vurmuş olurdu..daha sonra direksiyon ayar vidası ile kutudan ses gelip gelmediğini teşhis amaçlı biraz sıkmıştı ustam..direksiyon şimdi daha ağırbaşlı,yada olması gerektiği gibi..dönüşlerde de öyle küttt diye kolayca dibe vurmuyor böylece..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 7 Ocak 2013; 18:00:29 >
  • bizim araçta hız sabitleyici de var acaba başka bi parça kablo filan da değişecek mi saygılar
  • quote:

bizim araçta hız sabitleyici de var acaba başka bi parça kablo filan da değişecek mi saygılar

hayır..kablo 7 li orjinalde..hız sabitleyici olmayanlarda 5 tanesi aktif..
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

quote:

bizim araçta hız sabitleyici de var acaba başka bi parça kablo filan da değişecek mi saygılar

hayır..kablo 7 li orjinalde..hız sabitleyici olmayanlarda 5 tanesi aktif..

teşekkürler
  • Ayni proplem bendede meydana geldi renoya mail attim donduler 600 tl parca 200 tl indirim yapacaklarmis tekra mail attim bakalim ne olacak sonuc 400 tlde fazla dedim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet19791979

Ayni proplem bendede meydana geldi renoya mail attim donduler 600 tl parca 200 tl indirim yapacaklarmis tekra mail attim bakalim ne olacak sonuc 400 tlde fazla dedim...

Tamirini yapan yerler var. Gidip orjinal parçaya o kadar para vermeyin bence sonuçta şerit kablo değişecek başka hiçbir problemi yok o parçaların .
  • Ben Ankara'da bir arkadaş 100TL'ye yaptırdım. Cruse kontrollü olduğu için. Standart kontaktörü 80TL'ye yapıyor.
    Evinde misafir ediyor ve gözünüzün önünde yapıyor.
    İşçiliği çok temiz ve bu kontaktörden 500 tane yaptım diyor ve yaptığıda belli.
    Tekrar arıza vermesin diye kontaktör içine keçe koyup boşluğuda aldı.
    2 aydır sorunsuz kullanıyorum 6 ayda garanti verdi bir şey olursa ücretsiz yapacak ama birşey olacağını zannetmiyorum.
  • herkese selam,

Megane II HB. Exception 2007 model 41000km aracımda 1,5 ay önce gelmeye başlayan tıkırtılar nedeniyle bakımlarını yaptırdığım yetkili servisi aradım, dönel kontaktör arızası var, air-bag ışığı yandımı dediler, yanmadığını belirttim, yandığında getirin tamir edelim 500tl civarı da bir masrafı var dediler.

Bende bunun üzerine Renault Mais'e şikayette bulundum (forumda okuduklarımdan sonra) 1-2 gün içersinde döndüler, en yakın servise tespit için çağırdılar, parça siparişi verdiler ve bugün yaklaşık 1 saatlik bir beklemeden sonra tamirat gerçekleşti.

50 tl işçilik istediler, onu da vermek istemedim aslında ama uğraşmak gelmedi içimden.

darısı kapı kollarımın başına diyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnzh

herkese selam,

Megane II HB. Exception 2007 model 41000km aracımda 1,5 ay önce gelmeye başlayan tıkırtılar nedeniyle bakımlarını yaptırdığım yetkili servisi aradım, dönel kontaktör arızası var, air-bag ışığı yandımı dediler, yanmadığını belirttim, yandığında getirin tamir edelim 500tl civarı da bir masrafı var dediler.

Bende bunun üzerine Renault Mais'e şikayette bulundum (forumda okuduklarımdan sonra) 1-2 gün içersinde döndüler, en yakın servise tespit için çağırdılar, parça siparişi verdiler ve bugün yaklaşık 1 saatlik bir beklemeden sonra tamirat gerçekleşti.

50 tl işçilik istediler, onu da vermek istemedim aslında ama uğraşmak gelmedi içimden.

darısı kapı kollarımın başına diyorum..

50 tl yi vermeniz çok iyi olmuş tekrar sıkıntı olursa garantiye girer diğer türlü renault bunu zaten size hediye vermiş tekrar veremez derler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efsanea_06 -- 1 Şubat 2013; 15:58:20 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.