Şimdi Ara

MEGANE II DÖNER KONDAKTÖR (AİRBAG MAKARASI) SORUNU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
6
Favori
47.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    MEGANE 2 DİREKSİYON MAKARASINI GARANTİLİ OLARAK TAMİR YAPIYORUM VE %100 RANDUMANLI O533 543 99 44 ADANA
  • Bende de 2006 megane II sedan dci var. Aracın daha önceden kazası olmuş ve bende de direksiyon dönerken çok inceden kablo sürtmesi gibi bir ses geliyor. Airbag ışığı yanmıyor arabanın onda bir sorun yok ancak direksiyondaki hız sabitleyici düğmelerin hiç biri çalışmıyor. Yan taraftan hız sabitleyici anahtarını açıyorum göstergeler vs hepsi çalışıyor ama koldaki düğmelerde hiç hayat yok. Bu konularda bilgili bi arkadaşım bana durumu anlatınca bu konuyu gördüm. Bana da kendisi direksiyon sargıları kopmuştur falan dedi.

Ağustosta uzun yola çıkıcam yaklaşık 1150km lik bir yola giricem. Tatile çıkmadan bunu yaptırmak istiyorum malum uzun yolda hız sabitleyicinin çok faydası oluyor. Sizce yetkili serviste kaça yaparlar ya da değişim ne kadar mal olur bir bilginiz var mı?

Bir de sizde bazen çukurlara girdiğinizde direksiyon kutusundan tıkır tıkır sesler geldiği oluyor mu? Bu da kronik seslerden biri mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laztronot -- 1 Temmuz 2013; 0:09:32 >

• Direksiyon kazadan sonra tamir için sökülmüş olabilir. Direksiyon göbeğini sökmeni tavsiye ederim. kabloları bir kontrol et, belki soketleri takılmamıştır.

bahsettiğin ses şuan bende de mevcut, ilk sayfada arkadaş tamiri ile ilgili bir video paylaştı, göbeğin nasıl söküleceğini oradan bakabilirsin, yanlız videoda olduğu gibi göbeğe okadar sert vurmana gerek yok. sonra airbag de sana vurmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 1 Temmuz 2013; 11:46:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

Direksiyon kazadan sonra tamir için sökülmüş olabilir. Direksiyon göbeğini sökmeni tavsiye ederim. kabloları bir kontrol et, belki soketleri takılmamıştır.

bahsettiğin ses şuan bende de mevcut, ilk sayfada arkadaş tamiri ile ilgili bir video paylaştı, göbeğin nasıl söküleceğini oradan bakabilirsin, yanlız videoda olduğu gibi göbeğe okadar sert vurmana gerek yok. sonra airbag de sana vurmasın

Hemşerim benim elim o işlere okadar yatkın değil ne yazık ki Muhtemelen elimde kalır o direksiyon. En iyisi biraz daha araştırıp oturduğum civarda iyi bir usta bulabilmek sanırım

• önemli bir arıza değil...sadece sargısı kopmuştur...herhangi bir elektronikci yapabilir...ben denizlideyim oto elektronik işi yapıyorum...gönderirsen kardeşim halletmediysen sorununu ben yapıp sana yollarım...ücret olarak 100 tl alırım...tşklr
  • Ben hala yaptirmadim uygun yer bulursam yaptirayim arabanin bakim zamani geldi zaten
    sargi proplem
    baski balata
    triger seti
    sunroof dugme cercevesi kirildi
    on taraftan klima dagitim motoruymus galiba oto ilk calistirdigimda disli siyirmasi gibi bir ses geliyor 2 adet bulunuyormus biri gitmis oyyyyyy masrafa baj yaaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klima motorunu cozdum kucucuk bir motor gorunuste proplem yok gibi motorun icini actim buyuk dislinin uclari kirilmis motor saglam ama
    yenisi motor70 tl
    iscilik 20 tl cozuldu

• serci2001 S kullanıcısına yanıt
    L

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emerson43 -- 8 Kasım 2013; 23:04:39 >
  • BENDE ELEKTRONİKÇİYİM 2004 MEGANE II İM VAR BENDE DE AYNI PROBLEM VARDI SU AİRBAG SARGISI PROBLEMİ SÖKTÜM VE KENDİM YAPTIM URFA DA İKAMET EDİYORUM. URFA VE ÇEVRESİNDE BU PROBLEMLE KARŞILAŞAN OLURSA BENİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİR. YARDIMCI OLURUM İRTİBAT NO:0546-5753436
  • Beyler yaklaşık 8 ay önce direksiyon aırbeg flex kablo arıza verdi.Adanada orjinalini bulamadım mavi olanını almıştım taktım.Geçen hafta tekrar ışık yandı söktüm lehimleme bir sıkıntı yok fakat kablo ortadan çatlak oluştugu için ışık yanmış.Aynı satıcıya ulaştım orjinalini getirmiş içinden çıkan ile aynı birebir.Montajını yaptım şuan 1 hafta oldu bir sıkıntı yok.Yan sanayii taktıgımda kagıt sesi geliyordu sanırım orjinali biraz daha ensiz şuan ses te yok hayırlısı.
     MEGANE II DÖNER KONDAKTÖR (AİRBAG MAKARASI) SORUNU MEGANE II DÖNER KONDAKTÖR (AİRBAG MAKARASI) SORUNU MEGANE II DÖNER KONDAKTÖR (AİRBAG MAKARASI) SORUNU

• Arkadaşlar Ankarada bu kabloyu düzgün bir şekilde kime tamir ettirebilirim?
  • SELAM ARKADAŞLAR
    MEGANE 2 DİREKSİYON MAKARASINI GARANTİLİ OLARAK TAMİR YAPIYORUM VE %100 RANDUMANLI O533 543 99 44 ADANA
    Bu işin uzmanı benim.
    Bana ulaşın arabanız hangi marka olursa olsun .Direksiyon aırbag sargı makrası tamirini
    KABLOSUNU YENİLEYEREK GARANTİLİ YAPIYORUM.

• Adana'da olan arkadaşlar bence bu iş için kimseyi aramakla uğraşmayın Suat1968 adlı üyeyle irtibata geçin direksiyondan gelen sesten kurtulun. Ben yaptırdım 1 haftadır hiç bir sıkıntım yok. kendisine buradan bir kere daha teşekkür ediyorum.
  • Merhaba;

Ankara ve çevresinde Her türlü aracın airbag sargısı tamiri 1 sene garantili yapılır.

Sahibinden.com'da ilanımdan bilgilerime ulaşabilirsiniz.

Megane Clio Scenic Kangoo araçların çıkma airbag makarası veya sinyal silecek kollu takımı mevcuttur.
  • Yeni aldığım megane 2 aracımda bu sorundan mevcuttu ve devirden sonra reno müşteri hattını arıyarak kayıt oluşturdum. Tüplü araba olduğu için müdürlük servisine giriş yaptırmıyorlar , gaziemir ermat a yönlendirildim ve kayıt sonrasında telefon ile bana ulaştılar. Araç kaydına göre 2004 model olan aracım enson 2007 yılına kadar servis bakımlı imiş... Eğer bakımları serviste devam etseymiş birşeyler yapabilirlermiş ama bundan dolayı yapabilicekleri işçilik + parça ücretinde %15 indirim.

Benim ücretsiz değişimini yapılması hakkında baskım sonucu ile ancak yapabileceği işçilik alınmadan indirim ile 540 TL civarına değişimini yapmakmış... Müşteri hizmetleri hattını tekrar arıyarak genel müdürlük incelemesi için dosyaya yeni kayıt bıraktım. Cuma akşamından beri dönüş olmadı hala , bakalım pazartesi günü dönüş yapacaklarmı...
  • Kablonun orjinalini nereden temin edebiliriz, link atabilecek olna var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galle

Kablonun orjinalini nereden temin edebiliriz, link atabilecek olna var mı?

http://www.beyelektronik.com/megan-2-airbag-flex-cable-megan-2-sargi,PR-389.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: @rkadas

Yeni aldığım megane 2 aracımda bu sorundan mevcuttu ve devirden sonra reno müşteri hattını arıyarak kayıt oluşturdum. Tüplü araba olduğu için müdürlük servisine giriş yaptırmıyorlar , gaziemir ermat a yönlendirildim ve kayıt sonrasında telefon ile bana ulaştılar. Araç kaydına göre 2004 model olan aracım enson 2007 yılına kadar servis bakımlı imiş... Eğer bakımları serviste devam etseymiş birşeyler yapabilirlermiş ama bundan dolayı yapabilicekleri işçilik + parça ücretinde %15 indirim.

Benim ücretsiz değişimini yapılması hakkında baskım sonucu ile ancak yapabileceği işçilik alınmadan indirim ile 540 TL civarına değişimini yapmakmış... Müşteri hizmetleri hattını tekrar arıyarak genel müdürlük incelemesi için dosyaya yeni kayıt bıraktım. Cuma akşamından beri dönüş olmadı hala , bakalım pazartesi günü dönüş yapacaklarmı...

degişim için indirimli fiyat aldiginizda bilgi verirseniz sevinirim. benimde islem yaptirmam gerek.

yanliz bilgisayara baglaytigimda sargi degil kablo dan kaynakli hata veriyor. servisteki eleman kontrol etti sorunu goremedi. bosuna da gobeği sokturmek işime gelmiyor

• slm aeqnız yeni katıldım. 2004 megane HB ll aldım 21 bin tl. km 130 binde. otomatik vites
    araçta döner konnektör hatası var. bunu birçok arkadaş yazmış formda çogu 100 150 tl ye tamir ettirmiş.
    burda gaziantepte de 150 tl istiyorlar tamirine. tamir ettirip de airbekleri çalış tıgını gördünüzmü kaza anında.
    servis 600 tl istiyor yaptırsam diyorum kaza anında ya çalışmazsa diye düşünüyorun hayat meselesi.
    lütfen bana fikir verin yol gösterin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasym

slm aeqnız yeni katıldım. 2004 megane HB ll aldım 21 bin tl. km 130 binde. otomatik vites
    araçta döner konnektör hatası var. bunu birçok arkadaş yazmış formda çogu 100 150 tl ye tamir ettirmiş.
    burda gaziantepte de 150 tl istiyorlar tamirine. tamir ettirip de airbekleri çalış tıgını gördünüzmü kaza anında.
    servis 600 tl istiyor yaptırsam diyorum kaza anında ya çalışmazsa diye düşünüyorun hayat meselesi.
    lütfen bana fikir verin yol gösterin

Arkadaşım kondaktör tamir yaptırsan yada yenisini taksanda beyin senin aırbeglere düşük amperde voltaj gönderip kabloların hepsini testy yapıyor dolayısıyla ekranda aırbeg ışıgı yanmıyorsa işlem tamam demektir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.