Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (802. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 800801802803804
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: legacy of kain

quote:

Orijinalden alıntı: peder29

quote:

bu aux orjinal teybin arkasında olan bir girişmidir?ne işe yarıyor tam olarak?

hocam teybin arkasında 3 adet boş pin var siz buraya jakın kablusuna ait kabloları (oda 3 tane) sağ sol ve eksi yi (dokunarak bulmuştuk biz) lehimliyosunuz ve changer yerinden ön tarafa çıkartıyosunz. teyp de var ancak renault sağolsun girişi öne getirmemişler öylece bırakmışlar. tam olarak ise telefonunuz 3,5 mm kulaklığa sahipse telefon takabilirsiniz tüm mp3 mp4 laptop dvd oynatıcı gibi 3,5 mm kulaklık çıkışına sahip medya oynatıcıları teypten dinleyebilme imkanı sağlıyor

açıklama için teşekkürler..anladığım teybin arkasındaki aux denen girişe bi uc jak olan kabloyu bağlıyoruz..bu jakı da teybin altındaki boşluktan dışarı veriyoruz..eğer telefonuna uygunsa teybin üzerinden telefonun sesini almış oluyoruz..

Bilgiler güzel oldu sağolun lakin bir endişem var. Benim aracımda fabrikasyon hem kasetçalar hemde cd-çalar(audio cd) var. CDçalar a bağlama gibi bir şansım var mı; varsa cd changer gibi görüp direksiyondan mp3 leri değiştirebilir miyim?

HATIRLATMA: dCI araçlarınızda 5W30 yağ kullanmayınız. Aşırı sıcaklığa ulaşıldığında turboyu yağlamada sorun çıkmakta ve turboya zarar vermektedir. 5W40 veya 0W40 özellikteki yağları tercih edin...

• arkadaslar yanlıs anlıyorsunuz galıba burası lastık bayısı sökme takma rot balans ayarı sıfır sibop desısımı ücrete dahil bende kendi aracıma lastık almak ıcın arastırdım 195/65/15 Brigedstone ER300 lastık pesin fiyatı 160 tl den assagı bulamadım burada adet ı 145tl hem k.kartına 8 taksıt bulunca aldım ve forum arkadaslarına ıhtıyacı olana duyurdum ben satıcı degılım satıcıyla müsterı ılıskısı dısında tanısıklıgım yok bana sankı ben pazarlıyorum gıbı davranmayın sunun surasında ıhtıyacı olan haberdar olsun dedık pısman oldum inanmayana faturamı gosterırım
  • dostum benım yorumuma darılmamıssındır ınsallah ben motosıklet lastıgı almıstım gelme konusunda sıkıntı olmadı ama motosıklet lastıgı degıstırırken ve balans konusunda canımı acıtmıslardı o yuzden yazmıstım...aman ha sakın yanlıs anlama benım yazımdan....
  • quote:

Orijinalden alıntı: scada

arkadaslar yanlıs anlıyorsunuz galıba burası lastık bayısı sökme takma rot balans ayarı sıfır sibop desısımı ücrete dahil bende kendi aracıma lastık almak ıcın arastırdım 195/65/15 Brigedstone ER300 lastık pesin fiyatı 160 tl den assagı bulamadım burada adet ı 145tl hem k.kartına 8 taksıt bulunca aldım ve forum arkadaslarına ıhtıyacı olana duyurdum ben satıcı degılım satıcıyla müsterı ılıskısı dısında tanısıklıgım yok bana sankı ben pazarlıyorum gıbı davranmayın sunun surasında ıhtıyacı olan haberdar olsun dedık pısman oldum inanmayana faturamı gosterırım

Anladım seni de, Ben Bursadayım dostum. Arkadaşın da dediği gibi rot/balans/montaj işi canımızı sıkar.
    İyi günlerde kullan lastiklerini.

• quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

quote:

arkadaslar yanlıs anlıyorsunuz galıba burası lastık bayısı sökme takma rot balans ayarı sıfır sibop desısımı ücrete dahil bende kendi aracıma lastık almak ıcın arastırdım 195/65/15 Brigedstone ER300 lastık pesin fiyatı 160 tl den assagı bulamadım burada adet ı 145tl hem k.kartına 8 taksıt bulunca aldım ve forum arkadaslarına ıhtıyacı olana duyurdum ben satıcı degılım satıcıyla müsterı ılıskısı dısında tanısıklıgım yok bana sankı ben pazarlıyorum gıbı davranmayın sunun surasında ıhtıyacı olan haberdar olsun dedık pısman oldum inanmayana faturamı gosterırım

Anladım seni de, Ben Bursadayım dostum. Arkadaşın da dediği gibi rot/balans/montaj işi canımızı sıkar.

güle güle kullanın.. nasıl memnunmusunuz .? en cokta takıntılı oldugum ses olayı ses yapıyormu ? ıcerı ses alısı nasıl ? mıchelınla ses konusunda arasında fark varmı ?

baya bi soru oldu ama

• quote:

Orijinalden alıntı: _muhaRRem_

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: peder29

quote:

bu aux orjinal teybin arkasında olan bir girişmidir?ne işe yarıyor tam olarak?

hocam teybin arkasında 3 adet boş pin var siz buraya jakın kablusuna ait kabloları (oda 3 tane) sağ sol ve eksi yi (dokunarak bulmuştuk biz) lehimliyosunuz ve changer yerinden ön tarafa çıkartıyosunz. teyp de var ancak renault sağolsun girişi öne getirmemişler öylece bırakmışlar. tam olarak ise telefonunuz 3,5 mm kulaklığa sahipse telefon takabilirsiniz tüm mp3 mp4 laptop dvd oynatıcı gibi 3,5 mm kulaklık çıkışına sahip medya oynatıcıları teypten dinleyebilme imkanı sağlıyor

açıklama için teşekkürler..anladığım teybin arkasındaki aux denen girişe bi uc jak olan kabloyu bağlıyoruz..bu jakı da teybin altındaki boşluktan dışarı veriyoruz..eğer telefonuna uygunsa teybin üzerinden telefonun sesini almış oluyoruz..

Bilgiler güzel oldu sağolun lakin bir endişem var. Benim aracımda fabrikasyon hem kasetçalar hemde cd-çalar(audio cd) var. CDçalar a bağlama gibi bir şansım var mı; varsa cd changer gibi görüp direksiyondan mp3 leri değiştirebilir miyim?

HATIRLATMA: dCI araçlarınızda 5W30 yağ kullanmayınız. Aşırı sıcaklığa ulaşıldığında turboyu yağlamada sorun çıkmakta ve turboya zarar vermektedir. 5W40 veya 0W40 özellikteki yağları tercih edin...

CD changer bağlantısı üstünden takılan özel cihazlar var üstünde aux girişi de var ancak fiyatları 150 TL civarında. Teybin üstünde aux uçları varsa arkasında maliyeti 3 TL kadar aux yapmanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

quote:

güle güle kullanın.. nasıl memnunmusunuz .? en cokta takıntılı oldugum ses olayı ses yapıyormu ? ıcerı ses alısı nasıl ? mıchelınla ses konusunda arasında fark varmı ?

baya bi soru oldu ama

Kullanıcı olmasamda, size yardımcı olmak hususunda,bana diğer arkadaşlar tarafından izah edildiği kadarıyla cevaplarsam: Konfor olarak çok çok tatmin edici değil ancak yol tutuş ve fren mesafesi olarak çok çok iyi. Bu durumda sizin önceliğinize göre bir tercih yapmanız gerekiyor.

Örneğin ben önceliklerimi sunduğumda hemen herkes bana "Bridgestone Ecopia" yı önerdi. Zira ben virajlarda arabanın limitlerini zorlayan bir şoför değilim.

Konfordan ödün vermek istemiyorsanız, sessiz ve yumuşak bir lastik istiyorsanız Ecopia.

• quote:

Hocam sen canını sıkma.
    Peugeot 605 için bende ER300 aldım KAsım ayında. Ahnım çocukla hastanede yatıyordu ve stepnedeki lastik patlaktı. Tekerlerin indiğini görünce hemen interntten bulduğum 5 bayiye sordum ve tanesini 165e aldım. Aynı lastiğe internette 163 TL'ye bulmuştum. MErsindeki bayilede 180e kadar fiyat önerenler oldu. ÜStelik azot bastırdım siboplar yeniydi ve balans yaptırdım. Birde far ayarı yaptılar.
    Lastiği 2 ay sonra aracı satacağımdan 330 sattım bir arkadaşa. Aldıktan sonra bir arkadaş Tarsus'ta tanıdıktan 145 teklif almış.

• araca yakıt alırken çalışır vaziyette neden yakıt göstergesi takılıyor?nedir bunun teknik sebebi?dün hanım yakıt almış,baktım ibre oynanamış,dedim baktınmı pompacı ne halt yaptı,fişini bile almış...daha önce benimde başıma gelmişti bilmeden ilk günlerde..tekrar yakıt alınca düzelmişti..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

baya bi soru oldu ama

Kullanıcı olmasamda, size yardımcı olmak hususunda,bana diğer arkadaşlar tarafından izah edildiği kadarıyla cevaplarsam: Konfor olarak çok çok tatmin edici değil ancak yol tutuş ve fren mesafesi olarak çok çok iyi. Bu durumda sizin önceliğinize göre bir tercih yapmanız gerekiyor.

Örneğin ben önceliklerimi sunduğumda hemen herkes bana "Bridgestone Ecopia" yı önerdi. Zira ben virajlarda arabanın limitlerini zorlayan bir şoför değilim.

Konfordan ödün vermek istemiyorsanız, sessiz ve yumuşak bir lastik istiyorsanız Ecopia.

açıkcası mıchelına takıldım.. cok uzun yol yapmıyorum hatta yılda 10-15 kez ş.arası yolculugumuz var onun dısında kısa mesafelerde ve tırtıklı yollarda kullanıyorum.. sımdıkı orjınal lastıkler brıstone b380 yazıyor sanırım.. bu lastıkler cok sert tabı 38 bın km yı de devırmıs durumda bunun vermıs oldugu defarmasyonlar da var.. dişleri iyi fakat lastik sertleştiğini hissettiriyor.. sırf bu yuzden degıstırmeyı dusunuyorum.. bristone alıpta yıne aynı şekılde bozuk yolları hıssedermıyım dıye de tereddutum var

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

baya bi soru oldu ama

açıkcası mıchelına takıldım.. cok uzun yol yapmıyorum hatta yılda 10-15 kez ş.arası yolculugumuz var onun dısında kısa mesafelerde ve tırtıklı yollarda kullanıyorum.. sımdıkı orjınal lastıkler brıstone b380 yazıyor sanırım.. bu lastıkler cok sert tabı 38 bın km yı de devırmıs durumda bunun vermıs oldugu defarmasyonlar da var.. dişleri iyi fakat lastik sertleştiğini hissettiriyor.. sırf bu yuzden degıstırmeyı dusunuyorum.. bristone alıpta yıne aynı şekılde bozuk yolları hıssedermıyım dıye de tereddutum var

Önceden de söylemiştim bende aynı durumdaydım. Çıkma michelin aldım şimdilik jant alana kadar idare etsin diye. Gördüğüm duyduğum kadarıyla da michelin kadar sessiz ve konforlu lastik yok. Hatta yumuşaklığına göre de ömrü gayet uzun. Babamda da 2008 megane var, araba 32 binde idi ve goodyear lastiklerden memnun değildi. Michelin aldırdım şimdi çok memnun. Gerçekten çok sessiz oldu araba diyor. Belki michelin kadar yumuşak ve konforlu bir lastik vardır ama riske atılacak bir para değil lastik parası.

• quote:

Orijinalden alıntı: coachya

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

baya bi soru oldu ama

Önceden de söylemiştim bende aynı durumdaydım. Çıkma michelin aldım şimdilik jant alana kadar idare etsin diye. Gördüğüm duyduğum kadarıyla da michelin kadar sessiz ve konforlu lastik yok. Hatta yumuşaklığına göre de ömrü gayet uzun. Babamda da 2008 megane var, araba 32 binde idi ve goodyear lastiklerden memnun değildi. Michelin aldırdım şimdi çok memnun. Gerçekten çok sessiz oldu araba diyor. Belki michelin kadar yumuşak ve konforlu bir lastik vardır ama riske atılacak bir para değil lastik parası.

çok haklısınız.. bakalım mıchelından yana kullanacagım şansımı sanırım

• Arkadaşlar 2004 Megane 2 Dynamic sahibiyim aracı camları kapalı bir şekilde kilitleyip bıraktıkdan sonra araç sağ ön camını kendi kendine açıyor.
    Tabi bunu ben görmeden yaptığı için ben geri dönene kadar araç camı açık kalıyor.

Düğmelerde herhangi bir sıkıntı yok. Açık olan camı döndüğümde kapatabiliyorum. Yalnız dün gece aracıma döndüğümde cam yine açılmış, kapatmak istediğim kapanmadı. Sabaha kadar bu şekilde bekledi sabah geldiğimde cam önce hafiften kalktı sonra yine durdu. 5 dakika sonra tekrar denediğimde cam tamamen sorunsuz açılıp kapandı.

Başına bu tip bir durum gelen veya bilgi sahibi olan var mı?

Not:Bu arada geçen hafta aracı bu sebepten servise (Yetkili değil) bırakmıştım sol ön cam düğmesini değişmişlerdi.
  • İyi forumlar dilerim. Ford ve honda kullanıcısı olarak bugünlerde ilgilendiğim ve bir araç megane II. Ama araba hakkında yollarda gördüğümden fazla bir bilgim yok, forum sayfalarından arabayı tanımaya çalışıyorum ama gözlerim ağrımaya başladı sayfalarca yazı var ve zamanım da kısıtlı sayılır çünki takas teklifi eden bir megane II sahibine cevap vermem gerekiyor. Sizden bilgi almak istedim, zamanınızı ayırıp bilgi verebilrseniz memnun olurum. Araba 2004 dinamik modeli ve lpg'li. Araba sahibi full+full modeli olduğunu, cam tavanlı olduğunu söyledi hız sabitleyici bile varmış ama telefonda sordum zenon far yok dedi. Örnek ilanlarına baktığımda kiminde motorun beygir gücü farklı kiminde zenon far var kiminde yok, sanırım donanım paketleriyle ilgili bir durum. Öğrenmek istediğim 2004 100 HP motor gücünde cam tavanlı hız sabitleyici dinamik model araba sahibinin full+full deyimine göre hangi stnadart ve extra donanımlar vardır? Bir de arabanın ön sadece kaputunun değişme sebebi sizce ne olabilir sağ ön çamurluk da boyalıymış. İlgilenip zaman ayıracak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

• Orijinalden alıntı: coachya

Orijinalden alıntı: _muhaRRem_

CD changer bağlantısı üstünden takılan özel cihazlar var üstünde aux girişi de var ancak fiyatları 150 TL civarında. Teybin üstünde aux uçları varsa arkasında maliyeti 3 TL kadar aux yapmanın.

coachya

Cevabınız için teşekkür ederim. En mantıklısı teybin aux çıkışı var mı diye kontrol etmek o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jackdaniels_35

İyi forumlar dilerim. Ford ve honda kullanıcısı olarak bugünlerde ilgilendiğim ve bir araç megane II. Ama araba hakkında yollarda gördüğümden fazla bir bilgim yok, forum sayfalarından arabayı tanımaya çalışıyorum ama gözlerim ağrımaya başladı sayfalarca yazı var ve zamanım da kısıtlı sayılır çünki takas teklifi eden bir megane II sahibine cevap vermem gerekiyor. Sizden bilgi almak istedim, zamanınızı ayırıp bilgi verebilrseniz memnun olurum. Araba 2004 dinamik modeli ve lpg'li. Araba sahibi full+full modeli olduğunu, cam tavanlı olduğunu söyledi hız sabitleyici bile varmış ama telefonda sordum zenon far yok dedi. Örnek ilanlarına baktığımda kiminde motorun beygir gücü farklı kiminde zenon far var kiminde yok, sanırım donanım paketleriyle ilgili bir durum. Öğrenmek istediğim 2004 100 HP motor gücünde cam tavanlı hız sabitleyici dinamik model araba sahibinin full+full deyimine göre hangi stnadart ve extra donanımlar vardır? Bir de arabanın ön sadece kaputunun değişme sebebi sizce ne olabilir sağ ön çamurluk da boyalıymış. İlgilenip zaman ayıracak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2004 megane larda en üst donanım seçeneği Dynamique dir. Ayrıca buna ek olarak 2 paket var. tekno paket ve executive paket olarak. Tekno pakette hız sınırlayıcı, kapanan dış aynalar, lastik basıncını gösterme özelliği vardır. Executive pakette tekno pakete ek olarak xenon farlar, far yıkama, radyo teyp ve 6lı cd çalar mevcut.
    Yani takasa gireceğiniz araç Dynamique tekno pakettir.

• @ _muhaRRem_

Anladım, şimdi araba sahibinin bilediğini ben biliyorum diyebiliriz Yokuş kalkış desteği, hız sabitleyici, yağmur ve far sensörleri gibi özellikler Dynamique'de mevcut bunun üzerine tekno pakete sahibiz.
    Peki böyle bir arabanın temiz kullanılmış olduğunu ve kaputun değişmiş, sağ ön çamurluğun boyanmış olduğunu varsayarsak piyasa değeri nedir? Hani ne alan ne satan aldanmaz dediğimiz bir fiyatı, kaputun değişmiş olması bana ileride sorun olur mu, satarken zorlanır mıyım?
    Size sorduklarım sizin için normal gelebilir belki ama benim için önemli gerçekten zihnimi temizlemek açısından. Cevap verenlerin yakıtı bitmesin dileklerimle şimdiden çok müteşekkirim.
  • quote:

@ _muhaRRem_

Anladım, şimdi araba sahibinin bilediğini ben biliyorum diyebiliriz Yokuş kalkış desteği, hız sabitleyici, yağmur ve far sensörleri gibi özellikler Dynamique'de mevcut bunun üzerine tekno pakete sahibiz.
    Peki böyle bir arabanın temiz kullanılmış olduğunu ve kaputun değişmiş, sağ ön çamurluğun boyanmış olduğunu varsayarsak piyasa değeri nedir? Hani ne alan ne satan aldanmaz dediğimiz bir fiyatı, kaputun değişmiş olması bana ileride sorun olur mu, satarken zorlanır mıyım?
    Size sorduklarım sizin için normal gelebilir belki ama benim için önemli gerçekten zihnimi temizlemek açısından. Cevap verenlerin yakıtı bitmesin dileklerimle şimdiden çok müteşekkirim.

Ön kaputun değişmesi her zaman kötü anlama gelmez. Önemli olan aracın sert darbe almamaış olması ve motor bölümüne hasar gelmemesi Çünkü zamanla sürtünme, erken aşınma ve arızalara sebebiyet verebilir milimetrik eğilmeler. O bakımdan dikkatli olmak lazım.

• Anladım, fiyatının da makul olduğuna kanaat getirirsem ben de megane II binicisi olucam demek ki.
  • quote:

@ _muhaRRem_

Piyasa fiyatlarını inanın bilmiyorum. Aracın ön tamponu ve çamurluklarında değişme yoksa kafadan ağır kazası yoktur. Kaputun üstüne ya birşey düşmüştür ya da kamyonet gibi yüksek bir aracın kasası darbe vermiş olabilir. Sağ ön çamurluk plastik olduğundan ağır darbe görmüşse kırılmış ve değişmiş olabilir. Eğer sadece boya varsa çiziktendir diyebiliriz. Siz yinede aracınızın şase ve içerden sağ çamurluğun olduğu bölüme baktırırsanız rahat edersiniz.

• 
Sayfa: önceki 800801802803804
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.