Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (801. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.055.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scada

Lastik almak isteyenlere yardımcı olur sanırım bir süredir arastırıyordum ER 300 40.000 gecti biraz sert ama hala yoltususu ıyı hele ıslakta cok ıyı ama hala İmpetur revo'mu ER 300'mu karar veremedim gidip inceleyecegim bugün birinden birini alacagım bugun

LASSA IMPETUS REVO 195-65-15 PEŞİN FİYATINA 8 TAKSİT 130 TL

BRIDGESTONE ER300 195-65-15 PEŞİN FİYATINA 8 TAKSİT 145 TL

BRIDGESTONE ER300 205-55-16 PEŞİN FİYATINA 8 TAKSİT 189 TL

fiyatlara sökme takma +rot-balans+sıfır sibop+nitrojen dahil

firma tlf:(212) 549 88 34 (İstanbul)

"BRIDGESTONE ER300 205-55-16 PEŞİN FİYATINA 8 TAKSİT 189 TL"

Fiyat çok çok iyi. Ben Bursa'da 225 lira fiyat aldım ve bildiğim kadarıyla bütün bayilerde aynı oluyor.

Peki Bridgestone Ecopia'yı sordun mu dostum? Aklında mı fiyatı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

quote:

Orijinalden alıntı: coachya

quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

quote:

Orijinalden alıntı: kjj
    tsk ler bugun lastıgıde yaptırdım lastıkcı usendıgındenmı yoksa gercegımı soyledı anlamadım abı dedı bu patlak lastıgın ustunde yurumussun artı eskı lastık ıstedmede sıfır hıc degıstırme bu eskı lastık ısdetme olsun dedı balon malon yapar falan dedı hoooppp arka bagaja lastıgı koydu....

Bana lastiği değiştirmeye üşenmiş gibi geldi,
    hey allahım ya nasıl insanlar var aldıkları para ile çoluk çocuklarına ekmek götürüyolar bunlar işte...

Bana da üşenmiş gibi geldi. Balans ayarı falan yapmak lazım diye yapmak istememiştir. Bende 195/65/15 lastiklerimi geçici olarak michelin 205/60/15 ile dğiştirdim. Takan adam balans ayarı yapmadı. Dedim gerekmez mi ben söyleyince yaptı. Ama sadece önleri yaptı arkaları yapmadı. Şimdi arabada ufak bi sallama var gibi hissediyorum. İnşallah bir ay a kadar jant ile lastik alıp kökten çözücem.

LAstik ebatı ile oynayınca fark ettımı ? bende bu yaza dogru lastıklerımı degıstırmeyı dusunuyorum mıchelın dusunuyorum o da uzerındekı ebatlarla oynamayalım dedı

Bende hiçbir fark olmadı. Sadece araç sessizleşti ve yumuşadı. Zaten küçük bir yüzde değişimi olmadı. Lastikçilere bakarsanız hiçbirşey değiştirtmez. Bir sakıncası olsaydı adam hem 195/65/15 hemde 205/55/16 kkoymazdı aynı arabaya. İçiniz rahat olsun. Bende 205/55/16 yapıcam yaz aylarında yeni jantla birlikte.

• quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

4 ledli park ampulü aldım bilmeden uyup uymadığını..arıza ikazı falan filan yaparmı bunlar acaba..dipsiz denen tip galiba,2,5 tl idi çifti..tekzen de gözüme çarptı aldım bakalım uyacakmı..

Bende elektrikçide taktırmıştım çiftini 10 tl'ye.
    Sen baya uygun fiyata almışsın bazıları arıza lambası yakabiliyormuş takınca görürüsün artık umarım yakmaz çünkü söküp takması baya zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: korner12

quote:

quote:

quote:

quote:

Başka bir renault forumunda okudum kafama takılan bir sorum olacak sizlere.

Kış başından beri arabamı ilk çalıştırdıktan bir süre sonra ısınıncaya kadar bir ıslık şeklinde ses geliyor,hatta altarnatör kayışını değiştirdim bunun için ses kesilmedi.
    Bende çok kafama takmadım havalar ısınınca geçer diye bekliyorum.Bu ses araç hareket ederken sadece debriyaja basınca vites geçiçlerinde yapıyor birde ilk çalıştırmada debriyaj+start yapınca geliyor.
    Bugun fren+start yapınca aynı ses ilk çalıştırmada gelmedi daha sonra vites değiştirirken gelmeye başladı tabiki.

Bu sorunun debriyaj bilyasından geldiği yazılmış başka bir forumda banada mantıklı geldi özellikle ilk çalıştırmadaki farktan ötürü.

Araç 2005 model 92000 km^de siz ne dersiniz debriyaj baskı balata zamanı gelmiş mi sizcede?

aynı problem bende de var..ilk başta cok kafama takmıstım sabah calıstırdıgımda gaz verınce ve vıtes gecıslerınde sankı kucuk kamyonetlere degısık egsoz takılıp gelen vuuu dıye bır ses gelıyor.. servıse sordugumda aracı bırakın sabah bakalım demıslerdı ama sorun olmadı havalar bıraz duzelınce gecıyor soguyunca tekrar yapıyor.

Servis sorunun hangi parçadan kaynaklandığını söyledi dostum herhangibir kayışmı yoksa debriyajdanmı dediler?

Bir ay bilemedin iki aya bu probelem kalmayacak biliyorum ama 25000 tl'lik araca binip sokaklarda ciyak ciyazk sesle dolaşmak zoruma gidiyor doğrusu.

aracı bırakmadım cunku vaktım olmadıgı ıcın baktıramadım..fakat cok onemlı bır sorun gıbı durmuyor dedıler..daha ıyı bılgı ıcın bırakmanız lazım demıslerdı.. eger havalar ısınınca tekrarlarsa bkatıracagım kayış sesı gıbı de duruyor umarım altından farklı problem cıkmaz..

Sizin araçta ki sıkıntı V kayışından olabilir o da çok pahalı bir parça değil bence bir tamirciye ugrayın gösterin...

Zaten ses başlar başlamaz gidip değiştirmiştim V kayışını dediğiniz gibi 20 TL idi.
    Ama ses kesilmedi usta durumu iyi dediği için rulmanını değiştirmedik o zaman.

• **ROM INJECTOR CLEANER**

Bugun boşalan lpg ve benzin depomu OPET'ten doldurdum.(Benzin 40 tl'lik aldım sadece)
    Birde Rom'un Injector Cleaner alıp (7 tl) depoya döktüm,ardından yaklaşık 10 km kadar aracımı 120-160 km hızlarla benzinde kullandım.

Sonuca çok şaşırdım anında etki gösterdi motor sesi kesildi, vuruntulu çalışma hissediyordum o da kesildi ve düşük devirlerde ilk kalkışta falan gibi iyice devir düşüp stop edecek gibi oluyordu oda düzeldi.
    ilk izlenimlerim bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: vural_kral

quote:

Lastik almak isteyenlere yardımcı olur sanırım bir süredir arastırıyordum ER 300 40.000 gecti biraz sert ama hala yoltususu ıyı hele ıslakta cok ıyı ama hala İmpetur revo'mu ER 300'mu karar veremedim gidip inceleyecegim bugün birinden birini alacagım bugun

Fiyat çok çok iyi. Ben Bursa'da 225 lira fiyat aldım ve bildiğim kadarıyla bütün bayilerde aynı oluyor.

ecopıa sormadım bayısınde bıle er 300 onerdıler satıs oranının er 300 e gore dusuk oldugunu soyledı orda yazan fıyatlara ılave (benım aracımda 195/65/15 ebat lastık oldugundan 205/55/16 arastırmadım)......

contınental p.contac 2 195/65/15 155 tl adet

195-65 R 15 MICHELIN ENERGY SAVER PEŞİN FİYATINA 8 TAKSİT 160TL

firmanın linki

http://www.otolastix.com

TÜM TÜRKİYE KARGO BEDELİ FİRMAMIYA AİTDİR

• Yahu arkadaşlar az yakıyor dedik ama bugünlerde düşük devirlerde yüklenmedende kullansam 7.2 ile 7.8 ortalama yakıt gösteriyor. Şaşırtmaya başladı. 1.5 dci 85'lik. Sizde durumlar nasıl. Kış kıyamet dedim fakat fazla gibime geliyor.
  • soguklarda bendede 6.8-7.0 lt/100km yol bılgısayarı verılerı 1.5 dcı 85bg
  • daha oncekı yorumlarda arac ıcı kamera aldıgımı soylemıstım ıkılı camera var bırı dısarıyı kayıt edıyor dıger kamerada arac ıcını kayıt edıyor....bugun hafıza kartını aldım bılgısayardan bır ızleyeyım dıye aman allahım ne pıs bır adammısım onu farkettım ck dıkkatlı olmalıymısım yav aracı kullanırken burnumu karıstırmısım 20 dakıkalık yolda 3 tane sıgara ıcmısım ama tek guzellıgı arac kullanırken gozlerım zıngır zıngır donuyor cok dıkkatlı arac kullanıyorum onu farkettım.....
  • Kışın ciddi anlamda yakıtı fazla yakıyor aracım 1.5 dci 85 bg HB... Yer Ankara...
  • ya bu aux girişi teybin neresinden aliyorsunuz ben bulamadim varsa resimli olarak verebilirmisiniz yada tarifle yazarmisiniz benım araçta kasetçalar var araç 2005 teşekurlermodel
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealgangsteR

Yahu arkadaşlar az yakıyor dedik ama bugünlerde düşük devirlerde yüklenmedende kullansam 7.2 ile 7.8 ortalama yakıt gösteriyor. Şaşırtmaya başladı. 1.5 dci 85'lik. Sizde durumlar nasıl. Kış kıyamet dedim fakat fazla gibime geliyor.

Bende 1.5 dci 80 beygir var. MErsinde yaşıyorum. Şehiriçi dışı karışık kullanıyorum. Geçen ay arabayı aldığımda fulledim Vpower gtl ile birde bor katkı koydum uygun miktarda. 100 km'de 5.3 yaktı.
    Bu ay gene fulledim ama Vpower dize ile şu an 4.5 gösteriyor yol bilgisayarı.
  • quote:

quote:

quote:

ecopıa sormadım bayısınde bıle er 300 onerdıler satıs oranının er 300 e gore dusuk oldugunu soyledı orda yazan fıyatlara ılave (benım aracımda 195/65/15 ebat lastık oldugundan 205/55/16 arastırmadım)......

firmanın linki

Bu site güvenilir midir beyler?

• quote:

quote:

quote:

firmanın linki

mıchelın neden dusunmuyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: akadircivas

quote:

Orijinalden alıntı: RealgangsteR

Yahu arkadaşlar az yakıyor dedik ama bugünlerde düşük devirlerde yüklenmedende kullansam 7.2 ile 7.8 ortalama yakıt gösteriyor. Şaşırtmaya başladı. 1.5 dci 85'lik. Sizde durumlar nasıl. Kış kıyamet dedim fakat fazla gibime geliyor.

Bende 1.5 dci 80 beygir var. MErsinde yaşıyorum. Şehiriçi dışı karışık kullanıyorum. Geçen ay arabayı aldığımda fulledim Vpower gtl ile birde bor katkı koydum uygun miktarda. 100 km'de 5.3 yaktı.
    Bu ay gene fulledim ama Vpower dize ile şu an 4.5 gösteriyor yol bilgisayarı.

Bende dün fulledim ve hesapladım yaklaşık 5,9 yakmış Isparta da. Biraz devirli kullandım bu ay ve tamamiyle şehir içi kullanım. Şehirden şehire hem trafik hem de hava açısından değişiklik gösteriyor bu tüketimler.

• quote:

Orijinalden alıntı: uzayli53

ya bu aux girişi teybin neresinden aliyorsunuz ben bulamadim varsa resimli olarak verebilirmisiniz yada tarifle yazarmisiniz benım araçta kasetçalar var araç 2005 teşekurlermodel

http://forum.donanimhaber.com/m_24135806/mpage_119/tm.htm

burda anakart üzerinden yapmışlar sanırım. Arkada çıkışları var mı emin değilim kasetli modelde.
  • bende megane 2 dizel var 2007 model 82000 de.üç gün aradan sonra çalıştırdım.ilk marşta çalıştı.bir dakikaya yakın çalıştıktan sonra direksiyon ayar kolunu çektim direksiyon ayarı için.hemen stop etti.tekrar çalıştırayım dedim dördüncü marştan sonra zorlanarak çalıştı.bu nasıl bir sorun? direksiyon ayar kolunu çekmemle bir ilgisi var mı? yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tturnusol

quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1414

bobinde aracın üzerindeki bobinler sagem sorunlu olanlar kahve sanırım valeo kaliteli olanlar internette ucuz olan yer varsa bende en az bir tane yedek alıyım diyorum alan varsa link yazarsa buraya sevinirim

benim aracım 65000 km de ve fabrika çıkışlı sagemler takılı şu anda geçenlerde 1 tanesi arıza verdi sanayide yeni tip bobinlerin tanesine 110 tl diyince idareten eski tip çıkma taktırdım şimdilik idare ediyor. ama onunda çok uzun ömürlü olacağını sanmıyorum. ben fransızların yaptığından sonra valeo almaktan vazgeçtim. biraz araştırma sonucu ferrariye üretim yapan magneti marelli markalı 4 adet yeni tip bobin aldım ama henüz takmadım şimdilik üzerindekiler duruyor iyice bozuluncaya kadar kullanmaya devam edecem. onlarda yakın zamanda arıza verecektir bobinler 1 tanesi arıza verince sırayla hepsi gidiyor nasıl olsa.

benim aldığım magneti marelli
    http://www.otoerdem.com/index.php?route=product/product&product_id=356
     MEGANE II BÖLÜMÜ

valeo
    http://www.renaulttoptancisi.com/Atesleme-Bobini-Kalem-Bobin-Megane,PR-118.html
    http://www.parcatreni.com/megane-2-atesleme-bobini-1-4-1-6-16-valf-2003-2010-69369.html
    http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=urun&syf=DACIA-NISSAN-OPEL-RENAULT-ATESLEME-BOBINI-245104-VALEO-68

MEGANE II BÖLÜMÜ

Edit: imla

MEGANE II BÖLÜMÜ

reklam yapıyor gibi gözükebilirim fakat konuşmanızda bahsi geçen;www.renaulttoptancisi.com sitesi bana ait. Görünce dayanamadım yazayım dedim:) Herhangi bir parça isteğiniz olursa seve seve yardımcı olurum. Sitemizde bulunmayan ürünleride çekinmeden sorabilirsiniz elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

firmanın linki

Bu site güvenilir midir beyler?

ben bizzat dukkanlarına gıttım 4 ad Er300 turanza aldım bilgiginiz lastik bayii aslen godyear bayı ama dıger markalarıda satıyor ne acıdan sordunuz anlayamadım(faturamıda kestıler)

• ya ınternet sıtesınden nıye alıyorsunuzkı aynı fıyata adamlar bayıler vermeye hazır hem rotbalans da bedava yaptırırsınız....ama bılmedıgım bır konu var ıse o ayrı....
  • 
Sayfa: önceki 799800801802803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.