Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (799. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce arabanın aux girişini teybin altındaki kutunun dip noktasına dişi jack ile getirdim. Artık mp3 player ile rahat rahat kullanıyorum. Gayet basit. Herkese tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coachya

Az önce arabanın aux girişini teybin altındaki kutunun dip noktasına dişi jack ile getirdim. Artık mp3 player ile rahat rahat kullanıyorum. Gayet basit. Herkese tavsiye ederim.

bende bi kaç ay önce direk erkek olarak yapmıştım her gören hayran kalıyo acayip şaşıranlar var. orjin teyp takıntılıysanız gerçekten lazım olan bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: peder29

quote:

Az önce arabanın aux girişini teybin altındaki kutunun dip noktasına dişi jack ile getirdim. Artık mp3 player ile rahat rahat kullanıyorum. Gayet basit. Herkese tavsiye ederim.

bende bi kaç ay önce direk erkek olarak yapmıştım her gören hayran kalıyo acayip şaşıranlar var. orjin teyp takıntılıysanız gerçekten lazım olan bişey

Orjinallik konusunda kesinlikle takıntılıyım. Sırf çıkmasını bulamadığım için kolçak bile taktırmadım hala. Orjinalik bozulmasın diye teybin altındaki haznenin en arka üste yakın kısmına koydum dişi jack ı. Dışardan bilmeyenin farketmesi mümkün değil. İçime sindi güzel oldu gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1414

bobinde aracın üzerindeki bobinler sagem sorunlu olanlar kahve sanırım valeo kaliteli olanlar internette ucuz olan yer varsa bende en az bir tane yedek alıyım diyorum alan varsa link yazarsa buraya sevinirim

benim aracım 65000 km de ve fabrika çıkışlı sagemler takılı şu anda geçenlerde 1 tanesi arıza verdi sanayide yeni tip bobinlerin tanesine 110 tl diyince idareten eski tip çıkma taktırdım şimdilik idare ediyor. ama onunda çok uzun ömürlü olacağını sanmıyorum. ben fransızların yaptığından sonra valeo almaktan vazgeçtim. biraz araştırma sonucu ferrariye üretim yapan magneti marelli markalı 4 adet yeni tip bobin aldım ama henüz takmadım şimdilik üzerindekiler duruyor iyice bozuluncaya kadar kullanmaya devam edecem. onlarda yakın zamanda arıza verecektir bobinler 1 tanesi arıza verince sırayla hepsi gidiyor nasıl olsa.

benim aldığım magneti marelli
    http://www.otoerdem.com/index.php?route=product/product&product_id=356

valeo
    http://www.renaulttoptancisi.com/Atesleme-Bobini-Kalem-Bobin-Megane,PR-118.html
    http://www.parcatreni.com/megane-2-atesleme-bobini-1-4-1-6-16-valf-2003-2010-69369.html
    http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=urun&syf=DACIA-NISSAN-OPEL-RENAULT-ATESLEME-BOBINI-245104-VALEO-68

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tturnusol -- 10 Şubat 2012; 10:40:02 >

• Lastik almak isteyenlere yardımcı olur sanırım bir süredir arastırıyordum ER 300 40.000 gecti biraz sert ama hala yoltususu ıyı hele ıslakta cok ıyı ama hala İmpetur revo'mu ER 300'mu karar veremedim gidip inceleyecegim bugün birinden birini alacagım bugun

LASSA IMPETUS REVO 195-65-15 PEŞİN FİYATINA 8 TAKSİT 130 TL

BRIDGESTONE ER300 195-65-15 PEŞİN FİYATINA 8 TAKSİT 145 TL

BRIDGESTONE ER300 205-55-16 PEŞİN FİYATINA 8 TAKSİT 189 TL

fiyatlara sökme takma +rot-balans+sıfır sibop+nitrojen dahil

firma tlf:(212) 549 88 34 (İstanbul)
  • ben impetus revo kullanıyorum ıslak zeminde çok iyi ama kuru performansı bridgestone kadar değil ama yinede güzzel desen olarakta çok yakınlar birbirine
  • quote:

Orijinalden alıntı: murtsezer

hıaz sabitleyici montajı önce yapmanız gereken sol alt tarafta far yüksekligini ayarlayan kutuyu çıkartıp içerisinde beyaz soket varmı bakmanız gerekmektedir eger beyaz soket varsa hazır hız sabitleyici anahtarı takıp sonrda radyo kumandasını veya 4lü anahtar yapıp direksiyon air bag kablolarının ordaki kablolara direnç baglayıp kumanda edebiliryorsunuz eger soket yoksa arcın enjeksiyon beyni vardır akünün arka tarafında en yukardaki soketten kablo çekmeniz gerekmektedir ve ben kablo çektim beyin soketinde 1 2 3 4 ve A B C D E F diye rakamlar mevcut önce çıkmacılardan yada renault tamircilerinde arçlardan çıkma soket pinlerini bulacaksınız bu pinlerin lehim yapıp baglantı yapacaksınız beynin soketi üzerindeki baglantı şeması bu kabloları soket ignelerine lehim yaptıktan sonra A2 hız sabitleyici sinyal girişi C3 hız sınırlayıcı sinyal girişi A2 ve A3 kollektif hız ayarlama ve sabitleme kablo girişi bunları sokete baglayıp 4lü blendajlı kablo alıp baglantıları yapacaksınız yukardaki gibi A2 veC3 den gelen ucları start tan sonra gelen +12 voltu 3 konumlu anahtarın orta ucuna baglıyoruz diger uclarada A2 ve C3 den gelen ucları baglıyoruz D2 ve D3 kablolarınada 900 ohm 100 ohm 0 ohm ve 270 ohm direnç baglıyorsunuz ki bu baglantı forumda mevcut ve son olarakta renault clip cihazı olan bir tamirciye gidip erabanın ekranınıdan hız sabtleyici ile çalışsın diye ayarlanıyor hepsi bu kadar öyle gözümüzde büyütecek bir şey yok tek yapmanız gereken kabloları arabanın gögüsün altından çekerken orjinal kablolara yakın yerden yapmayın orada kaput açma teli var ordan lastigi delmelisiniz ANTALYADAN TAKTIRMAK İSTEYEN OLURSA YARDIMCI OLURUM

Hocam Mersin'de olsan yardımcı olmanı isterdim.

• quote:

quote:

quote:

Orjinallik konusunda kesinlikle takıntılıyım. Sırf çıkmasını bulamadığım için kolçak bile taktırmadım hala. Orjinalik bozulmasın diye teybin altındaki haznenin en arka üste yakın kısmına koydum dişi jack ı. Dışardan bilmeyenin farketmesi mümkün değil. İçime sindi güzel oldu gibi.

ben direk 2 metrelik jaka sahip kabloyu, delerek teybin altındaki gözün köşeden çıkardım arka koltuğada rahat yetişiyo. telefon pc mp3 için gerçekten çok iyi. 6 ay kadar oldu sıkıntı yaşamadım. güle güle kullanın sizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: scada

Lastik almak isteyenlere yardımcı olur sanırım bir süredir arastırıyordum ER 300 40.000 gecti biraz sert ama hala yoltususu ıyı hele ıslakta cok ıyı ama hala İmpetur revo'mu ER 300'mu karar veremedim gidip inceleyecegim bugün birinden birini alacagım bugun

BRIDGESTONE ER300 aldım 2012 2.hafta tarıhlı toplam 580 tl
  • Takip
  • quote:

quote:

Lastik almak isteyenlere yardımcı olur sanırım bir süredir arastırıyordum ER 300 40.000 gecti biraz sert ama hala yoltususu ıyı hele ıslakta cok ıyı ama hala İmpetur revo'mu ER 300'mu karar veremedim gidip inceleyecegim bugün birinden birini alacagım bugun

arabanın balatalarını degıstırrıken ustaya sordum lastıkler nasıl dıye bu kısı cıkarar dedı....sımdı ben bakıyorum lastık dıs kalınlıgı bana gore ıyı geldı tam nasıl olcmelıyım..bıde bu lassa paso reklamlara cıkıyor bu zaman almak ıcın mantıklı bır zamanmı yoksa yazın butun fırmalar kanpanya yaparmı...

• herhangıbır bayıde lastıklerınızı olcturebılırsınız..benım ıhtıyacım vardı o nedenle yazlık lastıklerımı sımdı aldım ...mantık yurutursek tabı bu sadece benım yorumum suan kıslık satısı devam ederken yazlıkları zaten ucuz tutuyorlar yaz baslarında mutlaka kampanya yaparlar ama fıyat konusunda fazla beklentınız olmasın satıcının soyladıgı ayda 2 defa zamlandıgı
  • quote:

quote:

195/65/15 mi?

• evet benım aracım 85bg uzerınde o ebat var
  • quote:

evet benım aracım 85bg uzerınde o ebat var

85 bg olmasından değil de aut., expression veya sportway donanımlardan olduğu için 195/65/15 vardır demir jant ile birlikte. Çelik jant lı modellerde 205/55/16 dır.
  • bu aux orjinal teybin arkasında olan bir girişmidir?ne işe yarıyor tam olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

bu aux orjinal teybin arkasında olan bir girişmidir?ne işe yarıyor tam olarak?

hocam teybin arkasında 3 adet boş pin var siz buraya jakın kablusuna ait kabloları (oda 3 tane) sağ sol ve eksi yi (dokunarak bulmuştuk biz) lehimliyosunuz ve changer yerinden ön tarafa çıkartıyosunz. teyp de var ancak renault sağolsun girişi öne getirmemişler öylece bırakmışlar. tam olarak ise telefonunuz 3,5 mm kulaklığa sahipse telefon takabilirsiniz tüm mp3 mp4 laptop dvd oynatıcı gibi 3,5 mm kulaklık çıkışına sahip medya oynatıcıları teypten dinleyebilme imkanı sağlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kjj

quote:

quote:

arabanın balatalarını degıstırrıken ustaya sordum lastıkler nasıl dıye bu kısı cıkarar dedı....sımdı ben bakıyorum lastık dıs kalınlıgı bana gore ıyı geldı tam nasıl olcmelıyım..bıde bu lassa paso reklamlara cıkıyor bu zaman almak ıcın mantıklı bır zamanmı yoksa yazın butun fırmalar kanpanya yaparmı...

Balataları ne marka taktırdınız ?ön arka?
    Fiyat falan ötme yapıyormu,disklerinizin durumu neydi bilgilendirirmisiniz biraz bizi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: legacy of kain

bu aux orjinal teybin arkasında olan bir girişmidir?ne işe yarıyor tam olarak?

hocam teybin arkasında 3 adet boş pin var siz buraya jakın kablusuna ait kabloları (oda 3 tane) sağ sol ve eksi yi (dokunarak bulmuştuk biz) lehimliyosunuz ve changer yerinden ön tarafa çıkartıyosunz. teyp de var ancak renault sağolsun girişi öne getirmemişler öylece bırakmışlar. tam olarak ise telefonunuz 3,5 mm kulaklığa sahipse telefon takabilirsiniz tüm mp3 mp4 laptop dvd oynatıcı gibi 3,5 mm kulaklık çıkışına sahip medya oynatıcıları teypten dinleyebilme imkanı sağlıyor

açıklama için teşekkürler..anladığım teybin arkasındaki aux denen girişe bi uc jak olan kabloyu bağlıyoruz..bu jakı da teybin altındaki boşluktan dışarı veriyoruz..eğer telefonuna uygunsa teybin üzerinden telefonun sesini almış oluyoruz..

• quote:

Orijinalden alıntı: efemertmetin

quote:

Orijinalden alıntı: kjj

quote:

quote:

Balataları ne marka taktırdınız ?ön arka?
    Fiyat falan ötme yapıyormu,disklerinizin durumu neydi bilgilendirirmisiniz biraz bizi?

bana sorduysan ben ramazan bayramında yola cıkarken servıs harıcınde bosch balata disk taktırdım yaklasık 10.000km oldu ses seda yok oldukca memnunum ama çakması cokmus gercek bosch almak lazım guvendıgın yerden

• 
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.