Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (433. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Megane'in bagaji daha genis, bu isinize daha cok yarayabilir. ayrica bu modellerde hiz kontrol sistemi var mi bilemiyorum ama bu sistem olsa herkes gibi daha rahat edebilirsiniz.

fiorino tarzi bir araca baktiniz mi? onda da otomatik var ve inanilmaz az yakiyor, fiyati da uygun. hafif ticari arac olarak geciyor, fakat icinin yuksek olmasi, arka kapilarin surgulu olmasi gibi faydalari olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: Deep_Blue_1

arkadaşlar 2 araç arasında kaldım hala karar veremiyorum engelliyim tam otomatik bi araç alacagız fakat 2 seçenek var önümde
    araçlar
    toyota corolla 1,6 comfort A/T 124 Hp: 42,000
    yada MEGANE II legend serisi 110 Hp :38,000

araçlar benzinli
    ve megane banan daha estetik görünüyo bence megane II efsane kasa olmaya aday çok hoş görünüyo ve donanımı süper fiyatta uygun

toyota oda çok güzel ama arka tarsarımı hoşuma gitmio fakat seçim yapamadım sizce hangini alayım

Önemli Not : kanunen arabayı 10 yıl satamam satsamda 10 yıl dolmadan başka bi araç üzerime alamam o yüzden bana yardım edin sorunsuzluk konfor yakıt tüketimi içerişye ses alırmı yol tutuşu nasıldır bu araçların bana bilği verirseniz çok önemli

• Arkadaşlar 2004 megane II sedan otomatik tam dolu olan LPG'li aracımı 77.000 km.de değişensiz, kazasız sadece 2 parça boyalı olarak 21,750 TL. ye toplamda 6 günde sattım. 22.500 yazmıştım. 21750 ye anlaştık. Emsal olması açısından yazıyorum.
    reno bayileri 16.500 verdi. 18.000 e sen satrsın dediler. Sizleri yine takip edeceğim.

Bu arada h.sonu sunroof lastiklerini ters yüz etmiştim; inanın bu bile kaporta sürtünmesini ve kapanıp tekrar açılma problemini çözdü. Geçici çözüm olarak uygulanabilir.
    Ayrıca sahibinden üzerinden Adanalı bir satıcıdan zenon balast aldım. Balastı elime aldığımda resmen ikiye ayrıldı. Adam içini açmış, tamir etmiş bi güzel bana postalamış. Çalışır ama içine su alması kaçınılmaz. 1 tüp japonu boca ederek tekrar yapıştırdım. Umarım sattığım adamda hemen arızalanmaz:(
    Bu şekilde sıkıntısı olanlar dikkat etsin malı görmeden almayın. İçi kurcalanmış, açılmış balastlar adam olmuyor çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: POWER77

Arkadaşlar benim öğrenmek istediğim bir konu var bende 2004 megane 1,6 dyn sedan var. klimayı açtığım zaman orta konsolda yer alan hava ızgarasının sol tarafı, sağ taraftaki ızgaraya göre neredeyse iki kat fazla hava üflüyor. Bu durum olağan mı yoksa benim havalandırma sisteminde mi bir arıza var. Klima harici normal havalandırmayı açtığımdada aynı durum söz konusu. Konu hakkında bilgi verebilecek varsa sevinirim.

Arkadaşım benim aracımda da aynı durum vardı. Hatta ben klima fanı arızalı sanıyorudum. Çünkü hiç hava gelmiyordu. Polen filtresi sökülüp, kanallardaki pislikler temzilenince tam randımanlı olara çalışmaya başladı. Bence torpidoyu söküp( çok kolay 3-4 dk. sürer) polen filtresini çıkarın ve yukarı giden kanalı temzileyin. En kötü ihtimalle havalandırma kanallarını temizlemiş olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

Arkadaşlar 2004 megane II sedan otomatik tam dolu olan LPG'li aracımı 77.000 km.de değişensiz, kazasız sadece 2 parça boyalı olarak 21,750 TL. ye toplamda 6 günde sattım. 22.500 yazmıştım. 21750 ye anlaştık. Emsal olması açısından yazıyorum.
    reno bayileri 16.500 verdi. 18.000 e sen satrsın dediler. Sizleri yine takip edeceğim.

Bu arada h.sonu sunroof lastiklerini ters yüz etmiştim; inanın bu bile kaporta sürtünmesini ve kapanıp tekrar açılma problemini çözdü. Geçici çözüm olarak uygulanabilir.
    Ayrıca sahibinden üzerinden Adanalı bir satıcıdan zenon balast aldım. Balastı elime aldığımda resmen ikiye ayrıldı. Adam içini açmış, tamir etmiş bi güzel bana postalamış. Çalışır ama içine su alması kaçınılmaz. 1 tüp japonu boca ederek tekrar yapıştırdım. Umarım sattığım adamda hemen arızalanmaz:(
    Bu şekilde sıkıntısı olanlar dikkat etsin malı görmeden almayın. İçi kurcalanmış, açılmış balastlar adam olmuyor çünkü.

Arkadaşım ben aracı aldığımdada serviste komik rakamlar telefuz edilmişti , bende sinirle ustaya dediğin fiyata benim araçtan kazasız şekilde bul 10 tane alacam dedim birşey diyemedi.Reno bayilerine söyleseydin 16500 bulursanız ben 1 milyarda size kar bırakıyorum 17500 alacam deseydin ne diyebilirlerdiki.

• slm arkadaslar megan expression dci 2007 model bi aracla anlastım sayılır ,bu aracta mercekli far var ,bu xenon farmı yoksa normal mercekli farmı oluyor

bide yarın araca baktırıp kaparo verecem ,bu aracın en cok sorun yapan yeri neresidir nerelerine dikkat etmek gerekir,

ayrıca sadece on camurluklar değişmiş adam bunlar plaastık boyanmıyor ,kırıldı değiştirdim diyor fotoğrafları var dedi doğrumudur boyanmadığı?

son 28000 tl fiat nasıl sizce(soylediğine gore adam memur arac cok temiz)
    Renault Megane II Expression 1.5 DCİ
    İlan Detayı
    Fiyat : 29.000 TL
    Kilometre : 39000 KM
    Yılı (Model) : 2007
    Silindir Hacmi : 1500 cm³
    Motor Gücü : 80 BG (59 KW)
    Renk : Duman Gri

Kasa Tipi : Sedan
    Yakıt Türü : Dizel
    Kapı : 5 Kapı (4/5)
    Vites Tipi : Düz Vites
    Otomobil Türü : 2. El Otomobil

Açıklama
    Aracın ilk sahibiyim,tüm bakımları yetkili servisinde zamanında yapılmıştır.sigara içilmemiş ayrıca yıllık boya koruması yaptırılmıştır.sıfır masraflı memur arabası

• quote:

Orijinalden alıntı: uyucu

slm arkadaslar megan expression dci 2007 model bi aracla anlastım sayılır ,bu aracta mercekli far var ,bu xenon farmı yoksa normal mercekli farmı oluyor

bide yarın araca baktırıp kaparo verecem ,bu aracın en cok sorun yapan yeri neresidir nerelerine dikkat etmek gerekir,

ayrıca sadece on camurluklar değişmiş adam bunlar plaastık boyanmıyor ,kırıldı değiştirdim diyor fotoğrafları var dedi doğrumudur boyanmadığı?

son 28000 tl fiat nasıl sizce(soylediğine gore adam memur arac cok temiz)
    Renault Megane II Expression 1.5 DCİ
    İlan Detayı
    Fiyat : 29.000 TL
    Kilometre : 39000 KM
    Yılı (Model) : 2007
    Silindir Hacmi : 1500 cm³
    Motor Gücü : 80 BG (59 KW)
    Renk : Duman Gri

Kasa Tipi : Sedan
    Yakıt Türü : Dizel
    Kapı : 5 Kapı (4/5)
    Vites Tipi : Düz Vites
    Otomobil Türü : 2. El Otomobil

Açıklama
    Aracın ilk sahibiyim,tüm bakımları yetkili servisinde zamanında yapılmıştır.sigara içilmemiş ayrıca yıllık boya koruması yaptırılmıştır.sıfır masraflı memur arabası

Öncelikle farlar xenon değil sadece mercek.2007 expressionlarda hız sabitleyici yok sanırım 2006 modellerde var.Aracın plus paketli olmasına dikkat edin dijital klima ,arka park sensörü,ve alaşımlı jantların olması lazım.Eğer yoksa araç düz expression demektir ki o zaman fiyat çok pahalı kaçar.Bence aracı birden fazla yere gösterin bu devirde kimseye güven olmuyor ,fotoğrafa filan kanmayın.Gerekirse iyi bir ustaya aracı kullandırın o anlar her hangi bir sorunu olup olmadığını.Plus paketse ve araç temiz ise biraz daha pazarlık yapın bence.

• quote:

Arkadaşlar 2004 megane II sedan otomatik tam dolu olan LPG'li aracımı 77.000 km.de değişensiz, kazasız sadece 2 parça boyalı olarak 21,750 TL. ye toplamda 6 günde sattım. 22.500 yazmıştım. 21750 ye anlaştık. Emsal olması açısından yazıyorum.

hayirlisi olsun, insallah daha iyisini alirsin.

bende ocaktan sonra satmayi planliyorum kismet olursa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

quote:

Sağol Biotech. Daha iyisi herkese inşallah.
    ASF' ye sordum, Anadolu yakası MAİS' e sordum. Karşıda bir bayiye sordum. Adamlar hep satacağınız fiyat 18-19 dedi. Sadece anadolu yakası MAİS te tanıdığım ustayı aradığımda bana 21-22 yapar dedi. Temiz kağıdı almaya gittiğimde sorduğum takipçiler dahi aynı paraları söyledi. 21750 ye sattım dediğimde nasıl becerdin dediler Onlar da bende şaştım. Çünkü arabama internetten verdiğim ilan üzerinden bir sürü telefon geldi. 22.250 ye tamam c.tesi geleceğim diyen de oldu ama O' na yetişmedi araç.:) 21.500 veren de 2 yada 3 kişi vardı. Ama ben 22 den 5 kuruş aşağı olmaz dediğim için kaldı. Daha geçen martta 21.500 e kasko yaptırdığım aracın kasko değeri satışta 19.600 çıktı. Fiyatlar dibe mi gidiyor ne anlamadım. Aslında satmaya hiç niyetim yoktu. Hatta daha bu cumartesi 200 TL. ön takım rot balans, 85 TL. sağ arka kapı kilidi için 200 TL. de zenon balastı için masraf yapmıştım. Depoda çeyrek depo benzin ful LPG vardı.(Amma masraf yapmışım ya şimdi yazınca.)Ama adamlar gözümü korkuttu.
    2.el Eksper "megane da otomatik tutulmaz, sedansa daha kötü; hb ler bayanlar tarafından tercih edilebiliyor" dedi. Fazla tutulmadığını biliyorum ama bu kadar da değildir. aslında bu yaptığım ufak ufak ama toplamda yekün tutan yada beni zırt pırt sanayiye gönderen kusurlar da canımı sıkmadı değil.

Şimdi 2008-2009 yada sıfır Honda civic HB almayı düşünüyorum. Değer kaybı 1 yaşında 10.000 deki araçta bile 15.000 lirayı buluyor. Düşündürmüyor değil hani. Ama hayırlısı bakalım. Megane çok güzel bir araba. Ama kusurları da çoktu. İnşallah 3.nesilde aynı hatalar olmaz.

Arkadaşlar otomatik vitesi eşek olmayan bir araç var mı? :)

• quote:

Megane'in bagaji daha genis, bu isinize daha cok yarayabilir. ayrica bu modellerde hiz kontrol sistemi var mi bilemiyorum ama bu sistem olsa herkes gibi daha rahat edebilirsiniz.

fiorino tarzi bir araca baktiniz mi? onda da otomatik var ve inanilmaz az yakiyor, fiyati da uygun. hafif ticari arac olarak geciyor, fakat icinin yuksek olmasi, arka kapilarin surgulu olmasi gibi faydalari olabilir.

quote:

Orijinalden alıntı: Deep_Blue_1

arkadaşlar 2 araç arasında kaldım hala karar veremiyorum engelliyim tam otomatik bi araç alacagız fakat 2 seçenek var önümde
    araçlar
    toyota corolla 1,6 comfort A/T 124 Hp: 42,000
    yada MEGANE II legend serisi 110 Hp :38,000

araçlar benzinli
    ve megane banan daha estetik görünüyo bence megane II efsane kasa olmaya aday çok hoş görünüyo ve donanımı süper fiyatta uygun

toyota oda çok güzel ama arka tarsarımı hoşuma gitmio fakat seçim yapamadım sizce hangini alayım

Önemli Not : kanunen arabayı 10 yıl satamam satsamda 10 yıl dolmadan başka bi araç üzerime alamam o yüzden bana yardım edin sorunsuzluk konfor yakıt tüketimi içerişye ses alırmı yol tutuşu nasıldır bu araçların bana bilği verirseniz çok önemli

malesef onu alamam çünkü kamyonet yazıyo ruhsatta yada ticari geçio ehliyeti trafikten alırken bi belge imzalattılar sadece tertibatlı otomobil kullanabilir diye ayrıca garajıma girmiyo o tip araçlar alcak olması lazım

• Kanmet hayırlısı olsun inşallah. Fiyatta gayet hoş olmuş. Alacağın araba da içine siner umarım.
  • quote:

quote:

quote:

Sağol Biotech. Daha iyisi herkese inşallah.
    ASF' ye sordum, Anadolu yakası MAİS' e sordum. Karşıda bir bayiye sordum. Adamlar hep satacağınız fiyat 18-19 dedi. Sadece anadolu yakası MAİS te tanıdığım ustayı aradığımda bana 21-22 yapar dedi. Temiz kağıdı almaya gittiğimde sorduğum takipçiler dahi aynı paraları söyledi. 21750 ye sattım dediğimde nasıl becerdin dediler Onlar da bende şaştım. Çünkü arabama internetten verdiğim ilan üzerinden bir sürü telefon geldi. 22.250 ye tamam c.tesi geleceğim diyen de oldu ama O' na yetişmedi araç.:) 21.500 veren de 2 yada 3 kişi vardı. Ama ben 22 den 5 kuruş aşağı olmaz dediğim için kaldı. Daha geçen martta 21.500 e kasko yaptırdığım aracın kasko değeri satışta 19.600 çıktı. Fiyatlar dibe mi gidiyor ne anlamadım. Aslında satmaya hiç niyetim yoktu. Hatta daha bu cumartesi 200 TL. ön takım rot balans, 85 TL. sağ arka kapı kilidi için 200 TL. de zenon balastı için masraf yapmıştım. Depoda çeyrek depo benzin ful LPG vardı.(Amma masraf yapmışım ya şimdi yazınca.)Ama adamlar gözümü korkuttu.
    2.el Eksper "megane da otomatik tutulmaz, sedansa daha kötü; hb ler bayanlar tarafından tercih edilebiliyor" dedi. Fazla tutulmadığını biliyorum ama bu kadar da değildir. aslında bu yaptığım ufak ufak ama toplamda yekün tutan yada beni zırt pırt sanayiye gönderen kusurlar da canımı sıkmadı değil.

Şimdi 2008-2009 yada sıfır Honda civic HB almayı düşünüyorum. Değer kaybı 1 yaşında 10.000 deki araçta bile 15.000 lirayı buluyor. Düşündürmüyor değil hani. Ama hayırlısı bakalım. Megane çok güzel bir araba. Ama kusurları da çoktu. İnşallah 3.nesilde aynı hatalar olmaz.

Arkadaşlar otomatik vitesi eşek olmayan bir araç var mı? :)

hayırlı olsun kasko değeri normal dynamiclerin değeri renault araçlarının kaskoda ayrıntısı olmuyor senin paketlerini eklettirmen gerekiyor cam tavan,xenon,hız sabitleyiciyi vb...falan eklettirince 24500 gibi bir değer çıkıyor

• Kaskoda sunroof için ekstradan para ödemene gerek yok araç dinamik mesela benim kaskoda parantez içinde yazdırıyorum araç fabrikasyon cam tavan sunrooflu ve ön cam atermik camlıdır ...vs gibi + ben kasko yaparken araç fiyatları düştüydü aracın fiyatını 2 milyar fazla gösterttim olurda bişi olur araç pelt olursa alacağım para düşük olmasın diye ancak şu an piyasa normale döndü . Millet araç bulamıyor satan yüksek fiyatan satıyor . MEgane her zaman pirim yapan bir araç bakımlı ve kazası yoksa istediğin fiyattan satarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: n95master

Kaskoda sunroof için ekstradan para ödemene gerek yok araç dinamik mesela benim kaskoda parantez içinde yazdırıyorum araç fabrikasyon cam tavan sunrooflu ve ön cam atermik camlıdır ...vs gibi + ben kasko yaparken araç fiyatları düştüydü aracın fiyatını 2 milyar fazla gösterttim olurda bişi olur araç pelt olursa alacağım para düşük olmasın diye ancak şu an piyasa normale döndü . Millet araç bulamıyor satan yüksek fiyatan satıyor . MEgane her zaman pirim yapan bir araç bakımlı ve kazası yoksa istediğin fiyattan satarsın.

Kesinlikle katılıyorum.
    Bugün aracın rot balans yağ değişimi için özel servise gittim,daha dün benzer araç geldi dedi.Emekli askermiş sahibi renault 2'den almış 2005 model 115 binde dynamic ve boş modeli.
    24500'e almış.
    yani araçlarınızı küçümsemeyin piyasa hiçte kötü değil,tabiki herzaman ölücüler çıkar ve siz satmak istediğinizde mundar oluyor.

• bir de soyle bir gercek var, megane sedanin yeni versiyonu daha cikmadi ama HB tamamen kasa degistirdi. ulkemiz genelinde de sedanlar daha cok tutuluyor.
  • selam millet bugun aracıma 2 adet lastik aldım uzun fiyat marka araştırmam oldu düşük maliyetli ve kullaanların memnun oldugu şikayet etmediği fakat kullanmayanların ön yargı ile yaklaştığı daha doğrusu yaklaşmadığı :) PETLAS ın diğer isimli ürünü olan STARMAXX aldım

205-55-16 ebatında peşin para 100 lira bakalım 1 ay sonra falan durumu hakkında gene bilgi veririm
  • ayrıca aracımın torpido acma tutacağı kırıktı kendiliğinden acılıyordu parçacıya sordum sadece tutacak tek satılmıyomruş kapak komple satılır dedi 100 lira olur bu fiyatada kimse vermez dedi tabiki almadım bi tutacak kırık yaw gelde deli olma

ama dizin değse bile açılıyor işte artık çıkmacıları gezecem mecbur varsa çevresinde istanbul anadolu yakasında çıkmacı olan sorup bana fiyat ve varmı diye bilgi verirse çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinder07

ayrıca aracımın torpido acma tutacağı kırıktı kendiliğinden acılıyordu parçacıya sordum sadece tutacak tek satılmıyomruş kapak komple satılır dedi 100 lira olur bu fiyatada kimse vermez dedi tabiki almadım bi tutacak kırık yaw gelde deli olma

ama dizin değse bile açılıyor işte artık çıkmacıları gezecem mecbur varsa çevresinde istanbul anadolu yakasında çıkmacı olan sorup bana fiyat ve varmı diye bilgi verirse çok sevinirim

sanayide tampon tamircileri falan var onlara bu plastik parçayı göster adamlar halleder 5-10 liraya halledersin
  • Herkese merhaba,

2 hafta önce 2010 model benzinli sedan exception megane aldım.
    Megani ilk kez kullandığım için ve çevremde çok megane kullanan olmadığı için sizlere forum aracılığı ile birkaç soru sormak istiyorum;

1- Aracın otomatik cam açma kapama mekanizması ısınıyor. Özellikle akşamları farlar yanmaya başladıktan sora daha da ciddi bir ısınma söz konusu..

2- Araç yolda giderken hafif bir şekilde sola doğru kayıyor. Rot balans sıkıntısı mı diye düşündüm. Biraz hız yapıp fren yaptığımda öyle ciddi bir sapma falan olmuyor araçta. Sanki rot balans değil ama direksiyonda bir sıkıntı var gibi düşünüyorum. Direksiyonu hep hafifçe sağa doğru ~ 1- 1,5 cm. çevirerek kullanmak zorunda kalıyorum aracı..dolayısı ile elim de yoruluyor..Bir arkadaşım yolun eğiminden kaynaklanıyor olabilir dedi. Ancak tüm yollarda hatta aynı yolun dönüş istikametinde de aynı sorun söz konusu..

3- Akşam saatlerinde aracı kullanırken arkadaki bir araçtan rahatsız edici bir far ışığı geldiğinde araç içi dikiz aynasını 2. konumuna getirirsiniz ya, bu işlemi yaparken ayna tamamen açı değiştiriyor. Yani ayna çok oynak olduğu için arkadan gelen far ışığını engelleyeyim derken, aynanın açısı da bozulduğu için onu da düzeltmek zorunda kalıyorum. Daha önce Fiesta kullanıyordum, böyle bir problem onda yoktu..bu da çok garip geldi bana..

Aracı servise götüreceğim ancak sizden bir ön görüş almak istedim,

Teşekkürler,

• arkadaslar daha öncede yazmistim lpg taktirabilirim ne önerirsiniz diye yardim eden herkese cok tesekkur ederim
    Artik karar asamasi bitti markada tomassetto lpg den bin lira gibi bir rakam aldim yarinda biryeri arayip prins markasini ögrenicem herkes onu öneriyor:S
    size bir sorum daha var.
    Suan sehir ici 8lt/100km yakiyor aracim
    yaklasik 256krs yapiyor buda simdi sorum lpg taktirdigim takdirde km ye ne kadarlik bir düsüs olur
    tam deger ne kadardir?

aracim 2005 hb dynamique dir simdiden tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mannax

arkadaslar daha öncede yazmistim lpg taktirabilirim ne önerirsiniz diye yardim eden herkese cok tesekkur ederim
    Artik karar asamasi bitti markada tomassetto lpg den bin lira gibi bir rakam aldim yarinda biryeri arayip prins markasini ögrenicem herkes onu öneriyor:S
    size bir sorum daha var.
    Suan sehir ici 8lt/100km yakiyor aracim
    yaklasik 256krs yapiyor buda simdi sorum lpg taktirdigim takdirde km ye ne kadarlik bir düsüs olur
    tam deger ne kadardir?

aracim 2005 hb dynamique dir simdiden tesekkur ederim

2005 otantik 1.6 sedan sahibiyim ankara lpg de tomesetto kit taktırdım öncesinde bende çok araştırdım taktırdığımda 85000 km idi şimdi100000 km oldu hiçbir problem yaşamadım tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.