Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13061307130813091310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba.aracim 85 lik dizel megane 2 sedan.uzerinde goodyear lastikler var ama eskimis degistirmem lazim.sizin lastik oneriniz nedir?megane 2 lere hangi lastik iyi gider?tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı sorunda bendede vardı, Tüp hatası zannettim ama bujileri değiştirince problem kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OXMOXTOX

Arkadaslar merhaba.aracim 85 lik dizel megane 2 sedan.uzerinde goodyear lastikler var ama eskimis degistirmem lazim.sizin lastik oneriniz nedir?megane 2 lere hangi lastik iyi gider?tesekkurler

Aslında her ne kadar HB kasa için yol tutuşunu öven reklamlar yapmış olsalar da sedanın da yol tutuşla alakalı yüksek bir potansiyeli var. Ben zamanında 195/65/15 olan ölçüleri 205/50/17 ile değiştirmiştim. Amacım spor kullanmaktı ve harika olmuştu. Bu amaca sahip olmayanlara bu ebatı önermiyorum.

Sizin sorunuza gelirsek, ölçülerinizi yazmamışsınız. Ya 195/65/15'tir ya da 205/55/16. Her 2 ebat da yaygın olduğu için eliniz rahat. Ben satmadan önce en son Petlas velox sport pt711 takmış ve 1 yıl kullanmıştım (eğer modeli yanlış hatırlamıyorsam). Öncesinde de Dunlop sp sport maxx tt kullanmıştım. Çok iyi yol tutuş ve uzun ömre sahipti. Yol tutuş olarak Dunlop'a 5 verirsem Petlas'a rahat 4 veririm. Benim tavsiyem bütçeniz ne olursa olsun, marka modele takılmadan paranızın yettiği en iyi yol tutan lastiği alın.

• delimatrock kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Direksiyon kolon kilidinin olduğu iskelet kırıkmış komple değişmesi gerekiyormuş 700 TL istediler. Şimdilik direksiyon kucağımızda geziyoruz.. Ayrıca direksiyona bi deri kaplattık o o gün bu gündür hız sabitleyici de çalışmıyor.. Sınırlayıcı aktif. Sabitleyici iptal..

• quote:

Orijinalden alıntı: ramocity

Teşekkürler. Direksiyon kolon kilidinin olduğu iskelet kırıkmış komple değişmesi gerekiyormuş 700 TL istediler. Şimdilik direksiyon kucağımızda geziyoruz.. Ayrıca direksiyona bi deri kaplattık o o gün bu gündür hız sabitleyici de çalışmıyor.. Sınırlayıcı aktif. Sabitleyici iptal..

Geçmiş olsun. Yükseklik ayarını yapamamaktan başka bi belirtisi yok muydu? Yani tıkırtı, zorlanma, ses yapma vs.?

• quote:

Orijinalden alıntı: MaSaFeL

quote:

Arkadaslar merhaba.aracim 85 lik dizel megane 2 sedan.uzerinde goodyear lastikler var ama eskimis degistirmem lazim.sizin lastik oneriniz nedir?megane 2 lere hangi lastik iyi gider?tesekkurler

Aslında her ne kadar HB kasa için yol tutuşunu öven reklamlar yapmış olsalar da sedanın da yol tutuşla alakalı yüksek bir potansiyeli var. Ben zamanında 195/65/15 olan ölçüleri 205/50/17 ile değiştirmiştim. Amacım spor kullanmaktı ve harika olmuştu. Bu amaca sahip olmayanlara bu ebatı önermiyorum.

Sizin sorunuza gelirsek, ölçülerinizi yazmamışsınız. Ya 195/65/15'tir ya da 205/55/16. Her 2 ebat da yaygın olduğu için eliniz rahat. Ben satmadan önce en son Petlas velox sport pt711 takmış ve 1 yıl kullanmıştım (eğer modeli yanlış hatırlamıyorsam). Öncesinde de Dunlop sp sport maxx tt kullanmıştım. Çok iyi yol tutuş ve uzun ömre sahipti. Yol tutuş olarak Dunlop'a 5 verirsem Petlas'a rahat 4 veririm. Benim tavsiyem bütçeniz ne olursa olsun, marka modele takılmadan paranızın yettiği en iyi yol tutan lastiği alın.

Hocam bende petlas velox p7 var, 2015 tarihli. Fakat lastik çatlak içinde. Bi lastiğin 2 yılda çatlaması çok kötü bence. Yol tutuşu güzel diyebilirim.

Lastik tavsiyesi olarak Bridgestone turanza t001, Micheline crossclimate, Micheline energy saver ve goodyear efficientgrip modellerini söyleyebilirim. Bir arkadaşım geçenlerde nokian lastik(finlandya malı) aldı, çok memnun kaldı, herkese tavsiye ediyo. Araştırdığım kadarıyla kış lastiğinde en iyi markalardan biri nokian'mış.

• pcdiyari kullanıcısına yanıt
    Buji leri ne kadara değiştirdin

• Cpt.Ee kullanıcısına yanıt
    Lpg ye ayar yaptırın, farlar da muhtemelen sigorta ile ilgilidir.

• [topal]solucan kullanıcısına yanıt
    Mais takın, monroe nin malzeme kalitesi düşük deniyor.

• OXMOXTOX O kullanıcısına yanıt
    Lastiklerin orjinal 195 65 r15 ise goodyear efficientgrip performance tak. İnternette fiyatları çok uygun. Testlerde birinci olan lastik zaten. Diğerlerine göre daha sessiz ve yol tutuşunda a etiketine sahip. En iyisi michelin aslında ama onlarda da indirim yok maalesef.

• delimatrock kullanıcısına yanıt
    Turanza çok sert diyorlar. Bizde de kia ceed'e takılı, haklı olduklarını söyleyebilirim. Crossclimate 4 mevsim en gereksiz lastik. Energy saver bizim megane'da var. 2012 üretim lastikler, araca ne zaman takıldı bilemiyorum, biz 2015'te bddk aracı olarak aldık, dişleri hala çok derin, yıpranma yok. Ancak yağmur da frenlerken ve bu yaz günleri öğle sıcağında kalkışta kayabiliyor. Zaten artık satılmıyor. Energy saver plus modeli var, onu denemedim hiç. Efficientgrip performance'yi bu ay bizim megane'a almayı düşünüyorum. Test sonuçları harika ama virajlarda çok yatıyor deniyor, bakacağız alınca. Nokian'da bence güzel lastik ama çok öven de var, çok eleştiren de, anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 2 Ağustos 2017; 14:2:1 >
  • Myigitt kullanıcısına yanıt
    Turbo, egr temizliği, klima gazı ve far ayarı yapıldı. Toplam 280 tl ödedim.

• MaSaFeL M kullanıcısına yanıt
    17 inç jantlara geçince konfor azaldı mı peki, bir de bizim 85 hplik araca fazla gelir gibi.

• İyi gibi ben daha baktiramadim arabaya öyle kaldı nerde yaptırdın

• Myigitt kullanıcısına yanıt
    Pendik Sanayide Birlik Otomotiv diye bir dükkan var. Suat Usta bakıyor. Sizin araç benzinli, fazla masraf çıkarmaz diye düşünüyorum.

• Valla bilemiyorum ne çıkaracak ama sallantı falan olmaya başladı araçta aynı yaka da olsaydık bi oraya baktirtirdim da baya uzak kaldı şimdi :)

• Arkadaslar lastik konusunda yardimlariniz icin tesekkur ederim.ustunde 205 55 16 goodyear lastik var.peki yag degisimi geldi.yag konusunda onerileriniz neler?

• quote:

Arkadaslar lastik konusunda yardimlariniz icin tesekkur ederim.ustunde 205 55 16 goodyear lastik var.peki yag degisimi geldi.yag konusunda onerileriniz neler?

Geçen hafta dizel 2006 meganıma elf moligraf 5w40 koydum. Önceki senede öyle yapmıştım. Bir problem görmedim. Fiyatıda makul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamandalina -- 2 Ağustos 2017; 18:2:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamandalina

quote:

Arkadaslar lastik konusunda yardimlariniz icin tesekkur ederim.ustunde 205 55 16 goodyear lastik var.peki yag degisimi geldi.yag konusunda onerileriniz neler?

Geçen hafta dizel 2006 meganıma elf moligraf 5w40 koydum. Önceki senede öyle yapmıştım. Bir problem görmedim. Fiyatıda makul.

Tesekkur ederim hocam.

• OXMOXTOX O kullanıcısına yanıt
    Ben motul 8100 xcess 5w 40 koydum mayıs ayında, çok güzel bir yağ. Araç sessizleşti. Teknik verilerinde de yanma oranı daha yüksek ve donma noktası da daha düşük.

• 
Sayfa: önceki 13061307130813091310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.