Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1300. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12981299130013011302
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MeganeCC

Merhaba arkadaşlar bugün seyahat halinde vites geçişleri sertleşti fakat debriyaj hissiyatı aynı. Ama vites geçişler değişti sanki kolu sökecek gibi araç 1.5 dci 100hp. Şanzıman yağı mı baskı Balat'a mı şansızman yağı hiç değişmemiş 131000 km'de araç baskı Balat'a önce değişmiş

Benimde 1. Vites zor geçiyor usta halattan dedi ama baktirmadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeganeCC

Privilege modelinde kararan direksiyon simidi ve koltuk derisini özellikle sürücü koltuğu kapı tarafını ne ile boyayabilirim internetten alabilirim

aynı soruyu bende soruyorum..kapı kolları, direksiyon simidi, çok yıpranmış vaziyette..nerede boyatabiliriz bu işlemi yapan yerler varmı ? ankarada otuyuroum..
  • Aslında eliniz yatkınsa çok kolay kapı kolları üst ekranın üstü filan çok kolay çıkıyor youtube ta videolarda var mat sprey boya alın plastik astarı bide bikaç kat atın yapabilirsiniz bence hatta ince su zımparasıyla birazda geçerseniz boya daha güzel tutar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unixx U kullanıcısına yanıt
    Dostum arac ilk calisirken metal metale surtuyor gibi bir sesmi geliyor

• Arkadaslar mhb benim megan2 dinamik aracimin gostergeleri yanmiyor teyipte calismiyor birden giddi isiklari napmam gerekir bilen varsa yardimci olun tesekkurler

• Dostum sigortalari kontrol et oncelikle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turusan -- 2 Haziran 2017; 11:17:50 >
  • turusan kullanıcısına yanıt
    evet dostum aynen.marşdan süphelenıyorum veya yaglı kasnak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixx -- 1 Haziran 2017; 9:55:40 >
  • Açi kaydirici yani eksantrik dislisinden oluyor marş motoru ile alakali bisey degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turusan -- 2 Haziran 2017; 11:16:27 >
  • Arkadaşlar aracına chip tuning yaptıran oldu mu? Varsa sonuçlarını bizimle paylaşabilir mi?

• Dostum chip tuning yaptiracaksan sadece yazilim attirip bikirsan motor haşat olur aracin motorunu modifiye etmeden ben onermem yazilimcilara veya box culara sorarsan ne zarari.faydasi var derler ama inanma boşu boşuna masraf yaptirmis olursun ayrica arac serviste bilgisayara baglaninca gene eski haline geliyor bilgin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: turusan

Dostum chip tuning yaptiracaksan sadece yazilim attirip bikirsan motor haşat olur aracin motorunu modifiye etmeden ben onermem yazilimcilara veya box culara sorarsan ne zarari.faydasi var derler ama inanma boşu boşuna masraf yaptirmis olursun ayrica arac serviste bilgisayara baglaninca gene eski haline geliyor bilgin olsun.

Yaptıran tanıdıklar var, yıllardır sorunsuz kullanıyorlar ama bende mantığı tam kavrayamadım o yüzden şüpheyle yaklaşıyorum. Teşekkür ederim, başka tavsiyesi olan olursa onları da beklerim.

• Merhaba arkadaşlar çekiş düşüklüğü nedeniyle aracımı bugün turbocuya gösterdim sesi dinledi 2 ayrı ses geliyor dedi biri turbo ötüyor digeride kacak var dedi . Yenisine 1000 tl istedi alman malıymış . Sizce normal mi fiyat. Birde sökme takma isine ayrıca 250 tl istediler tabi birde turbo takıldıktan sonra yagi ve filtreleri yenilenmesi gerekiyormus yani 1500 tl ye patlayacak gibi sizce normal mi . Aracım 80 hp

• Normal bence. Kaliteli bir turbo pahalı olur. Takılacak turbonun markasını öğrendiniz mi? Garrett, borg wargner, kkk. Bunlar iyi ve pahalı markalar. Turbo hassas bir ürün olduğu için takma sökmesi de pahalı olur. Fiyat normal, ancak hakkıyla yapılırsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Arkadaşlar aracına chip tuning yaptıran oldu mu? Varsa sonuçlarını bizimle paylaşabilir mi?

Önceki sayfalarda var ama malum arayıp bulmak çok zor. Hesap etmedim ama sanırım yaklaşık 100.000 km yazılımlı kullandım. Yaptırılan yer ve almak istenilen sonuç önemli. Sorun çıkarmaması duman atmaması için %15-20 civarında güç artışı yapılıyor. Ben 1.4 HDi 75 beygir motoru 165 beygire çıkaran da gördüm, yüz binde motor bitikti. Benim araçta özellikle 1. ve 5. vitesin çekişi artmıştı ki zaten istediğim de buydu. Artan güçle birlikte yüksek kaliteli ve ince yanaklı lastiklere geçip yol tutuşu da artırmıştım. Yani 195/65/15'ten 205/50/17'ye geçtim. Ben Megane'a en az 16 inç tavsiye ediyorum ki bana göre o bile az.

Kısaca dCi motora yazılım çok güzel gidiyor. Gazlayınca normalden daha çok yakıp sabit sürünce de eskisinden daha az yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaSaFeL

quote:

Arkadaşlar aracına chip tuning yaptıran oldu mu? Varsa sonuçlarını bizimle paylaşabilir mi?

Önceki sayfalarda var ama malum arayıp bulmak çok zor. Hesap etmedim ama sanırım yaklaşık 100.000 km yazılımlı kullandım. Yaptırılan yer ve almak istenilen sonuç önemli. Sorun çıkarmaması duman atmaması için %15-20 civarında güç artışı yapılıyor. Ben 1.4 HDi 75 beygir motoru 165 beygire çıkaran da gördüm, yüz binde motor bitikti. Benim araçta özellikle 1. ve 5. vitesin çekişi artmıştı ki zaten istediğim de buydu. Artan güçle birlikte yüksek kaliteli ve ince yanaklı lastiklere geçip yol tutuşu da artırmıştım. Yani 195/65/15'ten 205/50/17'ye geçtim. Ben Megane'a en az 16 inç tavsiye ediyorum ki bana göre o bile az.

Kısaca dCi motora yazılım çok güzel gidiyor. Gazlayınca normalden daha çok yakıp sabit sürünce de eskisinden daha az yakıyor.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

• quote:

Normal bence. Kaliteli bir turbo pahalı olur. Takılacak turbonun markasını öğrendiniz mi? Garrett, borg wargner, kkk. Bunlar iyi ve pahalı markalar. Turbo hassas bir ürün olduğu için takma sökmesi de pahalı olur. Fiyat normal, ancak hakkıyla yapılırsa.

Cevabınız için teşekkürler

Markasını söylemedi sadece alman olduğunu söyledi .

Garanti veriyormusunuz diye sordugumda garantisi sensin dedi. Aracının bakımlarını aksatmazsan düzgün kullanırsan hiçbirşey olmaz dedi.

Ramazandan sonra izne çıktığımda turbo işini halledicem .

• quote:

Orijinalden alıntı: asterisk60

quote:

Normal bence. Kaliteli bir turbo pahalı olur. Takılacak turbonun markasını öğrendiniz mi? Garrett, borg wargner, kkk. Bunlar iyi ve pahalı markalar. Turbo hassas bir ürün olduğu için takma sökmesi de pahalı olur. Fiyat normal, ancak hakkıyla yapılırsa.

Cevabınız için teşekkürler

Markasını söylemedi sadece alman olduğunu söyledi .

Garanti veriyormusunuz diye sordugumda garantisi sensin dedi. Aracının bakımlarını aksatmazsan düzgün kullanırsan hiçbirşey olmaz dedi.

Ramazandan sonra izne çıktığımda turbo işini halledicem .

Almansa büyük ihtimal borg wargner olmalı. Yanlış hatırlamıyorsam aracın orjinal turbosu da borg wargner di.

• iyi ramazanlar arkadaşlar.bir sıkıntım var araçla ilgili şu şekilde çatal bir ses geliyor motordan bunun sebebi nedir videosunu çektim bu günhttps://www.youtube.com/watch?v=YWx75WETgig bi yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

iyi ramazanlar arkadaşlar.bir sıkıntım var araçla ilgili şu şekilde çatal bir ses geliyor motordan bunun sebebi nedir videosunu çektim bu günhttps://www.youtube.com/watch?v=YWx75WETgig bi yardımcı olursanız sevinirim

Sanki eksoz yerinden çıkmış gibi ses geliyor.

• asterisk60 A kullanıcısına yanıt
    arabanın gidişinde de bi sıkıntı var sabit gaz verirken hafiften bi basıp çekmiş gibi oluyor kasılma gibi ne olduğunu anlamadım bişey sesine de benzetemedim valla
  • 
Sayfa: önceki 12981299130013011302
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.