Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1299. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.028
Cevap
139
Favori
3.054.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12971298129913001301
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uymaz dostum 13 cm almak zorundasin arkayada önede ama sana tavsiyem eger anfi sub falan almayacaksan bosa degisme ses kalitesi olarak fark etmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turusan kullanıcısına yanıt
    dostum biraz daha detaylı anlatır mısın. silecek kolundaki düğmeden basa basa dediğin yere gelip uzun basıcam galiba ama hangi ekranda yapıcam onu tam anlayamadım.
  • Bakim icin km yaziyor ya o ekranda yapacaksin sende bakim kmsi dolduysa servise gidin falan yazabilir tam hatirlamiyorum oraya gelince uzun bas sifirlayana kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Arkadaşlar aracım 1~2 gün bekleyince veya uzun yoldan gelince havada sicaksa böyle çalışıyor. Usta benzin pompası dedi ama.
    Bu arada araç yeni bakımdan çıktı boğaz kelebeği temizlendi contalari değişti.
    https://youtu.be/oJbrD_sZEuE

Benzin pompasıda olabilir , marş motoru bölümüde olabilir... Bazen motorun yakmadığı benzini depoya gönderirken aradaki valfte aynı arızayı çıkartabiliyor. Bazen de araç lpg de iken aracı stop ediyorsun ve yanma odasında kalan lpg ile marş sırasında pompanın attığı benzin karışınca marş süresinide uzatabiliyor.

Deneme yöntemleri ;

- araç kullanım sırasında park yapılmadan önce lpg den benzine geçerek yanma odasında lpg kalmamasına özen gösterip , benzindeyken motoru kapatıp deneme yapmak
    - 1 yada 2 gün sonra ilk marş sırasında lpg anahtarına basılı tutarak direk lpg de çalıştırmayı deneyerek marş uzun basacak mı yada basmayacakmı kontrol etmek (bunu denemek için son kullanımda lpgde kalsın , tekrar marş yapacağınız zamanda anahtara basarak marş yapın.)
    - aracın burnu yokuş aşşağı kalacak şekilde birkaç sefer deneme yapılması (araç deposunda benzin az ise ve pompada sıkıntılı ise yakıtı basmakta zorlanır.)

Aracın yakıt deposunda benzin çeyrek deponun atına düşürmeyin , zamanla pompa arızalnıyor genel olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Arkadaşlar 1.5 dci aracımız rolantide tırlamaya benzer gürültülü bir ses çıkarıyor. Gaza hafif dokununca ya da seyir halindeyken bir sorun yok, aracın çekişinde ya da gidişinde bir problem yok. Ancak durduğu yerde boşta beklerken bu sesi çıkarıyor. Sorunun ne olduğunu bilen, başına böyle birşey gelen var mı?

Hocam benim araçta da var benzer problem. Galiba motor üst kulakları zayıfladı. Motor üst kulakları zayıflayınca motor titreşimi artıyor, rölantide titreme çok hissediliyor, gaza yüklenince de sarsıntı biraz daha fazla oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: turusan

Uymaz dostum 13 cm almak zorundasin arkayada önede ama sana tavsiyem eger anfi sub falan almayacaksan bosa degisme ses kalitesi olarak fark etmez.

Bence değişmesi iyi olabilir. Bi önceki megane 2 aracımda değiştirmiştim, kicker marka takmıştım, ses bayağı düzelmişti. Fakat bu authentique ve sportway versiyonları için geçerli, çünkü bunlardaki hoparlörler çok zayıf. Fakat expression ve üstü donanım paketlerindeki hoparlörler iyi, onları değiştirmenize gerek yok bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: delimatrock

quote:

Orijinalden alıntı: turusan

Uymaz dostum 13 cm almak zorundasin arkayada önede ama sana tavsiyem eger anfi sub falan almayacaksan bosa degisme ses kalitesi olarak fark etmez.

Bence değişmesi iyi olabilir. Bi önceki megane 2 aracımda değiştirmiştim, kicker marka takmıştım, ses bayağı düzelmişti. Fakat bu authentique ve sportway versiyonları için geçerli, çünkü bunlardaki hoparlörler çok zayıf. Fakat expression ve üstü donanım paketlerindeki hoparlörler iyi, onları değiştirmenize gerek yok bence.

Aracı yeni aldım Authentique modeli.
    Kasetli teyp mevcuttu. Pioneer teyp aldım.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/pioneer-mvh-x195ui-usb-aux-ipod-ipone-android-destekli-oto-teyp-275271062

Hoparlörler patlak onun için alacağım.Arkada hoparlör yok,takmayacağım.
    Anfi sub almayacagım.

Yüksek sesde cızırtı yapmayacak bir hoparlör almak istiyorum.
    Tavsiyelerinize açığım.

Dayanamadım bunu aldım.Teşekkürler.
    pioneer-ts-g1332i-13-cm-240-watt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakurt54 -- 24 Mayıs 2017; 2:36:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimatrock

quote:

Orijinalden alıntı: obyzr

Arkadaşlar 1.5 dci aracımız rolantide tırlamaya benzer gürültülü bir ses çıkarıyor. Gaza hafif dokununca ya da seyir halindeyken bir sorun yok, aracın çekişinde ya da gidişinde bir problem yok. Ancak durduğu yerde boşta beklerken bu sesi çıkarıyor. Sorunun ne olduğunu bilen, başına böyle birşey gelen var mı?

Hocam benim araçta da var benzer problem. Galiba motor üst kulakları zayıfladı. Motor üst kulakları zayıflayınca motor titreşimi artıyor, rölantide titreme çok hissediliyor, gaza yüklenince de sarsıntı biraz daha fazla oluyor.

Evet dediğiniz gibi, bazen yüksek hızlarda yüklenince hafif titriyor gibi araç. Yardımın için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 24 Mayıs 2017; 5:59:21 >
  • turusan kullanıcısına yanıt
    teşekkürler dostum.
  • Rica ederim.

• karakurt54 K kullanıcısına yanıt
    Ben daha önce kicker almıştım, memnun kalmıştım. Bu ürün de iyi bence, pişman olacağınızı sanmıyorum. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

• Arkadaslar merhaba.bugun direksiyondan bir takim takur tukur sanki bir sey yerinden cikmis gibi plastik sesler geldi.daha sonra airbag isigi yandi.airbag kondaktoru veya airbag sarmasi denen parca olabilir mi?ne yapmaliyim?

Arkadaslar su soruna bir el atin.

• quote:

Orijinalden alıntı: OXMOXTOX

Arkadaslar merhaba.bugun direksiyondan bir takim takur tukur sanki bir sey yerinden cikmis gibi plastik sesler geldi.daha sonra airbag isigi yandi.airbag kondaktoru veya airbag sarmasi denen parca olabilir mi?ne yapmaliyim?

Arkadaslar su soruna bir el atin.

Genelde kondaktör ya da airbag kablosundan kaynaklı arıza veriyor. Bir ustaya göstermenizde fayda var.

• OXMOXTOX O kullanıcısına yanıt
    Ilk sayfada nasil yapilacaginin linkleri var elinizden geliyorsa kendiniz yapabilirsiniz

• Tesekkurler arkadaslar.denemeye calisacagim.olmadi artik bir ustaya yaptiracagiz.

• karakurt54 K kullanıcısına yanıt
    Oncelikle hayirli olsun iyi gunlerde kullanin iyi secim yapmissiniz teyp ve hoparlor icin ama anfi olmadigi icin yukses seste hoperlorleriniz istediginiz performansi vermeyecektir kuvvetli hoperlor almissiniz teyp beslemekte yetersiz kalacaktir.

birde şu var genel olarak yaziyorum sizi kastetmiyorum benim aracim icinde gecerli bir durum tam anlamiyla bir oto tesisatiniz olmayinca kulaginiz aracinizdaki muzik kaliteli zannediyor fakat guzelce hesaplanarak yapilmis bir oto tesisatinda müzik dinleyince arabanizdakinin teneke gurultusu oldugunu fark ediyorsunuz

• Merhaba arkadaşlar bugün seyahat halinde vites geçişleri sertleşti fakat debriyaj hissiyatı aynı. Ama vites geçişler değişti sanki kolu sökecek gibi araç 1.5 dci 100hp. Şanzıman yağı mı baskı Balat'a mı şansızman yağı hiç değişmemiş 131000 km'de araç baskı Balat'a önce değişmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese selamlar arkadaşlar umarım aranızda usta megan2 ustaları vardır banada bir fikir söyler.

Megan 2 trıger kayışını degişim yaptırdım bır ustaya .Hıc bır problem yoktu.Neyse aklımda yaglı kasnak vardı triger degişimden sonra Bir daha yanına gittim aldıgım Yen yaglı kasnak (acı kaydırıcı kasnakda denıyor) onu takarmısın dedim tm deyim taktı.Taktıkdan sonra marja basarken sankı araba tutuk marsa basmaya başladı.Zorlanıyordu marş alırken neyse marşa baktır dedi.Marj motorunun kömürü degişti .Cık yıne aynısı marja masdıgımda sankı surtme sesi gelıyor.Neyse Trıgerı yaglı kasnagı degişim yapan ustaya gittim yıne aynısı dedim marj motorunun kömürleri degişti olmadı.Bellki yaglı kasnak fabrıkasyon hatalıdır deyip Eskı problemsiz olan yaglı kasnagı yerıne tak dedim. Neyse eskı problemsız yaglı kasnagı taktı yine degişim olmadı marja basarken zornanıyor araba .Diceksınızki sentede degil araba .Senteye almak ıcın motorun bogaz kelebegın orda 2 tane yuvarlak bırı kucuk olan yuvarlak plastıgı söktu oraya aparat taktı bende baktım bırde asagıda yag cubugunun orda bır vıda onu sokup ordanda kılıt attı.Eski acı kaydırıcıyı taktı cık olmadı .Ben dedimki yaglı kasnagı takarken ısaret var onu göz hızasında taktı acaba dıyorum
    yaglı kasnagında aparatı onda yoktu ondan olabilirmi
    Bilen ustalara soruyorum araba calışınca troblemsiz
    Araba megan 2 otomatık Yarın baska ustalara sormaya gıdecegiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeganeCC

Merhaba arkadaşlar bugün seyahat halinde vites geçişleri sertleşti fakat debriyaj hissiyatı aynı. Ama vites geçişler değişti sanki kolu sökecek gibi araç 1.5 dci 100hp. Şanzıman yağı mı baskı Balat'a mı şansızman yağı hiç değişmemiş 131000 km'de araç baskı Balat'a önce değişmiş

Baskı balata değişirken şanzıman yağı da değişiyor diye biliyorum.

Benim aklıma bu sorunu çıkarabilecek şüpheliler olarak senkromeçler geldi. Hangi vites değişimleri sertleşti, hepsi mi bazısı mı?
  • MaSaFeL M kullanıcısına yanıt
    1. ve 2. vitesler bazı yerlerde halattan olabilir demişler. bugun baktıracağım
  • 
Sayfa: önceki 12971298129913001301
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.