Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.056.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11871188118911901191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • son zamanlarda triger değiştiren var mı arkadaşlar? nereye kaça yaptırdnız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yrtby_126

Arkadaşlar, aracın ekranında "gaz emisyonunu kontrol ettir" hatasını alıyorum. Servis lambası da yanıyor. Aracın eski sahibi uzun süredir bu hatanın var olduğunu ve pek önemsemediğini söyledi. Servise götürdüm, tüpten kaynaklanıyor LPG ustasına götür dediler. Bu sorunu daha önce yaşayan arkadaş oldu mu aranızda?

Lpgli olanlarda uzun süre düşük devir gidince bu hata olabiliyor. Kendi kendine geçiyor genelde. egzozdaki pis gazı atınca düzelir.
  • Bulamadim bir turlu dizel temiz megane 2... Temiz olanlarda megane 3 fiyati ...
    Degerli arkadaslar ilan vs gozunuze carparsa lutfen bi pm uzakligindayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali119

quote:

Orijinalden alıntı: yrtby_126

Arkadaşlar, aracın ekranında "gaz emisyonunu kontrol ettir" hatasını alıyorum. Servis lambası da yanıyor. Aracın eski sahibi uzun süredir bu hatanın var olduğunu ve pek önemsemediğini söyledi. Servise götürdüm, tüpten kaynaklanıyor LPG ustasına götür dediler. Bu sorunu daha önce yaşayan arkadaş oldu mu aranızda?

Lpgli olanlarda uzun süre düşük devir gidince bu hata olabiliyor. Kendi kendine geçiyor genelde. egzozdaki pis gazı atınca düzelir.

Teşekkür ederim dostum. Açıkçası pek önemli bir şey olacağını ben de düşünmüyorum ama yine de ara sıra uyarı veriyor, rahatsız ediyor. En son bir ustaya götürücem düzelmezse..

• quote:

Orijinalden alıntı: mtasova

Bulamadim bir turlu dizel temiz megane 2... Temiz olanlarda megane 3 fiyati ...
    Degerli arkadaslar ilan vs gozunuze carparsa lutfen bi pm uzakligindayim

Ben de çok aradım hocam. İyi bir şey arıyorsan 27-28 bin liradan aşağı temiz bir şey yok maalesef. İlanları sık sık takip edersen mutlaka bulursun.
  • Merhaba arkdslar. Expressionlrda far ve yagmur sensoru varmi varsa nasil calistirlyr. Birde depoyu fulleyince gittigim yol nasil sfirlaniyr. Lutfen yardim edin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün 2003 ekim çıkışlı 110 bin km deki Megane 2 sedan aracımın ön takımından ilk parçaları değiştirdim.Aslında biraz keyfi oldu ön rot kolları ve rot başları değişti.Üzerinden çıkanlar 2003 temmuz üretimi ve trw markaydı.Eğer ön takımda bir malzeme değiştirecekseniz trw markalı ürünleri tercih edin boşuna renault kutulu ürünlere 2 katını vermeyin.Ben trw marka rot kollarının çiftini 50 tl,rot başlarının çiftini ise 60 tl ye aldım.Extradan sağ üst motor takozunu da değiştirdim kopma yoktu ama laçkalaşmıştı inanın sanki egzoz sistemini komple değiştirmiş gibi oldu aracım çok sessizleşti ilk günkü durumuna döndü.Bu parçayı yanlış vermişler 2 çeşit var dizellerinki daha ucuz mais malı 100 tl ye almıştım ama yanlış olduğu için iade ettim başka bir yerden 8200014931 kodlu parçayı 130 tl ye aldım.Ayrıca geri vites müşürünü de değiştirdim tüm bunların işçiliğine özel renault servisinde 60 tl verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: LENCER
    Sizin araclarda da vites kolu gazi birakip basinca 5.viteste ilri geri yarim santimetre hareket ediyir mu?
    quote:

Orijinalden alıntı: yavuzali

Sizin araclarda da vites kolu gazi birakip basinca 5.viteste ilri geri yarim santimetre hareket ediyir mu?

O oluyor motor yüke biniyor normal bir durum.Ama alt motor kulağına baktığında.

peki bu esnada bir vurma bi sarsıntı oluyor mu özellikle 2000 devir altındapeki bu esnada bir vurma bi sarsıntı oluyor mu özellikle 2000 devir altında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzali -- 11 Mart 2015; 20:42:39 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LENCER
    quote:

O oluyor motor yüke biniyor normal bir durum.Ama alt motor kulağına baktığında.

peki bu esnada bir vurma bi sarsıntı oluyor mu özellikle 2000 devir altındapeki bu esnada bir vurma bi sarsıntı oluyor mu özellikle 2000 devir altında

Artik bu bölümde bazi durumdan dolayi cevap yazmama kararı aldım size pm atıyorum.

• tamerozgor kullanıcısına yanıt
    Cevabınızı yeni gördüm beyefendi, yardımcı oldugunuz için çok teşekkür ederim. Söylediğiniz şeyleri denemeye çalışacağım.

Allah tekrardan razı olsun, selametle.
  • merhaba arkadaşlar
    2006 model megane 2 aracımın genleşme kabındaki antifirizin rengi baya bi koyulaştı hiç antifrize benzemiyor kabın kapağında da yağlanma görüyorum ara sıra. ustaya gösterdim yağda su gözükmüyor, yağda fazla eksilmede yok, büyük ihtimal blok çatlağı gibi görünüyor ama sökmeden bilemem dedi usta. aracı alalı 7 ay oldu hiç hararet yaptırmadım, aracın çekişini hiç beğenmiyorum ama başka megane 2 lerede bindim onlarda aynı hiç çekmiyor, ani ivmelenme yok hiç birinde, çekişle ilgili sorunun bundan olacağını zannetmiyorum. zaten hararetin ortayı hiç geçtiğini görmedim
    1- bu belirtiler gerçekten blok çatlağınımı gösteriyor.
    çatlak ilaçları işe yaramaz çünkü yağın basıncı daha fazla dedi usta
    2- sizce ne yapmam lazım motoru söktürmelimiyim veya çatlak ilaçları falan denemelimiyim,
    3- antifrizi boşalttırıp blok ve hortumların içini nasıl temizleyebiliriz veya temizleyerek deneme yapmak gerekirmi
    4- sizce blok çatlama değilde conta yakma olabilirmi ikiside aynı belirtileri gösterebilirmi
    5- blok çatlaksa sıfır blok nereden bulunabilir
    6- çatlak varsa yaptırmakmı daha iyi olur blok değiştirmekmi
    biraz uzun oldu ama bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum
    iyi forumlar

• banada şanzıman inecek fiyat inice çıkacak falan demişti 2 yıl önce bir tamirci hala devam sadece sabah 1. vites biraz uzun gidiyorum düşük devir kendine geliyor siz ne yapmayı planlıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatsap

merhaba arkadaşlar
    2006 model megane 2 aracımın genleşme kabındaki antifirizin rengi baya bi koyulaştı hiç antifrize benzemiyor kabın kapağında da yağlanma görüyorum ara sıra. ustaya gösterdim yağda su gözükmüyor, yağda fazla eksilmede yok, büyük ihtimal blok çatlağı gibi görünüyor ama sökmeden bilemem dedi usta. aracı alalı 7 ay oldu hiç hararet yaptırmadım, aracın çekişini hiç beğenmiyorum ama başka megane 2 lerede bindim onlarda aynı hiç çekmiyor, ani ivmelenme yok hiç birinde, çekişle ilgili sorunun bundan olacağını zannetmiyorum. zaten hararetin ortayı hiç geçtiğini görmedim
    1- bu belirtiler gerçekten blok çatlağınımı gösteriyor.
    çatlak ilaçları işe yaramaz çünkü yağın basıncı daha fazla dedi usta
    2- sizce ne yapmam lazım motoru söktürmelimiyim veya çatlak ilaçları falan denemelimiyim,
    3- antifrizi boşalttırıp blok ve hortumların içini nasıl temizleyebiliriz veya temizleyerek deneme yapmak gerekirmi
    4- sizce blok çatlama değilde conta yakma olabilirmi ikiside aynı belirtileri gösterebilirmi
    5- blok çatlaksa sıfır blok nereden bulunabilir
    6- çatlak varsa yaptırmakmı daha iyi olur blok değiştirmekmi
    biraz uzun oldu ama bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum
    iyi forumlar

Blok çatlatsan arabada yağ bırakmaz.

her ustada blok çatlatmayı anlamaz. bence başka bir ustaya daha göster.

antifirizi boşalt tamamen TEKRAR KOY DENE Bİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cayenne_41 -- 12 Mart 2015; 17:26:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cayenne_41

Blok çatlatsan arabada yağ bırakmaz.

her ustada blok çatlatmayı anlamaz. bence başka bir ustaya daha göster.

antifirizi boşalt tamamen TEKRAR KOY DENE Bİ

cevabın için teşekkürler üstad
    başka bir ustaya daha göstereceğim ama bir hafta sonra , çünkü göstereceğim usta dükkanı taşıyor.
    kılcal bir çatlama olma ihtimali varmı veya sorun ne olabilir
    teşekkürler
  • Megane 2 de lpg li olarak tavsiye edermisiniz ederseniz 1,4 mü 1,6 motor mu tavsiye edersiniz arkadaşlar acil cevap lazım
  • mtasova kullanıcısına yanıt
    lpg hiç sıkıntı değil 130 000 kmdir tüp (toplam 220 000 küsür) bir sıkıntı görmedim çok şükür.
    bir 1.4 sahibi olarak kesinlikle 1.6 hem daha az yakıyor hem donanım daha fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerozgor

banada şanzıman inecek fiyat inice çıkacak falan demişti 2 yıl önce bir tamirci hala devam sadece sabah 1. vites biraz uzun gidiyorum düşük devir kendine geliyor siz ne yapmayı planlıyorsunuz

benim araç hiç kendine gelmiyor hocam. Para yok diye dursun dedim ama bu arabaya böyle binilmez. mecbur ustanın dediğini yapacağım gibi geliyor ama şimdilik para yok
  • murat1981pls kullanıcısına yanıt
    iç döşeme derken koltuk falansa hiç duymadım kapılar var ama hem zor bulunur hem 250-350 arası kolçaklar yoktu sanırım birde içinde
  • Arkadaşlar megane 2 arabamı satışa koydum. 2005 dinamik sunrooflu. sizce fiyat ne düzeyde olmalı?
    sol arka kapıdal bi karış boya, arka çamurluk değişmiş, bagajda ve sağ arka kapıda lokal boya var, 6000tl hasar kaydı var fakat başka bir değişne boya yok. 160 küsür binde kilometre. Bütün aksamları çalışıyor 4 kış lastiği de extra. Ayrıca geri görüş kamerası var, Sizce kaçtan gider?

Edit : Araç sedan arkadaşlar ve otomatik vites.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 12 Mart 2015; 23:51:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miyamoto Musashi

Arkadaşlar megane 2 arabamı satışa koydum. 2005 dinamik sunrooflu. sizce fiyat ne düzeyde olmalı?
    sol arka kapıdal bi karış boya, arka çamurluk değişmiş, bagajda ve sağ arka kapıda lokal boya var, 6000tl hasar kaydı var fakat başka bir değişne boya yok. 160 küsür binde kilometre. Bütün aksamları çalışıyor 4 kış lastiği de extra. Ayrıca geri görüş kamerası var, Sizce kaçtan gider?

Edit : Araç sedan arkadaşlar ve otomatik vites.

Hayirli satislar ilan linki varsa alabilirmiyim fiyat uygun olursa drgerlendirmek isterim

• 
Sayfa: önceki 11871188118911901191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.