Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karadenizyapi

bugun ön lasıtıgım patladı..lastikçide yaptırdım ..sonra 80 km yol gittim.ancak araç frene dokundugumda hafif titreme yapmaya basladı.90 km dede ufak titreme oldu...bu lastıkcı 34 hava bastı önlere..bundan olabilirmi..

Titreme genelde balans kaynaklı olur hocam. TAmirden sonra balans yaptırdınız mı lastikçiye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitto

quote:

bugun ön lasıtıgım patladı..lastikçide yaptırdım ..sonra 80 km yol gittim.ancak araç frene dokundugumda hafif titreme yapmaya basladı.90 km dede ufak titreme oldu...bu lastıkcı 34 hava bastı önlere..bundan olabilirmi..

Titreme genelde balans kaynaklı olur hocam. TAmirden sonra balans yaptırdınız mı lastikçiye?

Balans yapmadı.her lastik patladığında balans yapmak gerekirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastik her janttan ayrıldığında sökülen teker için balans gereklidir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sa

2005 model arabamda arada sırada oluyor. starta bastıgımda gıyyyyyy dıye ses gelıyo arac calısmıyor.

debrıyajdan ayagımı cekıp tekrar basıyorum calısıyor.

nedndır acaba ..
  • arkadaşlar megane 2 radyo teyp kodu nedir? sanırım aynıymış meganelarda??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

arkadaşlar megane 2 radyo teyp kodu nedir? sanırım aynıymış meganelarda??

Her aracın ayrı kodu olması lazım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar herkese,

Arkadaşlar direksiyonda çevirirken sarmanlardan sanırım ses geliyor, bunun maliyeti nedir sanayide fiyat bilgisi alabilir miyim ?

Ek olarak sağ ön, yolcu tarafında ki kalorifer peteklerinden sürekli trim sesi geliyor. Bu trim sesini nasıl kesebilirim, orası çıkarılıyor mu bir yardımcı olun çok rahatsız ediyor.
  • renolarda en tutulan hangi model
  • direksiyondan çıtırtı sesi geliyorsa büyük ihtimalle airbag sargısı arızası vardır çıtırtıyla beraber airbag lambası ve service lambası yanmaya başladığı an iç kısımdaki ffc kopmuş demektir bu konuda 2 senedir ilgileniyorum ve burdaki arkadaşlarada yardımcı olabilirim tel numaram profilimde yazılı teşekkürler
  • Selamlar
    Bizde dün 2004 megane 2 sedan dinamik versiyonunu aldık (sanruf) hariç
    araçta bazı masraflar var
    mesela sağ ayna otomatik kapanmıyor,oto elektirikçiye götürdük,bize fiyat veremedi kapıyı vs sökmek lazım dedi,bakmak lazım 300de tutabilir 20de tutabilir dedi,sizin fikriniz nedir bu arıza konusunda.
    Birde çukura girip çıkınca ses geliyor,sanayide baktırdık 2-3 şey değişmesi lazım dedi,600 tl gibi bir masraf çıkardık işçilik dahil.
  • lastik sensorun sibobunu tamir eden varmı yakın zamanda..
  • quote:

lastik sensorun sibobunu tamir eden varmı yakın zamanda..

aslında tamiri mümkünmüş fakat ben portekizden uyguna dek getirip sıfır orjinalin çiftini 160 tl ye getirip değiştirdim.Ama pili ve tamir takımı değişiyormuş.Şu konuda da anlatılmış:
    http://forum.donanimhaber.com/m_38919464/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

quote:

aslında tamiri mümkünmüş fakat ben portekizden uyguna dek getirip sıfır orjinalin çiftini 160 tl ye getirip değiştirdim.Ama pili ve tamir takımı değişiyormuş.Şu konuda da anlatılmış:

pil değişmediğine eminim.çunku açılacak vs kapak hiç yok..ancak sibop yeri gecenlerde sanalp...r da gördum tamır takımı..ama alıp nasıl tamir ediliyor hiçbir b ilgim yok..olmassa 80 lşraya orjınal satılıyor onlardan alıp taktıracsm..

• quote:

quote:

quote:

pil değişmediğine eminim.çunku açılacak vs kapak hiç yok..ancak sibop yeri gecenlerde sanalp...r da gördum tamır takımı..ama alıp nasıl tamir ediliyor hiçbir b ilgim yok..olmassa 80 lşraya orjınal satılıyor onlardan alıp taktıracsm..

Sensör arkasındaki silikon kesilip pil değişiyor linke tıkladıysanız resmi de mevcut.Başka bir aracın sensörünün pil değişim videosu da mevcut
    https://www.youtube.com/watch?v=QjrT7WBG6U8

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sensör arkasındaki silikon kesilip pil değişiyor linke tıkladıysanız resmi de mevcut.Başka bir aracın sensörünün pil değişim videosu da mevcut
    https://www.youtube.com/watch?v=QjrT7WBG6U8

Evet videoyu izledim birşey daha öğrendim. Ancak Bendeki problem sibobta.

• Sikintisiz dizel megane 2 satan varsa bana ulassin lutfen arkadaslar

• konuyu çözmediyseniz dönüş yapar mısınız. ona göre tecrübe ve fikirlerimi yazayım
  • Petrikan kullanıcısına yanıt
    benimkini hatırlamıyorum ama hemen her boyu deneyip maksimum cam sileni takmıştım eğer sağa sola vurmuyor ve siliyorsa sorun yok bence devam et
  • bir sonuç aldınız mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerozgor

konuyu çözmediyseniz dönüş yapar mısınız. ona göre tecrübe ve fikirlerimi yazayım

Üstadım sorunu tam olarak çözemedim. Şu an şöyle bir durum mevcut ; sorun yalnızca tek camda, o da şöfor mahali camı. Cam, kapı kapalı iken araç Çalışır vaziyette tek uzun tıklama ile tamamen aşağı kadar inerken; kapı kapalı şekilde tek uzun tıklama ile sonuna kadar kapanmıyor. Arada her seferinde 15-20 cm lik boşluklar kalıyor.

Kapı açık iken ise aşağı ya da yukarı uzun ya da kısa tıklama fark etmeksizin 10-20 cm aralıklarla açılıp kapanabiliyor.

Usta söküp Ayrıntılı inceleme istiyor, bende modülden şüpheleniyorum. Ancak 2 gündür bir rahatsızlıktan dolayı dışarı çıkamadım, bu Yüzden arabayı götürmedim.

Bu konu hakkında fikriniz varsa paylaşmanızdan minnettar olurum.

Selâmetle.

• 
Sayfa: önceki 11851186118711881189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.