Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.056.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11451146114711481149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar sunroof dugmesının bağlı oldugu döşeme yapışma sanırım.oda zamanla ayrılmış.bilgisi olan arkadaşlar.daha önce başına gelmiş.vs.yardımcı olurmusunuz.
  • Merhaba arkadaşlar megane 2 hb alarak bende aranıza katıldım asker dönüşü çektim baaydın araştırıyordum az yakar konforlu cinsten kısıtlı paralardan güzel araçlara biniliyormuş yalnız şunu söyleyeyim araca zevkle biniyorum gerçekten güzel bir araç almıştım diyorum.Şimdi biraz bakındım ama pek bişey bulamadım ufak tefek modifiye araç güzelleştirmek için neler tavsiye edersiniz? 2 fotoğraf attım araçta Çelik jant üzerindeydi ben ses sistemi aldım ve temizlik boyası yaptırdım şuanlık...

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eren1s -- 6 Eylül 2014; 20:14:25 >

• arkadaşlar geçen hafta far temizliği yaptım 2-3 saatimi aldı ve sonuç bence müthiş
     MEGANE II BÖLÜMÜ MEGANE II BÖLÜMÜ MEGANE II BÖLÜMÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: 35ben35

arkadaşlar geçen hafta far temizliği yaptım 2-3 saatimi aldı ve sonuç bence müthiş
     MEGANE II BÖLÜMÜ MEGANE II BÖLÜMÜ MEGANE II BÖLÜMÜ

Bunu nasil yaptınız ben de yapmak istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hdurak kullanıcısına yanıt
    Cok basit hocam far kenarlarini maskeliyeceksiniz.sonra ilk 1500 sonra 2000 zimpara ile bol sulu sekilde zimparalayin. Sonra temizce silip cilalayin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35ben35

Cok basit hocam far kenarlarini maskeliyeceksiniz.sonra ilk 1500 sonra 2000 zimpara ile bol sulu sekilde zimparalayin. Sonra temizce silip cilalayin

Yapí marketlerde bu zímpara olur mu cila olarak ne kullandınız teşekkürler

• hdurak kullanıcısına yanıt
    ben inşaat malzemesi satan bir yerden aldım.cila olarak megular plastx sipariş vermiştim öneri üzerine ama kargo gecikince elimdeki cilayı kullandım çbs belco çbs diğeri daha pahalı o alman çbs Türk malı.pek bi farkını göremedim.
  • Merhaba arkadaşlar, fren yaptıgımda tekerlerden gelen ıslık sesi fren disklerinin çiziliyor oldugunu gösteriyormuş; aracı bu şekilde 4-5 bin km kullanarak diskin çizilmesine neden olduk :)

Ne yapalım ilk arabamız, ilk deneyimlerimizi bu şekilde atlatacağız; usta her ne kadar disklerin çok aşırı çizilmediğini ancak değişmesi gerektiğini ama durumun yoksa 2-3 bin km daha bu şekilde aracın kullanılabileceğini kararı kendin ver dedi.

Yani her harlukarda ön diskleri değiştireceğim; arka disklerde sıkıntı yok, balataları güzel ama en kötü balatalarınıda değiştirmeyi planlıyorum.

Siz değerli arkadaşlarımdan ustadan önce fren disk ve balata hakkında öneri almak isterim, valeo-bosh-trv gibi marka ön diskler ortalama 120 tl civarında 280mm kalınlıkları var, orjinal reno disk ise 240 mm kalınlığa sahip ve 240 tl civarı yani 2 kat pahalı. Balatalarda ise markalar aynı fakat arada 20-30 tl arasında farklar mevcut; kullanan arkadaşlardan disk-balata tavsiyesi alırsam memnun olurum.

Aynı zamanda aracın bakımıda geliyor, en son 10 ay önce yapılan bakımdan itibaren araç 12 bin km yol gitti, bu işlemler yapılırken bakımıda yaptırmak istiyorum. Bu konuda da sormak istediğim husus araç 10 yaşında bir araç; yetkili servis 10 a 40 lık yağ kullanmış, araç 42 bin km de, siz tam sentetik olarak tabir edilen pahalı yağ mı kullanmamı önerirsiniz, yoksa ucuz kalın yağ mı kullanayım?

Son sorum ise şanzuman yağı hususunda, bahsettiğim üzere araç 10 yaşında ve otomatik vites, şu ana kadar şanzumanın bir sıkıntı ya da geçişlerde sıkıntı yaratmadı ancak şansuman yağı değiştirilmeli midir? (2004 model megane 2 otomatik , 42 bin km'de)

Sorularımı cevaplayacak arkadaşlara teşekkürler, sağlıcakla kalın.

Selametle.

• Bu hafta tatile Megane ile gittim geldim uzun yolda çok rahat bir araç, Antalya'da Sunrrof'lu bir araç da ayrı bir keyif oldu, Yaptığım Ankara_Antalya arası yolculukta da Km'de 19 Kuruş yaktı, Depom 45 Lt olması dolayısı ile de pek petrole uğramadım.
    Sahibinden'e ilan verdim 26.000 teklifi geldi kabul etmedim 27K düşünüyorum. Bunu satarsam bu özelliklerde ki arabayı kaça alabileceğimi de düşünmüyor değilim

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IORI -- 8 Eylül 2014; 13:13:43 >

• Hemen üstte göreceğin otomatik Megane sahibim.
    Yağı 10w40 Elf moligraf koyuyorum 2. yağ değişimi geldi hiç sorun yok.
    Otomatik şanzıman yağını 50 TL işçilik 60 TL civarı da yağ tutsa 100-110 civarına mal edersin ki değiştir kafan rahat olsun. Ben öyle yaptım. Değiştirmesi basittir. Altta şanzıman tapasından yağı boşaltıp, üstte arada vidası var oradan huni ile koyuyorsun.
  • Mükerrer mesaj oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IORI -- 8 Eylül 2014; 13:23:56 >
  • Megane 2 2008 Extreme donanıma en fazla kaç para verilmeli.
    60.000 km.dci.1.5....vesayir.
    Birde ne donanımı vardır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • IORI kullanıcısına yanıt
    Eyvallah üstadım bilgin için sağol.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megane-2-en-dolusu-budur..xenon-sunroof-vs-178338974/detay

Bende sahibindende bu aracı buldum. Araç fena değil. 22 bine verirse alıcam. Sende bir baksana belki bir fikir verirsin
  • SULZER S kullanıcısına yanıt
    Sahibi gıldır gıcık biri baksana arabayı yalamış yutmuş pek ineceğini sanmam. Tok satıcıya benziyor arabasını seviyor.
  • Arkadaşlar geçen gün 90-100 kmh ile ilerlerken birden enjeksiyon hatası verdi ekranda, aracı stop edip tekrar çalıştırdık ve ekrandan gitti yazı bir daha vermedi.Acaba sorun neyden kaynaklı kötü mazot koymadık hep shellden alıyoruz.Pislik'mi geldi acaba attıda öyle birşey dedi.Açıkçası moralimizi bozdu böyle birşey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IORI

Sahibi gıldır gıcık biri baksana arabayı yalamış yutmuş pek ineceğini sanmam. Tok satıcıya benziyor arabasını seviyor.

Valla uzun yol hakkaten çok keyifli. Ben sana bunun yerine 2006 veya 2007 laguna2 Turbo 2.0l tavsiye ederim. Hemde fiyatı çok uygun. Temizi 31bin 33bin gibi. Hem bir üst segment hemde çok konforlu çok kalite bir araç özellikle fiyatına göre. Geçen seneye göre pekde artmamış Fiyatları. Özellikle Megane lar kadar. Ama önemlisi seninki kadar temizini bulmak.
    Geçen sene kayınçoya aldım 21bine senin aynı donanım ama düz vites. Bu yaz valla 22bine bile müşteri çıkmadı. Arayan bile olmadı. Tamam seninki kadar tabiki temiz değil ama o kadar kötü değil. Bende pek anlamadım piyasayı.

• Arkadaslar ihtiyaci olan bir arkadasimiz varsa aracim satiliktir. Fiyat konusunda elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-megane-2-hb-1.6v-dinamik-pluslpg-fiyat-dustu-177833382/detay/

• arkadaşlar dün aracımın direksiyonunu ve topuzunu kaplattım bakım +alttakım da elden geçti lastikler yenilendi şuan aracıma aşığım

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

pasta cilayıda yedikten sonra garajda yatar :)

MEGANE II BÖLÜMÜ

MEGANE II BÖLÜMÜ

• fotoğraflar baya büyük çıkmış kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35emrah35 -- 9 Eylül 2014; 12:56:48 >
  • 
Sayfa: önceki 11451146114711481149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.