Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11411142114311441145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar 2005 model dizel hb dynamique aracım var iç kapı tutacakları rezil durumdaydı şikayet var. com da değişimi için renaulta talepte bulundum maalesef kabulu uygun görünmedi ..... bende bu tutacakları söküp kaynar suyun içinde 5 dakika bekletim bulaşık süngeri ile ovalayarak pulpul dökülen kaplamadan arındırdım şuan tamamen siyah ve daha iyi bir hal aldı bu durumdan şikayetçi arkadaşlarıma öneririm şuanki hali çok daha iyi

vites körüğüm temiz ama maalesef ki orjinal vites topuzunun da derisi pulpul atıp heryeri batırıyordu izmir 6. sanayiden krom kaplı vites topuzu alıp taktım tavsiye ederim 25 tl fiyatı gayet makul ve vites topuzu sert plastik ve pütürlü değil aksine yumuşak malzeme denemenizde fayda var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35emrah35 -- 25 Ağustos 2014; 17:42:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35ben35

teşekkürler onlar da olacak. hatta kapı kolları ve ve aynalar da gövde rengi olacak fakat dediğiniz yerler dinamik modeli gibi olsun istiyorum.gövde rengi değil de biraz daha koyu hatta onun boya kodunu nereden bulabilirim acaba?

Bende ilk başta düşünmüştüm dinamic gibi sonra gövde rengine karar verdim.Size tavsiyem çıkma alın hiç ugraşmayın zımpara astar boya vernik gibi işlerle.Piyasada bulunur.
  • ahmet1414 A kullanıcısına yanıt
    folyo işi 5 er dakikadan 10 dakika falan sürdü.tutamağın döşemeye bakan kısmına yapmadım.çünkü vidayı sökecek aparatım yoktu.saç kurutmayla ıstıp çektirerek yaptım.geçici olarak denemelik yaptım ama epey sağlam oldu.bitmiş olarak fotoğraf çekerim tabi ama yapılışını daha sonra çekerim.altındaki kalan boyayı bile daha kazımadım deneme içindi bu. eski aracım da güneşte çok beklemiş tavan komple yanıktı.onun için tavan folyosu almıştım oracal marka parlak siyah.takmak nasip olmadı kesip kapı kollarına uyguladım.
  • LENCER L kullanıcısına yanıt
    çıkma hiç aklıma gelmedi.kolay takılıp sökülen ve sökülürken boyaya zarar vermeden hallolursa mantıklı aslında.

35emrah35 ben de aslında kaplama düşünmüyordum hatta ilk aldığımızda aracı hata o bayalı kısım sanmıştım değilmiş.atık kısmı benim de gözüme daha güzel geldi.hatta folyoyu kapladıktan sonra pek de hoşuma gitmedi diyebilirim.elimde parlak siyah boya vardı iyi ki boyamamışım dedim.keşke sıcak su olayını dün söyleseymişsin kalktık alkolle silidik biraz beyazlar gibi oldu kapı tutamağı.artık bizim ya kaplama yada boyadan başka çaremiz yok.
  • şu resimde kırık halde görünen parçanın adı ne diye geçiyor bilen var mı? tedarik etmesi kolay mıdır?
     MEGANE II BÖLÜMÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

şu resimde kırık halde görünen parçanın adı ne diye geçiyor bilen var mı? tedarik etmesi kolay mıdır?
     MEGANE II BÖLÜMÜ

Megane 2 ön cam ızgara bakalit sag sol diye aratınca bu parçanın atındaki tüm parça çıkıyor.

• Arkadaşlar kolay gelsin.kendi başıma bir işe kalkışarak aracın bakımını sanayide yaptırmaya karar verdim.castrol magnatec 10w-40 diesel yağ aldım.http://www.hepsiburada.com/liste/castrol-magnatec-10w-40-dizel-4-lt-motor-yagi-652002/productDetails.aspx?productId=otm652002&categoryId=26005 linkteki ürün.birde linktekihttp://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/renault-megane-2-1-5-dci-filtre-set-delphi-mazot-120496739 ürünlerin aynını satın aldım.fakat satıcı bu gün beni aradı sadece mazot filtresinin delphi marka olduğunu diğerlerinin türk malı olduğunu söyledi yağ filtresinin de dahil olmak üzere.şimdi sorum şu serviste de bu parçalar kullanılmıyormu birde taktırsam sanayide bir sıkıntı olurmu acilen cevaplarınızı bekliyorum

üstad bi el atarmısın benim soruya da sence ne yapayım
    teşekkür ederim yorum için bende aküden şüphelenmiştim ve ölçtürdüm akü iyi dediler ama marş esnasında ölçülmedi ama, dediğiniz gibi yakıt sistemi ile alakalı olabilir mazot filtresini en son yağ değişimi yapılırken değiştirmemiştim.
    Her usta farklı bir tespitte bulunuyor bu yüzden aracımı bir yere götürüp yaptırmaktan çekiniyorum biraz daha araştırıp kendim tespit etmek yada şüphelendiğim noktaların listesini çıkarıp ustaya o zaman giderim.
    Mazot filtresinin dışında aşağıdakiler hakkında yorumlarınız nelerdir,
    Bobinlerde yada ısıtma bujilerinde bir sorun olabilir mi ?
    Enjeksiyonlarda bir sorun olabilir mi ? Bunu çok araştırdım ama araçta bu sorunla alakalı tespitlerim olmadı,
    Manyetik kaptörde sorun olabilir mi ?
    Açı kaydırıcı dedikleri parçada sorun olabilirmi ?

bunların hepsini araştırıyorum.
  • ahmet1414 A kullanıcısına yanıt
    yorum için teşekkürler
    motor ilk çalıştığında ses gelmiyor, her sabah işe giderken çalıştırıyorum sorunsuz çalışıyor bu güne kadar ilk çalışmada sorun yaşamadım ancak, kısa mesafeli bir yere gidiyorum aracı park ediyorum ve geri geldiğimde ki motor hale sıcak oluyor araç starta bastığımda çalışmıyor, şarj dinamosu çalışıyor motor titriyor ve bir süre sonra duruyor, ikinci yada üçüncü kez bastığımda araç çalışıyor, sizin başınıza gelen buna benzer bir durum mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afacan Dennis

üstad bi el atarmısın benim soruya da sence ne yapayım

Ben 3 yıl önce delphi yakıt filtresi aldım kendim taktım.Maşallah sorun yok şuan.
    Yağ kaliteli yağ mazot filtresi de delphi ki herkes övüyor forumda yağ filtresi polen hava filtresi sıkıntı yaratmazs umarım bundan sonra hava filtresini de 5 binde bir kendim değişcem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok aynı sorun değil küçük bir parça var sensör ne sensörü unuttum ondanda olabilir..servise gitmeden sanayide güveneceğin usta varsa göster çok para çıkartırlarsa servise götür
  • quote:

Yağ kaliteli yağ mazot filtresi de delphi ki herkes övüyor forumda yağ filtresi polen hava filtresi sıkıntı yaratmazs umarım bundan sonra hava filtresini de 5 binde bir kendim değişcem

5 Bin km degiştirmek lazım aslında.Dizellerde hava filtresi önemli degişince farkı hemen görüyosun.
  • Arkadaşlar 2004 model dinamigue 1.6 megane 2 hatasız araç 100 bin altı km de kaç civarı alınır....
    daha bi atak mı oluyor izce hocam araç ne zaman filtreler değişse bunu hissediyorumda
  • arkadaşlar megane 2 hb aracın sunroof motorunu sökmeyi bilen var mı acaba? motorun yerini tam olarak kestiremiyorum?
  • Ufaktan ufaktan satmayı düşünmeye başladım. İlanı kaçtan açmalıyım? 2004 model 129.000 Km Otomatik ve full
     MEGANE II BÖLÜMÜ
  • quote:

daha bi atak mı oluyor izce hocam araç ne zaman filtreler değişse bunu hissediyorumda

Yag degişiminde moleküller yenilendigi için motor rahat çalışıyor.Hava filtresi ise dizellerde önemli;turbo elektrik süpürgesi gibi vakum yapar dış havayı emerek basınçlı bir şekilde intercooler e daha sonra pistonlara.Eger filtre kirli ise rahat emiş saglamaz ve zengin karışıma dogru gider yakıt tüketimi artar.Birde dizel motorda performanslı sürüş rejim sıcaklıgında güzel oluyor.Ben bu eylül de 5-30 tam sentetik yagı denicem bakalım nasıl olcak paylaşırım buradan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LENCER

quote:

Yag degişiminde moleküller yenilendigi için motor rahat çalışıyor.Hava filtresi ise dizellerde önemli;turbo elektrik süpürgesi gibi vakum yapar dış havayı emerek basınçlı bir şekilde intercooler e daha sonra pistonlara.Eger filtre kirli ise rahat emiş saglamaz ve zengin karışıma dogru gider yakıt tüketimi artar.Birde dizel motorda performanslı sürüş rejim sıcaklıgında güzel oluyor.Ben bu eylül de 5-30 tam sentetik yagı denicem bakalım nasıl olcak paylaşırım buradan.

Bu gün aldıklarımı taktırdim bu gün mazot filtresi orjinal digerleri yan sanayi dedi adam taktirdim gitti bilerek almistim zaten yag camur gibi olmustu motoruyakmadan iyiki gelmissin dedi arac 5 litre yag aldi 10 40 castrol magnatec diesel yagindan koydum ama kafama takildi 5 litre yag aldi motora sıkıntı yaratmasın ? 5-30 tam sentetik bende denicem hocam illaki koycam bir gun motora bu yag bile motorun sesini değistirdigine gore o ne yapar kimbilir sonuclarimutlaka yaz👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Afacan Dennis -- 29 Ağustos 2014; 0:29:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 11411142114311441145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.