Şimdi Ara

Megane II Benzinli mi alayım; Dizel mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
60
Cevap
1
Favori
51.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öğretmenlik yapmaktayım.
    Elimdeki 12 milyar üzerine kredi çekip araba alacağım.

İkinci el Megane II almaya karar verdim

Benzin li modellere LPG sistemi randuman veriyor mu?
    Yoksa biraz daha dişimizi sıkıp dizel mi almak gerekiyor ?

Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

• yılda 10.000km civarı yapıyosan dizele gerek yok eğer 15.000 ve üstü yol yapacaksan dizel
  • bende benzinli lpg li megane 2 var gayet memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öz66

bende benzinli lpg li megane 2 var gayet memnunum.
    küçük bir karşılaştırma yaparsak.
    yakıt ve performans açısından kaybımız, kazancımız ne olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero01

küçük bir karşılaştırma yaparsak.
    yakıt ve performans açısından kaybımız, kazancımız ne olur ?

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Benzinden alınan performansı dizel asla veremez. Fakat az yaksın istiyorsan, Dizel gibisi yoktur. Seni asla üzmez. Benzin adamı bezdirir, gaza yüklenemezsin, için sızlar. Dizel öyle değildir, koklayarak çeker. Biraz ses yapar ama, hamama girende terler.

Selamlar,

Bir de Megan III çıkmadı mı? O kasa eski kasanın değerini düşürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alfredo

Merhaba,

Benzinden alınan performansı dizel asla veremez. Fakat az yaksın istiyorsan, Dizel gibisi yoktur. Seni asla üzmez. Benzin adamı bezdirir, gaza yüklenemezsin, için sızlar. Dizel öyle değildir, koklayarak çeker. Biraz ses yapar ama, hamama girende terler.

Selamlar,

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo

Selamlar,

Megane III 'ün sedanı yok diye biliyorum.

O acayip şekilli olan Megane 3 Hb in , Megane Sedan 2 'nin değerini düşürebileceğini sanmıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

quote:

Orjinalden alıntı: Alfredo

Selamlar,

Megane III 'ün sedanı yok diye biliyorum.

O acayip şekilli olan Megane 3 Hb in , Megane Sedan 2 'nin değerini düşürebileceğini sanmıyorum..

Alıntıları Göster
    kardes renault 1.5 dizlelerı gercekten berbat bır motor 100.000km sonra kapıya yanastırma bu motorları bence sen benzınlı al ne basın agrımasın

• quote:

Orijinalden alıntı: HELGOD

kardes renault 1.5 dizlelerı gercekten berbat bır motor 100.000km sonra kapıya yanastırma bu motorları bence sen benzınlı al ne basın agrımasın

Alıntıları Göster
    hem 2. el hemde borçlanarak dizel araç almanın hiçbir karı yok benim hesabıma göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocky_m5

hem 2. el hemde borçlanarak dizel araç almanın hiçbir karı yok benim hesabıma göre.

Alıntıları Göster
    madem ögretmensin dizele hiç bulaşma lpg li megane 1.6 16 v dynamic senin için en idealidir
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: HELGOD

çok doğru. bence benzinli al...

• quote:

Orijinalden alıntı: SISU

quote:

çok doğru. bence benzinli al...

Alıntıları Göster
    BENDE 2004 MODEL DİZEL CLİO VARDI ARABA 42.000 KMDE SATTIM SATARKEN ALACAK ARKADAŞLA SERVİSE GİTTİK SERVİS BU ARABA MOTOR İSTER YAKINDA 3/2 Sİ GİTMİŞ BUNUN DİYİNCE ŞOK OLDUM , KM ORJİNALMİ DİYE ARAŞTIRDIK KM ORJİNAL ÇIKTI , DAHA SONRA ÖĞRENDİKKİ BU DCI MOTORLARIN SIKIŞTIRMA ORANI YÜKSEK OLDUĞU İÇİN ÜFLEME YAPIYORMUŞ , EN SONUNDA BAŞKASINA SATTIM TABİ VEDE Bİ DAHA DCI MOTORMU KESİNLİKLE ALMAM ,SERVİSLERİN KARAKTERSİZLİĞİDE CABASI SEN BU ARABANIN MOTORUNUN ÜFLEME YAPTIĞINI NEDEN İZAH ETMİYORSUNDA ARACIMI KÖTÜLÜYORSUN !!! ŞİMDİ 190.000 KMDE SEAT TOLEDO ARABAM VAR LPG Lİ EN UFAK ÜFLEME VE YAĞ YAKMA YOK , DİYECEĞİM DİZELDEN UZAK DUR SAKIN HA , Bİ DÜNYA PARA HARCAYIP DA SATARKEN REZİL OLMA , EKONOMİ İSTİYORSAN LPG TAKTIRIRSIN OLUR BİTER , HEM BENZİNLİ ARABA BOZULURSA TAMİRİ KOLAYDIR DİZELLE YOLDA KALSAN AL BAŞINA BELAYI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mendel50 -- 18 Ağustos 2008; 14:21:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

BENDE 2004 MODEL DİZEL CLİO VARDI ARABA 42.000 KMDE SATTIM SATARKEN ALACAK ARKADAŞLA SERVİSE GİTTİK SERVİS BU ARABA MOTOR İSTER YAKINDA 3/2 Sİ GİTMİŞ BUNUN DİYİNCE ŞOK OLDUM , KM ORJİNALMİ DİYE ARAŞTIRDIK KM ORJİNAL ÇIKTI , DAHA SONRA ÖĞRENDİKKİ BU DCI MOTORLARIN SIKIŞTIRMA ORANI YÜKSEK OLDUĞU İÇİN ÜFLEME YAPIYORMUŞ , EN SONUNDA BAŞKASINA SATTIM TABİ VEDE Bİ DAHA DCI MOTORMU KESİNLİKLE ALMAM ,SERVİSLERİN KARAKTERSİZLİĞİDE CABASI SEN BU ARABANIN MOTORUNUN ÜFLEME YAPTIĞINI NEDEN İZAH ETMİYORSUNDA ARACIMI KÖTÜLÜYORSUN !!! ŞİMDİ 190.000 KMDE SEAT TOLEDO ARABAM VAR LPG Lİ EN UFAK ÜFLEME VE YAĞ YAKMA YOK , DİYECEĞİM DİZELDEN UZAK DUR SAKIN HA , Bİ DÜNYA PARA HARCAYIP DA SATARKEN REZİL OLMA , EKONOMİ İSTİYORSAN LPG TAKTIRIRSIN OLUR BİTER , HEM BENZİNLİ ARABA BOZULURSA TAMİRİ KOLAYDIR DİZELLE YOLDA KALSAN AL BAŞINA BELAYI

Alıntıları Göster
    Dizel almanızı tavsiye etmem...Benzinli megane II + lpg yemede yanında yat..lpg de meganeler sorun yaratmıyor diye duyuyoruz...
    Kulüpten bir arkadaşımıza illada lpg diye ısrar edince benzinli megane + lpg çaktırdık...memnun...
    bizim italyan lpg sevmiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: dozi17

Dizel almanızı tavsiye etmem...Benzinli megane II + lpg yemede yanında yat..lpg de meganeler sorun yaratmıyor diye duyuyoruz...
    Kulüpten bir arkadaşımıza illada lpg diye ısrar edince benzinli megane + lpg çaktırdık...memnun...
    bizim italyan lpg sevmiyor...

Alıntıları Göster
    megane ın dizelini bilmiyorum ama su anda benzinli megane II ve dizel fiesta aracım var. şehir içi dizel oldukca güzel az yakması kacısı falan malum benzinli arabayı trafikte devirli kullanamayınca dizeller daha iyi kacıyolar. ama şehir dışı fiestayla 65 ytl ye gidip geldiğim yolu aynı hızda megane II ile 80 ytl ye gidip geliyorum. Hesap budur hocam. Konfor olarak lafını bile etmeye değmez tabiki benzinli.

• quote:

Orijinalden alıntı: chevymel1

megane ın dizelini bilmiyorum ama su anda benzinli megane II ve dizel fiesta aracım var. şehir içi dizel oldukca güzel az yakması kacısı falan malum benzinli arabayı trafikte devirli kullanamayınca dizeller daha iyi kacıyolar. ama şehir dışı fiestayla 65 ytl ye gidip geldiğim yolu aynı hızda megane II ile 80 ytl ye gidip geliyorum. Hesap budur hocam. Konfor olarak lafını bile etmeye değmez tabiki benzinli.

Alıntıları Göster
    hocam ben benzinli kullanıyorum lpg de yok ama diğer araçlara göre çok az yakıyor şehir içi 270 ykr falan.performansıda sizi oldukça tatmin edecektir 115 hp kalkışta falan çoğu aracı geride bırakırsınız.birde sınıfının en sessiz aracı

• quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

hocam ben benzinli kullanıyorum lpg de yok ama diğer araçlara göre çok az yakıyor şehir içi 270 ykr falan.performansıda sizi oldukça tatmin edecektir 115 hp kalkışta falan çoğu aracı geride bırakırsınız.birde sınıfının en sessiz aracı

Alıntıları Göster
    Benzinli bence...

Megane dediğin , 140 la giderken bile gazı kökleyince atak yapabilen bir arabadır.Ve ayrıca , dizel in tırıltısından rahatsız olma durumu var...

Yılda 15.000 den falza yapmıyorsan dizele hiç gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

Benzinli bence...

Megane dediğin , 140 la giderken bile gazı kökleyince atak yapabilen bir arabadır.Ve ayrıca , dizel in tırıltısından rahatsız olma durumu var...

Yılda 15.000 den falza yapmıyorsan dizele hiç gerek yok

Alıntıları Göster
    1.5 DCi

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

neye göre berbat bir açıklarsan sevinirim. kapımda 117.000 de 1.5 dci 80gb bir araç yatıyorüstelik sw. yolculuk esnasında araç ful dolu iken (bagaj dahil) kalkışlarda olsun sollamalarda olsun ani duruşlarda olsun hiç problem yaşamadım. üstelik zorlamadan 185km gördüm. Motordan öyle aman aman bir ses gelmiyor. ses birazda koyulan mazotla alakalı. her dizel gibi tabiki ses mevcut ama aracın dizel olduğunu bildiğin için bu ses rahatsızlık vermiyor. araç düzgün kullanıldıysa bakımları düzenlli ve düzgün yapıldıysa hiç sorun yaşamazsın.

-----

hocam fazla km az km olayı diye birşey yok artık bana göre, bende alırken yıllık 10. bini bullaz diyordum 2 ayda 5bin km yol yaptım bazen istek dışı mecburi kullanımlar oluyor.
    aslında yakıttan çok konfor önemli dizel deyip düşük model almaktansa, aradaki fiyat farkı ile benzinli olsun dolu olsun, dıştan bakıldığında pek göze gelmesede koltuga oturunca keşke şuda olsa demeden geçemiyorsunuz.

şimdiden hayırlı olsun. allah gönlüne göre versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

quote:

neye göre berbat bir açıklarsan sevinirim. kapımda 117.000 de 1.5 dci 80gb bir araç yatıyorüstelik sw. yolculuk esnasında araç ful dolu iken (bagaj dahil) kalkışlarda olsun sollamalarda olsun ani duruşlarda olsun hiç problem yaşamadım. üstelik zorlamadan 185km gördüm. Motordan öyle aman aman bir ses gelmiyor. ses birazda koyulan mazotla alakalı. her dizel gibi tabiki ses mevcut ama aracın dizel olduğunu bildiğin için bu ses rahatsızlık vermiyor. araç düzgün kullanıldıysa bakımları düzenlli ve düzgün yapıldıysa hiç sorun yaşamazsın.

-----

hocam fazla km az km olayı diye birşey yok artık bana göre, bende alırken yıllık 10. bini bullaz diyordum 2 ayda 5bin km yol yaptım bazen istek dışı mecburi kullanımlar oluyor.
    aslında yakıttan çok konfor önemli dizel deyip düşük model almaktansa, aradaki fiyat farkı ile benzinli olsun dolu olsun, dıştan bakıldığında pek göze gelmesede koltuga oturunca keşke şuda olsa demeden geçemiyorsunuz.

şimdiden hayırlı olsun. allah gönlüne göre versin.

Alıntıları Göster
    bezinli tercih ediliyo meganelarda renonun dizeli pek tutulmuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: luganoo

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: luganoo

Yani bazen bilerek mi yorum yapılıyor yoksa sallamamı anlamış degilim.Bu dizel tutulmuyor olsa idi benzinli ile aynı fiyat olurdu herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: luganoo

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: luganoo

E yok artık çüş artık demekten kendimi alamıyorum. Sen hangi ülkede yaşıyosun. Arabistan'da falan mı? Dizel tutulmuyomuş. Çık yola bak Renault arabalarına. 10'lu gruplar halinde say arabaları. Kaç tanesi dizel kaç tanesi benzinli.

Sallamasyon yapılırda bu kadar yapılmaz yani.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.