Şimdi Ara

megane II 1.5 dci elektronik arıza problemi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
9.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhabalar.. 2005 model megane II sportway 1.5 dci model arabam var.. henüz daha 15.000 km de.. bakımlarını eksiksiz yaptırıyorum gözüm gibi bakıyorum.. bundan 1-2 gün önce aracımda gösterge panelinde "elektronik arıza" diye bi uyarı çıktı.. service ışığı yandı.. motoru durdurup kaputu açtım.. kablolarla falan oynadım.. 2 gündür o uyarı daha gözükmedi.. servise gittim bilgisayarları bozukmuş bakamadılar.. bugün ise daha farklı bişe oldu.. yine aynı ekranda bu sefer kablo sarmalı şeklinde bi işaret çıktı.. her çalıştırdığımda artık o işaret çıkıyo.. 1-2 sn gözüküp sonra kayboluyor.. merak ediyorum acaba bu sorun neden olur... serviste önemli bişe değildir dediler bilgisayarla silinir dediler ama pek güvenesim gelmiyo onlara da.. fikri olan var mı?

• quote:

Orjinalden alıntı: NaCReS

herkese merhabalar.. 2005 model megane II sportway 1.5 dci model arabam var.. henüz daha 15.000 km de.. bakımlarını eksiksiz yaptırıyorum gözüm gibi bakıyorum.. bundan 1-2 gün önce aracımda gösterge panelinde "elektronik arıza" diye bi uyarı çıktı.. service ışığı yandı.. motoru durdurup kaputu açtım.. kablolarla falan oynadım.. 2 gündür o uyarı daha gözükmedi.. servise gittim bilgisayarları bozukmuş bakamadılar.. bugün ise daha farklı bişe oldu.. yine aynı ekranda bu sefer kablo sarmalı şeklinde bi işaret çıktı.. her çalıştırdığımda artık o işaret çıkıyo.. 1-2 sn gözüküp sonra kayboluyor.. merak ediyorum acaba bu sorun neden olur... serviste önemli bişe değildir dediler bilgisayarla silinir dediler ama pek güvenesim gelmiyo onlara da.. fikri olan var mı?

Başka servise gitmeyi dene o bahsetiğin ışık dizel motorun bujilerini ısıtması ile ilgili
  • kesinlikle başka bir serviste baktır ne olur ne olmaz başta ufaktır zarar vermiyo dersin sonradan allah muhafaza başına daha fazla masraf açar. en sağlıklısı servise göstermen.

agrızada çıkan sembolün ne anlama geldiğinni kullanım klavunzunda bakabilirsin en varsa eger en azından ne anlama geldiğini ögrenirsin. sonucu bildirirsen seviniriz, başımıza gelirse ne olduğunu bilelim
    geçmiş olsun
  • Garantiden yaptırırsın merak etme.En kısa zamanda servise götür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: NaCReS

herkese merhabalar.. 2005 model megane II sportway 1.5 dci model arabam var.. henüz daha 15.000 km de.. bakımlarını eksiksiz yaptırıyorum gözüm gibi bakıyorum.. bundan 1-2 gün önce aracımda gösterge panelinde "elektronik arıza" diye bi uyarı çıktı.. service ışığı yandı.. motoru durdurup kaputu açtım.. kablolarla falan oynadım.. 2 gündür o uyarı daha gözükmedi.. servise gittim bilgisayarları bozukmuş bakamadılar.. bugün ise daha farklı bişe oldu.. yine aynı ekranda bu sefer kablo sarmalı şeklinde bi işaret çıktı.. her çalıştırdığımda artık o işaret çıkıyo.. 1-2 sn gözüküp sonra kayboluyor.. merak ediyorum acaba bu sorun neden olur... serviste önemli bişe değildir dediler bilgisayarla silinir dediler ama pek güvenesim gelmiyo onlara da.. fikri olan var mı?

Bitiremediler gitti şu meganelerin elektronik arızalarını...Elektronik arıza yazısı her şeyden olabilir, baktırmak lazım.Ama o kablo sarmalı dediğin işaret 'Kızdırma bujisinin devreye girip çıktıgını gösterir.Arıza işareti değildir Dizel araclarda bulunur.Özellikle soguk havalarda mazotun akışkanlıgını artırarak donma sonucu mazot pompasının arızalanmasını engeller.Takılma bu işarete.
  • 2005 dci araba 15000 km de olması çok ilginç. ilk sahibi sen misin?. hiç kullanmamış gibisin. eğer ilk sahibi isen zarardasın:)
  • ilgi gösteren arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.. servise gittim baktırdım.. çıkan işaret sizinde söylediğiniz gibi kızdırma bujisiyle alakalı.. bunun bi sorun olmadığını söylediler.. ama 15.000 km boyunca ilk kez gözükmesi yinede ilginç.. elektronik arıza yazısına ise şöyle bi anlam getirdiler.. bi defasında airbag hatası vermiş araç.. sebebide koltuğun düzgün ayarlanmamış olmasıymış.. aracın sahip olduğu bilgisayar sistemi koltuğukla direksiyon mesafesini ölçerek airbag i olası kazalarda ona göre şişiriyomuş.. birde motor yağı eksilmiş dedi adam.. o da bakımda yağ deiştirirken falan olmuştur die düşündük.. sorun yok yani..

nightwalker evet arabanın ilk sahibi benim.. çok fazla kullanmıyorum.. yaşadığım şehir küçük bi şehir ayrıca uzun yola da pek çıkmak nasip olmadı.. senede maksimum 1 ya da 2 kere gidebiliyorum ancak.. zararda olduğumu neden düşünüyosun..? :) ben bu arabayı sıfır aldım ve bi kaza bela olmazsa baya bi uzun süre kullanmayı düşünüyorum.. o yüzden arabayı fazla hırpalamıyorum.. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.