Şimdi Ara

Megane 4 Joy 1.6 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
3
Favori
138.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yurd4kul

Dostlar ben de Megane 4 1.6 almaya niyetlendim fakat motorun sadece rodaj süresinde değil devamında da yağ eksiltme yaptığı yazılmış şikayetvar sitesinde. Servis rodaj süresince 1000km için 0.5 litreye kadar yağ eksiltmenin sorun teşkil etmeyeceğini yazıyor fakat kullanıcılar bu konudan dertli. Ben de bu durumdan ötürü almaktan vazgeçtim. 2 sayfa komple yağ eksiltme şikayeti mevcut ilgili sitede.
    Merhaba
    Aracın fabrika çıkışlı motor yağı 5w30. İnce bir yağ.
    Yağlar mevsimsel koşullara incelikleri ve kalınlıkları seçilmelidir.
    Erzurum ve antalya da aynı viskotize de yağ kullanamazsın.
    Araç ilk 20.000 de yağ eksiltmesi yaşayan olduğu doğrudur.
    Yetkili serviste 5w40 yağ ile değişim yapıp bu sorunu bitenlerin oranı %90.
    Sorun yağ değiştirme aralığı. 20.000 e dayanıklı yağ yok. Her 10.000 de bir yağ değiştir sorun yaşama.
    Ayrıca yanlış yağ koyanlarda çok var. 10w40 yağ koyarsan eksiltir tabiki.
    Egea 1.4 araçlarda yağ eksiltme sorunu var. Lpg takılıyor üstüne bir de. Servise gidiyorsun daha kalın yağ koyuluyor.
    Yani özetle fabrika çıkışlı motor yağlarını ince koyuyorlar. Daha sessiz bir araba oluyor. Eksiltme var ise aynı viskotize daha kalite yağları dene. Yine sorun varsa bir üstü kalın yağa geç.
    Yollar megane 4 ler , egealarla dolu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu başlık neden pasif...

• quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Bu başlık neden pasif...
    Herkes megane Facebook gruplarında

• Megane 4 joy 2019 larda cam açık kilide 2 kere basınca kapatma var mı.

• yirthan kullanıcısına yanıt
    Var

• quote:

Orijinalden alıntı: Burberrys42

Var
    Evet hızlı basmak gerekiyormuş galiba.
    Dün yapmıştım olmamıştı...

• Arkadaşlar merhaba,

Annemin Megane 4 1.6 16v benzinli aracının bakım zamanı geldi. Araca motul ya da liqui moly yağ koymak istiyorum ancak yağ bulucuda aracın modeli mevcut değil. Kullanan var ise hangi yağı tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beetle Juice

Arkadaşlar merhaba,

Annemin Megane 4 1.6 16v benzinli aracının bakım zamanı geldi. Araca motul ya da liqui moly yağ koymak istiyorum ancak yağ bulucuda aracın modeli mevcut değil. Kullanan var ise hangi yağı tavsiye edersiniz?

Teşekkürler.
    Fabrika yağı 5w30.
    Lpg yok ise rn710 onayı olan 5w30 seçin.
    Lpg var ise rn710 onayı olan 5w40 yağ seçin.

Lpg li araçlara motul xcess 5w40, elf sxr 900 5w40 uygun.
    Lpg siz araçlara shell helix ultra 5w30 uygun.

Megane 4 1.6 motor , megane 3 teki 1.6 motor ile aynı. Motul de bu şekilde çıkıyor. Tavsiyesi eco energy 5w30 ancak rn710 onayı yok.

• Burberrys42 B kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim detaylı yanıt için.

2 aya kadar lpg taktırmayı düşünüyorum, bu durumda lpgli araca uygun yağ mı kullanmalıyım yoksa normal yağ kullanıp yeniden masraf edip daha sonra tekrardan lpgli araca uygun yağ ile değiştirmeli miyim?
  • quote:

Hocam çok teşekkür ederim detaylı yanıt için.

2 aya kadar lpg taktırmayı düşünüyorum, bu durumda lpgli araca uygun yağ mı kullanmalıyım yoksa normal yağ kullanıp yeniden masraf edip daha sonra tekrardan lpgli araca uygun yağ ile değiştirmeli miyim?
    2 aya kadar lpg taktıracaksanız 5w40 yağ koyun şimdiden. 5w30 yağ lpg de eksiltme yapar.
    Ayrıca yetkili servislerin %90 nı benzinli megane 4 1.6 lara zaten 5w40 rn710 onaylı elf, shell, castrol, po yağlar koyuyor.
    Lpg li megane 4 e motul 8100 xcess 5w40 en doğru tercih olacaktır. Hepsiburada dan Hepsiburada satıcı fransa üretimi yağları tercih ediniz.

• İyi günler değerli form üyeleri bugün itibariyle megan 4 joy ailesine katılmış bulunmaktayım, Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin, sizlere iki sorum olacak aldığım araç 9000 km civarında bakım zamanı gelmiş kendim yaptıracağım aracı satan arkadaş bakımını yaptırmamış ekranda uyarı işareti var, birincisi aracın bakımını, özele mi yoksa servise mi yaptırmalıyım aracın modeli 2017, ikincisi serviste bu araç için bakım masrafı ne kadar? Sizlerin başka tavsiyeleri varsa öğrenmek isterim iyi günler saygılar.

Hocam merhaba tekrardan,

Kaç litre yağ almam gerekiyor bir bilginiz var mı?
  • quote:

2 aya kadar lpg taktıracaksanız 5w40 yağ koyun şimdiden. 5w30 yağ lpg de eksiltme yapar.
    Ayrıca yetkili servislerin %90 nı benzinli megane 4 1.6 lara zaten 5w40 rn710 onaylı elf, shell, castrol, po yağlar koyuyor.
    Lpg li megane 4 e motul 8100 xcess 5w40 en doğru tercih olacaktır. Hepsiburada dan Hepsiburada satıcı fransa üretimi yağları tercih ediniz.

Alıntıları Göster
    Otomobil yağları konusunda engin bir bilgiye sahipsiniz ama bazı bilgiler doğru değil. Genel bilgilere girmeyeceğim ama Motul satıcı şundan al demek doğru değil. Fransa üretimi hiç yazmayalım çoğu yağ grubu İtalya üretimi.

• quote:

Hocam merhaba tekrardan,

Kaç litre yağ almam gerekiyor bir bilginiz var mı?
    Merhaba 4 litre alıyorum. Yarım litre fazla geliyor.
    Yanlış hatırlamıyorsam aynı araç modeline sahiptik. 4 litre almanız yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brabus

Otomobil yağları konusunda engin bir bilgiye sahipsiniz ama bazı bilgiler doğru değil. Genel bilgilere girmeyeceğim ama Motul satıcı şundan al demek doğru değil. Fransa üretimi hiç yazmayalım çoğu yağ grubu İtalya üretimi.

Alıntıları Göster
    2 ay önce Hepsiburada dan Hepsiburada satıcısından motul yağ aldım Fransa üretimi. Bu alışverişten önce farklı bir satıcıdan aldığım aynı yağı italyan üretimi diye iade ettim.

Benim yağlar alakalı bir iddiam ve uzmanlığım yok.
    Ben sadece kendi arabamın ihtiyaçları doğrultusunda araştırma yaptım ve edindiğim bilgileri aynı aracı kullanan kişiler ile paylaştım.

Hatalı olduğunu düşündüğünüz konuları yazarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burberrys42 -- 23 Ocak 2020; 1:39:40 >

Çok teşekkür ederim. Hepsiburada dan hangi satıcıdan aldınız? Link verirseniz bende oradan alayım.
  • quote:

2 ay önce Hepsiburada dan Hepsiburada satıcısından motul yağ aldım Fransa üretimi. Bu alışverişten önce farklı bir satıcıdan aldığım aynı yağı italyan üretimi diye iade ettim.

Benim yağlar alakalı bir iddiam ve uzmanlığım yok.
    Ben sadece kendi arabamın ihtiyaçları doğrultusunda araştırma yaptım ve edindiğim bilgileri aynı aracı kullanan kişiler ile paylaştım.

Hatalı olduğunu düşündüğünüz konuları yazarsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Motul merkezde çalışıyorum kısaca.

Eğer İtalya üretimi şu şekilde Fransa üretimi şu şekilde farkı gibi bir kaynak varsa belirtirseniz sevinirim. Ben yazamıyorum şu ülke üretimi alın gibi. Sizin mesajı okuyan herkes İtalya üretimi bir ürün gelse iade eder. İkinci konu da şu satıcıdan al demek de çok doğru değil. Bunu Motul marasına özel değil genel Satış Dağıtım mantığında söylüyorum.

Bu 2 konuda bir detaylı bilginiz varsa paylaşabilirsiniz. İnternette herkes okuduğundan insanları yönlendirdiğimizden ben açıkçası emin olduğum konularda paylaşım yapıyorum.

• quote:

Çok teşekkür ederim. Hepsiburada dan hangi satıcıdan aldınız? Link verirseniz bende oradan alayım.
    https://www.hepsiburada.com/motul-8100-x-cess-5w40-4-litre-uretim-tarihi-2018-p-OTYAGCRSI1578?magaza=Hepsiburada

2018 üretimi diyor ilanda ancak yeni tarihli yağ geliyor. Bana öyle oldu. Size de öyle olur inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burberrys42 -- 24 Ocak 2020; 0:44:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brabus

Motul merkezde çalışıyorum kısaca.

Eğer İtalya üretimi şu şekilde Fransa üretimi şu şekilde farkı gibi bir kaynak varsa belirtirseniz sevinirim. Ben yazamıyorum şu ülke üretimi alın gibi. Sizin mesajı okuyan herkes İtalya üretimi bir ürün gelse iade eder. İkinci konu da şu satıcıdan al demek de çok doğru değil. Bunu Motul marasına özel değil genel Satış Dağıtım mantığında söylüyorum.

Bu 2 konuda bir detaylı bilginiz varsa paylaşabilirsiniz. İnternette herkes okuduğundan insanları yönlendirdiğimizden ben açıkçası emin olduğum konularda paylaşım yapıyorum.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim cevabınız için.
    İlk olarak neden Hepsiburada satıcısından almalarını tavsiye ettiğimi söyleyeyim. Çünkü sizde bilirsiniz Motul un sahtesi çok fazla. Bu riske girmeye değmez. Bu satıcı haricinde nerden alırlarsa alsınlar akıllarında bir şüphe olacak.
    Diğer konu italya ve fransa üretimi ne fark eder. Ben de fark etmez diye düşünürken bu konuyu araştırdım. Örneğin shell helix ultra yağın Almanya ve romanya üretimini test edip karşılaştıran YouTube videosu izledim. İki farklı ülkede üretilen aynı marka yağın değerlerinin farklı olduğunu gördüm.
    Motule gelirsek, italya fransa mevzuna. Motule ulaşmaya çalıştım cevap istedim bu konuda. Ancak cevap alamadım muhatap bulamadım. Asıl ben değil motul cevaplamalı ispat etmeli italya fransa üretimi aynı kalite yağlar olduğunu....
    Megane 4 ten örnek verelim. Benim aracım hb ispanya üretimi. Türkiye üretimi sedan ile aynı kalitede aynı standartlarda mı üretildi. Hayır.. ülkeden ülkeye değişiyor ürünlerin kalitesi.
    Sedanlarda ne sorun var diyenlere , kronik sorun olarak amortisör , içeri su alma , kapı fitilleri , trim sesleri .... diye cevap verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burberrys42 -- 24 Ocak 2020; 0:43:55 >

• Madem motulde çalışıyorsunuz, hazır sizi bulmuşken soruyum.
    Neden RN710 onaylı 5w30 yağ satmıyor Motul. Yurtdışında olduğunu duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burberrys42 -- 24 Ocak 2020; 0:50:31 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.