Şimdi Ara

Megane 4 Joy 1.6 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
109
Cevap
3
Favori
138.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tşkr ederim iyi dilekleriniz için. Daha iyileri sizin olur inşallah.

Doğrudur benzin ile kullanıyorum. Aracim 5300 km. civarı oldu şu anda. Sanırım ilk mesajımı güncellemem gerekir. Rodaj süresinden sonra çekişi de oldukça güzelleşti. Tabiki turbolu araçlar gibi olmasını beklememek gerekir. Fakat ivmelenmesi oldukça keyifli, güzel.

Ne mekanik bir problem yaşadım, ne de trim sesi vb. hiç bir şey yok çok şükür. Zaten araç tok ve sağlam bir his veriyor. Umarım böyle devam eder.

Tüketime gelince inanın hiç ölçüm yapmadım. Şu anda ortalama tuketim 7.3 görunüyor yol bilgisayarinda. Fakat 5300 km. boyunca ECO modu neredeyse hiç kullanmadım. Hatta motor açilsın diye 1000 km.den sonra peformans testleri yaptım 180 km hizlara çiktım. Yalnız şunu rahatlıkla söyleyebilirim bu aracı devrinde kullanırsanız yakıt yönünden üzecek bir araca benzemiyor.

Lafin özü araçtan oldukça memnunum. Fakat şu anki fiyatlar ile sıfır araç almak oldukça zorlaştı. Bugün olsa araç alma işini iyice düşünmem gerekirdi. Belkide vazgeçerdim. Umarım gönlünüze göre bir araç alırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Formdas

Tşkr ederim iyi dilekleriniz için. Daha iyileri sizin olur inşallah.

Doğrudur benzin ile kullanıyorum. Aracim 5300 km. civarı oldu şu anda. Sanırım ilk mesajımı güncellemem gerekir. Rodaj süresinden sonra çekişi de oldukça güzelleşti. Tabiki turbolu araçlar gibi olmasını beklememek gerekir. Fakat ivmelenmesi oldukça keyifli, güzel.

Ne mekanik bir problem yaşadım, ne de trim sesi vb. hiç bir şey yok çok şükür. Zaten araç tok ve sağlam bir his veriyor. Umarım böyle devam eder.

Tüketime gelince inanın hiç ölçüm yapmadım. Şu anda ortalama tuketim 7.3 görunüyor yol bilgisayarinda. Fakat 5300 km. boyunca ECO modu neredeyse hiç kullanmadım. Hatta motor açilsın diye 1000 km.den sonra peformans testleri yaptım 180 km hizlara çiktım. Yalnız şunu rahatlıkla söyleyebilirim bu aracı devrinde kullanırsanız yakıt yönünden üzecek bir araca benzemiyor.

Lafin özü araçtan oldukça memnunum. Fakat şu anki fiyatlar ile sıfır araç almak oldukça zorlaştı. Bugün olsa araç alma işini iyice düşünmem gerekirdi. Belkide vazgeçerdim. Umarım gönlünüze göre bir araç alırsınız.

çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz ve tecrübelerinizi paylaştığınız için.

evet maalesef sıfır araçlar artık çooookkk pahalı geliyor,bu yüzden ikinci el bakacağım zaten.

iyi sürüşler dilerim.

• 4 ay önce 66bine alınan araç şu anda 74e anca alınıyor. 2017ler bitincede 80e falan ancak düşerler heralde. Aynı donanımın dizel otomatiği ise bundan 50 bin lira daha pahalı. Nasıl bir fiyat dengesi anlayamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkeze selam, joy paket 1.6 benzinli bir tanede ben aldım aracı hiç tanımıyorum, 2 güne kadar teslim alırım herhalde,
  • cingenali C kullanıcısına yanıt
    Önceki aracınız biraz eskiyse bunun sürüşü çok rahat gelecektir. Benim görüşlerim şunlar: dış görünüşü çok iyi, iç görüntü ve malzeme kalitesi ortalama, sürüş hissi iyi, donanımı yeterli (kol dayama yok, müzik sistemi kötüye yakın, koltuklar pek kaliteli görünmüyor, bunlar olsa donanımı benim için full gibi olurdu), motor performansı da ortalama. Lpg işi biraz muallak.

Fiyatına göre kıyaslayınca bence güzel araba. Geçen seneki fiyatları güzelmiş. Bu fiyatlar aslında çok, ama tüm araçlar böyle maalesef. Tüm sıfır araç fiyatları resmen uçmuş. Bunun aynı donanımlı 90 beygir dizeli 30 bin lira daha pahalı, dalga geçiyorlar resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 1 Şubat 2018; 14:18:12 >
  • Megane 4 sedan 1,6 joy 2017 model aracımda lastik basınç sensörü olmadığı yönünde bilgi almıştım.Fakat geçen hafta kış lastiğinden yaza geçerken lastik değiştiren arkadaş basınç sensörlü sübap olduğunu söyledi.Araç sensörü arıyor fakat herhangi bir tanımlama veya eşleşme yapamadım.Acaba yeri mi hazır? Bu konuda bilgisi olan varsa bilgi verirse şimdiden teşekkürler. Aracım 4800 km 'de herhangi bir sıkıntı yaşamadım tavsiye ederim.
  • megane 4 joy 1.6 alıp bir sene kullanıp sonra istediğim para birikirse satıp dizel araç almak istiyorum
    Sizce megane benzinli alıp sonra dizele geçmek mantıklı olur mu?

çünkü dizel beni maddi açıdan zorlayacak
  • Herkese merhabalar megan joy vites konsolu thoc vites konsolu ile değiştirilebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: structuralengineer

megane 4 joy 1.6 alıp bir sene kullanıp sonra istediğim para birikirse satıp dizel araç almak istiyorum
    Sizce megane benzinli alıp sonra dizele geçmek mantıklı olur mu?

çünkü dizel beni maddi açıdan zorlayacak

Bence megane 1.6 diğer araçlarla kıyaslayınca mantıklı. Ama dizel alacak olsaydım şu anki fiyatıyla megane dizel almazdım. 1 yıl binip satarsan her araçta değer olarak zararın olur. Bunu göze alıyorsan bence alıp satmaya değer. Benzin dizel farkından dolayı her 10 bin km'de en fazla 2000 tl zarar edersin. 1 yıl gibi kısa süreli al satlarda bence bunu dert etmeye gerek yok.

• 1500 Km'de bir araca sahibim.

Geçen gün haftasonu sahil trafiğine oradan da köprü trafiğine girdim.11 ortalama gösterdi araç. Eco modu kapalı, gaz tepkilerim yumuşak (zaten genelde dur kalk yaptım) Klima 3. çizgide açık araçta 2 kişiyiz.
    Benzer şartlarda sizin aldığınız değerler nedir?
  • Kulspruta kullanıcısına yanıt
    Şu anda 3000 kmde benim araç. 2500 km civarındayken benim ankara şehiriçi ortalamam 8 litreydi, sonra bakmadım. Ama çok sıkışık trafiğe pek girmiyorum, ortalama hızım 25-30 arasıydı sanırım.

Bir süredir arabayı pek kullanmıyorum, az kullanınca sıkıntı olmuyor ama geçen seneki gibi çok kullanmaya başlarsam tüp takarım gibi.

• Merak edenler için servis ücretini paylaşayım. 3 gün önce 1. yılını doldurdu. Periyodik bakım 530 TL tuttu. Bunun 150 TL si işçilik geri kalanı parça fiyatı.

• Formdas F kullanıcısına yanıt
    150 lira işçilik bence çok iyi. 1 sene önce benim usta standart bakım için 150 lira işçilik almıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 9 Haziran 2018; 19:54:2 >
  • asderty A kullanıcısına yanıt
    Bana da fiyat makul geldi. Suya sabuna dokunmadan klasik müzik eşliğinde kahvemi yudumlamak, aracımı bıraktıktan sonra iş yerime kadar servis hizmeti, güleryüzlü ve insana kendini v.i.p. hissettiren personel de extra oldu. Valla çok memnun kaldım.

• Merhaba arkadaşlar, ben de 1 hafta önce hb megane 4 2017 alarak aranıza katıldım.

2018 model ile aralarında yaklaşık 12000 gibi rakamlar olduğundan 2017 daha makul geldi.

Paspasları açık yer bıraktığından, Bagaj havuzu ile anten de sipariş verdim.

Bir de camlara rüzgarlı takmak kaldı.

Şimdi beni en çok düşündüren konuya gelecek olursam, lpg takalım mı yoksa böyle devam mı etmeli?

Çünkü sattığım 2000 focus 25 kuruş/km yaktığından, megane da 45 kuruş gibi rakamları görmek beni tedirgin ediyor.

Görüş paketi ile 82.5 ödedim.

Bu arada forumda hb konusu göremedim, belki de dikkat etmedim. Bu yüzden kusura bakmayın.

• Servis fiyatlarını araştırıyorum.
    Temmuz sonlarında yıllık bakım yaptırmam lazım,1.6 joy'a
    Haziran sonuna kadar kampanya varmış sözde %20 indirimli Ordu A.Ş 579 TL
    Temmuzda yaptırırsam %10 indirimli
    1 ay önce yaptırmak mantıklı görünüyor.
    Formdas sen nerede yaptırdın ilk bakımı,paylaşır mısın sakınca yoksa?
  • Araç rodajdan sonra ortalama tüketim 7 litrelerde geziyor
    Lpg de 10 litrelerde olur tahminim.
    Yıllık 10000 km ve üzerine çıkılmıyorsa bence değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slvmsstr -- 21 Haziran 2018; 0:33:54 >
  • slvmsstr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam,

10 litre gaz bugün 31-33 lira aralığında

7 l benzin ise 44-46 lira aralığına denk aşağı yukarı.

Dediğiniz gibi, yılda 10.000 km yapsak;

Ortalama 100 km de 12 liradan 10.000 de 1200 ₺ ediyor.

Yani her yıl 1200 ₺ sanki biraz çok gibi.

Öte yandan aracın orjinalliğinin bozulması vs vs...

Biraz böyle binelim bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: slvmsstr

Servis fiyatlarını araştırıyorum.
    Temmuz sonlarında yıllık bakım yaptırmam lazım,1.6 joy'a
    Haziran sonuna kadar kampanya varmış sözde %20 indirimli Ordu A.Ş 579 TL
    Temmuzda yaptırırsam %10 indirimli
    1 ay önce yaptırmak mantıklı görünüyor.
    Formdas sen nerede yaptırdın ilk bakımı,paylaşır mısın sakınca yoksa?
    Ankara Azizoğlunda. Benim ortalama tüketim yol bilgisayarında 6 lt. oldu bu arada. Eco tuşunu kullanmaya başladım. Herhalde onun etkisi oldu.

• Ortalama tuketime eco tusunun etkisi buyuk,rodaj sonrasi daha da dusebilir.LPG taktiran bir iki arac gelmis servise ayar tutturamamislar,sikayetler varmis ben de simdilik vazgectim

Izmir cevresinde servisler anlasmis gibi hepsi ayni fiyati verdi,580TL my renault uyeliginden indirim cikmadi.

Motor yagi 5w30 kullandi servis,onceden 5w40 kullaniliyordu,sanirim,

Servis suresi 20000km veya 1 yil ama hava filtresini gorunce sure ve km cok fazla geldi, 6 ayda ya da 10000km de kendim degistiririm artik.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.