Şimdi Ara

MEGANE 2 1.5 DCI ENJEKSİYON SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
20.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar dün akşam aracı çalıştırdım 2 sokak geçtim tam sağa dönerken araba stop etti ve kilitlendi araç bilgisayarda enjeksiyon sorunu var yazıyordu. araç 5 dakika kilitlendi daha sonra normale dondü çalıştırdım ve yola devam ettim izmirden manisaya gittim geldim hiçbir problem yaşatmadı. ama kafamda soru işareti oldu korkar oldum bu durum neden kaynaklanıyor olabilir. tüm periyoduk bakımlarıda yaptırmıştım yeni.

• Genelde enjeksiyon sorunları kullanılan mazotun kalitesizliği ile kendini gösteriyor. Aracınıza mümkün oldukça aynı yerden mazot almaya bakın ve depodaki mazotun bitip yakıt ışığının yanmasına izin vermeden yakıt ikmali yapmaya çalışın.
  • bu sorundan 3 gün sonra satmıştım aracı
  • arkadaşım 1 haftadsan beri benim aracımda da aynı sorun oluşmuştu , carbon clear yapıldı sorun çözülmedi daha sonra aynı serviste araç tekrar bilgisayara bağlandı aracın soketlerinde ve kablolarında temas sıkıntısı olduğundan hata veriyordu , hataya bakılırsa enjektör hatası lakin ustam büyük bir ustalık ile kabloların bantlarını açtı ve temas eden yeri buldu , size tavsiyem iyi bir servise gidin eğer yolunuz milasa düşerse cenk otomotiv e gelmen yeterli yetkili değil ama çok profosyonel bir servis....
  • aynı sorun vardı acil olarak, mazot filitresini değiştirin, sonra sürekli kaliteli yakıt alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavifatih

aynı sorun vardı acil olarak, mazot filitresini değiştirin, sonra sürekli kaliteli yakıt alın

Arkadas cok önemli bir konuya değinmiş yaklaşık 2 haftadır bu problemi araştırıyorum. Yakitla alakalı olmakla birlikte yüksek oranda insanların bakım sırasında fiyatından dolayı daha ucuz marka yakıt filtreleri kullanmasından kaynaklı dizellerde bu filtre olayı daha da onde

Benim aracım 2007 modus 1.5 dci hemen mazot filtresini degistirecem. Herhalde bende farklı bir marka ve ucuz bir ürün taktirmistim 20.000 km oldu.

Sorunun ise söyle arabanın çalısmasında hiç bir sıkıntı yok. Yolda giderken 1500-2000 devir aralığında her zaman yapmıyor ama ara ara böyle cok kucuk teklemeler yapıyor. Once buji falan dedim de dizelerde buji yok sonra enjeksiyon mu falan derken araştırdım ustaya sordum. Hava olabilir enfeksiyondan olabilir bakmak lazım dedi benim de araştırdığım kadarı ile bu tarz tecrübeler var. İlk basta enjektor temizleyici aldım kullanmak icin ama once bakım yapacam sonra kullanacam cunku 40-60 litre yakıta karıştırın diyor. Depom 55 litre depoyu fullersem en az 1000 km yol yapacam ki böyle bi riske girmek anlamsız once bakım sonra yakıt ve enjektor temizleyici ile durumu cozebilecekmiyim bakalım detayları tekrar paylaşacağım

Umarım yolu bu konuya düşenlere yardımcı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben mazot filitresini bazen 30 inde değiştiriyorum malum, 50 tl pahalı geliyor, enjeksiyon hatası 25 ınden sonra vereiliyor tavsiyem 20 inde değiştirin ama servisler değiştirdik deyip değiştirmiyorlar sonra bu hata çıkıyor, 2 kutu da wurt kullanın sorun kalmaz, en son caron clean aldım oda fena değildi
  • Petrol ofisinden mazot aldım megan 2 1.5 dci aracım .Arkadaşlar bendede aynı sorun oldu enjektörleden dolayı motor komple gitti.12000 tl masrafı var ama aldıgım mazot bozukmuş naptysam petrol ofisi mazotu temiz çıkardı.dalga geçer gibi uzattılar sorunu kendilerine göre kapattılar ama dikkat edin po dan uzak durun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.