Şimdi Ara

Meg3 GT Line 1.6 dCi ilk 20.000 km geçildi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
3
Favori
9.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ecay

Son vites biraz daha uzun olabilirmiş gibi geldi bana.Benim CC ile hemen hemen aynı.2000 devirde 100km/saat.Sonuçta 320nm tork var.

Size katılıyorum son vites kesinlikle daha iyi olmalıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan555

Hocam aracınız çok güzel motoru ondanda güzelZamanında almadığıma pişman olduğum bir araç şuan 2.elleri 65 bin tl civarı kazasız belasız güle güle kullanın.Bu arada yazılım attırmanızı tavsiye ederim.2.0 litre araçlarla oyun oynarsınız.

Allah razı olsun hocam Aslında fiyat bu kadar zıplamaz dı da euro mtv artışı işi çok bozdu maalesef.Yazılım düşümüyor değilim aslında hocam eşit beygirli mesala 2.0 cdti 130 beygir veya 2.0 tdi 140 beygir motorlara çok rahat bu hali bile kafa tutuyor ki ondan sonra herhalde açık ara fark atar yazılım ile

• Öncelikle manda kasa adlı arkadaşıma yazıyım.

Haklısın hocam performans bir yere kadar fakat bundan önceki aracımda opel astra idi onda da konfor vardı performans nanıma birşey yoktu.İkisinin ortası ideal bir araç aslında 1.6 TDİ 105 DSG GOLF HİGHLİNE fakat o aracada gidip 88.000 tl para vericek bütçe olduktan sonra zaten mercedes bmw audi alınır 1-2 yaşında sizce yanılıyormuyum bilmem ? Zaten orta segment markalarda ya performans ya konfor birini seciceksiniz pek orta araç olmuyor maalesef ikiside bir arada olucak araçlar zaten mercedes bmw audi olur

@baboker düşünmüyor değilim aslen yapacağım fakat önce maddi durumu toparlamaya çalışıyorum bu ara extra masraflar varda

@berkay dj gt line serisinin hepsi RS şasiye sahip zaten anlamak çok zor olmuyor bir standart megane ve gt line ailesinden herhangi bir model ile tur attın farkı hemen hissediyorsunuz yol tutuşu olsun direksiyon vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henry_93 -- 24 Mayıs 2014; 21:46:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaydj

megane coupe 1.6dci gt line hariç RS ile aynı olan şasi kullanılmıyor diye biliyorum. 1.6 dci motor çok başarılı

Hocam 1.5 Dci GT Line'da bile RS şasi var.
  • VW alınır alınmaz, tartışılır
    88.000TL ve üzeri paraya GOLF

Ama şu var ki servisler ve satıcılar ilgisiz

BMW 1 serisi çok daha tercih edilebilecek bir araç, arka iter hiç olmazsa, yola da yapışıyor
    konfor+güvenlik süper
  • renault debriyajı bana daha kolay geliyor nedense. yeni kasa 1.5 dci clio kiralamıştım gaza basmadan arabayı kaldırabiliyordum. hatta hiç gaza basmadan sadece vites değiştirerek araba hızlanıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: corollacorolla

VW alınır alınmaz, tartışılır
    88.000TL ve üzeri paraya GOLF

Ama şu var ki servisler ve satıcılar ilgisiz

BMW 1 serisi çok daha tercih edilebilecek bir araç, arka iter hiç olmazsa, yola da yapışıyor
    konfor+güvenlik süper

BMW 1 serisi gerçekten çok şık hoş ve karizmatik bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypnotica

renault debriyajı bana daha kolay geliyor nedense. yeni kasa 1.5 dci clio kiralamıştım gaza basmadan arabayı kaldırabiliyordum. hatta hiç gaza basmadan sadece vites değiştirerek araba hızlanıyordu.

Aslında aracın öyle rahat kalkması dizel olmasından biraz hocam fakat yoğun trafikte belli noktadan sonra debriyaj sıkıntı yapmaya başlıyor renault ta bundan önceki aracımda düzdü saatlerce trafikte kalıyordum debriyaj ne sertleşiyordu nede başka birşey yapıyordu ama renault 20 dakika dur kalk yapın hemen sertleşiyor daha aşırıya giderse koku bile yapıyor
  • hocam kısmetse bende c sınıfı dizel araç alma arifesindeyim ;) suanda piyasada olan bütün modellere aşağı yukarı baktım. sırasıyla c4-rapid spaceback-astra-focus-megane-leon-golf olarak baktım.hepsiyle test sürüşleri yaptım :) bu araçlar arasında astra-focus bence golften bir adım öndeler.daha sessiz ve daha konforlular golf beni hayal kırıklığına uğrattı özellikle konfor açısından! astra ve focusda ise 2015'de kasa değişimi olması ayrıca şuan için astranın neredeyse 1,5 ton ağırlığında olması beni bu araçları almama engel oldu! bu araçlarla igili detaylı konu açmayı düşünüyorum ;) megane gt line alayım dedim oda bursada üretiyor denilince ondanda vazgeçtim.

detaylar çok ama fazla fazlada uzatmadan bu araçlar için ortak tek nokta araç fiyatları hepsinde donanımlı versiyonlar olmak koşuluyla 75-85 bin TL arasında değişiyor olmaları

sonuç olarak şahsi fikrim şuanda bu piyasa şartlarında bu fiyatlarla alınabilecek bence sıfır araç yok bu nedenle kısmet olursa 2. el magane gtline almak istiyorum. gtline ile ilgili paylaşımın için teşekkurler ;) ancak debriyajdan koku gelme olayını duymamıştım canım sıkıldı şimdi!

• quote:

Orijinalden alıntı: onzy

hocam kısmetse bende c sınıfı dizel araç alma arifesindeyim ;) suanda piyasada olan bütün modellere aşağı yukarı baktım. sırasıyla c4-rapid spaceback-astra-focus-megane-leon-golf olarak baktım.hepsiyle test sürüşleri yaptım :) bu araçlar arasında astra-focus bence golften bir adım öndeler.daha sessiz ve daha konforlular golf beni hayal kırıklığına uğrattı özellikle konfor açısından! astra ve focusda ise 2015'de kasa değişimi olması ayrıca şuan için astranın neredeyse 1,5 ton ağırlığında olması beni bu araçları almama engel oldu! bu araçlarla igili detaylı konu açmayı düşünüyorum ;) megane gt line alayım dedim oda bursada üretiyor denilince ondanda vazgeçtim.

detaylar çok ama fazla fazlada uzatmadan bu araçlar için ortak tek nokta araç fiyatları hepsinde donanımlı versiyonlar olmak koşuluyla 75-85 bin TL arasında değişiyor olmaları

sonuç olarak şahsi fikrim şuanda bu piyasa şartlarında bu fiyatlarla alınabilecek bence sıfır araç yok bu nedenle kısmet olursa 2. el magane gtline almak istiyorum. gtline ile ilgili paylaşımın için teşekkurler ;) ancak debriyajdan koku gelme olayını duymamıştım canım sıkıldı şimdi!

Hocam öncelikle ben size teşekkür ederim .Hocam öncelikle şuna değinmek isterim golf 7 nin konfor açısından neresini beğenmediniz ? Eğer golf 7 yi beğenmediyseniz şayet gt linenın konforunu hiç beğenmezsiniz ben size diyim süspansiyonların sert oluşu ray gibi yol tutturuyor fakat en ufak asvalt yamasını bile tangır tungur hissediyorsunuz.Bende ford focusu beğenmiyorum o araçta titanium paket dışında dijital klima style da bile verilmiyor ve ford o paraları hakketmeyen bir araç ha sorarsınız Renault hakkediyor mu tabii ki hakketmiyor .

Eğer çok yoğun trafikte araç 40 dakika üzeri kalırsa dediğim gibi debriyaj da sertleşmeye vede hafifte eğim varsa koku gelmeye başlıyor kavramada titremeler başlıyor vs vs. Ki debriyaj ısınmasın diye boşa atar ayağımı pedaldan çekerim ona rağmen

Yeni kasa 2014 gt line alırsanız bursa üretim fakat 2013-2012 ler ihtal versiyondur.Bence bu fiyatlar bu kadar zıpladı daha düşer mi düşmez mi bir yorum yapamıyorum tamamen döviz in gidişatına bağlı.Ben şimdi 59.000 e bu aracı alamasaydım bu paralara galiba şu an hiç birşey almaz gider ikinci el bir golf alırdım.

Ford un 1.6 tdci titanium versiyonu şu an kampanyada 72.500 tl civarı opel astra 1.6 136 lık yeni dizel motor cosmo paket 77.000 civarı en pahalı golf highline tabii 1.6 tdi 83.000 tl şu an ki fiyatı.İçlerinde yine ikinci el gt line en uygun alır 5.000-15.000 km arası araçlar 60-63 arası geziyor hocam bir inceleyin derim isterseniz özelden de yardımcı olabilirim.

Eğer sıfır alacaksanız bekleyin derim ama bu bekleyiş çokta uzun olabilir bu fiyatlarla.İkinci el alırım derseniz yardımcı olmaya çalışırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: henry_93

quote:

Orijinalden alıntı: onzy

hocam kısmetse bende c sınıfı dizel araç alma arifesindeyim ;) suanda piyasada olan bütün modellere aşağı yukarı baktım. sırasıyla c4-rapid spaceback-astra-focus-megane-leon-golf olarak baktım.hepsiyle test sürüşleri yaptım :) bu araçlar arasında astra-focus bence golften bir adım öndeler.daha sessiz ve daha konforlular golf beni hayal kırıklığına uğrattı özellikle konfor açısından! astra ve focusda ise 2015'de kasa değişimi olması ayrıca şuan için astranın neredeyse 1,5 ton ağırlığında olması beni bu araçları almama engel oldu! bu araçlarla igili detaylı konu açmayı düşünüyorum ;) megane gt line alayım dedim oda bursada üretiyor denilince ondanda vazgeçtim.

Hocam öncelikle ben size teşekkür ederim .Hocam öncelikle şuna değinmek isterim golf 7 nin konfor açısından neresini beğenmediniz ? Eğer golf 7 yi beğenmediyseniz şayet gt linenın konforunu hiç beğenmezsiniz ben size diyim süspansiyonların sert oluşu ray gibi yol tutturuyor fakat en ufak asvalt yamasını bile tangır tungur hissediyorsunuz.Bende ford focusu beğenmiyorum o araçta titanium paket dışında dijital klima style da bile verilmiyor ve ford o paraları hakketmeyen bir araç ha sorarsınız Renault hakkediyor mu tabii ki hakketmiyor .

Eğer çok yoğun trafikte araç 40 dakika üzeri kalırsa dediğim gibi debriyaj da sertleşmeye vede hafifte eğim varsa koku gelmeye başlıyor kavramada titremeler başlıyor vs vs. Ki debriyaj ısınmasın diye boşa atar ayağımı pedaldan çekerim ona rağmen

Yeni kasa 2014 gt line alırsanız bursa üretim fakat 2013-2012 ler ihtal versiyondur.Bence bu fiyatlar bu kadar zıpladı daha düşer mi düşmez mi bir yorum yapamıyorum tamamen döviz in gidişatına bağlı.Ben şimdi 59.000 e bu aracı alamasaydım bu paralara galiba şu an hiç birşey almaz gider ikinci el bir golf alırdım.

Ford un 1.6 tdci titanium versiyonu şu an kampanyada 72.500 tl civarı opel astra 1.6 136 lık yeni dizel motor cosmo paket 77.000 civarı en pahalı golf highline tabii 1.6 tdi 83.000 tl şu an ki fiyatı.İçlerinde yine ikinci el gt line en uygun alır 5.000-15.000 km arası araçlar 60-63 arası geziyor hocam bir inceleyin derim isterseniz özelden de yardımcı olabilirim.

Eğer sıfır alacaksanız bekleyin derim ama bu bekleyiş çokta uzun olabilir bu fiyatlarla.İkinci el alırım derseniz yardımcı olmaya çalışırım.

hocam bende paylaşım ve cevapların için teşekkur ederim :) öncelikle neden golf beğenmediğimi açıklayım. test sürüşü yaptığım arac daha 33 bin küsürdü ve direksiyon ile orta konsol o kadar yıpranmış ki görmeden inanamazsınız sanki araba bir maden şantiyesinde filan kullanıldı bende şok oldum inanamadım! kullanılan malzemenin kalitesi malesef kötüymüş anladım. neyse dedik yola çıktık, klima ve radyo kapalı olmasına rağmen dışarıdan araç içine ses girişinin yüksek olduğunu fark ettim ve en berbatıda kasislerden geçerken araç süspansiyonları torsiyon çubuğundan dolayı bütün ses ve gürültüyü içeri aldı hiç ama hiç beğenmedim. vw'ne açıkcası yakışmamış bu konuda astra gayet iyiydi yoldaki kasis ve çukurları resmen emen bir sistemi vardı focusda fena değildi ki keza magane ile yaptığım test sürüşünde bile golfteki kadar arka süspansiyon kötü değildi bu yorumları tarafsız yaptığımı bilmenizi isterim :)

benim araç alırken bazı kriterlerim var; olmazsa olmazlarım sanroof, xenon far, yağmur sensörü, navigasyon, c.control,katlanır yan aynalar... bunlar olmazsa araç almam! bu özellikleri focusa ekleyince 82.500 TL, astraya ekleyince 80.000 TL, golfe ekleyince manuel navigasyon hariç 84.500 TL fiyatlara çıkıyorki bu fiyatlar indirilmiş haller! .bu şartlarda sıfır araç mantıksızlaştı ve bütçemi aştı bende benim donanım olarak ihtiyaçlarımı karşılayacak en yakın araç megane gt line var bayağı inceledim bakalım gerisi nasip malum sitede bir kaç tane model var ama şu sıralar pek 2. elide yok gibi gt line'nın. bir diğer araçda seat leon ancak fiyatı 70.000 TL'nin üzerine çıkıyor.bu para bu aracı hakediyormu onu kestiremiyorum! bu şartlarda gt line çok yakınım ama nasip bakalım hangisi nasip olacak :)

şunu belirteyim c sınıfı araçlaraın hepsi aynı fiyat olsa golf tercih ederim bu şartlarda kesinlikle sıfırı yada ikinci eli alınmaz neredeyse 2. elleri bile sıfır fiyatına yakın!

çok uzattım valla hocam gt line ile igili iki sorum var. beğendiğim bi araç var acaba bu araçlarda şase numarası cam haricinde nerede yazıyor teyit açısından bulamadım ayrıca bi arkadaşım renolarda kaporta plastik filan basınca çöküyor diyor aslı astarı varmıdır?

• öncelikle iyi günlerde kullanın...araç kalkışlarda silkeleme yapıyor mu ve debriyajı üstten mi kavrıyor..herhangi bir kronik sıkınsı çıktı mı şimdiye kadar?
  • onzy O kullanıcısına yanıt
    Bu görüş alışverişlerinize faydası olur mu bilmem size tecrübelerimi anlatayım. Kendi aracım 2010 cam tavanlı 1,5 dci dynamic ve 95000 km de ve hala kullanıyorum.Özellikle genelde otobanda kullandığım için durumu gayet iyi ve memnunum.Oğlumun (traktör motorlu) 1,2 tdi Polo sundan kurtulmak ve daha büyük ve güvenli bir araç sahibi olması için keçibaşın isteği üzerine Focus arayışına girdik ve aradığımız temizlikte 2012 model aracı Osmaniye de bulduk.22000 km de boyasız, temiz kullanılmış aracı 2 ay evvel 51500 tl.ye alıp İzmire getirdik.Şimdi her iki aracı karşılaştırınca aradaki farkları görüyorum.
    Focus bir kere her açıdan daha sağlam ve kaliteli hissettiriyor.Pencerelerinin açılması bile farklı.Yol tutuş hızlanma 115 HP daha iyi.Style Plus donanımda araçta bir çok eğlenceli özellik var(kendi kendine park,sesli komut,ışıklandırma gibi). Megane dan tüketimi yarım litre kadar daha düşük.Lafı uzatmıyacağım.Neticede Focus tan çok memnun kaldık,şimdiye kadar bu aracın farkına varmamışız. Eksileri binek tipinin bagaj ağzı yüksekliği yetersiz ve süspansiyonu biraz sert.
    Bence de sıfır kilometre megan veya başka bir araç almak pek mantıklı olmaz çünkü kasa eskidi megane 4 çıkacak.130 bg e gelince yakında herhalde bütün 1,6 lar 130 beygir ve üstü olacak.Herhalde Volkswagen güç arttırma işine en son katılan olacak.Sıfır kilometreler aşırı pahalı belki ucuzlamıyacak ama düşük kilometreli uygun fiyatlı ikinci el araçlar var.Büyük paralar ödeyip değişecek kasalı araçlara para yatırmak elden çıkarırken değer kaybını arttıracaktır diye düşünüyorum.

• Haklısınız tabii fiyat olarak gerçekten çok uçuk araçlar.Şase numarası benimde gördüğüm camda vardı fakat yarın tekrar incelerim sizin için.Kaporta için de bazı reno modelleri kötü bastırınca yada yaslanınca çöküyor diyorlar ama gt linenın motor kaputunu hiç beğenmiyorum motor ısınınca elinizle kaputa bastırın bombe yapıp geri atıyor kaput onu kesinlikle söyleyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi henry_93 -- 30 Mayıs 2014; 2:23:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

öncelikle iyi günlerde kullanın...araç kalkışlarda silkeleme yapıyor mu ve debriyajı üstten mi kavrıyor..herhangi bir kronik sıkınsı çıktı mı şimdiye kadar?

Sağolun hocam .Araç debriyaj ile dur kalk a girdiğiniz zaman silkeleme yapıyor kalkışlarda.Debriyajın kavrama noktası tam ortada diyebilirim fakat bugüne kadar kronik bir arıza yaşamadım.
  • quote:

quote:

öncelikle iyi günlerde kullanın...araç kalkışlarda silkeleme yapıyor mu ve debriyajı üstten mi kavrıyor..herhangi bir kronik sıkınsı çıktı mı şimdiye kadar?

Sağolun hocam .Araç debriyaj ile dur kalk a girdiğiniz zaman silkeleme yapıyor kalkışlarda.Debriyajın kavrama noktası tam ortada diyebilirim fakat bugüne kadar kronik bir arıza yaşamadım.

Selamlar güzel bir paylaşım olmuş, sahibindendeki satılık araç bu mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cliors

quote:

quote:

Öylesine açtım hoca ilanı aracı satacağımdan piyasayı yoklamak amaçlı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu araçları ben beğeniyorum, fiyatlarından dolayı satış rakamları az sayılarda kaldı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu araçları ben beğeniyorum, fiyatlarından dolayı satış rakamları az sayılarda kaldı.

Araç güzelde hocam diğer rakiplerinin yanında yine fiyat olarak normal kalıyor aslında bugün astra 1.6 dizel 75 bin tl ford focus 68 bin tl vw zaten hiç söylemiyorum 70 ten midline plus veriyor giriş paketi

• Hocam vw ne kadar iyi olursa olsun paran varsa muhatap oluyorlar üstüne o kadar sıra bekliyorsun 2013 haziranda sipariş verirsem ekimde alabilirsiniz denmişti jetta için golf için ne kadar beklerdim Allah bilir opelde aynıydı müşteri yaklaşımı çok kötü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.