Şimdi Ara

Medusa the gorgon rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar bugün karşınızda oyundaki oynaması en zor carrylerden olan ve çok farm isteyen bir hero ile karşınızdayım

Namı değer Medusa

Öncelikle +ları
    Q skilli ve w skilli ile hızlı farm yapabilir
    E skili ile sağlam bir tank öldürmesi zorur medusayı tek başınıza gank giderseniz zor alırsınız
    Ultisi çok sağlam kaçarken ve takım savaşlarında çok işe yarar
    Divine Rapierı korkmadan taşıyabilirsiniz
    -leri
    Çok farm lazım.. normal carrylere göre çok çok daha fazla farmlaması lazım
    Kasamassa hiçbirşey bu hero ile oynarken aynı zamanda kumarda oynarsınız
    Early ve mid gamede fazla etkisi yok
    Mana yakan hero ve itemlere karşı şanssız

Skiller: Arkadaşlar skilelrin güçlerini falan yazmıcam kısaca anlatıcam onları zaten rahat görür ve bilirsiniz

Split shot: medusanın mid ve late game farm aracıdır son seviyede 5 hedefe vurursunuz ve takım savaşlarında çok işe yarayan bi skill ama damageiniz biraz düşer o yüzden ben bu skillimid game gelene kadar vermem sizede oyun başı vermenizi tavsiye edmiyorum

Mystic Snake: evet arkadaşlar oyunda ilk fullenmesi gereken skill bu bu skill ile çok rahat lane pushlanır karşısı harasslanır SAKIN İLK RAKİBE ATMAYIN sekdikçe hasarı artar o yüzden ilk creepe atın zaten o seker ve son adama yüksek damage atar

İşte medusayı medusa yapan skillerden birisi daha bu skill ile ne kadar çok mananız ve mana regen sahibi olursanız o kadar dayanıklı olur ve ölmessiniz NOT: linken alana kadar seviye 2 de tutun sonrası çok mana yer ve oyun başı mana regen sahibi olmadığımızdan mana sıkıntısı çekeriz

Medusanın ultisii çok etkili bir ultidir hem kaçarken hem adam kovalarken hemde takım savaşlarında çok iş yaparız medusaya bakan taşa dönüşür ve yavaşlar medusanın güzelliği efsanedir..

Skill buil: Evet arkadaşlar size kendi skill buildimi vericem
    1-Stat
    2-w
    3-e
    4-w
    5-w
    5-e
    6-r
    7-w
    8-stat
    9-stat
    10-stat
    11-r
    12-e
    13-e
    14-q
    15-q
    16-r
    17-q
    18-q
    19+ stat
    Arkadaşlar oyun başı 11e kadar 4 kez stat verdik çünkü medusanın stat ihtiyacı fazla 1 levelde stat verdik çünkü az damage var ve lh almak zor lh almamıza yardım için 8-9-10 stat çünkü daha fazla can ve mana ile dayanıklı oluruz e skiline vermedim çünkü linken bitirmeden fullemek çok mantıklı değil aşırı mana yiyior ve takım savaşları vb şeyler ulti falan atamıyoruz split shot 14 de verdik çünkü damage olmadan işe yaramıyor bu skill ha isterseniz stat vermez skill gidersiniz ama oyun başı split shot çok işe yaramaz.

İTem build: Tam build Medusa:
    phase bot
    linken
    : manta style
    monkey king bar
    eye of skadi
    butterfly

Neden phase bot ??: Medusanın damage sıkıntısı var pt almıcaz çünkü işimize yaramaz ayrıca medusa yavaş hero phase alıp gerekli yerlerde hızlanmamız lazım
    Neden Linken ??: Mana+ stat+ manaregen+büyü engelleme bu itemi aldıktan sonra çok rahat farmlarız ehryerde en ufak gankta r+tp atar kaçarız medusa için yapılmış bir item
    Neden Manta style??: Medusaya vericeği statlar ve hareket hızı vb çok önemlidir ve ultimizle taşlaştırdıklarımızı manta açıp kesebiliriz
    Neden Monkey King Bar??: Damage+ engellenemez vuruş+mini bash ççok işe yarayan bir item karşısı butterfly alsa bile hazırda counterlıyoruz ve damage ve mini bash özelliği gerçekten iyi
    NEden skadi ?: Gerçekten medusa için süper item mana+can+çeviklik+ yavaşlatma veren normal vuruş medusanın tank özelliğini iyice arttırır ve yavaşlatması ile kill kaçırmayız
    Neden butterfly ?: çeviklik hız savuşturma herşey var çok iyi bir item bizim işiç
    Early game itemleri:
    3 tnae bundan alıp bi nebza damage arttırıyoruz
    regen
    regen
    bu itemelrden sonra direk
    regen+hasar
     Medusa the gorgon rehberi ptden daha iyi hasar+istediğimiz anda hızlanma medusanın damage ihtiyacı var
    mana ve can regeni ohh miss gibi tam medusalık

Mid Game İtemleri:
    prrrrr fenalardayız en geç dk 21 22 gibi bişeylerde alın bu itemi
    linkenden sonra yasha alıp hareket hızı saldırı hızı avantajı yakalıyoruz sonra direk
    manta style alıp ulti + manta style açıyoruz ayrıca ilizyonları jungle yollayıp farmlattırabilirsiniz

Late Game: [simage]http://www.dotafire.com/images/item/monkey-king-bar.png[/simage] damagae+ ıskalamama+mini bash hasarı gerçekten çok iyi bir item
    sonra eos alıyoruz stat+yavaşlatması ile çok işe yarıyor ilk önce 2100lük parçaları alın statlar gelsin
    en son butterfly alıyoruz hız+ hasar+savuşturma çok işe yarıyor

Mega creep var ise
    alıyoruz ve şov yapıyoruz

Diğer alınabilcek İtemler:

Oynanış tarzı:
    Early Game: Arkadaşlar sizin için oyunun en önemli aşaması burası bu bölümde sadece farmlamanız lazım lane boşken bile farmlayın yani takımınızı 4vs5 bırakıcaksınız ama hızlıca farmladıktan sonra takımınızı kurtarabilirsiniz bu bölümde hızlı farm için w skilinizi kullanın medusa oyunun bu bölümünde çok zayıftır o yüzden dikkatli oynayın 10 dkda en az 40 lh falan olsun hiç olmassa midden yardım isteyin gank gelsin
    Mid Game: Bu bölümde linkenin bitmiş olması lazım boş lanelerde farma devam edin arada takım savaşlarınada katılın ultiniz ile çok iş yaparsınız isterseniz ancient farm yapın ama ben önermem lanede alıcağınız hızlıca creepler daha iyi b bölümde split shot skilli 1 seviye olmalı en az
    Late Game: Medusanın en yararlı olduğu bölüm bu bölümde +40 ise oyun en azından lınken manta mkb olsunki takım savaşlarında iş yapsın

Medusanın gitmesi gereken lane easy lane dir farm yapması için yanına 1 yada 2 support lazım oyun başı damage sıkıntısı çeker bu yüzden gerçekten lh almak için tecrübe lazım

Medusanın counterları: aklıma şuan en büyüğü olan anti mage geldi o bizim manamızı yakdıkça bizim dayanıklılığımız azalır

HAngi herolara karşı güçlüyüz: Phantomlancer chaos knıgth gibi ilizyon üstüne kurlu herolara güçlüyüz özellikle pl

Ancient farm: Ben çok önermem gank falan yersiniz gereksiz işte ancient farm videosuhttp://www.youtube.com/watch?v=gyDJPV7pxrE

Medusanın oynanış videosu:http://www.youtube.com/watch?v=4gg7Tx4aJak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jupiter517 -- 3 Temmuz 2014; 13:01:18 >

• Biraz daha özenilse daha güzel olurmuş. Açıklamalar da biraz kısa tutulmuş gibi. Ek olarak da tam anlamıyla hangi kahramanlara karşı güçlü, hangilerine karşı güçsüz olduğu belirtilebilir. Emeğe saygı. Eline sağlık.

Ek: Birkaç tane Replay de koyabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonal Sosyalist -- 3 Temmuz 2014; 12:22:45 >
  • anti mage bu heronun counteri olabilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olabilir mi degil zaten antisi ayrıca diff blade kasmıs pl de antileyebilir mana burn olan butun herolar counter yapabilir bu heroyu ayrıca bounty ile early ve mid gamede cok rahat ezebiliyoruz bu heroyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BloodSkull -- 3 Temmuz 2014; 12:04:27 >
  • güzel ama kısa olmuş Kappa
  • la alttaki yazıyı kimse okumadımı devam ediyoruz yazmaya şuan düzenliyom ama zor neyse hadi ben iyi düzeltmeler
  • Bence gayet mantıklı olmuş itemlar ile skill dağıtımı. Bende böyle yapıyorum sadece ilk statla değil de ilk w ile başlıyorum. creep ve harrasda iyi oluyor.
  • düzenledim canım çıktı düzenlerken yav
  • Medusanın en güzel counterlarından biriside NAGA...
    ultisine ulti ile karşılık vermen yeterli. bir anda çöp bir ultiye sahip oluyor. Nagaya Carry build gidip diff + manta çıkarsanda çok güzel eritebiliyor.
  • nyx ve od antisi olabilir.

nyx mana yakar.e skiliyle snake skilini engelleyebilir.

od hapseder 10 int çalar manası çabuk biter ve shield devreye girmez.medusa ulti açtıysa kendini veya başka birini hapsederek ölmemesini sağlayabilir.
  • kasarsa late gamede oyunun en op carrysi oluyor tartışmasız. anti mage, diff kasmış pl gibi herolar antisi ama bir bkb ile bu sorun çözülebilir. ama earlyde çok çok güçsüz. düşük hp düşük damage düşük as escape mekanizması yok. o yüzden pek tercih edilmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tasmalı Kedi -- 3 Temmuz 2014; 14:13:03 >
  • Late game'de nasıl tadından yenmiyosa early'de de oyunun en ezik herosu kesinlikle babysitter lazım feedlemeniz işten bile değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen elki medusa oynayışım:http://dotabuff.com/matches/755850010
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jupiter517

geçen elki medusa oynayışım:http://dotabuff.com/matches/755850010

mid gittin dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tasmalı Kedi

quote:

Orijinalden alıntı: Jupiter517

geçen elki medusa oynayışım:http://dotabuff.com/matches/755850010

mid gittin dimi

yok kanki ne midi hardlane gittim hardlanede iyi farmladım karşıda sk vedp vardı neyse oyunu iyi sırtladım yaşasın medusa bu heroyu öğrenmek biraz zor 10 oyun sonra tam olarak iyi oynamaya başladım

• Bende iyice abarttım hahttp://dotabuff.com/matches/756249924 9/0/9 713 gpm 314 lh
  • Ursa ile 5 sn derim.
  • oyunda oynaması en zor harcarryler den aşırı farm lazım bu heroya tavsiyem bu hero ile easy lane gidin free farm olan her yere yapışın kasması zor ama kastımıda oyunu alır 5 kişiye saldırabilmek nedir ya ?
  • Rehberde eksik olan ve bilinmesi gereken şeyler var şimdi düzgünce okuyunca farkettim Orb effect'ler split shot açık olsa dahi yalnızca sağ click yaptığınız herolara uygulanır. Ultinin taşlaştırması için düşmanların size bakması gerekir bakmazlarsa sadece biraz yavaşlarlar, yapmanız gereken yaklaşıp sürekli önlerine doğru geçmeye çalışmak. Ultinizle taşlaştırdığınız düşmanlarınız büyü bağışıklığı kazanır takımınızda ani hasar heroları varsa baştan uyarın. Taşlaşan herolara büyü işlemese de bonus fiziksel damage alırlar, ulti 3 olunca bonus %50 vurursunuz. E skillinizin absorb özelliği damage reduction'dan etkilenmez, yani birisi size 500 fiziksel hasar vuracaksa bunun 250'si reduction'a uğramadan Mana Shield tarafından absorb edilir, kalan 250'si armorunuza göre reduction'a uğrar. Split Shot skillini açarken ya 0.1 saniye ya da 0.2 saniye invulnerable olursunuz (emin değilim), bunu kullanarak Sven'in stun'ı gibi projectile'ları dodge'layabilirsiniz ama baya zor yapması. Manta'yı açmadan split shot'u aktifleştirirseniz ilüzyonlarınıza bu özellik geçer ki DPS'inizi inanılmaz arttırır bunu sakın ihmal etmeyin. Bir de şeyi unuttum, Mystic Snake büyüsel hasar verir normalde, ama ultiyle taşlaştırdıklarımıza pure damage verir, yani zaten büyüye bağışıklar diye atmamazlık etmeyin sağlam hasar veriyor, her atladığı hedefte verdiği hasar yüzde 25 artar sakın küçümsemeyin skillde 200 hasarı görüp. Medusa tüm ilüzyon herolarının counterıdır Stone Gaze tüm ilüzyonları anında yok eder, karşıda CK gibi herolar varsa direk çekin Medusa'yı outcarried olmanız için ya salak olmanız lazım ya da takımınızın feeder. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 25 Temmuz 2014; 7:38:05 >

• Skill Yorumları Felan Gerek yoktu fakat item buildi skill buildi hoşuma gitti uğraşılmış beğendim teşekkürler. (ihtiyacımda vardı sevmediğim nadir herolardan)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.