Şimdi Ara

MEDİAMARKT SONY A 3000 DSLR 699TL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
5
Favori
12.003
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deniz10

quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Ben yeterince araştırdım bence seninde bıu kadar emin konuşmadan biraz araştırma yapman daha iyi olurç

Hocam neye göre araştırdınız? Fotoğraf ve video kalitesi olarak Sony daha üstün. Canon ise lcd ekran kalitesinde önde. Hatta Canon M'de vizör dahi yok. Başka kriterlere göre alacaksanız o ayrı.

Ben yukarıda lcd ekranı için aldığımı yazdım zaten Sony Fotograf kalitesi üstün olabilir Eos M 650 d kalitesinde fotograf çekiyor 694 liraya aldım isteyen istediği makineyi alsın beni ilgilendirmiyor. Böyle bir altenatif varken çamur gibi ekrandan çektiği fotografları görmek isteyen varsa buyursun Sony alsın. Hatta alamayan varsa izmirden gelsin 699 liraya Sony'yi vereyim. Ben kaarımı vermeden pek çok inceleme ve video izledim bu makineleri alacak arkadaşlar sanırım profesyonel fotografçı değiller o yüzden yotube dan dokunmatik ekrandan focus olayı nasıl oluyor onuda izlesinler. 18-55 STM IS lensi var , video çekerken sürekli netleme yapıyor Sonynin video çekiminde bu varmı? Daha üstün diyorsunuz bunu alanlar reklamcılık yapmayacak ve Canonun verdiği kalitede oldukça yeterli. Bu yüzden amatör kullanıcılar için lcd ekran kalitesi ve dokunarak focus olayı daha önemli bence. Vizörün kalitesi belli onun dışında Sony alanların çoğunun o vizörden bir kez bakmayacağını düşünüyorum.

sonyde video çekerken odaklama ve hareketli odaklama(seçtiğin obje hareket etse bile odaklamanın sürekli objeye yapılması) da var. iso ve diyaframın videoya yansımasını video çekimi esnasında görmekte mümkün. ekran kullanışsız gelmedi bana(sx150den sonra) ancak elektronik vizör biraz göz bozacak cinstenmiş gibi geldi.
    daha önce canon dslr sahibi olmuş olsaydım lens uyumluluğundan dolayı bende eos-m'i tercih ederdim. güle güle kullanın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

e mount olduğu için adaptörle birlikte ucuza manuel lens alıp focus peaking ile de netleme sorununu rahatlıkla çözebilirsiniz.

bu fiyata gerçekten çok iyi bence

focus peaking orjinal lensleriyle yapılamıyor galiba. uzun süre kurcalamama rağmen otofokusta videodaki gibi kırmızı bölgeleri göstermesine rağmen manuelde ekranın merkezini büyütüp ince ayar yapma imkanı sunuyor sadece. kırmızı bölgeler çıkmıyor.
    EDIT: odaklama yaptığım bölgelerde çıkmıyormuş. farklı bölgelerde denedim kırmızılıklar göründü.

adaptörler ile oldukça kullanışlı hale gelebilir bu makina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xvso -- 10 Ağustos 2014; 4:09:31 >

• 749 lira oldu Makina
  • quote:

Orijinalden alıntı: xvso

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Ben yeterince araştırdım bence seninde bıu kadar emin konuşmadan biraz araştırma yapman daha iyi olurç

Hocam neye göre araştırdınız? Fotoğraf ve video kalitesi olarak Sony daha üstün. Canon ise lcd ekran kalitesinde önde. Hatta Canon M'de vizör dahi yok. Başka kriterlere göre alacaksanız o ayrı.

Ben yukarıda lcd ekranı için aldığımı yazdım zaten Sony Fotograf kalitesi üstün olabilir Eos M 650 d kalitesinde fotograf çekiyor 694 liraya aldım isteyen istediği makineyi alsın beni ilgilendirmiyor. Böyle bir altenatif varken çamur gibi ekrandan çektiği fotografları görmek isteyen varsa buyursun Sony alsın. Hatta alamayan varsa izmirden gelsin 699 liraya Sony'yi vereyim. Ben kaarımı vermeden pek çok inceleme ve video izledim bu makineleri alacak arkadaşlar sanırım profesyonel fotografçı değiller o yüzden yotube dan dokunmatik ekrandan focus olayı nasıl oluyor onuda izlesinler. 18-55 STM IS lensi var , video çekerken sürekli netleme yapıyor Sonynin video çekiminde bu varmı? Daha üstün diyorsunuz bunu alanlar reklamcılık yapmayacak ve Canonun verdiği kalitede oldukça yeterli. Bu yüzden amatör kullanıcılar için lcd ekran kalitesi ve dokunarak focus olayı daha önemli bence. Vizörün kalitesi belli onun dışında Sony alanların çoğunun o vizörden bir kez bakmayacağını düşünüyorum.

sonyde video çekerken odaklama ve hareketli odaklama(seçtiğin obje hareket etse bile odaklamanın sürekli objeye yapılması) da var. iso ve diyaframın videoya yansımasını video çekimi esnasında görmekte mümkün. ekran kullanışsız gelmedi bana(sx150den sonra) ancak elektronik vizör biraz göz bozacak cinstenmiş gibi geldi.
    daha önce canon dslr sahibi olmuş olsaydım lens uyumluluğundan dolayı bende eos-m'i tercih ederdim. güle güle kullanın.

Biraz kararsız kaldım bu konuda ama hızlıaldaki Eos M siparişimi iptal edip 1144 liraya Eos 100d aldım 450 lira 100d için değer diye düşünüyorum yanında Canon GADGET BAG 100EG çanta ve Toshiba 8GB UHS-1 Class-10 Sd kart hediyesi var Sony'den çok bu makine kafamı karıştırıyordu biraz daha para vereyim istediğim makineyi alayım dedim. BEnce bu konuda bahsi geçen bütün makinelerin fotograf kalitesi oldukça iyi. Diğer arkadaşlarada güzel günlerde kullanmalarını diliyorum.

• tekrar benzer kampanya gören arkadaşlar burada bizlerle paylaşırsa mutlu oluruz
  • takip.. indirim olursa yazalım lütfen..
  • mediamarkt müşteri hizmetlerine sizde yazında düşürsünler tekrardan. Herifler 50 lira düşürüp düşürüp çıkarıyor :)
  • Arkadaşlar madem konuyu güncellemişler, bende birkaç not ekliyeyim.

* Makinenin çekim kalitesi canonu , nikonu vs aratmıyor. Daha iyi lenslerle daha iyi sonuçlar alabilirim sanırım ancak buna ayıracak bütçem yok.

*Lcd ekran ve elektronik vizör akranlarından hakikaten kötü. Ama profosyonel olmayanlar için yada yeni başlayanlar için çok dert değil.

* İlk aldığınızda kullanım kılavuzunu mutlaka okuyun. Hayati bilgiler var.

* Şarjı mükkemel gidiyor aldığım günden beri daha şarj yüzü görmedi. Çoğu çekimim de flashlı hemde.

* İçinden parasoley de çıkıyor. O da ne diyenler için ;

https://www.google.com.tr/search?q=parasoley&espv=2&tbm=isch&imgil=5MgplhJed2ypbM%253A%253BQ70RtoqWUcyIUM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.dslrfotograf.com%25252Fparasoley-neden-kullanilir%25252F&source=iu&usg=__tG0cxk6f3sJsc8MgsnFXQr1S6_k%3D&sa=X&ei=iZv8U8W3Dayh7AaHsYCQBQ&ved=0CDMQ9QEwAQ&biw=1920&bih=979#facrc=_&imgdii=_&imgrc=5MgplhJed2ypbM%253A%3BQ70RtoqWUcyIUM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.dslrfotograf.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2011%252F06%252Fparasoley.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.dslrfotograf.com%252Fparasoley-neden-kullanilir%252F%3B729%3B320

* Bu makineyi alırsanız çanta olarak en ekonomik ve idare eder cinsten;

http://www.hizlial.com/lowepro-format-140-slr-fotograf-makine-cantasi/10163738

* Bu makineyi alırsanız sd card olarak en ekonomik ve idare eder cinsten;

http://www.hizlial.com/toshiba-8gb-uhs-1-class-10-profesyonel-micro-sd-hafiza-karti/10157653

hafıza kartı olarak 8 yetmez derseniz ki 1000 çekim yapar jpeg modda aynı sitede 16 gb yine class 10 toshiba 19,99. Ancak 8 gb olan da kargo bedava avantajı var. Yada 16 gb olanı alırsanız yanına sipariş ekranın da birkaç seçenek sunuyor ürün olarak sepete eklemek için (usb bellek felan ) o zaman da kargo bedava oluyor hızlıal da.

Umarım bu bilgiler yardımcı olur. Herkeze iyi alışverişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s.s.s -- 26 Ağustos 2014; 17:48:09 >

• Ben az önce siparişimi geçtim.
    Ama forumda bir arkadaş makinasını takasa açmış
    Sordum neden memnun kalmadın siparişi iptal edelim mi diye cevap bekliyorum.
    Siz diğer satınalan arkadaşlar sizde durum nedir?
    Memnuniyetinizi memnuniyetsizlikleriniz neler?
  • BENDE 699DAN SİPARİŞİMİ GEÇTİM 1 AYDIR TAKİPTEYDİM. TEŞEKKÜRLER İLGİLİLER İÇİN.
  • Beni teknik rakamlar ilgilendirmiyor. Beni gözümle gördüğüm ilgilendiriyor. Her iki makinayla da çekilmiş fotoğraflar varsa yanyana koyalım farkı gözümüzle görelim.
  • Arkadaşlar, uzun süre 600D kullandım ve ağırlıktan dolayı onu satıp NEX sisteme geçiş yaptım. Aklınızda en ufak bir tereddüt kalmasın, sony nin bu sistemi kalite açısından Canon ile başbaşa hatta bazı durumlarda daha önde.
  • Canonnu giriş seviyesinde Nikon geçiyor diye ben Nikonun bu modelleri ile karşılaştırdım ki bu modellerin yenisinin satış fiyatı 1200-1300TL bandında;
    http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Sony-A3000-versus-Nikon-D3200-versus-Nikon-D5100___906_801_698
    Sonuçlar bana 700TL ye satın almak için yeterli geldi.
    Sizde modellerinizi karşılaştırın.
    Uluslar arası referans olarak kabul ediliyor buradaki değerler.
  • 2004 yılından bu yana foruma üyeyim ilk defa bir şeyi didik didik araştırmadan karar verip hemen aldım.. yorumlar ve açıklamalar yeterli..
    fırsat kaçmadan alın...

• quote:

Orijinalden alıntı: trailblazer

2004 yılından bu yana foruma üyeyim ilk defa bir şeyi didik didik araştırmadan karar verip hemen aldım.. yorumlar ve açıklamalar yeterli..
    fırsat kaçmadan alın...

Ayno şekilde bende yorumları görünce, fiyat da iyi gelince dayanamadım aldım

• Yine indirimde 699 tl ye düşmüş. Ben aldım bir tane.

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/shop/gununolayi.html
  • Bende alayım diyordum stok bitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

Yine indirimde 699 tl ye düşmüş. Ben aldım bir tane.

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/shop/gununolayi.html

Bende aldım bilgi için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hero0

Bende alayım diyordum stok bitti

Bittiğine eminmisiniz? bende var görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_mercure

quote:

Orijinalden alıntı: hero0

Bende alayım diyordum stok bitti

Bittiğine eminmisiniz? bende var görünüyor.

İlk başta gözükmedi şimdi aldım sagolasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.