Şimdi Ara

Meclis ÖTV indirimini kaçırmadı :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıkta satın alındığı yazılmış. İçerikte de kiralandığı...

Haberi yazanı alacaksın, sopalayacaksın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nike

Devlet kendine alıyor zaten araçları ötvden neden yararlansın ki.

• Passat 2.0 TDI 140hp Comfortline aracın liste satış fiyatı 78.500 TL
    Passat 2.0 TDI 140hp Exclusive aracın liste satış fiyatı 84.530 TL
    Passat 2.0 TDI 140hp Highline aracın liste satış fiyatı 95.200 TL

Passat 2.0 TDI 170hp Comfortline aracın liste satış fiyatı 83.020 TL

Birde DSG şanzımanlıları var ancak ben manuel viteslileri baz alarak fiyatları yazdım

Bu arada gazetedeki haberde gözüken fotoğrafta jantlar highline jantına benziyor eğer öyleyse fiyatı 95.200 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kürsad -- 2 Nisan 2009; 17:18:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kürsad

Passat 2.0 TDI 140hp Comfortline aracın liste satış fiyatı 78.500 TL

Birde DSG şanzımanlıları var ancak ben manuel viteslileri baz alarak fiyatları yazdım

Bu arada gazetedeki haberde gözüken fotoğrafta jantlar highline jantına benziyor eğer öyleyse fiyatı 95.200 TL

Aynısına bende baktım listede en ucuzu 78bin ama bunların aldıkları 62bin:S indirimle beraber 60bin..nasıl olmuş bu

3.240.000/54=60.000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgmslck -- 2 Nisan 2009; 17:20:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Anectodhe

quote:

Aynısına bende baktım listede en ucuzu 78bin ama bunların aldıkları 62bin:S indirimle beraber 60bin..nasıl olmuş bu

3.240.000/54=60.000

kiralamışlar

• quote:

quote:

quote:

3.240.000/54=60.000

kiralamışlar

Kaç yıllık?

• araçlar satın alınma değil arkadaşlar, kiralama usulü ile 1 seneliğine anlaşılmış.
    bu 1 sene içinde benzin dışında aracın her türlü masrafı kaza durumunda dahi hatta kışın kar lastiği masrafı dahil kiralayan firmaya aittir.
    Buradan şuınu anlayabilirsiniz, 54 tane aracın 1 senelik maliyeti meclise 3.2 milyon tl. Rakamı arttıran birkaç güvenlik pakedi de mecvcuttur araçlarda, bir tasarruf sözkonusu değil, izin verirseniz devlet kendi alacağı vergiyi kendine ödese ne olur ödemese ne olur. sadece haberi hazırlayan editör başlığı bir karikatür gibi mizahi olarak "yergi" için bu şekilde atmış. bu günün 1 nisan olduğunu da unutmadan.
    ancak ciddi ciddi ötv indiriminden faydalanıldığını düşünenlere de saygılarımı sevgilerimi sunmak istiyorum, rasyonel düşünme kabiliyetinize ağzım açık bakıyorum.
  • valla ben düşünmedim değil...
    ancak devletin birşok ayrı kurumunun birbirine ciddi borçları var diye biliyorum...
    Meclis bütçesi bellidir maliyeye giden para bellidir v.s. (sonuçta elbet kendi kendine ödeniyor )
    ancak ayrılan bütçe üzerinden birde ayrıca tüketim sırasında kdv ötv gibi indirimler yapılmıyordur belki diye öyle düşündüm...
    burda kazanan kaybeden devlet değil...
    vw ve meclise ayrılan bütçedir die şşeettim
  • Satın alınmıstır bence,bir aracın 1 yıllık kiralama bedeli o aracın satış bedeli kadar edemez.Neki bu araçlarda bir yıllık 60binlira veriliyor.Saçma bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: FIRLAMA85

Satın alınmıstır bence,bir aracın 1 yıllık kiralama bedeli o aracın satış bedeli kadar edemez.Neki bu araçlarda bir yıllık 60binlira veriliyor.Saçma bence

Aynen satış fiyatı +85bin olan aracı neden yıllık 60bin'e kiralıyolarki :/ böyle bişeyi yapmak için gerizekalı olmak lazım
  • Comfortline altınada binmezler.Bizim burda lojmanlarda Passat kullanılıyor 2.0 TDI Comfortline.Almanya'da polis otosu olan passatların fotolarına bakıyorum jant kapaklı , sis farları olmayanlardan
  • Valla fırlama85 arkadaş bunlardan herşey beklenir. Şaşırmamak lazım, doğrudur.
    Diğer bir husus bu sabah gazetesi(bizim çalıkların gazetesi) 2 gündür hükümet aleyhine yazılar yazıyor, siz birşeyler anladınız mı bu işten?
    Dün kabine revizyonuyla ilgili birşeyler yazdı başbakan büyük bir siinirle yalanladı bugün de tanesi 60.000 e araç kiralandığını yazıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet050

Valla fırlama85 arkadaş bunlardan herşey beklenir. Şaşırmamak lazım, doğrudur.
    Diğer bir husus bu sabah gazetesi(bizim çalıkların gazetesi) 2 gündür hükümet aleyhine yazılar yazıyor, siz birşeyler anladınız mı bu işten?
    Dün kabine revizyonuyla ilgili birşeyler yazdı başbakan büyük bir siinirle yalanladı bugün de tanesi 60.000 e araç kiralandığını yazıyor.

Valla birilerinin cebi dolucaksa alınmıştır ne diyim.Çok basit bir hesapla çıkıyor bu durum ortaya.Yazmış arkadaşlar 74.000sanırım en ucuzu ki donanımları stardart gelen neyse odur uraşmazlar opsiyonlarla.54 tane satıyorlarsa 60a satmışlardır.Devletin araba kiralayacağını sanmıyorumki bizde şirketimize araç kiralıyoruz böyle bir rakama araç kiralayan insanı topa tutarlar.Bizim devletimizde madalya verirler 100.000lira tasarruf ettirdi diye

• bzimkilerse inanırım bizler herkesin 10 aldığını 100 almakta maharetliyiz.85 lik aracı 1 yıllığına 60 a kiralarız.
  • ya tartışılcak birşey yok bu konuda hükümet kendi adamı olan doğuş grubuna bu kriz ortamında kıyak geçmiş oldu doğuşun satamadığı araçları almışlar

herşey açık ortada tartışmaya gerek yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: quiet_dead

ya tartışılcak birşey yok bu konuda hükümet kendi adamı olan doğuş grubuna bu kriz ortamında kıyak geçmiş oldu doğuşun satamadığı araçları almışlar

Sorunda bu biz tartışmadıkça bizim paralarımzla max. 95bin lira olan aracı 1yıllık 60bin'e kiralarlar devam tartışmayın devam..
  • quote:

Orjinalden alıntı: FIRLAMA85

Valla birilerinin cebi dolucaksa alınmıştır ne diyim.Çok basit bir hesapla çıkıyor bu durum ortaya.Yazmış arkadaşlar 74.000sanırım en ucuzu ki donanımları stardart gelen neyse odur uraşmazlar opsiyonlarla.54 tane satıyorlarsa 60a satmışlardır.Devletin araba kiralayacağını sanmıyorumki bizde şirketimize araç kiralıyoruz böyle bir rakama araç kiralayan insanı topa tutarlar.Bizim devletimizde madalya verirler 100.000lira tasarruf ettirdi diye

Doğuş
    Oturduğunuz yerdeki belediyelerde çalışanlar maaşlarını garantiden alıyorsa bilin ki banka belediyeye ya araba ya da promosyon olarak para vermiştir tabi bunun acısını çıkarmak lazım, çok da güzel çıkarmış.
    (doğuş=garanti=kel ferit)

• quote:

quote:

ya tartışılcak birşey yok bu konuda hükümet kendi adamı olan doğuş grubuna bu kriz ortamında kıyak geçmiş oldu doğuşun satamadığı araçları almışlar

Sorunda bu biz tartışmadıkça bizim paralarımzla max. 95bin lira olan aracı 1yıllık 60bin'e kiralarlar devam tartışmayın devam..

bugüne kadar çok şey tartışıldı hangisinde bi sonuca ulaşıldı bu ülke bu adamlara oy verdikleri sürece bunlar yaşanmaya devam etcektir

adamların kimseyi taktıkları yok herşeyi kendi kafalarına göre yapabiliyorlar çok sesi çıkanıda içeriye tıkıyolar resmen insanların üzerinde korku politikası uyguluyorlar

• quote:

quote:

quote:

bugüne kadar çok şey tartışıldı hangisinde bi sonuca ulaşıldı bu ülke bu adamlara oy verdikleri sürece bunlar yaşanmaya devam etcektir

adamların kimseyi taktıkları yok herşeyi kendi kafalarına göre yapabiliyorlar çok sesi çıkanıda içeriye tıkıyolar resmen insanların üzerinde korku politikası uyguluyorlar

Eğer bizim vatandaşımız aihm neden kuruldu biliyor olsaydı şuanda bu durumda olmazdık

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eğer bizim vatandaşımız aihm neden kuruldu biliyor olsaydı şuanda bu durumda olmazdık

sizce aihm buna çare mi?? buna kendiniz inanabiliyormusunuz??

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.