Şimdi Ara

mb pro 13 retina mı mb air 13 2013 mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    macbook almayı düşünüyorum. arada kaldığım ürünler :

http://www.pupadankapiniza.com/asp/product/7986/Yeni-MacBook-Air-13-MD760TU-A

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/apple-md212tua-macbookpro-notebook-corei5-25ghz-8gb-128gb-133intel-mcx-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=63157

bilgisayar mühendisliği okuyorum. öyle çizim felan gibi extreme şeyler yapmayacağım. ama air de 4gb ram olması gözümü korkutuyor. tabi bunun yanında 12 saat şarj ve haswell işlemciler göz kırpıyor bana. fiyat farkı onemli değil. işime hangisi yarar? benim yerimde olsaydınız hangisini alırdınız?
    beni bi 4-5 sene idare etmesi lazım.

şimdiden teşekkürler.

• mMalik kullanıcısına yanıt
    air alırım
  • hocam 4 gb ram yetersiz kalmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mMalik -- 15 Temmuz 2013; 16:18:16 >
    extreme konularla işim olmaz demişsin, yetersiz kalacağını sanmıyorum

aynı inç'lerdeki standart donanımdaki pro ve air arasında kalibre farkı mutlaka vardır ve air herzaman daha iyidir
  • sağolasın hocam
  • bende taşınabilir bir makina alsam kesinlikle bu air olurdu, bu hafilikte bu pil ömrü müthiş, performansıda gündelik işler için fazlasyla yeterli olur ama tek düşünmen gereken 5 sene gibi uzun bi süreden bahsetmişsin ram ekliyemiyeceksin acaba 5 sene sonraki işletim sistemi nasıl olur akıcı çalışırmı 4gb ram ile, çünkü mid 2011 mac mini kullanmıştım 2 gb ramle geliyordu alet lion da ciddi performans sorunu yaşıyordu 4gb yapınca kendine gelmişti eski 2011 2 gb ram ile gelen airlerde eminim şimdi birazcık ram eksikliği hissediyolardır.
  • hocam yakın zaman da apple store online satış a başlanacak deniyordu. acaba apple ın kendi sitesinden upgrade yapıp air ı 8 gb ram ile alma imkanımız olur mu yoksa yine standart modeller mi satışa sunulur?
  • Ben 2009mid mbp kullanıyorum. 2gb ile geliyordu o zamanlar, sonra 4gb yaptım o da yetmeyince 8gb'a çıkardım. 4 şuan kritik durumdadır 8 ise uzun zaman götürür ssd ile destekleyince.

macosx'te ram ve ssd herşey demek cidden, cihazım 2009 olmasına rağmen o kadar hızlı ve sessiz ki hala daha bir 5 yıl daha kullanırım ben bu cihazı rahat. o yüzden mutlaka hatayı baştan yapmayın sonra elinizde olmayan sebeplerden dolayı elinizin altındaki ferrariyi kullanamazsınız.
  • Ozel konfigurasyon secenegi mutlaka olacaktir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    elbette, online satış başladığında upgrade seçeneğide olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.