Şimdi Ara

Mazda almak isteyenler, soruları olanlar!!!! (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
2
Favori
10.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben 2004 yılından 2012 yılına kadar 8 yıl 1998 model mazda 323 f 1.5 16 v ful enj araca bindim beni hiç üzmedi, daha öncesinde yerli tabir edilen markalardan 5 aracım oldu, on lardan sonra bana biri mazda al dese h.. s... derdim, yukarıda belirtiğim temiz bir mazda denk geldi hiç düşünmememe rağmen aldım ancak alıp kullanınca daha önce eşşşşşş.......ğe bindiğimi anladım, hiç sorunsuz 8 yıl bindikten sonra sattım ve mart ayında 2012 mazda 3 dizel aldım, yani mazdadan vaz geçemedim.
    temiz bir mazda ömürlüktür, parçasıda öyle bahsedildiği gibi pahalı değil, insanların bilgisi olmadan fikirleri oluyor maaalesef, kafaya koyduysanız temiz bir mazda 323 veya 626, bence 1993 öncesi köşeli kasaları daha hoş, alınuıp binilir ve üzmez ama temiz olması şartıyla,
    selamlar
  • Her mazda kullanıcısının ortak tavsiyesi "temiz olması, çok kurcalanmış olmaması" şeklindedir... Mazda bozulmaz, bozarlar diye bir söz var çok doğru...

Bilmeyenden, anlamayandan mazda alınmaz, her yere de mazda gösterilip tamire sokulmaz.

Temiz, bakımlı ve kurcalanmamış mazda alırsanız, bir daha mazda dan vazgeçemezsiniz.

Konforu, keyfi, rahatlığı, sorunsuzluğu dillere destandır.

• arkadaşlar, mazdanın 1998 - 2001 arası modelleri var...
    lantis 1.8, 2000, lpg, 10.000 tl, 290.000 kmhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ihtiyactan-acilll-satilik-canavarimi-satiyorum-96058474/detay
    familia, 1.5, 1990, 108.000 km, 12.999 tlhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orjinal-kusursuz-bir-arac-90862573/detay
    323 1.5 1999 13.250 tl, 165.000 kmhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acelesi-yok-keyfen-satilik-80108291/detay
    ne dersiniz, fiyatları şişirilmiş mi, piyasası nedir...
    yoksa ekim aralık gibi düşer mi?

• merhaba.ben 2005 2006 mazda3 almayı düşünüyorum.çoğu kişi tavsiye etmiyor.2.eli zayıftır yedek parça sıkıntılıdır falan filan.ben 4-5 sene binme niyetiyle alıyorum.ikinci elini problem etmiyorum.kafama takılan yedek parça sıkıntısı olurmu.birde lpg uyumsuz diyorlar.lpg magnezyum sübapları eritiyor diyolar.bunlar gerçekmi.yoksa uydurma şeylermi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sword88

merhaba.ben 2005 2006 mazda3 almayı düşünüyorum.çoğu kişi tavsiye etmiyor.2.eli zayıftır yedek parça sıkıntılıdır falan filan.ben 4-5 sene binme niyetiyle alıyorum.ikinci elini problem etmiyorum.kafama takılan yedek parça sıkıntısı olurmu.birde lpg uyumsuz diyorlar.lpg magnezyum sübapları eritiyor diyolar.bunlar gerçekmi.yoksa uydurma şeylermi.

cogu kisi hic kullanmadıgı icin tavsiye etmiyor bir kere bir mazda kullan bak bakalım ondan sonra o fiyata alabildigin diger araçlara binmeye gönlün razı olacak mı
    lpg icin bulundugun sehirdeki mazda servisini ara sor acık acık sonucta araca bakacak olanlar onlar
    yedek parçanın sıkıntılı oldugunu gormedim ben iki yıldır
    ikinci eli de heraracın artık sıkıntılı 500 lira aşağı verdin mi havada satılıyor acil ihtiyacın olursa...

• quote:

Orijinalden alıntı: mcclouhd

quote:

Orijinalden alıntı: sword88

merhaba.ben 2005 2006 mazda3 almayı düşünüyorum.çoğu kişi tavsiye etmiyor.2.eli zayıftır yedek parça sıkıntılıdır falan filan.ben 4-5 sene binme niyetiyle alıyorum.ikinci elini problem etmiyorum.kafama takılan yedek parça sıkıntısı olurmu.birde lpg uyumsuz diyorlar.lpg magnezyum sübapları eritiyor diyolar.bunlar gerçekmi.yoksa uydurma şeylermi.

cogu kisi hic kullanmadıgı icin tavsiye etmiyor bir kere bir mazda kullan bak bakalım ondan sonra o fiyata alabildigin diger araçlara binmeye gönlün razı olacak mı
    lpg icin bulundugun sehirdeki mazda servisini ara sor acık acık sonucta araca bakacak olanlar onlar
    yedek parçanın sıkıntılı oldugunu gormedim ben iki yıldır
    ikinci eli de heraracın artık sıkıntılı 500 lira aşağı verdin mi havada satılıyor acil ihtiyacın olursa...

Tamamen katılıyorum ve tamamen doğru...

9 bin liraya Mazda 626 aldım... Dört teker disk fren, klima, dört cam otomatik, 100 km de 9 litre lpg yakıtı, yıllı vergisi 230 tl, 116 Beygir vs. vs.

Güvenlik, konfor ve prestij bir arada... Bu fiyata bu özellikte hangi aracı alabilirsin?

Alalı 8 ay oldu yaptığım masraflar;

Buji, yağ, filtreler değişti 130 tl

Klima gazı ve bakımı yapıldı 70 tl

Yağını, suyunu kotrol edip benzini/gazı doldurup geziyorum...

Sonuna kadar da, mazda yı tavsiye ederim.

• Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. 2-3 ay sonra 2.e laraba alıcaz ve birkaç araba araştırdım kısaca şunlar.
    -toyota corolla 93-94 model
    -Skoda Felicia
    -Mazda 323
    -Hyundai accent.

kullanım amacım genelde şehir içi misafirliğe giderken arada bursa/istanbul arası mesafe yol. genel olarak aile arabası olacak yaş 22 ehliyetimide yeni aldm. lpg düşünüyorum. mazda ve toyota yedek parça pahalı, bir yere vursan faln filan masrafı ççok olur deniliyor. çıkmazda kaldım. gönlümden corolla ve mazda geçiyor özellikle mazda hakkında güzel yorumlar okudum motor konusunda. sizlerinde görüşünü almak isterim. yardımcı olucaksa Bursada oturuyorum. Brde model konussunda yardım edersenız sevinirim. bütçe olarak max 10-11 Lira. teşekkürler iyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inFiniTyDark

Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. 2-3 ay sonra 2.e laraba alıcaz ve birkaç araba araştırdım kısaca şunlar.
    -Skoda Felicia
    -Mazda 323
    -Hyundai accent.

kullanım amacım genelde şehir içi misafirliğe giderken arada bursa/istanbul arası mesafe yol. genel olarak aile arabası olacak yaş 22 ehliyetimide yeni aldm. lpg düşünüyorum. mazda ve toyota yedek parça pahalı, bir yere vursan faln filan masrafı ççok olur deniliyor. çıkmazda kaldım. gönlümden corolla ve mazda geçiyor özellikle mazda hakkında güzel yorumlar okudum motor konusunda. sizlerinde görüşünü almak isterim. yardımcı olucaksa Bursada oturuyorum. Brde model konussunda yardım edersenız sevinirim. bütçe olarak max 10-11 Lira. teşekkürler iyi forumlar.

O fiyatlara temiz mazda 626 bulursun veya biraz daha üzerine koyup temiz bir lantis bakabilirsin... Mazda dan şaşma, o paraya alabileceğin en güvenli ve prestijli araç olur...

Mazda dan şaşma ama temiz ve kurcalanmamış olsun.

• yakıt konusunda araştırma yaptımda. mazda 323 çift karburatör ve çok yaktığı söyleniyor. ben hız tutkunu değilim gerektiği kadar gaza basaarım. Lpg falan fazlamı yakıyor gerçekten ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

quote:

Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. 2-3 ay sonra 2.e laraba alıcaz ve birkaç araba araştırdım kısaca şunlar.
    -Skoda Felicia
    -Mazda 323
    -Hyundai accent.

O fiyatlara temiz mazda 626 bulursun veya biraz daha üzerine koyup temiz bir lantis bakabilirsin... Mazda dan şaşma, o paraya alabileceğin en güvenli ve prestijli araç olur...

Mazda dan şaşma ama temiz ve kurcalanmamış olsun.

hic dusunme temiz mazda bulursan al anında
    (tabi kmsi de cok yuksek olmasın 300000-350000 gibi misal)

• quote:

yakıt konusunda araştırma yaptımda. mazda 323 çift karburatör ve çok yaktığı söyleniyor. ben hız tutkunu değilim gerektiği kadar gaza basaarım. Lpg falan fazlamı yakıyor gerçekten ?

Yıllık 10 bin km. civarında aracı kullanacaksanız şiddetle Mazda 626 1992-1997 model aralğında balina kasa alın derim...

Ben de var ve çok memnunum, şehir içi 25 kuruş, şehir dışı 19-20 kuruş yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

quote:

yakıt konusunda araştırma yaptımda. mazda 323 çift karburatör ve çok yaktığı söyleniyor. ben hız tutkunu değilim gerektiği kadar gaza basaarım. Lpg falan fazlamı yakıyor gerçekten ?

Yıllık 10 bin km. civarında aracı kullanacaksanız şiddetle Mazda 626 1992-1997 model aralğında balina kasa alın derim...

Ben de var ve çok memnunum, şehir içi 25 kuruş, şehir dışı 19-20 kuruş yakıyor.

626 2000 motor olmasına rağmen az yaktığını bende duymuştum.
    bende lantis var ön takım bakım istiyor, km 25-30 krş yakıyor. başka lantiscilerin 20 krş yakıyor.

• bir mazda sahibiyle konuştum.arka tampon ve sağ arka kapı sacı değişik dedi.başka değişen boya yok dedi.plakayı aldım.sorguladım.2012 senesinde 3 çarpma gözüküyor.ikisinde 800 tl civarı masaf çıktı.birinde masraf çıkmadı.araba 2006 model.öncesinde hiçbişey olmayıpda 1 senede 3 çarpma olması garip geldi.acaba önceki sahibinde plaka farklımıydı.eğer öleyse yeni plakada onları göremiyormuyuz.çünkü bukişi 2011in sonlarında almış.plakayıda değiştirdiyse önceki hasarları çıkmamış olabilirmi.
  • İyi günler. Hasar sorgularken 2003'ten sonrası sorgulana biliniyor. Üstelik dikkat ettiyseniz aracın şase nosunun son 4 rakamını da yazıyor. Benim kanaatim, güvenilir yönünde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selyon

mazdadan anlıyan arkadaşlar sahibinden.com fiyatlar yüksek
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-131-000-km-de-tertemiz-astina-askeri-personelden-56153711/detay/#
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-satilik-mazda-626-glx-52308097/detay/
    ustalardan yorumlar mazda 3 almayı düşünoyrumm en üstte ilanı begendim ne dersiniz acaba klima yokk arabanın hakkı nedir
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-made-in-japon-55828407/detay/
    son olarak da üstekii arabanın hakkı nedir fiyat olarak usta arkadaşlar yorumlarlarsa cok sevinirimm

Hani bu aracın ikinci eli zayıftı? bir ay olmadan hepsi satılmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

quote:

Orijinalden alıntı: selyon

mazdadan anlıyan arkadaşlar sahibinden.com fiyatlar yüksek
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-131-000-km-de-tertemiz-astina-askeri-personelden-56153711/detay/#
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-satilik-mazda-626-glx-52308097/detay/
    ustalardan yorumlar mazda 3 almayı düşünoyrumm en üstte ilanı begendim ne dersiniz acaba klima yokk arabanın hakkı nedir
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-made-in-japon-55828407/detay/
    son olarak da üstekii arabanın hakkı nedir fiyat olarak usta arkadaşlar yorumlarlarsa cok sevinirimm

Hani bu aracın ikinci eli zayıftı? bir ay olmadan hepsi satılmış.

mazda yı bilen kullanan alıyor tekrar yeni musteri cekmeleri cok zor oluyor ya da iste belirledigi fiyat aralıgında arastırma yaparken donanınımını goren merak edip soruyor alıyor
    ama artık hakkaten birseyler yapmaları lazım satmak icin yoksa silinecekler ve araclarımıza aglayacagız...

• bu arada mazda da kampanya var guzel duruyor

Mazda’dan sonbahar kampanyası…

Müşterilerine görülmemiş takas kampanyası sunan Finans Mazda Eylül ayında herkesi Mazda sahibi yapmak için dört ayrı kampanyayı birleştirdi.

Mazda’ya gelenler araçlarının fiyatlarını kendileri belirliyor ve yüzde yüz kredi alıyor

• Yeni Mazda araçları bu kampanyada araç anahtar teslim liste fiyatının 100% kadarı Finans Mazda ile finanse ediliyor.
    • Mazda müşterisi, takas desteğine rağmen aracını kendisi değerlendirmek ister ise aracını 4 ay içinde satabiliyor.

Bütün Mazda ürün gamında geçerli 1500TL’den 8.000TL’ye varan takas desteği..

• Mazda 0 km araç fiyat listesi üzerinden özel bir takas desteği sağlanıyor.

Mazda’dan 4 ay taksit atlatma ve 48 aya varan vade fırsatı...

• Mazda Müşterisinin tamamı finanse edilen otomobiline teslim aldıktan 4 ay sonra ödeme imkanı ve 48 aya kadar vade seçeneği sunuluyor.

Araç satış kampanyamız 1 Eylül- 30 Eylül 2012 tarihleri arasında geçerli olacak.

• arkadaşlar mazda 2 nin B sınıfı araçlar arasında ki yeri nedir ? mesela 30 bin TL paranız olsa mazda 2 mi alırsınız.
    örnek
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-bayandan-ilk-gunku-gibi-hatasiz-2010-model-mazda2-go-otomatik-98020860/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: he_man

arkadaşlar mazda 2 nin B sınıfı araçlar arasında ki yeri nedir ? mesela 30 bin TL paranız olsa mazda 2 mi alırsınız.
    örnek
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-bayandan-ilk-gunku-gibi-hatasiz-2010-model-mazda2-go-otomatik-98020860/detay

Daha dün konusu açılmıştı, Amerika'da Jazz dan sonra ikinci en iyi B sınıfı araç seçilmiş diye.

http://resim.donanimhaber.com/m_59260834/mpage_1/f_/key_//tm.htm#59260834

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadLifter -- 12 Eylül 2012; 16:02:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

quote:

Orijinalden alıntı: he_man

arkadaşlar mazda 2 nin B sınıfı araçlar arasında ki yeri nedir ? mesela 30 bin TL paranız olsa mazda 2 mi alırsınız.
    örnek

Daha dün konusu açılmıştı, Amerika'da Jazz dan sonra ikinci en iyi B sınıfı araç seçilmiş diye.

http://resim.donanimhaber.com/m_59260834/mpage_1/f_/key_//tm.htm#59260834

aracın kullanıcılarından kötü yorum duymadım daha zaten
    Ama yolda bi mazda 2 görmüyorum ki inceleyim, bu türkiyede çok az satıldığı ve çok kötü ikinci eli oldğu anlamına mı geliyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi he_man -- 11 Eylül 2012; 16:18:14 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.