Şimdi Ara

Mazda almak isteyenler, soruları olanlar!!!! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
2
Favori
10.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.mazda.com.tr/
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

mazdanın websitesi askıya alınmış..

http://www.mazda.com.tr/

http://www.mazda-tr.com
  • Hayırlı günler. Bu mazda alınır mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-orijinal-1-7-dizel-mazda-86903388/detay

Teşekkürler. Allah'a emanet olun.
  • Seni üzecek bir sıkıntısı yoksa kaçırılmaz bence... Şimdiden hayırlı olsun...

İyi baktır, iyi araştır.
  • İnşallah.
  • öncelikle herkeze slm lar bu formun daha yeni üyesiyim
    benim mazda 323 sedan arbamda frene alakalı bir sorunum var; frene bstığımda gırç gırç diye sesler geliyor basmadığım zamanlard ise cik cik diye bir ses tarifim biraz komik oldu ama neyse bu sorunu hangi ustaya gittiysem herkez farklı farklı şeyler söyledi tabi bu arada bir takım balata ve bir takım disk değiştim bir müddet kullandım bu sorun tekrar başladı kullandığım ürünler orjinal değil sanayiden aldığım yan sanaayi ürünler bana bu konu hakkında bilgisi olan daha önce başına gelen arkadaşlardan yardım bekliyorum ben samsundayım usta ismide öneren olursa sevinirim ve eğer değiştirmem gerekiyorsa disk v balatayı önerebileceğiniz marka varsa çok makbule geçer araç mazda 323 sedan 1995 model şimdiden teşekürler.
    Birde dediğim gibi formda çok yeniyim izlemem gereken farklı bir yol varsa yardımcı olursanız sevinirim yada irtibata geçmem gereken birisi varsa

• Selamün aleyküm arkadaşım. Fren balatalarını değiştirdiğinde disk üzerinde çizik var mıydı? Belki bir gevşek vida diski sürekli çiziyor olabilir. Fren yaparken daha çok çizeceği için ses de yapar.

Veya uzun süreli kullandığınızda diskte kızma oluyor mu? Ben bütün bu yorumları ön tekerler için söyledim. Arka/ön bahsetmediğiniz için. Arkası da olsa aynı.

Benim önceki kullandığım araçlardın birisinde benden önceki kullanıcının fark etmediğinden vida kapmanayı tam yarım santim yedi. Blalata aşınınca o araya girdi haliyle.

Yine de gevşek bir aparat olması muhtemel. Biş şey daha diyeyim şu an bende kango var frene basmasanız bile ince bir ses, frene bastığınızda artan bir ıslık sesi gibi gelen bir ses var. Frenlerini değiştirdiğim ustasına gittim baktı herşey normal dedi. Tozdan yapıyor dedi. Kampanalar ve diskler aşırı kızmıyorsa frenler ve el freni tutuyorsa sıkıntı olmayabilir. Allah'a emanet olun.

• ilginiz için teşekür ederim ZNGN 61 haklısın ön arka diye bahsetmedim sorun ön frenlerde sizin anlattığınız gibi diskte çizik yok ama sol taraf tam sağ taraf yarım basıyor balata diske arka kampanaları yeni taşlatıp merkezi temizlettim arkalarda kontrol edildi bi sorun yok fakat halaa sorunu çözemedik.
    ya paraya kıyıp arabayı servise götüreceğim disk balata yeniden takılacak orjinali onunda parça fiyatını sordum 450 tl dediler bir takım balata bir takım disk bi aklımda diyorum gidiyim 30 tl verip bir takım balata alıp birde öyle deneyim şuankinden farklı bi marka varmı önerebileceğiniz bir marka benim araca uygun
  • Sağ ol. Önemli değil. Daha geniş bilgi alabileceğiniz bir linki aşağıda veriyorum. Umarım size yararı olur.

http://www.mazdaclubtr.com/12189/fren-balatalari-ve-diskler-1999/
    Allah'a emanet olun.
  • MERHABALAR.. BEN DE MAZDA 3 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DA SORMAK İSTEDİĞİM Bİ İKİ ŞEY VAR.

ŞU AN BENDE ASTRA CLASSIC 1.3 CDTI VAR FAKAT 1.3 BANA AZ GELİYOR. ONUN İÇİN 1.6 DİZEL Bİ ARAÇ DÜŞÜNÜYORUM..

VW JETTA 1.6 TDI HIGHLINE İLE MAZDA 3 1.6 DİZEL IMPRESSIVE ARASINDA KALDIM.

MAZDANIN GÖRÜNÜŞÜNÜN DAHA SPORTİF OLMASINDAN VE BENİM DE YAŞIMIN 26 OLMASINDAN DOLAYI MAZDA DAHA AĞIR BASIYOR FAKAT MAZDANIN DA PİYASASININ OLMAYIŞI DA DÜŞÜNDÜRMÜYOR DEĞİL.. JETTA DA BİRAZ DAHA ORTA YAŞ ARABASI GİBİ GELİYO 30 YAŞ ÜSTÜ EN AZINDAN..

AYRICA MAZDA DİZELLERDE DONANIM YÖNÜNDEN EKSİKLER VAR SANKİ. ADAPTİF XENON FARLAR DİZELLERDE YOK VE MAZDALARDA NAVİGASYON VE USB BULUNMUYOR.

AÇIKÇASI 60 BİN TL VERİP DE BU ÖZELLİKLERİN OLMAMASI PEK HOŞ DEĞİL AMA TABİ SAYMADIĞIM ARTI YÖNLERİ DE VAR.

AYRICA BAKIMLARIN DA 6 AY OLMASI. GERÇİ ONUN DEĞİŞECEĞİNİ 1 YILA ÇIKARILACAĞINI DUYDUM AMA BAKALIM..

SİZ OLSANIZ HANGİ ARABAYI ALIRDINIZ MAZDA 3 MÜ JETTA MI.. VEYA BAŞKA 1.6 DİZEL BİR ARABA MI.
    BU KONULARDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

• sunu soyleyebilirim. mazda 3 dizel iki günde satilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: özkan05

ilginiz için teşekür ederim ZNGN 61 haklısın ön arka diye bahsetmedim sorun ön frenlerde sizin anlattığınız gibi diskte çizik yok ama sol taraf tam sağ taraf yarım basıyor balata diske arka kampanaları yeni taşlatıp merkezi temizlettim arkalarda kontrol edildi bi sorun yok fakat halaa sorunu çözemedik.
    ya paraya kıyıp arabayı servise götüreceğim disk balata yeniden takılacak orjinali onunda parça fiyatını sordum 450 tl dediler bir takım balata bir takım disk bi aklımda diyorum gidiyim 30 tl verip bir takım balata alıp birde öyle deneyim şuankinden farklı bi marka varmı önerebileceğiniz bir marka benim araca uygun

Hayırlı günler. Hayırlı Ramazanlar. Fren işinizi halledebildiniz mi?
    Ben de size şunu sorayım. Senin arabanın kasa sacı kalveniz mi? Bu modelin dizeline rastladım. 11500 TL istiyor sahibi. Tavsiye eder misin? Parça durumu ve aracın performansı nasıldır? Cevabınızı bekliyorum.Teşekkürler. Allah'a emanet olun.

• fren işini tam anlamıyla halledemedim çünkü freni söktürdüğüm ilk usta bi parçayı eksik takmış yani kaybetmiş parça;tıkırtı sacı dedikleri bi parça balatanın altına takılan u şeklinde bi metal gittim sordum öyle bi parça yoktu zaten bu modellerde olmaz diye birde pişkin pişkin cevap vermez mi ( çok bilmiş adam )allahım nasıl bir usta bulduysam bende neyse o parçayı hiçbiryerde bulamadım bundan dolayı birde dönüşlerde frene bastığımda tıkırtı gelmeye başladı
    yani tam anlamıyla çözemedim. dizel mazda konusunda da çok fazla bilgim yok sadece şöyle diyebilirim aracın kilometresi motor durumu ve mekanik aksamlarını baktırıp sorun varmı onu bi öğren derim bilirsin dizel araçların motorları daha çabuk miyadını doldurur ve motor parçaları da biraz daha pahalı olur ama mazda 323 genel olarak soracak olursan mazda lar çok sağlam yeterince opsiyonel rahat seri sınıfında en az yakanlardan bir araçtır motor harici diğer aksamlarda da parça sıkıntısı çok fazla çekmezsin ve öyle sanıldığı kadar da pahalı değildir ler tabi bulunduğun il neresi bilmiyorum ama en azından çıkmacılardan da takviye edebilirsin parça konusunda aracın fiyatı konusunda da yorum yapamyacağım detaylı bilgi sahibi olamadığım için bu yüzden seni yanıltmayım .
    aracı alırsan banada bilgi verirsen sevinirim.

• Çok teşekkür ederim. soğ olun. Ben Trabzon'da ikamet etmekteyim. Size sorduğum araç Ankara'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caylak05

MERHABALAR.. BEN DE MAZDA 3 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DA SORMAK İSTEDİĞİM Bİ İKİ ŞEY VAR.

ŞU AN BENDE ASTRA CLASSIC 1.3 CDTI VAR FAKAT 1.3 BANA AZ GELİYOR. ONUN İÇİN 1.6 DİZEL Bİ ARAÇ DÜŞÜNÜYORUM..

VW JETTA 1.6 TDI HIGHLINE İLE MAZDA 3 1.6 DİZEL IMPRESSIVE ARASINDA KALDIM.

MAZDANIN GÖRÜNÜŞÜNÜN DAHA SPORTİF OLMASINDAN VE BENİM DE YAŞIMIN 26 OLMASINDAN DOLAYI MAZDA DAHA AĞIR BASIYOR FAKAT MAZDANIN DA PİYASASININ OLMAYIŞI DA DÜŞÜNDÜRMÜYOR DEĞİL.. JETTA DA BİRAZ DAHA ORTA YAŞ ARABASI GİBİ GELİYO 30 YAŞ ÜSTÜ EN AZINDAN..

AYRICA MAZDA DİZELLERDE DONANIM YÖNÜNDEN EKSİKLER VAR SANKİ. ADAPTİF XENON FARLAR DİZELLERDE YOK VE MAZDALARDA NAVİGASYON VE USB BULUNMUYOR.

AÇIKÇASI 60 BİN TL VERİP DE BU ÖZELLİKLERİN OLMAMASI PEK HOŞ DEĞİL AMA TABİ SAYMADIĞIM ARTI YÖNLERİ DE VAR.

AYRICA BAKIMLARIN DA 6 AY OLMASI. GERÇİ ONUN DEĞİŞECEĞİNİ 1 YILA ÇIKARILACAĞINI DUYDUM AMA BAKALIM..

SİZ OLSANIZ HANGİ ARABAYI ALIRDINIZ MAZDA 3 MÜ JETTA MI.. VEYA BAŞKA 1.6 DİZEL BİR ARABA MI.
    BU KONULARDA BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Jetta dediğin araba çöp.. Mazda çok daha iyi .Git kurcala test sürüşü yap farkı gör.

• merhaba değerli arkadaşlar... 92 mazda 626 2.0 ankara aracı hakkında ne dersiniz.. bu para verilir mi bu araca...
    mazda 3 lerden konuşuluyor şu anda, ama bizimde bütçemiz bu işte ne yapalım :))
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-1992-sonu-yumurta-kasa-full-sirali-lpg-li-isli-klimali-96040797/detay
  • evet arkadaşlar diğer mazdamız da şu 2-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sorunsuz-temiz-otomobil-95118118/detay
    yorumları bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Von Allen -- 9 Ağustos 2012; 1:13:10 >
  • İkinci aracı bilemem ama; ben birincisini kullanıyorum, arabadan inesim gelmiyor... Düzgün ve bakımlı bir Mazda seni üzmez, ama tam tersine rastlarsan canından bezdirir...

Mazda'yı kullananlara sor, diğerleri seni hep yanıltır... Bu paraya bu konforu alabileceğin başka bir marka olduğunu sanmıyorum.
  • çok araştırma yapmak lazım, bilgili olunca insan rahat oluyor, aracı almaya karar verince de serviste inceletme, plaka sorgulatma vs derken inşallah güzel bir araca kavuşurum... bir de bu mazda 626 nın çok hoş kasalı olan bir modeli var, onu nette pek bulamadım, yumurta kasa mı ne diyorlar, albeanın arkası ona benziyor... :)
    o görünüş olarak da 10 numara
  • şimdi bir de şöyle bir durum var bizim millette;
    adamın herhangi bir marka otomobili var ve otomobil ile ilgili bir konu açıldığında "en iyisi budur" gibi yorumlar yapıyorlar... bu mantık şu mealdeki atasözünü de hatırlatıyor "bildiğim uzun yol bilmediğim yoldan iyidir"
    yahu kardeşim bari konuşacaksan en azından "bana göre böyle, sadece bunu kullandım, o yüzden bu iyidir diyorum" de ama yok nafile arkadaşlar, illa onun dediği güzeldir
    aslında birçok model var ama düzgünce yardımcı olsa insanlar hiçbir sıkıntı çıkmayacak, ortalık zaten it-çakal dolu..
    daha yeni sahibinden sitesinde bir tane araç gördüm, ilana tıkladım, 2 tane resim var ve iki resim bir araca, bir resim başka bir araca ait
    yahu ya bunu koyan geri zekalı ya da milleti enayi zannediyor...
    gerçekten yardımcı olan arkadaşları saygıyla anıyorum ama nette küçük bir araştırmadan sonra bu kanıya vardığımı söyleyebilirim...
    zira donanımhaber bu anlamda biraz daha objektif yorumlara sahip

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.