Şimdi Ara

mazda 6 ikinci ele düştü hadi hayırlısı..... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
1
Favori
4.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben senin ne demek istediğini anladım. Bu ülkenin otomotiv gercegi boyle iste. Arac cok güzel ama ..... Ister bu araca 100 bin ve üzerini vermeye. Ha cok zengin olursun deger kaybını tinlamazsin o zaman da buna bakmazsın. Mazda 3 yine biraz daha şanslı bu araca gore.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SuperSantorelli kullanıcısına yanıt
    Öncelikle mesajımın içeriğini daha iyi okuyun ve anlayın. Ardından benim dikkat çekmek istediğim noktayı kavrayın. Daha sonra aynı kategoride yer alan araçları inceleyin. Son olarak kastettiğim şeyi farkedince aaa evet, olabilir dersiniz kendinizce.
    Kısa yoldan söyleyeyim isterseniz : D sınıfı harika bir araç tasarlanınca, içine tasarımsal bütünlüğü bozan 50 cm'lik el freni konulmaz. Ya adam gibi elektronik park freni koyarsın. Ya da tasarım ile bütünleşebilen bir el freni koyarsın. Olay bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

bu forum ne kadar tuhaf yaw...
    arabanın ikinci eli yok...
    yaygın servis ağı yok...
    yaygın yedek parça durumu yok...
    sanayide özel servisi bir elin parmakları kadar...
    fiyatı pahalı...
    yılda sattığı 1000 tane bile değil...
    diğer markalardan sıyrılacak extra bir özelliği yok...

ülkemiz için çöp değilde nedir...

piyasası olmayan saab, Rover, mazda gibi markaları ne kadar çok övüyorsunuz...

şurada övgüler yapan, mazdayı yerlere göklere sığdıramayan genç arkadaşlar, bu arabayı almaya gelince işler nasıl da değişiveriyor değilmi, eminim hepiniz Toyota vw ford opelden başka marka düşünmezsiniz...

önünüzde klavye sallayında sallayın... size göre herşey tasarım...
    95.000 tl verdikten sonra kusura bakmayın kimse bu arabanın yüzüne bakmaz, gider passat alır BMW alır c serisi alır...

ben çöp deyince hiç birşeyden anlamaz oluveriyorum, troll oluyorum... bu araba ülkemiz için çöp değilde nedir...

herşey ikinci el değil diyorsunuz çünkü para sizden çıkmıyor aklınız bir karış havada ... yarın büyüyüp para kazanıp kendi arabanızı aldığınızda görürüm sizi ikinci ele önem veriyormusunuz vermiyormusunuz...

@umutsirvan
    @shadowgeist
    @cihanair
    @..neyzen..
    @stand alone
    @arifomer
    @akifsarı

Sonuna kadar katılıyorum. İş almaya gelince işin rengi değişir bir de bu Mazda'yı Bmw ile karşılaştırma yapıyorlar. Mazda ülkemiz için gereksiz 97 bin tl para verdikten sonra herkes dizel bir araç almak ister. Millet tasarıma bakıp heyecan yapıyor ondan sonra Mazda şundan üstün bundan üstün diye foruma yazıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

bu forum ne kadar tuhaf yaw...
    arabanın ikinci eli yok...
    yaygın servis ağı yok...
    yaygın yedek parça durumu yok...
    sanayide özel servisi bir elin parmakları kadar...
    fiyatı pahalı...
    yılda sattığı 1000 tane bile değil...
    diğer markalardan sıyrılacak extra bir özelliği yok...

ülkemiz için çöp değilde nedir...

piyasası olmayan saab, Rover, mazda gibi markaları ne kadar çok övüyorsunuz...

şurada övgüler yapan, mazdayı yerlere göklere sığdıramayan genç arkadaşlar, bu arabayı almaya gelince işler nasıl da değişiveriyor değilmi, eminim hepiniz Toyota vw ford opelden başka marka düşünmezsiniz...

önünüzde klavye sallayında sallayın... size göre herşey tasarım...
    95.000 tl verdikten sonra kusura bakmayın kimse bu arabanın yüzüne bakmaz, gider passat alır BMW alır c serisi alır...

ben çöp deyince hiç birşeyden anlamaz oluveriyorum, troll oluyorum... bu araba ülkemiz için çöp değilde nedir...

herşey ikinci el değil diyorsunuz çünkü para sizden çıkmıyor aklınız bir karış havada ... yarın büyüyüp para kazanıp kendi arabanızı aldığınızda görürüm sizi ikinci ele önem veriyormusunuz vermiyormusunuz...

@umutsirvan
    @shadowgeist
    @cihanair
    @..neyzen..
    @stand alone
    @arifomer
    @akifsarı

• [H.E.E] kullanıcısına yanıt
    Evet,mevzu malifalitiko gibi el frenı olmamış,yakışmamış,hoş durmamış o konu da hem fıkırız zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperSantorelli -- 10 Kasım 2013; 18:23:50 >
    Japonlar işte, batı kafasıyla araç tasarımı yapmışlar. Ama Japon kafasıyla 50 cm'lik el freni koymuşlar. Hayır yani neyi ima etmeye çalışıyorlar? Çizgi filmlerinde karakterlere kafam kadar göz çiziyorlar ki gerçekte gözleri ince bir çizgi. Araçlarına 50 cm'lik el freni koyuyorlar. Yoksa :)))
  • araç fazlalığından satılıkmış yav he he diyesim geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: [H.E.E]

Japonlar işte, batı kafasıyla araç tasarımı yapmışlar. Ama Japon kafasıyla 50 cm'lik el freni koymuşlar. Hayır yani neyi ima etmeye çalışıyorlar? Çizgi filmlerinde karakterlere kafam kadar göz çiziyorlar ki gerçekte gözleri ince bir çizgi. Araçlarına 50 cm'lik el freni koyuyorlar. Yoksa :)))

Yoksa..Evet,bamya power

• O fiyata 1.4 Passat alın siz.

Hem mahallenizdeki esnafa da hemen satarsınız.

Kar etmek gerekli tabii.
  • Her ne kadar tasarımını çok beğensem de o paraya farklı araçlar tercih ederdim. Parası olana(ikinci el piyasası, yakıt, vergi, vs. önemsemeyene) gidecek bir araba... Zaten Mazda'nın satış felsefesi de bu yönde...
    Bence servis ağının geniş olmasından ziyade verdiği hizmet kalitesi çok daha önemlidir. Ne servisler gördüm, girmemle çıkmamın bir olduğu.
    Ayrıca çöp kelimesi hiç hoş bir ifade tarzı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adrenalin876

quote:

Orijinalden alıntı: -satana-

kesin bizim forumdan biri satiyodur o kadar gaza getirdiniz adam arabayi poh pohladiniz, simdide arbayi zararla sattiriyoruz :D

arkadaş 2000tl zararla açılışı yaptı bakalım....ne kadara gidecek ?? Telefonunu bir yere not edip sattıktan sonra arayacağım kaça sattın diye

Arabayı pazarlıkla aldı yani liste fiyatından daha ucuza lansman avantajı ile aldığı fiyatan daha yükseğe satmaya çalışıyor muhtemelen
    Arabanın özelliklerine bakarsanız BMW de kullanılan fren enerjisi geri dönüşüm sistemi bu araçta da var, BMW den geri kalır hiç bir yanı yok. Aero dinamiği de iyiyse neden bu kadar az tüketemesin? BMW 2.0d motorları 4-5 litre değerlerine inebiliyorken bu araç da 6 litreyi yakalar. Mazda ile hiç bir alakam yoktur fanatiklik yaptığım düşünülmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Araba iyi hoş ta el freninin inik hali bile çok çirkin yahu.

El freni hunharca çekebilmek için öyle yapılmış

Yine de el freni çekili olduğunda bile usturuplu duruyor.Tasarım açısından en haz etmediğim markalardan birisi olan Toyota yine hünerlerini sergilemiş bu konuda

Bir önceki kasa Auris;

mazda 6 ikinci ele düştü hadi hayırlısı.....

• Benim aracım BMW 530 2005 model, takribi 55-60 bin civarında falan fiyatları.
    Bu arada ben 94 bin vermezdim ama sadece şuan için 3-4 yıl sonra fiyat uygun bir
    serviyeye geldiğinde gayet alınabilir albenisi olan bir araba.
    Öyle kötülenecek bir araç olduğunu düşünmüyorum BMW den inip buna binerdim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

Arabanın özelliklerine bakarsanız BMW de kullanılan fren enerjisi geri dönüşüm sistemi bu araçta da var, BMW den geri kalır hiç bir yanı yok. Aero dinamiği de iyiyse neden bu kadar az tüketemesin? BMW 2.0d motorları 4-5 litre değerlerine inebiliyorken bu araç da 6 litreyi yakalar. Mazda ile hiç bir alakam yoktur fanatiklik yaptığım düşünülmesin.

anlıyorum,lakın ımkanı yok o degerlerı goremez..

• D segmentinin açık ara en kaliteli otomobili,
  • D sınıfı araçların genelde fazla değer kaybettiği ülkemizde 2 litre benzinli motor satılmaz.
    2015de çıkacağı söylenen 1.5 litre 128 hp lik motorla birlikte en dolusu 90-95
    baz versiyonu 70 gibi satılırsa belki.

• Araç kişiye bir beden büyük veya küçük gelmiş olabilir.Aracın sizin görsellik anlayışınıza veya piyasa görüşünüze ters olabilir.Burası topluma açık bir forum olması size rencide edici,karalayıcı ve çamur at izi kalsın gibi düşüncelerinizi konuya cümle içerisinde aktarmanıza sebep olamaz.
  • 2. El olayı bizim otomobil gerçeğimiz değil, genel savruk tüketim anlayışımızdan kaynaklanıyor.
    Forumda bol bol görüyoruz daha 100.000km bile olmadan bırakın 100'ü 50.000km olmadan dizel araçlarınızı değiştiriyorsunuz. Daha dün bir konuda okudum, arkadaş neredeyse 20.000 kilometredeki dizel Golf'ünü neyle değiştirebileceğini soruyor. Yazık günahtır ki ülkemizdeki araçların neredeyse tamamı kredi ile alınıyor.
    Bu Mazda 6 ya da 3'ü alacak kişi 8-10 sene kullanacağını hesap etse 2. El kaygısına da bu kadar düşmez, düşmemeli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kedi ciğer ilişkisi mi var bu konuda
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.