Şimdi Ara

Mazda 3 Skyactiv Tüketim (Ankara içi ~30kmh) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
3
Favori
12.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

265 km az mi? Hem de sehir icinde.

Atmosferik kalir kalmaz bilmem de sehir ici olarak paylasilan Skyactiv 6.6 lt cok guzel bir deger.

30 km/s ile ben 5 litre yakiyorum 95lik dizel Corsa'da. Mazda atmosferik icin cok iyi bir deger.

Üstelik araç tam otomatik.

Üstelik araçta 18 jantlar var.

üstelik araç benzinli olmasına rağmen dizel otomatik parasına

• tam otomatik benzinli atmosferik için süper değer. üstelik 265 km hiçte az değil. araç çok güzel hele ki kırmızısı ama gel gör ki hem pahalı hem servisi az, hem de yetkili servisi ayrı bir dert
  • Hocam önceki konunuzda da aynı şeyi yazmıştım gene yazayım: 2 sene olmak üzere aynı aracı kullanıyorum sıfır aldığımdan beri ilk depo haricinde hiç 7.5lt üzerine çıkmadım. Hatta bazen bir depo boyunca hafif agresif kullanmama rağmen 7.5lt yı geçmedi. Şu an tamamı ş.içi normal kullanımda 27kmh hız ortalaması ile 7.1lt ortalamam var. Bu aracı kullanmadan neden o kadar az yakamaz diye diretirler hiç anlamam. Geçen yaz ne kadar az yakabilir acaba diye bir depoyu çok sakin kullandım ş.içi 6.3lt ile bitirdim, ortalama hız 30kmh idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yenilen pehlivan güreşe doymazmış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf tüketim için yol yapsam bende 30kmh ortalama ile 6.3lt civarı görürdüm fakat gerçekçi olmazdı. Daha sonra konuya farklı koşulların tüketimini de eklerim, 1000kmh civarı uzun yolun da tüketimini ekleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lexus

quote:

quote:

quote:

Atmosferik kalir kalmaz bilmem de sehir ici olarak paylasilan Skyactiv 6.6 lt cok guzel bir deger.

30 km/s ile ben 5 litre yakiyorum 95lik dizel Corsa'da. Mazda atmosferik icin cok iyi bir deger.

Liste fiyatlarının pahalı olduğuna katılıyorum ama önemli olan pazarlıklı fiyatı.

Araç da kaliteli, özenli. Gümrük vergisi de yüksek. Rakiplerinden pahalı olması normal.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lexus

quote:

quote:

quote:

Liste fiyatlarının pahalı olduğuna katılıyorum ama önemli olan pazarlıklı fiyatı.

Araç da kaliteli, özenli. Gümrük vergisi de yüksek. Rakiplerinden pahalı olması normal.

6 ayda bir bakım var. Kazdalar bakıma muhtaç arabalar. Onuda unutmayın

• Buda benim fb7 otomatik civic ort 20 ile elde ettiğim değer. Ort 30 olsa hemen hemen aynı yakar sizin araçla. Ayrıca sizin araca lpg olmuyor. Yani skyactiv in pek bi numarası yok.

Mazda 3 Skyactiv Tüketim (Ankara içi ~30kmh)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-93D60FA95 -- 14 Mayıs 2017; 14:24:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaç kmnin ortalaması bu? Benzer ortalama ile uzun mesafede dahi 8ltnin altına inmiyor mazda, otomatik fb7nin mazda kadar ekonomik olması imkansız, hemen hemen aynı kombinasyondaki fd6yı uzun süre kullanmıştım, ilgisi yok skyactiv ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Kaç kmnin ortalaması bu? Benzer ortalama ile uzun mesafede dahi 8ltnin altına inmiyor mazda, otomatik fb7nin mazda kadar ekonomik olması imkansız, hemen hemen aynı kombinasyondaki fd6yı uzun süre kullanmıştım, ilgisi yok skyactiv ile.

Yazdıklarınızdan bişi anlamadım ama inanmıyorsunuz galiba.

demek istediğim şu: evet skyactiv belki benim arabadan 1 lt az yakar o da belki. Ama benim araba lpg li ve mazdaya lpg olmuyor . Asıl mazdanın fb7 civic lpg kadar ekonomik olması im kan sız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-93D60FA95 -- 14 Mayıs 2017; 14:27:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Kaç kmnin ortalaması bu? Benzer ortalama ile uzun mesafede dahi 8ltnin altına inmiyor mazda, otomatik fb7nin mazda kadar ekonomik olması imkansız, hemen hemen aynı kombinasyondaki fd6yı uzun süre kullanmıştım, ilgisi yok skyactiv ile.

ayrıca şöyle bişi de var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ArslanF

Buda benim fb7 otomatik civic ort 20 ile elde ettiğim değer. Ort 30 olsa hemen hemen aynı yakar sizin araçla. Ayrıca sizin araca lpg olmuyor. Yani skyactiv in pek bi numarası yok.

Hahahahahahha

Civici bilmesek inanıcaz

Skyactive ile civicteki 1.6 motor alakasız günlük kullanımda en az 2 litre oynar aralarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLY.oNE -- 14 Mayıs 2017; 14:36:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Buda benim fb7 otomatik civic ort 20 ile elde ettiğim değer. Ort 30 olsa hemen hemen aynı yakar sizin araçla. Ayrıca sizin araca lpg olmuyor. Yani skyactiv in pek bi numarası yok.

Hahahahahahha

Civici bilmesek inanıcaz

Skyactive ile civicteki 1.6 motor alakasız günlük kullanımda en az 2 litre oynar aralarında

:) valla ben kanıtlarla konuşuyorum . Varsa kanıtınız görmek isterim.

• pompada olcun arkadaslar degeelrı. Yol bilgisayarına ben hıc guvenmem hep pompada olcerim. Mesela Fiat 1-1,5 lt fark edıyor diger araclarda da 0.3-0.5 lt civarı farkalr normal olabılıyor. Onedenle ponpa olcumu onemlı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

quote:

Hahahahahahha

Civici bilmesek inanıcaz

:) valla ben kanıtlarla konuşuyorum . Varsa kanıtınız görmek isterim.

Bende Mazda 3 yok ama bak bende benzinli arabayla kaç lt yakıyorum

• Aracınızın şehir içi tüketim verisi 9.5 litre, mazda'nın 6.5 litre. Evet pek bir numarası yokmuş. Civic'i herkes biliyor, hiçbir zaman ekonomik bir araç olma gibi bir iddiası yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 14 Mayıs 2017; 15:7:38 >
  • fotoğrafım yok ancak ben de 500 kmlik yakıt tüketimimi paylaşayım mazda 3 1.5 skyactive benzinli aracımla.
    320 km şehir içi- 6.9
    180 km şehir dışı- 5.5
    500 km ortalama- 6.4. ortalama hız 33 km/h

bu 500 km'den bu yana 100 km daha şehir içi bindim. bu 100 km'nin ortalaması da 6.6 civarında şu an. ilk değerler devirsiz ve dikkatsiz kullanım sonuçlarıydı.

bence çok iyi değerler çünkü şehir içi dediğim de ev ile iş arası 5 km ve 6 trafik ışığından geçip dur kalklarla gidiyorum. çevre yolunda 70-80 kmlik hız ile sürünce ortalama 5.5-6 arasına iniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clas89 -- 14 Mayıs 2017; 17:34:9 >
  • quote:

Hocam bu beyinsisin dediklerini kaale mi alıyorsunuz?

Bloklayın geçin.

Aynen o elemanın tüm mesajları nick mesaj uyumu çerçevesinde

• İnanmıyor değilim de kısa mesafelerin ortalamalarını koyup skyactiv'in numarası yok demişsiniz, otomatik Civic ne yakıp ne yapmadığı bilinen bir araba, bende 19kmh ortalama hızla 25-30km'nin ortlamasını getirir koyarım 6lt diye de ne gerçekçiliği olur bunun? belki 200 metre rakım düşüşü oldu 25km'lik yolda? Bu tip kısa mesafelerin bir gerçekçiliği yok, sadece minimum tüketim yapılacaksa eğer güzergah belirtirsen bişeyler ifade edebilir.
    https://forum.donanimhaber.com/ankara-ici-mazda-3-skyactiv-tuketim-hypermiling--125954156-3#125983888

Bu konuda çıkıp geldiğim güzergah belli, son derece sakin Ankarada sıfır trafik dolaşım mesela, bu arabanın mı numarası yok? Şöyle bir 300-500km yol yapın gelin kıyaslarız tüketimleri ama boşa da heveslenmeyin, Civic'in pek ilgisi yok Mazda ile tüketim olarak. Civic otomatiklerin güzel tarafı 5. vitesleri aşırı uzun olduğu için uzun yolda düzlükte tüketimleri çok güzel düşebiliyor.

Lpg konusuna gelince bunun araç teknolojisiyle ve elde edilen tüketimler ile alakası yok, 96 model vectra'ya da lpg takarsan mazda'dan ekonomik olur, saçma olmuş bu kıyas kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 14 Mayıs 2017; 19:25:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fade to Black

Adamlar turbonun yapacağı işi turbo olmadan başarmış, helal olsun.bazıları da hamal gibi turboyla gezsin dursun.

sorma yaw turbo var diye sirtimda tasiyorum biktim hamal gibi tasimaktan eve cikarmaktan keske benimde atmosferik aracim olsa
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.