Şimdi Ara

Mazda 3 Skyactiv Tüketim (Ankara içi ~30kmh) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
164
Cevap
3
Favori
12.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Skyactiv güzel bir teknoloji ve gerçekten ekonomik de. Ama gel gör ki vag cı beyinsisler diğer arabaları da kendilerinin ki gibi yakıyor sanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Atmosferik motor ile Turbo beslemeli aynı yakar diyen biriyle pek konuşmaya gerek yok arabadan zerre anlamıyor demektir.

TSİ Motorlar yakıt , performans olarak bence kusursuz.

Değerler gayet başarılı güzel bir konu olmuş

Gerçek koşullarda yakıt ekonomisi, performans, sorunsuzluk ve tüp uyumu şeklinde iki kademe daha arttırarak Honda R18 motorunu sunuyorum. 140 hp. Halkımızın "büyük motor çok yakar" tantanasına kurban giden, miller çevrimine geçiş yapan makine.

ishift'li honda civic hb'in kullandığı motor mu o?

• quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Atmosferik motor ile Turbo beslemeli aynı yakar diyen biriyle pek konuşmaya gerek yok arabadan zerre anlamıyor demektir.

TSİ Motorlar yakıt , performans olarak bence kusursuz.

Değerler gayet başarılı güzel bir konu olmuş

Gerçek koşullarda yakıt ekonomisi, performans, sorunsuzluk ve tüp uyumu şeklinde iki kademe daha arttırarak Honda R18 motorunu sunuyorum. 140 hp. Halkımızın "büyük motor çok yakar" tantanasına kurban giden, miller çevrimine geçiş yapan makine.

ishift'li honda civic hb'in kullandığı motor mu o?

Evet ama i-shift şanzımanı pek önermiyorum. Manuel az bulunuyor ama güzel. Tam otomatik hatchback de var az da olsa. Zaten sedan kasasında ya manuel ya tam otomatik.

• msansertekin kullanıcısına yanıt
    valla hb kasa ciddi sert bir araç ama sedanını merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

265 km az mi? Hem de sehir icinde.

Atmosferik kalir kalmaz bilmem de sehir ici olarak paylasilan Skyactiv 6.6 lt cok guzel bir deger.

30 km/s ile ben 5 litre yakiyorum 95lik dizel Corsa'da. Mazda atmosferik icin cok iyi bir deger.

Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Şehiriçi 265 km mesafeden bahsediyoruz. Yoğun trafiği olan kısa mesafe kullanımda 10 günlük mesafe eder. Yok hala daha akıcı sıkışık trafiğe denk gelmiş de falan filan.

Konu sahibine sesleniyorum. Bu amansız vw fanı gibi tiplerin insanları yanlış yönlendirmesine izin vermediğiniz için sizi kutluyorum. Lakin bu tarz adamlara laf anlatmak için günlerce trafikten video çekip öyle koymak falan gerekir. Onda da "bilgisayar yanıltır, pompa hesabı yap" falan diyecek, "ben daha yoğun trafiğe girmiştim" diyecek. Kısacası kaçmak ve kabullenmemek için illa bir bahanesi olacak.

Bir yere kadar uğraşmak güzel. Çabanızı takdir ediyorum. Bir yerden sonra kale almamak lazım böyle insanları. Boşa zaman kaybı. Dar vizyonu ile başbaşa bırakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

valla hb kasa ciddi sert bir araç ama sedanını merak ettim.

Öyle maalesef, doğruya doğru

Eibach progresif yayda, yayın ilk kısmı yumuşak, sonrası sert. Normalde eibach spor yay takılan araçta konfor düşer. Civic orijinal yaylar öyle sert ki, eibach takınca baştaki yumuşak kısım sayesinde konfor bir nebze artıyor. Fakat kişisel olarak ben biraz sert süspansiyonlu araç seviyorum. Virajda çok güvenli. Kullandım arabayı, limitlerine kadar kastım, yatmıyor. Kayarsa da bütün olarak kayıyor.

Sedanı ise bilindik civic sedan. Executive full paket.
  • Honda civic sedan değil ama hbler çok ekonomik. Daha önce tecrübem olmuştu, konusunu paylaşıyorum.

https://forum.donanimhaber.com/honda-civic-hb-2010-izlenimlerim--118543930#118543930

Daha önce auris 1.33kullandım, onunla da iyi değerler elde edilebilir.

Yeni nesil atmosferikler sakin kullanılırsa çok ekonomik olabiliyor.

Mazda tecrübem yok ama daha az yakacagina inanıyorum. C segment en az yakan benzinli araç bana göre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30km hız şehir içi trafik sayılmaz

6.6 o yüzden iyi bir değer değil

15km hızın altı şehir içi trafik sayılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/turbosarjli-araclari-dogru-kullanmanin-yollari--22026445

Bu konu turbo araçları doğru kullanmanın yollarını anlatıyor ve tam 118 sayfa.Atmosferik kullandığın zaman malesef böyle bir konudan yararlanmaktan mahrum kalıyorsunuz.arızasına falan girmiyorum.turboya gereksiz bir yük demem bundan kaynaklanıyor.
    dizel araç zaten başka bir tartışma konusu.
  • msansertekin kullanıcısına yanıt
    Gecen konunun birinde 550 km tuketim degeri koydum gelis degerimi biri yine atip tuttu yok inistir bilmem nedir diye, bir de gidis degerimi koydum yine atip tutuyordu. Bir daha da yazmadim.

Arkadas Turkiye'de 550 km'lik yokus var mi?

Diyelim ki var, gidis-donus koymusum ki altta toplam km de yaziyor anlasiliyor yani ayni yolu gidip-geldigim hicbir seyden olmasa genel kmden. İndigim 550 km yokusu, sadece 0,2 farkla cikmisim demek ki. Hala daha TSI'de 80 kusur ortalamali hizlarda 5-6 litre civarinda yakacagini soyluyordu benim 1100 km ortalamam 3,2

Simdi bu konuda yer alan 265 km sehir ici verisi gayet yeterli ki konu sahibi de genel kmlerine varana kadar koymus. Ankara'da da arac kullandim ve az cok yakit tuketimini tahmin edebiliyorum. 7 lt ve alti gercekten cok iyi degerler. 1.2 atmosferik motorlu araclar 7 lt altinda yakmiyor cok ozenli davranmadikca. Ha her yeri ayni midir Ankara'nin tabiki degildir; ancak gayet tatmin edici veri paylasilmis ve Mazda 3'te gayet ekonomik yakmis 30 km/saat icin. Nereden baksaniz 8+ saatlik veriden bahsediyoruz. 30 km ortalama, 265 km yol.

Kendim dizel kullandigim halde cok iyi bir deger diyorum; ancak nedense hala TSI diyorlar. Is yerinde bircok arac var, muhabbet esnasinda da geciyor tuketim degerleri oradan da biliyorum az cok araclar ne yakiyor ne yakmiyor; fakat bu forumda TSI'nin tuketiminin hic de az olmadigini inatla kabul etmek istemeyen bir kitle var.

Hasili Mazda 3 guzel arac hem yakit olarak hem de kalite olarak. Imkan el verse de ben de bir CX-3 alabilsem diyorum. Mazda Japonlar arasinda en sevdigim firmadir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

30km hız şehir içi trafik sayılmaz

6.6 o yüzden iyi bir değer değil

15km hızın altı şehir içi trafik sayılır.

Araci bosa alin gecin arkasina itin hem yakit da yakmaz.

15 km alti dediginiz yer olsa olsa Istanbul'dur, Istanbul disindaki sehirlerde de kolay kolay 30'un altina inmezsiniz. Kaza olur, yol yapim calismasi olur onlar ayri.

Gayet sehir ici bir deger ve gayet guzel bir deger.

• danGerfuLL kullanıcısına yanıt
    istanbul dışındakiler akan yolda giderken trafik var sanıyorlar herhalde.
    Yada aracı şehir içinde normal bi süratle sürünce şehir trafiğine girdik mi oluyor ?

Bi araç 10 kmlik yolu dur kalk ile 40-45 dk.da gidiyorsa işte gerçek trafiğe girmiş sayılır.
    Gerisi aldatmaca olur.
  • reallist55 kullanıcısına yanıt
    10 kmlik yolu 40-45 dakikada gidince trafik mi oluyor? Sizin girdiginiz trafik olmuyor, bildiginiz sıkışıklık oluyor.

Akan trafikte de 30 km/saat ten fazla hiz yapilir, akmiyor; ancak sıkışmıyor da trafik.

Biz 10 kmlik yolu 20 dakikada aldigimizda trafik var diyoruz.

• Bence degerler cok iyi.

Forumda konusulanin aksine 1.2 TSI Polo (105 hp) manuel uzun donem ortalamam 7 litre ki trafik cok yogun bir yerde yasamiyorum ve sakin kullaniyorum.
  • reallist55 kullanıcısına yanıt
    Bizde çıkıp istanbul trafiği gerçekçi ortalama mı dedik anlamadım? Senin şehrin trafiği daha gerçek benimki daha gerçek diye trafik yarıştırmanın lüzumu yok, Ankarada ortalama hızlar 25-30kmh arası değişir, trafik demek dur-kalk 10 km yolu dünya sürede git demek değildir. Yurtdışında gazeteciler lansman araçları ile tanıtıma geliyorlar İstanbula karayolu ile, trafik yüzünden araçları bırakıp taksilerle gidiyorlar otellere. Sizin trafiğinize gerçekçiden ziyade, rezalet denir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Aracınızın şehir içi tüketim verisi 9.5 litre, mazda'nın 6.5 litre. Evet pek bir numarası yokmuş. Civic'i herkes biliyor, hiçbir zaman ekonomik bir araç olma gibi bir iddiası yoktu.

Fabrika tüketim verisi gerçeği ne kadar yansıtır?(benim aracım şehir içi 8.6 yakıyor demiyorum , şehir içi ort 11 litre lpg yakıyor . Ben ortalama 20 kmh ilde 8.6 yapıyorum diyorum. Ort 30 olsa ort 7 yakar diyorum. Skyaktiv öyle aman aman bi teknoloji değil öyle aman aman yakıt tasarufu yapan birşey değil diyorum.)

Ayrıca ben fotoğraf çekip koydum hayır yalansa yalan de yok aksini iddaa ediyorsanız ispat edin . Benim ispatım burda;

Mazda 3 Skyactiv Tüketim (Ankara içi ~30kmh)

• Neyin ispatını istiyorsun anlamıyorum ki ,uygun bir rotada, motor ısınınca yol bilgisayarını sıfırlyıp ölçmüşsündür, gerçeği yansıtmaz bu. Ortada baz alınacak fabrika verisi var, ve 3 litre fark var. Ben de 1.6 otomatik cruze ile aynı ortalamayı tuttururum ama sizin yaptığınız gibi motor ısınınca yol bilgisayarını sıfırlayıp, uygun rotada, gazın altında yumurta varmış gibi basmam gerekir. Ama böyle bir veri elde etmemin bir anlamı yok, çünkü aracım 10-10.5 litre yakıyor normal şartlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Neyin ispatını istiyorsun anlamıyorum ki ,uygun bir rotada, motor ısınınca yol bilgisayarını sıfırlyıp ölçmüşsündür, gerçeği yansıtmaz bu. Ortada baz alınacak fabrika verisi var, ve 3 litre fark var. Ben de 1.6 otomatik cruze ile aynı ortalamayı tuttururum ama sizin yaptığınız gibi motor ısınınca yol bilgisayarını sıfırlayıp, uygun rotada, gazın altında yumurta varmış gibi basmam gerekir. Ama böyle bir veri elde etmemin bir anlamı yok, çünkü aracım 10-10.5 litre yakıyor normal şartlarda.

Bir önceki mesajda katettiğim yolu gösterdim . Yok motor ısınması yok şu yok kıl yok tüy , geçiniz bunları. İnanmıyorsan inanmıyorum de geç kılıf uydurmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-93D60FA95 -- 15 Mayıs 2017; 17:35:34 >
  • İnanmayacak birşey yok, fotoğraf var sonuçta. Ben bu değeri yakalamak için yaptıklarınızı söyledim, kıl tüy değil yani.
  • Kısa mesafe ölçüm koyuyorsun arkadaşım, minimum tüketim koyuyorsun, ben sürekli klima açtım, arabanın park yerini değiştirip durdum, defalarca soğuk çalıştırma yaptım. Bu bir dönemin ortlaması yani, rotanın değil. Tek rota gidip tüketim koyuyorsun, bunu ben yapsam aynı mesafede rahatlıkla 1.5lt altına düşerim senin ki onun da kendi ortalama hızımda konusunu açmıştım. Sıfırla ortlamanı 300-500km yol yap gel koy kimse sana yalancı falan demiyor, bende senin aracının aynı motor-şanzıman eski kasasını kullandım ne yakar ne yakmaz tahmin ediyorum az çok. Ki çok yoğun, ortlama hızın 20kmh altına indiği trafkte start-stopun olmadığı için iyice dezavantajlı oluyor aracın.

Tekrar ettiriyorsun Lpg konusu saçmalık, sen araçları kıyaslamıyorsun, akaryakıt kıyaslamaya kalkıyorsun. Bunun konuyla zerre alakası yok, lpg ile ne yaptığın kimseyi ilgilendirmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.