Şimdi Ara

Max. 11 bin TL Laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, artık okul hayatımın sonlarına yaklaşıyorum ve oyunlardan bir nebze daha kopmamız gerekecek alacağımız cihazlarda. Bilgisayardan iyi güzel anlarım da iş kendime almaya gelince ve özellikle laptop olunca analiz etmek ve karar vermek benim açımdan zor oluyor.

Alacağım laptop da genel olarak bulunmasını istediğim özellikler;

1- Uzun yıllar yani yaklaşık 7-8 yıl beni götürsün.

2- İş hayatında ms world internette gezerken pc den film dizi izlerken zorlanmasın

3- Laptopla ilgili müşteri hizmetlerine kolayca ulaşabileyim. Bir sıkıntı olduğunda vs. 

4- Fiyatı 11 bin türk lirasını geçmesin. 

5- Arada bir cs atalım ama  

Buraya yazmadan önce araştırma yaptım aklımda birkaç model var kullanan arkadşlar da yardımcı olursa iyi olur.

1- Apple macbook air 2020 model 8 gb ram 512 gb ssd https://www.turkcell.com.tr/pasaj/bilgisayar-tablet/bilgisayarlar/macbook/apple-macbook-air-13-inc-10-nesil-intel-core-i5-1-1-ghz-8-gb-ram-512-gb-ssd

2- Lenovo legion 5 https://www.hepsiburada.com/lenovo-82b500futx-legion-5-amd-ryzen-5-4600h-16gb-512gb-ssd-gtx-1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-dizustu-bilgisayar-p-HBV000011D4J7

3- Lenovo E14 https://www.hepsiburada.com/lenovo-e14-intel-core-i7-10510u-16gb-512gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20ra005etxh5-p-HBV000011O5PJ

4- Asus https://www.hepsiburada.com/asus-fa506iu-bq009-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000TYK70?magaza=Teknorya

5- Dell G315 https://www.hepsiburada.com/dell-g315-intel-core-i7-10750h-16gb-512gb-ssd-gtx-1650ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-4b750f85c3-p-HBV000012OZGG?magaza=Xline

Genel olarak isteklerim şöyle;

• İ7 10.nesil ya da amd 4700
    • 16 gb ram
    • 512 gb ssd

• https://www.hepsiburada.com/msi-bravo-15-a4ddr-243xtr-amd-ryzen-7-4800h-8gb-512gb-ssd-rx-5500m-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000ZK55N?magaza=Kuantum

1- 7-8 yıl rahatlıkla götürür.

2- İş hayatında MS World'le çalışırken, internette gezerken, film dizi izlerken yağ gibi kayar.

3- Teknik servisi çok iyidir.

4- Fiyatı 11K'nın altında.

5- CS:GO ve fazlasıını oynatır.

• burak74 kullanıcısına yanıt

Hocam öncelikle teşekkür ederim. İsteklerimi çok güzel analiz etmişsiniz lakin size bir sorum var gelecek yani 2028-2029 lu yıllara kadar 8 gb ram taşımaz kanaatindeyim bundan dolayı 16 alıp 32 gb a kadar çıkabilecek bir cihaz almam en iyisi olmaz mı ?

• https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=price_comp&utm_term=21

Ekran Kartı: 1660 ti max-q

İşlemci İ7 9750h

Ram: 16

Fiyat: 10.999₺

Bunun i5 olanını arkadaşıma önerdim. şuan çok memnun. çok sessiz ve ısınma sorunu yok(oyun oynarken bile). tasarımı ve görünüşüde cidden güzel.öneririm. 

• Hocam ben premium cihazlar hariç hiçbir cihazın kolay kolay 7-8 yılı fiziksel olarak kaldıracağını/ 3-4 yıl sonra tatmin edeceğini düşünmüyorum. Bu nedenle çok yüksek donanımlara ve güç tüketimlerine sahip, genelinde kozmetikten feragat edilmiş gaming cihazlardan uzak durmanızı öneririm, bunun yerine üreticilerin premium sınıftaki Ultrabooklarına yönelmelisiniz.

Bunun dışında bütçeniz dahilindeki aradığınız özelliklere de en uygun premium cihaz Macbook Air olacaktır. Maalesef diğer üreticilerin bu sınıftaki cihazları ülkemizde satılmıyor ya da oldukça pahalı, referans olarak bakmanız gereken modeller Dell XPS, Thinkpad X,T,P serileri, MSI Prestige serisi. Yalnız Macbook Air'in uzun süreli bir yatırım olduğu için bir şekilde öğrenci indirimiyle 12400 civarına gelen M1 işlemcili ve 16 GB RAM konfigürasyonunu almanızı öneririm. RAM ile işiniz yoksa öğrenci indirimsiz 11000 TL, öğrenci indirimiyle de 500-600 TL daha düşük bir fiyata 8 GB RAM bulunduran modeli satın alabilirsiniz, sakın intel işlemcili modeli düşünmeyin. M1 işlemcili Air bugün alabileceğiniz performans olarak en iyi, fiyat/pil ömrü/ergonomi-tasarım/sessizlik vs. gibi genel kullanım kriterlerinde en ideal cihaz.

Bunun dışında işinizi göreceğini düşündüğüm en uygun bilgisayar Huawei Matebook 14, bunun da 16GB RAM ve 512 GB SSD konfigürasyonu F/P olarak bugünlerde en öne çıkan günlük/iş kullanımına yönelik cihaz. CS gibi oyunları hem Macbook hem de Matebook sıkıntısız çalıştırır. Aralarında bahsettiğim donanımlarda 4000 TL gibi bir fark var, değip değmeyeceğine siz karar verirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr John H. Watson -- 8 Aralık 2020; 6:7:16 >

• Tavsiyeniz için teşekkür ederim. HP ile çok kötü anılarım var . Apple, Lenovo, Dell ve Msı arasındayım.

• Dr John H. Watson kullanıcısına yanıt

Hocam dell xps kesinlikle istediğim konfigrasyona sahip olan modelleri takdire şayan. Huawei için daha yeni kendini ispatlamadığı için bu fiyatlarda diyorlar binaenaleyh alacağım ürünün arkasında hep bir güç hep bir destek görmek isterim. Bir de macbook air de intel işlemcili beni daha çok rahatlatacak düşüncesindeyim çünkü bu apple amca aldığım bütün ürünlerini bir şekilde yavaşlatıyor. Telefonda yaptı eyvallah tablette yaptı eyvallah ki çoğunda nefret edip sövdüm ama şimdi biraz da eşşeklik bizde olarak computerını alırsam ve işlemcileri de kendisi üreten apple 5 yıla onu da birkaç tık vites düşürtürse diye pişman olup kendi kendimi yemek istemiyorum. Arkadaşlar sağolsun çok güzel tavsiyelerde bulundular. Msı Bravo 17, Lenovo Legion 5, Dell xps ve Macbook air. Lenovo da e,x,t ve p serilerinden hangisi benim için daha uygun lenovo sağolsun hiç bilmeyen birisinin kaybolacağı bir sistem yaratmış. 

• fudutaya kullanıcısına yanıt

Hocam M1 işlemcinin ilk nesline saygı duyacağını düşünüyorum Apple'ın   Fakat gelecek sene yeni tasarımlı 14" modeller ve muhtemelen Apple'ın bilmem kaç kat daha hızlandırdık diyeceği bir M2 işlemci vs. olacak, bu durumda pişman olurum diyorsanız bekleyin birkaç ay fakat fiyatları belirsiz tabii ki. Ben yine de M1 işlemcili Air'in bugün alınabilecek en iyi ultrabook olduğunu düşünüyorum.

Lenovo'da ilk mesajda yazdığım X,T,P olanları workstation veya premium ultrabook modelleri. L ve E serileri ise giriş seviyesi Thinkpad'ler. Yine de başlangıç da olsa Thinkpad üzmez diye düşünüyorum uzun vadede dikkatli kullanırsanız. Bana kalsa yeni Ryzen işlemcili Thinkpad E14 Gen 2 tercih etmelisiniz, içinde boş RAM ve SSD slotu mevcut bu nedenle uzun vadede mantıklı bir seçim olur. Aynı zamanda bu Zen 2 Ryzen modelleri Inteli açık açık tokatlıyor, eğer gaming değil de ultrabook alacaksanız Intelli ultrabooklara bakmayın.

Ben son olarak Macbook Air M1, Lenovo Thinkpad E14 Gen 2, Matebook 14 yazıp kaçtım siz bakarsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: fudutaya

Hocam öncelikle teşekkür ederim. İsteklerimi çok güzel analiz etmişsiniz lakin size bir sorum var gelecek yani 2028-2029 lu yıllara kadar 8 gb ram taşımaz kanaatindeyim bundan dolayı 16 alıp 32 gb a kadar çıkabilecek bir cihaz almam en iyisi olmaz mı ?

Arkadaşın önerdiği laptopu kullanıyorum ve gayet güzel bir cihaz. 8GB ileride yetersiz gelirse toplam 64GB'a kadar artırılabiliyor.

DDR4-3200 Memory Type

2 Slots Number of SO-DIMM Slot

Max 64GB Max Capacity DDR4-3200 Memory Type

2 Slots Number of SO-DIMM Slot

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.