Şimdi Ara

mavi ekran yardım acil!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bi arkadaşımın bilgisyar oyun oynarken mavi ekran veriyor ne yapmalıyız sizce???

• driver sorunu olabilir,işlemcin fazla ısınıyor olabilir,ramlarden kaynaklanabilir,işletim sistemini yeniden kurman gerekiyor olabilir...

bu sorunun pek çok nedeni war...biraz daha ayrıntı werirsen iyi olur.mesela işletim sistemin ve donanımın nedir,sadece bir oyunda mı bu sorunu weriyor veya mavi ekranda ne yazıyor gibi..
  • ya dün fazla yuklendik 9 saat falan oyun yonadık ondan olurmu bir daha yapmadı ama tony hawks oynuyoduk ne yazdığını okuyamadık hemen reset attı yardımcı olursan minnetar olurum eywallah...
  • durup durmadan restart attıysa işlemcinin fazla ısınmasında kaynaklanıodur bi olçsene sıcaklıgını
  • RAM bozuk olabilir bir kere benimde başıma geldi
  • Genellikle Mavi ekran hatalı olan sorunlar Donanım elemanlarından meydana geliyor.Eğer hep yapıyorsa Ram den kaynaklanabilir.Driver sorunuda olabilir arkadaş yazmış valla çok nedeni olabilir.
  • Ram + işlemcine bir bak
  • işlemcinin sıcaklığından ya da ramlerden kaynaklanıyodur sorun büyük ihtimal...

işlemci sıcaklığını düşürmeye çalış ya da farklı ramlerle deneyebiliyorsan dene bakalım sorun nerdeymiş?
  • remin slotunu değiştir
  • Nedenini buldum oyun oynarken çözürnürlüğü değiştirdiğim zaman yapıyor... Ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.
  • ram yetersizliği oalbilir. ram lerin mhz hızları çakışıyor olabilir. 2 parça halinde ise, 100 mhz ve 133 mhz gibi mesela,
  • Dostum bende 512 tek ram var ne yapacam şimdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: scar_face

Dostum bende 512 tek ram var ne yapacam şimdi

ekran kartın nedir? onu yazmamışsın,
  • kalitelii ram kullan...
  • ekran kartım fx5700 256 mb...
  • evet bu seceneklerın hepsını denemen lazım

quote:

Orjinalden alıntı: Doğuş

driver sorunu olabilir,işlemcin fazla ısınıyor olabilir,ramlarden kaynaklanabilir,işletim sistemini yeniden kurman gerekiyor olabilir...

bu sorunun pek çok nedeni war...biraz daha ayrıntı werirsen iyi olur.mesela işletim sistemin ve donanımın nedir,sadece bir oyunda mı bu sorunu weriyor veya mavi ekranda ne yazıyor gibi..
  • saolun...
  • HOOOOOOOORT
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.