Şimdi Ara

Mavi Ekran hataları bitmedi :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar arkadaşım 3-4 ay önce toplama bir bilgisayar topladı.Sistem bileşenleri de şöyleydi;

-LGA 1155 İ5 3330 3.00GHZ 6MB Cache Ivy Bridge İşlemci
    -Asus -P8H61-M-K anakart
    -2 Adet 4gb 1600mhz ddr3 Hi-level ram
    -500w lık kasa
    -Zotac nivida gtx 760 ekran kartı

Ayrı ayrı parçalar halinde almıştı ben topladım kasa haline getirdim fakat 1 ay sora mavi ekran hatası verdi ardında ramlarin bir tanesini sökünce çalışmaya başladı.Ram bozulmuştur dedim ve 1 ay sonra arkadaşın dedğine göre kapanmaya başlamış bilgisayara temiz bir format attım.Neyse gerekli programları felan kurarken bir anda tekrar mavi ekran hatası aldık.Mmtest programı ile içinde blunan 4 gb lik rami tarattım ve program daha 2.dk da kırmızı kodlar bulmaya başladı ve ardı arkası kesilmedi.Bende testi bitirmedim zaten ramin bozuk olduugu belliydi sayfalarca dolusu kırmızı kodlar buldu ki 15dk içinde her neyse aklımın bir köşesinde neden ramlar bitiyo sürekli muhabbeti oldu anakart aklıma gelip duruyo anakart mı patlak yoksa diye neyse arkadaş media markt an 4gb lık kigston bir ram almış ve takmış 1 gün sonra tekrar mavi ekran hatası verdi.Acaba sorun sizce nerede arkadaş gidip anakart alacam şimdi diyor.Korkum sorunun anakartta da olmaması mavi ekran hatalarına baktıgım zamanda her defasında farklı bir hata alıyorum sabit bir hata yok.Sizce sorun anakart mı yoksa harddisk te mi ?

• Ram slotlarını değiştirerek denediniz mi ? Sorun devam ediyorsa anakartın slotlarında problem olabilir, ramlere kolay kolay bir şey olmaz.

Ekleme: Harddisk yüzünden de farklı şekiller de mavi ekran gelebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 23 Ağustos 2014; 16:29:01 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.