Şimdi Ara

MATEGO XP1 Araç Kamerası incelemesi ( Harici Lens ) Uygun Fiyat (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
507
Cevap
24
Favori
31.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ademrende

olgu bey güzel adamsın vallahi nerden buldun nasıl keşfettin bu matego yu bilmiyorum ama görüntü ye aklım gitti bu kadar olur pes doğrusu.. bu görüntü den sonra emeğe katkı platformundan :) vermiş olduğun link den satın aldım. sevgiler saygılar.

Desteğiniz için teşekkürler

Kamera süperr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu kamerayı sigortadan sürekli besleme yapacak şekilde çalıştırmayı düşünüyorum ama 12v ile çalıştığından piyasadaki akü koruma kitleri buna olmuyor çünkü bu kitler 5v çıkış veriyor. 12v çıkışa sahip olup akü 11.5v'a düştüğünde devreyi kesecek şekilde çalışan kitler var mı? Aküyü korumak için nasıl bir yol izlemeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasuta

Arkadaşlar bu kamerayı sigortadan sürekli besleme yapacak şekilde çalıştırmayı düşünüyorum ama 12v ile çalıştığından piyasadaki akü koruma kitleri buna olmuyor çünkü bu kitler 5v çıkış veriyor. 12v çıkışa sahip olup akü 11.5v'a düştüğünde devreyi kesecek şekilde çalışan kitler var mı? Aküyü korumak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Ya mutlaka buluruz Aliexpress te falan. Konuya uzman çağıtalım @cem_ari

• quote:

Arkadaşlar bu kamerayı sigortadan sürekli besleme yapacak şekilde çalıştırmayı düşünüyorum ama 12v ile çalıştığından piyasadaki akü koruma kitleri buna olmuyor çünkü bu kitler 5v çıkış veriyor. 12v çıkışa sahip olup akü 11.5v'a düştüğünde devreyi kesecek şekilde çalışan kitler var mı? Aküyü korumak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Aklıma geldi, Blackvue kameraları 12v ile çalışır.

Power Magic Pro diye çok üst seviye parking mode kitleri vardır.

https://www.blackboxmycar.com/products/power-magic-pro-blackvue

http://m.ebay.com/itm/Blackvue-Power-Magic-Pro-Vehicle-Battery-Discharge-Prevention-for-Parking-Mode-/252337232812?hash=item3ac0789bac%3Ag%3AAHUAAOSwXYtYxxck&_trkparms=pageci%253A26acad2a-0a0e-11e7-9436-74dbd1809df4%257Cparentrq%253Ad5b5f17f15a0a5e0d7da1005ffff8aa4%257Ciid%253A14

Ortalama 25 $ civarı fiyatı bulunur. Aliexpressten daha ucuza bulunurmu araştırmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 16 Mart 2017; 9:8:23 >

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Bak bu tam aradığım şey işte. Bunu nereden nasıl temin edebiliriz malum ebaydan alışveriş yapamıyoruz.

Edit: Amazon.de de var ve gönderiyor. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasuta -- 16 Mart 2017; 13:5:36 >
  • quote:

Bak bu tam aradığım şey işte. Bunu nereden nasıl temin edebiliriz malum ebaydan alışveriş yapamıyoruz.

Edit: Amazon.de de var ve gönderiyor. ;)

Walla süper, Amazon.de şanslısınız :)

• sasuta kullanıcısına yanıt
    Oldukça işe yarar bir ürünmüş ama fiyat pahalı geldi bana. O fiyata bir tane de G1WCb alınır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozdurak -- 16 Mart 2017; 16:4:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozdurak

Oldukça işe yarar bir ürünmüş ama fiyat pahalı geldi bana. O fiyata bir tane de G1WCb alınır

Yurtdışında yaşayana 29 tl gibi geliyor adamlara ucuz

Biz 4 katı ödeyince

• mozdurak kullanıcısına yanıt
    Evet bize pahalı geliyor malesef yapacak birşey yok.

• Yeni bir montaj paylaşımı, Murat Birinci

MATEGO XP1 Araç Kamerası incelemesi ( Harici Lens ) Uygun Fiyat

• Olgu Hocam,

Umarım yaşamazsınız, ama bir kaza anında kimin hatalı olduğuna dair kayıttasınız, ancak daha önemlisi güzel kızınızın can güvenliği için önlemi almamışsınız.
    Allah korusun kızınızın bir kaza sonrası yaşayabileceği herhangi bir sıkıntıyı, kameradan ispatlayarak telafi edemezsiniz.
    Önemli olan kimin suçlu olduğu değil, yaşanan bir kazayı en az sıkıntıyla atlatmaktır.

Bu konuya zaten hakimsiniz ki, zaten arkada duran çocuk koltuğu bunu gösteriyor. Ancak umarım bu video dışında azami dikkat ediyorsunuzdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suphion

Olgu Hocam,

Umarım yaşamazsınız, ama bir kaza anında kimin hatalı olduğuna dair kayıttasınız, ancak daha önemlisi güzel kızınızın can güvenliği için önlemi almamışsınız.
    Allah korusun kızınızın bir kaza sonrası yaşayabileceği herhangi bir sıkıntıyı, kameradan ispatlayarak telafi edemezsiniz.
    Önemli olan kimin suçlu olduğu değil, yaşanan bir kazayı en az sıkıntıyla atlatmaktır.

Bu konuya zaten hakimsiniz ki, zaten arkada duran çocuk koltuğu bunu gösteriyor. Ancak umarım bu video dışında azami dikkat ediyorsunuzdur.

Çok Kısa mesafe ve çok yavaş gittiğim durumlar dışında hep bağlıyorum

Her zaman bağlamalı ama ev / okul yakın olunca kemerini takmıyorum. Kesinlikle haklısınız.

olgu hocam benim arka camda mıknatıslın olan perdeden varda acaba bu kameranın(lensin oldugu bölüm) boyutları nelerdir özellikle cama yapıştırınca uzunluğunu rica etsem söyleyebilirmisiniz teşekkürler

hocam birde matego 12 voltla çalışıyor demişti arkadaşın birisi acaba sigorta kutusundan 12 volt elektirik varmıdır eğer alınırsa aşagıda linkini verdiğim ürün benim ihtiyacımı karşılarmıhttps://m.tr.aliexpress.com/s/item/32607283584.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32607283584&productSubject=Add-A-Circuit-Standard-Mini-Micro-Blade-Fuse-Boxes-Holder-Piggy-Back-Fuses-Tap&spm=2114.13010208.99999999.773.S9IOfx&detailNewVersion=&categoryId=200003367#autostay

• Bu ürünle birlikte birde dişi çakmaklık kullanmanız gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mf09

olgu hocam benim arka camda mıknatıslın olan perdeden varda acaba bu kameranın(lensin oldugu bölüm) boyutları nelerdir özellikle cama yapıştırınca uzunluğunu rica etsem söyleyebilirmisiniz teşekkürler

Ya parmak kadar bişi mini mini.

• quote:

hocam birde matego 12 voltla çalışıyor demişti arkadaşın birisi acaba sigorta kutusundan 12 volt elektirik varmıdır eğer alınırsa aşagıda linkini verdiğim ürün benim ihtiyacımı karşılarmıhttps://m.tr.aliexpress.com/s/item/32607283584.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32607283584&productSubject=Add-A-Circuit-Standard-Mini-Micro-Blade-Fuse-Boxes-Holder-Piggy-Back-Fuses-Tap&spm=2114.13010208.99999999.773.S9IOfx&detailNewVersion=&categoryId=200003367#autostay

Sigorta kutusunda hep 12v var. Çakmaklık adaptörü ucuna lehim de atılabilir yada dişi çakmak yuvası lazım olacaktır.

• quote:

Kameranın lens kısmı komple 6cm uzun. Yapıştırılan kısım hariç, yani sadece yuvarlak kısım 4,5cm. (bir kaç post yukarıda görseller var, büyüterek bakabilir siniz.)
    Link verdiğiniz sigorta kablosundan bulursanız kesinlikle daha iyi olur. Ben böyle bir ürün ile benim eski kamerayı bağladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 23 Mart 2017; 22:18:22 >

• Arkadaşlar, aracımın arka bagajında malesef bir 12V alacağım uygun yer bulamadım.
    Öndeki sigorta kutusundan çekmeye karar verdim.

18 AWG kablo aldım yeterli olur mu ?

Aldığım bıçak sigorta 16 AWG lik daha kalın kablolu. Keşke uzatmayıda 16 agw'lik alsaydım ama almadım.

Sorum 18 AWG 'lik uzatma kablosu yeterli olur mu ?

__________________________________________________________________________________________________________________

*Duruma göre ikili ve tekli dişi çakmaklık (Bunları çok daha önce almıştım aliekspress'den o yüzden linkleri paylaşamadım, ama aliekspress de çok var bulursunuz) bağlayarak arka kamera işide çözülmüş olacak. @OlguErhan hocama teşekkür ederim, bu kameraları bize tanıttığı için.

MATEGO XP1 Araç Kamerası incelemesi ( Harici Lens ) Uygun FiyatMATEGO XP1 Araç Kamerası incelemesi ( Harici Lens ) Uygun FiyatMATEGO XP1 Araç Kamerası incelemesi ( Harici Lens ) Uygun Fiyat

• http://www.serer.com.tr/hesap/KesitHesaplama.php

Yalnız bu AC gerilime göre yapıyor sanırım. DC gerilimde farklı olabilir. İşin uzmanları daha iyi cevap verebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasuta -- 25 Mart 2017; 20:55:30 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.