Şimdi Ara

MATEGO XP1 Araç Kamerası incelemesi ( Harici Lens ) Uygun Fiyat (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
508
Cevap
24
Favori
31.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://yadi.sk/i/YaNXEXZW3F4SkA

bir de bu var. ama burada güneş tam karşıdayken sanırım torpidonun desenleri cama vurduğu için kötüleşiyor ama gölge yerlerde tatmin etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malicinar -- 5 Mart 2017; 14:36:56 >
  • İlginiz için teşekkürler. Matego'nun kamera lensinin aşağı yukarı ayarlanabildiğini farkettim. Yani altına herhangi bir aparat takmadan da monte edebildim. Arka camdaki stop lambasının plastik korumasının altına taktım. Böylece güneş ışığına daha az maruz kalacak. Bir kablo sorunu oluştu ama olsun gözümüz alışacak artık. Yalnız bena de görüntü kalitesinden memnun kalmadım. Neden bu kadar kötü çeker acaba. Test videolarında görüntü gayet kaliteliydi.

A119 da ön cama çok iyi oturdu. İlk başta bu plastikler canımı sıkmıştı ama şimdi iyi ki varmış diyorum. Çünkü güneşi engelliyor.

A119'la Matego'yu görüntü kalitesi anlamında karşılaştırırsak 100 üzerinden 90'a elli veriyorum. A119'un kalitesine diyecek yok.

MATEGO XP1 Araç Kamerası incelemesi ( Harici Lens ) Uygun Fiyat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdenizhan -- 5 Mart 2017; 16:47:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: malicinar

https://yadi.sk/i/YaNXEXZW3F4SkA

bir de bu var. ama burada güneş tam karşıdayken sanırım torpidonun desenleri cama vurduğu için kötüleşiyor ama gölge yerlerde tatmin etmiyor.

Şimdi Mpbs değerlerinizi kontrol ettim benimki ile aynı, netlik ile ilgili diyeceğim konu ise direkt güneş ışığı almışsınız ve yansıma yapmış güneşe karşı normal. Lensin üzerinde jelatin unutmadınız değilmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: gdenizhan

İlginiz için teşekkürler. Matego'nun kamera lensinin aşağı yukarı ayarlanabildiğini farkettim. Yani altına herhangi bir aparat takmadan da monte edebildim. Arka camdaki stop lambasının plastik korumasının altına taktım. Böylece güneş ışığına daha az maruz kalacak. Bir kablo sorunu oluştu ama olsun gözümüz alışacak artık. Yalnız bena de görüntü kalitesinden memnun kalmadım. Neden bu kadar kötü çeker acaba. Test videolarında görüntü gayet kaliteliydi.

A119 da ön cama çok iyi oturdu. İlk başta bu plastikler canımı sıkmıştı ama şimdi iyi ki varmış diyorum. Çünkü güneşi engelliyor.

A119'la Matego'yu görüntü kalitesi anlamında karşılaştırırsak 100 üzerinden 90'a elli veriyorum. A119'un kalitesine diyecek yok.

Güzel olmuş, tabi A119 netlik anlamında 1 tık üstün olsa da her kameranın özellikleri f/p oranları farklı. Görüntü örneklerini paylaşın lütfen kimi zaten lens üstünde jelatin unutuluyor.

Kamera lensi yukarı aşağı ayarlandığını bende yeni öğrendim yaaa

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Yok tabiki unutmadım ama gunesin dogrudan vurmadigi alanlarda bile siz de farketmissinizdir sanirim goruntu kotu. Yokus asagi indigim ilk kayitta digrudam gunes yok ama gene tatmin edici degil. Neden kaynaklaniyor anlamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malicinar -- 5 Mart 2017; 19:37:58 >
  • quote:

Yok tabiki unutmadım ama gunesin dogrudan vurmadigi alanlarda bile siz de farketmissinizdir sanirim goruntu kotu. Yokus asagi indigim ilk kayitta digrudam gunes yok ama gene tatmin edici degil. Neden kaynaklaniyor anlamadim

Sizin cam bozuk

Cam derken camerami yoksa bildigin cam mi

• quote:

Cam derken camerami yoksa bildigin cam mi

Araba araba camı

• bu kamera 2012 sonrası dobloların arka camına olurmu zira arka cam bagaj kapağında olduğu için tereddüt ettim
  • malicinar kullanıcısına yanıt
    Android için hem Apk dosyası hemde cihaz güncellemesi ile wifi daha stabil hale gelmekte. Dosyalar youtube açıklama kısmında :https://youtu.be/X5HD0ErEqco

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdiamond067

bu kamera 2012 sonrası dobloların arka camına olurmu zira arka cam bagaj kapağında olduğu için tereddüt ettim

Biraz yaratıcı iseniz yaparsınız bence. Özellikle sun fix macun ile şekil vererek açıyı yakalayabilecek bir form oluşturabilirsiniz.

Güncelleme videonuzu cihaz elime ulaşmadan izlemiştim, ulaşır ulaşmaz daha cihazı açmadan güncellemeyi yapmıştım zaten
  • quote:

Güncelleme videonuzu cihaz elime ulaşmadan izlemiştim, ulaşır ulaşmaz daha cihazı açmadan güncellemeyi yapmıştım zaten

Anladım, walla ben Iphone ile sıkıntı yaşamıyorum ki siz söyledikten sonra bu sabah tekrar wifi den video indirdim telefona.

Şimdi konuda Matego sahibi olan ve Android kullanan arkadaşlar var onlara sormak lazım sorun acaba sizin telefon mu uyumsuz yada sürüm. Android ten çok anlamıyorum açıkçası.

• MATEGO XP1 kameramızın montajını Elektrikçi abimiz 15 liraya halletti...

• quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Anladım, walla ben Iphone ile sıkıntı yaşamıyorum ki siz söyledikten sonra bu sabah tekrar wifi den video indirdim telefona.

Şimdi konuda Matego sahibi olan ve Android kullanan arkadaşlar var onlara sormak lazım sorun acaba sizin telefon mu uyumsuz yada sürüm. Android ten çok anlamıyorum açıkçası.

Peki teşekkürler her iki sorunumu da çözebilirsem buradan paylaşırım.

• Hocam tavsiyen üzere siparişimi buradan verdim. Geri görüş için aldım, önce bir A119 ve A118C onun yanında Araç içi için Xiaomi var odaklama sorunu yüzünden araç içine bağladım harika verim alıyorum.

Şimdi bu kamerayı arka cama bağlayacam ama bir problemim var. Arka cam aynı zamanda bagaj kapağı yani aracım HB Qasgai geçen gün bagaj içini didik didik ettim, özellikle sol tarafını komple söktüm diyebilirim sadece bagaj içini aydınlatmaya gelen bir elektrik buldum, sağ tarafım iyice sökmedim ama adam bir çakmaklık veya benzeri bişey koymazmı araca, daha önce eski model bir ford'um vardı onda bile vardı.

Neyse bir elektrik kablosu ile çekeceğiz artık, yada üst tarafda gördüm bir arkadaş iç tavana cırtla mı bağlamış arka koltuğun üzerinde aydınlatma var acaba bu şekilde mi bağlasam ?

Cırt ile çok sarsıntı olur mu acaba ?

Bu arada A119 gelinde önceki G1W-CB yi söktüm, buda Olgu hocam diğer kameralarda olduğu gibi senin tavsiyen, gerçekten tipi biraz eski aynayı andırsada çekimleri çok net bir kamera.

• Beyler merhaba.
    Ben de bu kameradan aldım. Dün elime ulaştı.
    Erhan beyin yönlendirmesi sayesinde son sürüm f/w yükledim ve telefonuma güncel apk dosyasını kurdum.
    Son sürüm f/w çok stabil ve hızlı çalışıyor.
    Cihaz da çok başarılı. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Levcho -- 11 Mart 2017; 20:48:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Beyler merhaba.
    Ben de bu kameradan aldım. Dün elime ulaştı.
    Erhan beyin yönlendirmesi sayesinde son sürüm f/w yükledim ve telefonuma güncel apk dosyasını kurdum.
    Son sürüm f/w çok stabil ve hızlı çalışıyor.
    Cihaz da çok başarılı. Tavsiye ederim.

Youtubedaki "matego xp1 nasil guncellenir" videosundan mi guncellediniz?

• Kamera geldi. Yeni FW çıktı mı yoksa halâ linkini verdiğiniz sürüm mü var?

• https://youtu.be/X5HD0ErEqco

Yukarıdaki videoda anlatım var ve video altında linkler var.

Ilk linkten kamera yazılımını indirin ve videoda anlatıldığı gibi yukleyin.

Ikıncı linkte de android telefonlar için kameranın program var. Google Play store dan indirilen program, yeni yazılım yüklenen kamera ile haberleşemiyor, bundan dolayı mutlaka bunu kullanmalısınız. Son sürüm kamera yazılımı ve telefon programı çok başarılı çalışıyor.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.